جوانسازی پوست

لیزر درمانی با اندولیفت – مزایا، عوارض و هزینه ۱۴۰۰

۰
(۰)

پوست صورت با بالا رفتن سن و یا عواملی مانند چاق و لاغر شدن زیاد به مرور شادابی خود را از دست داده، شل شده دچار افتادگی و چروک می‌شود. و از آنجا که پوست شاداب و سفت تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارد، افراد بخصوص خانم‌ها پس از افتادگی و شل شدن پوست به فکر درمان آن می‌افتند. یکی از روش‌های درمان افتادگی پوست، روش اندولیفت است. این روش به دلیل اینکه یک روش غیرتهاجمی است، محبوبیت زیادی نسبت به سایر روش‌ها دارد. اندولیفت صورت روی قسمت‌های مختلف صورت انجام می‌شود که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت. اندولیفت در واقع یک روش برپایه استفاده از لیزر است. لیزر اندولیفت توسط تحریک صورت برای تولید کلاژن، باعث سفت شدن پوست صورت می‌شود. از این مقاله که توسط تیم تحقیقاتی خانه پزشک ایرانیان تهیه شده است، شما می‌توانید اطلاعات مفیدی از اندولیفت صورت کسب کنید.

اینفوگرافیک لیزر اندولیفت
اینفوگرافیک لیزر اندولیفت

لیزر اندولیفت

اکثر افرادی که اولین بار کلمه اندولیفت را می‌شنوند بلافاصله این سوال در ذهن آن‌ها مطرح می‌شود که اندولیفت چیست؟

اندولیفت یک روش مبتنی بر لیزر است. لیزر اندولیفت با هدف قرار دادن دو منطقه آب و چربی به طور انتخابی باعث سفت شدن پوست می‌شود. مکانیزم به این صورت است که برخورد پرتو لیزر به پوست باعث فعال شدن نئوکلاژن‌ها و عملکردهای متابولیکی در ماتریس برون سلولی شده که این عمل به جمع شدن و کاهش سستی پوست کمک می‌کند.

اندولیفت چیست؟

با افزایش سن، پوست صورت و بدن سست و آویزان می‌شود، همچنین ممکن است با بالا رفتن سن، متوجه چین و چروک‌ها و تجمع چربی در زیر پوست صورت و بدن شوید، اندولیفت یکی از روش‌های غیر تهاجمی دستیابی به چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر است، در واقع لیفت با اندو روشی خاص است که از لیزر برای تغییر ساختار پوست استفاده می‌کند، این روش به دلیل حداقل تهاجمی بودن، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشته و بیماران می‌توانند بلافاصله پس از انجام آن به خانه بازگردند.

اندولیفت چیست؟

در روش درمانی لیفت با اندو از سوزن‌های ظریف مخصوص و نور لیزر برای سفت شدن پوست استفاده می‌شود، به این سوزن‌ها الیاف میکرو نوری گفته می‌شود و شبیه به رشته‌های مو هستند، الیاف یکبارمصرف به زیر سطح پوست وارد شده و سپس نور لیزر با استفاده از این آن‌ها به زیر سطح پوست اعمال می‌شود، این روش از ایجاد زخم پس از پایان فرایند جلوگیری می‌کند؛ لیزر، چربی جمع شده و همچنین آب زیر پوست را هدف قرار می‌دهد و به بافت‌های اطراف آسیب نمی‌رساند، بنابراین این روش به عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌های غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست به شمار می‌رود، لیفتینگ با اندولیفت نیاز به بیهوشی نداشته و در صورت پایین بودن آستانه درد بیمار، از کرم بی حس کننده موضعی در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود، سپس بیماران می‌توانند یک الی دو ساعت پس از پایان فرایند به روال عادی زندگی خود بازگردند.

اندولیفت بهتر است یا هایفو؟

هردو روش جز روش‌های جوانسازی پوست محسوب می‌شوند. در هایفو از امواج آلتراسوند جهت تحریک تولید کلاژن‌ها و سفت شدن پوست استفاده می‌شود اما در اندولیفت این کار توسط لیزر انجام می‌شود. هردو روش جز روش‌های غیر جراحی و کم تهاجمی ‌هستند. هایفو معمولا علاوه بر سفتی پوست برای رفع تیرگی پوست و لاغر کردن قسمت‌های مختلف بدن نیز استفاده می‌شود. همچنین عمق نفود هایفو بیشتر از اندولیفت است. در رابطه با اثر ماندگاری، ماندگاری اندولیفت بیشتر از هایفو است و بیشتر از یکسال و نیم دوام دارد و باید بگوییم که هزینه بالاتری هم نسبت به هایفو دارد. در کل نمی‌توان گفت که کدام روش نسبت به دیگری بهتر است. باید دید که کدام فاکتور بیشتر مد نظر پزشک و شخص زیباجو است و برطبق آن روش مناسب و مورد نظر خود را انتخاب کنند.

اندولیفت برای چه نواحی انجام می‌شود؟

اندولیفت معمولا برای سفت کردن پوست صورت، رفع افتادگی و تجمع چربی در غبغب، زیر چشم و رفع افتادگی پلک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • اندولیفت غبغب

غبغب آویزانی یا افتادگی زیر چانه است که عواملی مانند چاقی و اضافه وزن زیاد، بالا رفتن سن، وراثت، کم‌کاری تیروئید و … موجب ایجاد آن می‌شوند. ایجاد غبغب برای افراد خوشایند نیست چرا که روی زیبایی صورت تاثیر منفی دارد، از اینرو بیشتر افرادی که غبغب دارند به دنبال راهی برای از بین بردن آن هستند. یکی از روش‌های حذف غبغب و چربی‌های این ناحیه اندولیفت است. در این روش پرتو لیزر به چربی‌ها برخورد کرده و باعث تجزیه آن‌ها می‌شود و همچنین با تحریک به کلاژن سازی، موجب جمع شدن و سفت شدن پوست غبغب می‌شود.

 • اندولیفت زیر چشم

یکی از روش‌های از بین بردن پف و کبودی زیر چشم که به دلایل مختلف مانند بالا رفتن سن، خواب ناکافی و نامناسب، استفاده زیاد از کامپیوتر و گوشی موبایل و … ایجاد می‌شود، اندولیفت یا همان استفاده از لیزر اندولیفت است. لیزر پوست را مجبور به کلاژن‌سازی می‌کند و از این طریق موجب ترمیم پوست می‌شود. البته در شرایطی اندولیفت جواب می‌دهد که پف و کبودی زیر چشم زیاد نباشد و اگر این پف و کبودی از حدی بیشتر باشد، بلفاروپلاستی برای درمان آن نیاز است.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق چربی

نواحی مناسب برای انجام اندولیفت

 • اندولیفت صورت

در اندولیفت صورت همانطور که در قسمت‌های قبل توضیح داده شد هدف رفع شل شدگی پوست صورت و سفت کردن آن است. در روش اندولیفت صورت، با تاباندن پرتو لیزر، این پرتو به عمق پوست صورت نفوذ کرده و پوست را تحریک به کلاژن‌ سازی می‌کند. بدین ترتیب با کلاژن‌سازی مجدد پوست، جوانسازی و رفع افتادگی و شل شدن آن صورت می‌گیرد.

 • اندولیفت پلک

افتادگی پلک یکی از مشکلات رایج بین افراد بخصوص افراد میانسال و مسن است. افتادگی پلک علاوه بر تاثیر در زیبایی صورت، بینایی چشم را هم مختل می‌کند. یکی دیگر از کاربردهای اندولیفت رفع افتادگی پلک است. در اندولیفت پلک همانند اندولیفت سایر قسمت‌ها، با نفوذ پرتو لیزر به سطح داخلی پوست، پوست تحریک شده و دوباره شروع به کلاژن‌سازی می‌کند و این عمل موجب جمع شدن پوست پلک و رفع افتادگی آن می‌شود. باید بگوییم که مکانیزم اندولیفت برای قسمت‌های مختلف صورت به یک صورت است.

هدف از انجام اندولیفت

هدف اصلی این روش افزایش خاصیت ارتجاعی پوست است، به عبارت دیگر جمع شدن و کاهش سستی پوست از طریق فعال شدن کلاژن‌های جدید و عملکردهای متابولیکی در ماتریکس خارج سلولی می‌باشد، ضخیم شدن پوست از طریق هدف قرار گرفتن آب و چربی زیر پوست با نور لیزر انجام می‌شود، در حالت کلی اهداف این روش درمانی بر اساس تحقیقات مجله سلامت و پزشکی خانه پزشک ایرانیان شامل موارد زیر هستند:

 1. بازسازی لایه‌های عمیق و سطحی پوست
 2. هم سطح سازی بافت ناحیه تحت درمان به دلیل سنتز کلاژن جدید، در این شرایط ناحیه تحت درمان به بهبود بافت خود از طریق تولید کلاژن، حتی ماه‌ها پس از درمان ادامه می‌دهد.
 3. جمع شدن دیواره اتصال دهنده لایه‌های پوست
 4. تحریک تولید کلاژن و در صورت لزوم کاهش چربی‌های بیش از حد

مطالب بیشتر: کربوکسی تراپی

نواحی تحت درمان با درمان اندولیفت

درمان لیفت با روش اندو به‌ عنوان درمان جایگزین لیفت صورت برای بازگرداندن جوانی و شادابی پوست در زنان و مردان مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عبارتی دیگر این روش یک فناوری بسیار پیشرفته است که عارضه جانبی کم‌تری ایجاد کرده و می‌تواند موارد زیر را هدف قرار دهد:

 1. فک، گونه‌ها و ناحیه اطراف دهان
 2. رسوبات چربی در خط فک و غبغب
 3. افتادگی پلک‌های پایین
 4. افتادگی پوست و مشکلات ناشی از آن در ناحیه گردن
 5. سایر مناطق بدن که می‌توانند توسط این روش درمان شوند، شامل موارد زیر هستند:
 6. ماهیچه سرین
 7. زانوها
 8. داخل ران‌ها
 9. مچ پا
 10. ناحیه اطراف ناف در شکم

نواحی تحت درمان با درمان اندولیفت

قبل از انجام اندولیفت

۳ هفته قبل از انجام این روش از مصرف داروها و سایر موادی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند، خودداری کنید، این ممکن است شامل داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفارین، داروهای مسکن مانند ایبوپروفن و دیکلوفناک و همچنین موادی مانند سیر و ویتامین‌ها باشد، قرار گرفتن در معرض آفتاب یا انجام سولاریوم می‌تواند باعث التهاب پوست یا تورم آن شود، بنابراین لازم است تا ۱۰ روز قبل از عمل از این موارد اجتناب کنید.

نیکوتین مانع گردش خون می‌شود و می‌تواند روند بهبودی را کاهش دهد و توصیه می‌شود که حداقل به مدت یک تا دو هفته قبل از انجام لیفتینگ با اندو از مصرف محصولات دخانیات خودداری شود، به همین ترتیب توصیه می‌شود که از استفاده از هرگونه ماده شیمیایی مانند رنگ مو به مدت یک هفته قبل از جراحی خودداری شود. شب قبل از انجام عمل لیفتینگ پوست صورت خود را از مواد آرایشی و مواد دیگر به خوبی پاک کنید، همچنین از استفاده از اسپری مو یا سایر محصولات مو بپرهیزید و موها را با شامپوی ملایم کاملاً بشویید.

مطالب بیشتر: هایفوتراپی

چگونگی فرایند اندولیفت

در این روش از میکرو فیبر نوری لیزری یکبار مصرف که هر رشته از آن به اندازه یک تار مو قطر دارد، استفاده می‌شود، میکرو فیبر مستقیماً در زیر پوست قرار گرفته و لیفتینگ پوست را انجام می‌دهد و نیازی به برش یا بریدگی ندارد، فیبر لیزری اندولیفت به آرامی قسمت داخلی پوست شل شده را هدف قرار می‌دهد، این طول موج خاص از لیزر می‌تواند به طور موثر پوست شل و چربی را درمان کند.

پس از درمان ممکن است بیمار بلافاصله متوجه نتایج قابل قبول این روش شود، با این وجود به دلیل مرحله بازسازی کلاژن معمولاً نتایج سه تا شش ماه پس از عمل حاصل می‌شوند، این روش را می‌توان تحت بی حسی موضعی یا آرامبخشی انجام داد، به طور کلی این روش یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای سفت شدن پوست به شمار می‌رود، اما مدت زمان انجام فرایند به ناحیه تحت درمان بستگی دارد، به عنوان مثال، در حالی که انجام قسمت‌های جزئی صورت ممکن است ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به طول انجامد، فرایند لیفت با روش اندو برای تمام صورت ممکن است به ۳۰ دقیقه زمان نیاز داشته باشد، همچنین زمان لازم برای سایر قسمت‌های بدن مانند بازوها بیشتر است.

پس از فرآیند اندولیفت

پس از انجام فرآیند لیفتینگ، پوست ممکن است مقداری تورم و کبودی داشته باشد اما طی یک روز آینده پس از عمل کاهش یافته و بیمار می‌تواند بدون هیچ مشکلی فعالیت‌های روزمره خود را دنبال کند. درمان اندولیفت نوعی عمل زیبایی به شمار می‌رود اما اثرات آن دائمی نبوده و ممکن است به مرور زمان از بین برود، با این حال اثرات این روش به ویژگی‌های پوستی و سبک زندگی بیمار بستگی دارد، یک سبک زندگی سالم که شامل تغذیه سالم و ورزش می‌باشد، می‌تواند به افزایش ماندگاری نتایج آن کمک کند.

مزایای روش اندولیفت

مزایای روش اندولیفت

برای آگاهی از مزایای روش اندولیفت با سایت سلامت و پزشکی خانه پزشک ایرانیان همراه باشید:

 1. درمان لیفت با اندو یک روش تقریباً غیر تهاجمی است.
 2. برای مشاهده نتایج آن یک جلسه درمانی می‌تواند کافی باشد.
 3. این روش درمانی یکی از ایمن‌ترین گزینه‌های مداخلات زیبایی در نظر گرفته شده است.
 4. لیفت با روش اندو نیازی به زمان بهبودی یا بستری شدن ندارد و بیماران می‌توانند طی یک یا دو ساعت پس از آن به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.
 5. انجام این روش نیاز به برش‌های بزرگ و در نتیجه ایجاد جای زخم ندارد.
 6. عدم ایجاد خونریزی
 7. عدم ایجاد هماتوم
 8. امکان ترکیب آن با سایر روش‌های زیبایی مانند بلفاروپلاستی

علاوه بر این، روش لیفتینگ با اندو می‌تواند برای درمان لیپوماهای صورت مورد استفاده قرار گیرد، لیپوماها ضایعات خوش خیمی هستند که ممکن است در زیر پوست پیشانی رشد کنند، آن‌ها معمولاً به صورت توده‌های نرم ظاهر شده و به آرامی بزرگتر می‌شوند، این ضایعات به طور سنتی از طریق برش‌های باز پوست خارج می‌شوند که این امر منجر به ایجاد زخم‌های قابل مشاهده خواهد شد، عمل لیفت اندو به عنوان یک گزینه کم تهاجمی‌تر برای از بین بردن ضایعات صورت در نظر گرفته شده است، با استفاده از این روش می‌توان لیپوماها را بدون ایجاد زخم‌های قابل مشاهده از بین برد؛ در این شرایط فیبر نوری از بالای خط رویش مو وارد پوست شده و سپس ضایعات را از بین می‌برد.

مطالب بیشتر: آر اف فراکشنال

برتری روش اندولیفت با روش‌های جراحی جوانسازی پوست

برتری این روش نمی‌توان با روش‌های جراحی مقایسه کرد، زیرا روش‌های جراحی به دلیل عوارض جدی که ممکن است پس از عمل ایجاد کنند، مانند فلج صورت، فلج عصب لب، خونریزی و مشکل در روند بعد از عمل، معمولاً در رده‌ی پایین‌تر از روش‌های کم تهاجمی‌تر مانند اندولیفت قرار می‌گیرند، این تکنیک می‌تواند بدون هیچ گونه برش و جای زخم در پوست به زیر پوست نفوذ کرده و مستقیماً کلاژن لایه درمیس و بافت چربی زیر جلدی را هدف قرار دهد.

هزینه انجام اندولیفت

هزینه انجام اندولیفت

هزینه لیفتینگ با روش اندو ممکن است متغییر باشد، در واقع هزینه این روش به ناحیه تحت درمان، دشواری انجام فرآیند و کیفیت بافت‌ها بستگی دارد.

هزینه اندولیفت صورت

اولین فاکتور تعیین‌کننده هزینه اندولیفت صورت کیفیت کار کلینیک و پزشکی است که شما به آن مراجعه می‌کنید. همچنین عواملی مانند ناحیه‌ درمان، کیفیت بافت‌ها، میزان افتادگی پوست صورت (که موجب می‌شود کار بیشتری روی صورت انجام شود و زمان بیشتری ببرد) و … نیز بر روی هزینه اندولیفت موثر است.

عوارض اندولیفت

از آنجا که اندولیفت یک روش غیر جراحی است عوارض خاصی ندارد و عوارض خفیف احتمالی همگی موقتی هستند و پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شوند. این عوارض احتمالی عبارتند از:

 1. تورم
 2. درد
 3. کبودی

کاندید مناسب اندولیفت

با بالا رفتن سن و وارد شدن به دوره میانسالی، پوست افراد به تدریج شل و افتاده می‌شود و صورت چین و چروک برمی‌دارد. همچنین پلک‌ها افتاده شده و زیر چشم‌ها متورم می‌شود. همچنین گاهی پوست فرد به علت چاق و لاغر شدن زیاد شل و افتاده می‌شود، در این شرایط است که فرد کاندید مناسبی برای انجام اندولیفت است.

نکات مهم مراقبتی بعد از اندولیفت

مراقبت های بعد از اندولیفت

اندولیفت روشی غیرتهاجمی است بنابراین زخم و جراحت و دوران نقاهت ندارد، تنها مواردی که باید رعایت کنید این است که:

 1. در صورتی که پزشک دارویی تجویز کرد به موقع مصرف کنید.
 2. تا ۲۴ ساعت آرایش نکنید.
 3. در صورت تورم و کبودی می‌توانید بر روی این نواحی کمپرس سرد بگذارید.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق ژل در کلینیک های معتبر

کلینیک اندولیفت

اگر می‌خواهید بعد از انجام اندولیفت نتایج مطلوبی را در صورت خود مشاهده کنید، باید کلینیک اندولیفت معتبر و مطمئنی را انتخاب کنید. کلینیکی که انتخاب می‌کنید باید دارای کادری متعهد باشد. کارشناسان کلینیک باید توانایی لازم را در مشاوره و دادن اطلاعات کافی و مفید به افراد متقاضی داشته باشند. کلینیک باید از یک پزشک مجرب و حاذق جهت انجام اندولیفت استفاده کند. در دادن وقت و انجام کارهای متقاضیان دقیق باشد بطوری که وقت آن‌ها هدر نرود. از مجهزترین و به‌روزترین دستگاه در این زمینه استفاده کند. همچنین کلیه نکات و مسائل بهداشتی در کلینیک به خوبی رعایت شود.

نتیجه گیری درباره اندولیفت صورت

در این مطلب اطلاعات کامل و جامعی در مورد روش اندولیفت و هدف از انجام آن در اختیار خوانندگان قرار گرفته است و در ادامه به نواحی قابل درمان با این روش و چگونگی فرآیند آن و نکات مهم قبل و بعد از انجام آن پرداخته شده است، در آخر هم مزایای انجام این روش زیبایی، برتری آن نسبت به روش‌های جراحی زیبایی و هزینه انجام آن توضیح داده شده است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
eticlinicidealmedtourtheghanemclinicnytimesdruckunkaya
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا