جوانسازی پوست

لیزر درمانی با اندولیفت – برتری اندولیفت با روش‌های جراحی جوانسازی پوست

اندولیفت یک فناوری مبتنی بر لیزر با حداقل تهاجم است که باعث سفت شدن پوست و کاهش سستی آن بدون ایجاد زخم و برش می‌شود، به عبارت دیگر این روش از طریق تحریک تولید کلاژن باعث تقویت، سفت شدن و جوانسازی و بازسازی پوست می‌شود؛ روش لیفت با روش اندو یک روش بدون درد به شمار می‌رود که نتایج لیفت پوست را بدون نیاز به مکانیزم‌های جراحی تهاجمی فراهم می‌کند، در نتیجه زمان بهبودی و همچنین عوارض مربوط به آن به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد. در این مطلب متخصصان خانه پزشک ایرانیان اطلاعات کامل و جامعی در مورد لیفت با روش اندولیفت فراهم کرده‌اند.

اندولیفت چیست؟

با افزایش سن، پوست صورت و بدن سست و آویزان می‌شود، همچنین ممکن است با بالا رفتن سن، متوجه چین و چروک‌ها و تجمع چربی در زیر پوست صورت و بدن شوید، اندولیفت یکی از روش‌های غیر تهاجمی دستیابی به چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر است، در واقع لیفت با اندو روشی خاص است که از لیزر برای تغییر ساختار پوست استفاده می‌کند، این روش به دلیل حداقل تهاجمی بودن، نیازی به بستری شدن در بیمارستان نداشته و بیماران می‌توانند بلافاصله پس از انجام آن به خانه بازگردند.

اندولیفت چیست؟

در روش درمانی لیفت با اندو از سوزن‌های ظریف مخصوص و نور لیزر برای سفت شدن پوست استفاده می‌شود، به این سوزن‌ها الیاف میکرو نوری گفته می‌شود و شبیه به رشته‌های مو هستند، الیاف یکبارمصرف به زیر سطح پوست وارد شده و سپس نور لیزر با استفاده از این آن‌ها به زیر سطح پوست اعمال می‌شود، این روش از ایجاد زخم پس از پایان فرایند جلوگیری می‌کند؛ لیزر، چربی جمع شده و همچنین آب زیر پوست را هدف قرار می‌دهد و به بافت‌های اطراف آسیب نمی‌رساند، بنابراین این روش به عنوان یکی از ایمن‌ترین روش‌های غیر تهاجمی برای جوانسازی پوست به شمار می‌رود، لیفتینگ با اندولیفت نیاز به بیهوشی نداشته و در صورت پایین بودن آستانه درد بیمار، از کرم بی حس کننده موضعی در ناحیه مورد نظر استفاده می‌شود، سپس بیماران می‌توانند یک الی دو ساعت پس از پایان فرایند به روال عادی زندگی خود بازگردند.

هدف از انجام اندولیفت

هدف اصلی این روش افزایش خاصیت ارتجاعی پوست است، به عبارت دیگر جمع شدن و کاهش سستی پوست از طریق فعال شدن کلاژن‌های جدید و عملکردهای متابولیکی در ماتریکس خارج سلولی می‌باشد، ضخیم شدن پوست از طریق هدف قرار گرفتن آب و چربی زیر پوست با نور لیزر انجام می‌شود، در حالت کلی اهداف این روش درمانی بر اساس تحقیقات مجله سلامت و پزشکی خانه پزشک ایرانیان شامل موارد زیر هستند:

 1. بازسازی لایه‌های عمیق و سطحی پوست
 2. هم سطح سازی بافت ناحیه تحت درمان به دلیل سنتز کلاژن جدید، در این شرایط ناحیه تحت درمان به بهبود بافت خود از طریق تولید کلاژن، حتی ماه‌ها پس از درمان ادامه می‌دهد.
 3. جمع شدن دیواره اتصال دهنده لایه‌های پوست
 4. تحریک تولید کلاژن و در صورت لزوم کاهش چربی‌های بیش از حد

نواحی تحت درمان با درمان اندولیفت

درمان لیفت با روش اندو به‌ عنوان درمان جایگزین لیفت صورت برای بازگرداندن جوانی و شادابی پوست در زنان و مردان مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عبارتی دیگر این روش یک فناوری بسیار پیشرفته است که عارضه جانبی کم‌تری ایجاد کرده و می‌تواند موارد زیر را هدف قرار دهد:

 1. فک، گونه‌ها و ناحیه اطراف دهان
 2. رسوبات چربی در خط فک و غبغب
 3. افتادگی پلک‌های پایین
 4. افتادگی پوست و مشکلات ناشی از آن در ناحیه گردن
 5. سایر مناطق بدن که می‌توانند توسط این روش درمان شوند، شامل موارد زیر هستند:
 6. ماهیچه سرین
 7. زانوها
 8. داخل ران‌ها
 9. مچ پا
 10. ناحیه اطراف ناف در شکم

نواحی تحت درمان با درمان اندولیفت

قبل از انجام اندولیفت

۳ هفته قبل از انجام این روش از مصرف داروها و سایر موادی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند، خودداری کنید، این ممکن است شامل داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفارین، داروهای مسکن مانند ایبوپروفن و دیکلوفناک و همچنین موادی مانند سیر و ویتامین‌ها باشد، قرار گرفتن در معرض آفتاب یا انجام سولاریوم می‌تواند باعث التهاب پوست یا تورم آن شود، بنابراین لازم است تا ۱۰ روز قبل از عمل از این موارد اجتناب کنید.

نیکوتین مانع گردش خون می‌شود و می‌تواند روند بهبودی را کاهش دهد و توصیه می‌شود که حداقل به مدت یک تا دو هفته قبل از انجام لیفتینگ با اندو از مصرف محصولات دخانیات خودداری شود، به همین ترتیب توصیه می‌شود که از استفاده از هرگونه ماده شیمیایی مانند رنگ مو به مدت یک هفته قبل از جراحی خودداری شود. شب قبل از انجام عمل لیفتینگ پوست صورت خود را از مواد آرایشی و مواد دیگر به خوبی پاک کنید، همچنین از استفاده از اسپری مو یا سایر محصولات مو بپرهیزید و موها را با شامپوی ملایم کاملاً بشویید.

چگونگی فرایند اندولیفت

در این روش از میکرو فیبر نوری لیزری یکبار مصرف که هر رشته از آن به اندازه یک تار مو قطر دارد، استفاده می‌شود، میکرو فیبر مستقیماً در زیر پوست قرار گرفته و لیفتینگ پوست را انجام می‌دهد و نیازی به برش یا بریدگی ندارد، فیبر لیزری اندولیفت به آرامی قسمت داخلی پوست شل شده را هدف قرار می‌دهد، این طول موج خاص از لیزر می‌تواند به طور موثر پوست شل و چربی را درمان کند.

پس از درمان ممکن است بیمار بلافاصله متوجه نتایج قابل قبول این روش شود، با این وجود به دلیل مرحله بازسازی کلاژن معمولاً نتایج سه تا شش ماه پس از عمل حاصل می‌شوند، این روش را می‌توان تحت بی حسی موضعی یا آرامبخشی انجام داد، به طور کلی این روش یکی از سریع‌ترین روش‌ها برای سفت شدن پوست به شمار می‌رود، اما مدت زمان انجام فرایند به ناحیه تحت درمان بستگی دارد، به عنوان مثال، در حالی که انجام قسمت‌های جزئی صورت ممکن است ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به طول انجامد، فرایند لیفت با روش اندو برای تمام صورت ممکن است به ۳۰ دقیقه زمان نیاز داشته باشد، همچنین زمان لازم برای سایر قسمت‌های بدن مانند بازوها بیشتر است.

پس از فرآیند اندولیفت

پس از انجام فرآیند لیفتینگ، پوست ممکن است مقداری تورم و کبودی داشته باشد اما طی یک روز آینده پس از عمل کاهش یافته و بیمار می‌تواند بدون هیچ مشکلی فعالیت‌های روزمره خود را دنبال کند. درمان اندولیفت نوعی عمل زیبایی به شمار می‌رود اما اثرات آن دائمی نبوده و ممکن است به مرور زمان از بین برود، با این حال اثرات این روش به ویژگی‌های پوستی و سبک زندگی بیمار بستگی دارد، یک سبک زندگی سالم که شامل تغذیه سالم و ورزش می‌باشد، می‌تواند به افزایش ماندگاری نتایج آن کمک کند.

مزایای روش اندولیفت

مزایای روش اندولیفت

برای آگاهی از مزایای روش اندولیفت با سایت سلامت و پزشکی خانه پزشک ایرانیان همراه باشید:

 1. درمان لیفت با اندو یک روش تقریباً غیر تهاجمی است.
 2. برای مشاهده نتایج آن یک جلسه درمانی می‌تواند کافی باشد.
 3. این روش درمانی یکی از ایمن‌ترین گزینه‌های مداخلات زیبایی در نظر گرفته شده است.
 4. لیفت با روش اندو نیازی به زمان بهبودی یا بستری شدن ندارد و بیماران می‌توانند طی یک یا دو ساعت پس از آن به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.
 5. انجام این روش نیاز به برش‌های بزرگ و در نتیجه ایجاد جای زخم ندارد.
 6. عدم ایجاد خونریزی
 7. عدم ایجاد هماتوم
 8. امکان ترکیب آن با سایر روش‌های زیبایی مانند بلفاروپلاستی

علاوه بر این، روش لیفتینگ با اندو می‌تواند برای درمان لیپوماهای صورت مورد استفاده قرار گیرد، لیپوماها ضایعات خوش خیمی هستند که ممکن است در زیر پوست پیشانی رشد کنند، آن‌ها معمولاً به صورت توده‌های نرم ظاهر شده و به آرامی بزرگتر می‌شوند، این ضایعات به طور سنتی از طریق برش‌های باز پوست خارج می‌شوند که این امر منجر به ایجاد زخم‌های قابل مشاهده خواهد شد، عمل لیفت اندو به عنوان یک گزینه کم تهاجمی‌تر برای از بین بردن ضایعات صورت در نظر گرفته شده است، با استفاده از این روش می‌توان لیپوماها را بدون ایجاد زخم‌های قابل مشاهده از بین برد؛ در این شرایط فیبر نوری از بالای خط رویش مو وارد پوست شده و سپس ضایعات را از بین می‌برد.

برتری روش اندولیفت با روش‌های جراحی جوانسازی پوست

برتری این روش نمی‌توان با روش‌های جراحی مقایسه کرد، زیرا روش‌های جراحی به دلیل عوارض جدی که ممکن است پس از عمل ایجاد کنند، مانند فلج صورت، فلج عصب لب، خونریزی و مشکل در روند بعد از عمل، معمولاً در رده‌ی پایین‌تر از روش‌های کم تهاجمی‌تر مانند اندولیفت قرار می‌گیرند، این تکنیک می‌تواند بدون هیچ گونه برش و جای زخم در پوست به زیر پوست نفوذ کرده و مستقیماً کلاژن لایه درمیس و بافت چربی زیر جلدی را هدف قرار دهد.

هزینه انجام اندولیفت

هزینه انجام اندولیفت

هزینه لیفتینگ با روش اندو ممکن است متغییر باشد، در واقع هزینه این روش به ناحیه تحت درمان، دشواری انجام فرآیند و کیفیت بافت‌ها بستگی دارد.

نتیجه گیری

در این مطلب اطلاعات کامل و جامعی در مورد روش اندولیفت و هدف از انجام آن در اختیار خوانندگان قرار گرفته است و در ادامه به نواحی قابل درمان با این روش و چگونگی فرآیند آن و نکات مهم قبل و بعد از انجام آن پرداخته شده است، در آخر هم مزایای انجام این روش زیبایی، برتری آن نسبت به روش‌های جراحی زیبایی و هزینه انجام آن توضیح داده شده است.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا