جوانسازی پوست
موضوعات داغ

بهترین سن برای لیزر موهای زائد چه زمانی است؟

نکات برگزیده مطلب
  • لیزر از جمله روش‌های پر طرفدار و محبوب برای از بین بردن موهای زائد محسوب می‌شود اما برخی به دنبال بهترین سن برای لیزر موهای زائد خود هستند لیزر کردن زیاد تابع زمان و سن نیست و هر موقع که احساس کردید از موهای زائد خود خسته شده‌اید می‌توانید از این روش استفاده کنید؛ خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخت.
۴
(۱)

لیزر موهای زائد روشی برای حذف موهای زائد است. این روش به دلیل رهایی از اصلاح‌های مداوم و هر روزه و یا رهایی از درد اپیلاسیون، روشی بسیار محبوب و پرطرفدار در سراسر جهان است. در این روش از اشعه لیزر برای غیرفعال کردن فولیکول‌های مو استفاده می‌شود. اما سوالی که ذهن بسیاری از متقاضیان انجام لیزر را به خود مشغول کرده این است که حذف موهای زائد با لیزر در چه سنی قابل انجام است؟ لیزر موهای زائد روشی امن و کم خطر است و عوارض خاصی را در پی ندارد و یک تفکر اشتباه است در بین عموم که لیزر باعث ایجاد و رشد توده‌های سرطانی و یا عوارض دیگر می‌شود. بنابراین سن خاصی به عنوان بهترین سن برای لیزر موهای زائد در نظر گرفته نشده است. موهای زائد معمولا در دوران نوجوانی شروع به رشد می‌کنند و پس از کامل شدن چرخه رشد آن‌ها در نوجوانی، هر سنی که فرد تصمیم به انجام لیزر موهای زائد بگیرد، می تواند سن مناسب برای لیزر مو باشد. شما می‌توانید اطلاعات تکمیلی در این خصوص را با مطالعه ادامه این مقاله که توسط خانه پزشک ایرانیان تهیه شده است را بدست آورید.

مناسب‌ترین سن برای لیزر موهای زائد

یکی از مزیت‌های لیزر این است که هیچ محدودیت سنی ندارد و در هر سنی می‌توان آن را امتحان کرد چه در سن ۱۹ سالگی باشید چه در ۸۹ سالگی لیزر بهترین روش دائمی برای کاهش موهای زائد خواهد بود و بهترین زمان برای لیزر موهای زائد زمانی است که احساس می‌کنید در صورت نبودن آن‌ها خوشحال‌تر هستید این روش رفع موهای زائد حتی برای نوجوانان نیز روشی امن و بی‌خطر است اکثر نوجوانان در دوران بلوغ خود متوجه رویش موهای زائد می‌شوند؛ نوجوانان با اجازه والدین خود می‌توانند از این روش استفاده کنند.

مطالب بیشتر: شرایط لیزر موهای زائد بدن

بهترین سن برای لیزر موهای زائد: موهای زائد جوانان

در دهه بیست و سی، زندگی شلوغ‌تر از آن چیزی خواهد شد که شما خود را برای آن آماده کرده‌اید وقتی نوجوان هستید زمان زیادی برای از بین بردن و اصلاح موهای زائد دارید اما با افزایش سن زمان کمتری برای از بین بردن موهای زائد خواهید داشت و تبدیل به یک وظیفه عذاب آور خواهد شد اگرچه رفع موهای زائد نظافت محسوب می‌شود اما با پر مشغله شدن فرد ممکن است که توجه زیادی به آن نشود و بدتر از همه این است که اعتماد به نفس فرد به دلیل موهای زائد کاهش پیدا خواهد کرد به همین دلیل است که جوانان مشتاق به لیزر موهای زائد خود هستند زیرا در این دوره از زندگی می‌توان بر روی اعتماد به نفس و آینده سرمایه گذاری کرد، در واقع بهترین زمان برای لیزر موهای زائد زمانی است که احساس می‌کنید دیگر علاقه به استفاده از دیگر روش‌ها ندارید و از نبودشان خوشحال خواهید شد.

مناسب‌ترین سن برای لیزر موهای زائد

بهترین سن برای لیزر موهای زائد: موهای زائد در میانسالی

تعداد زیادی از افراد میانسال به دنبال رفع موهای زائد خود نیستند با افزایش سن تغییراتی در موهای زائد بدن ایجاد خواهد شد به عنوان مثال ممکن است در ناحیه‌ای بدن که مویی وجود نداشته است مو جدید رشد کند یا موهای سابق ضخیم‌تر از قبل شوند به گونه‌ای که از بین بردن آن‌ها سخت‌تر شود؛ ممکن است که فرد از همان روش‌های سابق برای نظافت استفاده کند اما در این بازه سنی مشکلاتی برای او ایجاد کند به عنوان مثال استفاده از تیغ موجب تحریک پوست میگردد یا موم انداختن دردناک‌تر از قبل شود زیرا با افزایش سن موها ضخیم‌تر شده‌اند به یاد داشته باشید که هیچ وقت برای از بین بردن موهای زائد دیر نیست و فکر نکنید که چون مسن‌تر شده‌اید نمی‌توانید از روش‌های جدید استفاده کنید زیرا این بازه سنی بهترین زمانی است که می‌توانید از تمیز و زیبا بودن پوست خود احساس خوشایندی داشته باشید.

لیزر موهای زاید در سن مناسب

در طول دوره درمان نور لیزر به بدن تابانده می‌شود و پرتو نور توسط پیگمان‌های مو جذب می‌گردد به محض این که انرژی پرتو جذب فولیکول گردد به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود حرارت موجب تخریب فولیکول مو می‌گردد فولیکول بخشی از مو است که درون پوست قرار دارد و مسئول تولید مو است در نتیجه تخریب آن می‌تواند بر فرایند رشد مو در آینده تاثیر بگذارد و از رویش دوباره آن جلوگیری کند.

سن مناسب برای رفع موهای زائد به کمک لیزر

طبق بررسی‌های خانه پزشک ایرانیان، لیزر یک روش نسبتا دائمی برای از بین بردن موهای زائد است زیرا لیزر ریشه مو را هدف خود قرار می‌دهد و با تخریب آن از رویش مجدد آن جلوگیری می‌کند؛ نور لیزر به ملانین موجود در محور مو حمله می‌کند سپس از دورن مو به سمت پایین حرکت می‌کند تا زمانی که به فولیکول می‌رسد حرارت لیزر آن را تخریب می‌کند و توانایی رویش مجدد مو را از آن سلب می‌کند در گذشته لیزر درمانی تنها بر افرادی که دارای پوست روشن و موی تیره بودند تاثیر گذار بود و بهترین نتیجه عاید این افراد می‌شد زیرا نور لیزر قادر بود بین ملانین مو و پوست تفاوت قائل شود اما امروزه نسل جدید لیزرها می‌توانند بر انواع و طیف گسترده‌ای پوست و موها با رنگ‌های مختلف تاثیر بگذارند.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد دست و پا

نواحی از بدن که می‌توان لیزر کرد

تقریبا موهای زائد نواحی مختلف بدن را می‌توان لیزر کرد از جمله پاها، زیر بغل، پشت، قفسه سینه، صورت و بیکینی، مردان معمولا به دنبال روشی هستند که کمی ریش‌ها را نازک‌تر کنند تا نیازی به تراشیدن مدام آن‌ها نباشد.

نواحی از بدن که می‌توان لیزر کرد

آماده شدن برای لیزر موهای زائد

خوشبختانه نیاز به آمادگی زیادی برای انجام لیزر نیست تنها موردی که باید از انجام آن خودداری کنید موم انداختن یا استفاده از روشی است که به طور کامل ریشه مو را از بین می‌برد بهتر است که چند هفته قبل از لیزر فقط موها را بتراشید و روز قبل از لیزر درمانی نیز باید موها کاملا تراشیده شوند.

فرایند لیزر

لحظه آغاز لیزر موهای زائد برای حفاظت از چشم‌ها به متقاضی عینک مخصوص داده خواهد شد سپس ابزاری دستی بر روی پوست کشیده خواهد شد که نور لیزر از آن تابیده می‌شود و به پوست می‌رسد نور لیزر به هدف خود که ملانین پوست است جذب شده و فولیکول را تخریب می‌کند یکی از مزیت‌های لیزر موهای زائد این است که روشی بسیار راحت است نور لیزر خارج شده از دستگاه توسط دیگر ابزار خنک خواهد شد و برخی از بیماران زمان لیزر کردن را فرصتی برای دراز کشیدن و آرامش می‌دانند.

بعد از لیزر موهای زائد

بعد از اتمام فرایند لیزر هیچ محدودیتی نیست تنها چند روز از قرار گرفتن به طور مستقیم در برابر نور خورشید دوری کنید و از مرطوب کننده استفاده کنید.

تعداد جلسات مورد نیاز

برای از بین بردن تمام موها به چندین جلسه لیزر درمانی نیاز است زیرا موها دارای چرخه رشد متفاوتی هستند و زمانی می‌توان از رویش دوباره آن‌ها جلوگیری کرد که در دوره فعال رویش خود قرار گرفته باشند در نتیجه به چندین جلسه نیاز است که تمام موها را در زمان رویش مورد هدف لیزر قرار داد در اکثر روش‌های درمانی ۸۰ درصد از موها هدف قرار خواهند گرفت و در جلسه درمانی اولیه ۲۵ تا ۵۰ درصد به عنوان هدف لیزر شناخته می‌شوند برای نتیجه گیری بهتر باید چندین جلسه به صورت متناوب تحت درمان قرار گرفت اکثر افراد بین ۶ تا ۸ جلسه برای دریافت بهترین نتیجه نیاز دارند در نهایت تعداد جلسات مورد نیاز به  هدف و ویژگی جسمی منحصر به فرد هر شخص بستگی دارد اگر تمایل داشته باشید که فقط کمی موها را نازک‌تر کنید ۲ تا ۳ جلسه کافی است.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد صورت

نتیجه گیری درباره بهترین سن لیزر موهای زائد

ابتدا ممکن است که فکر کنید درمان بی‌اثر بوده است زیرا زمانی که فولیکول نور لیزر را دریافت می‌کند به چند روز زمان نیاز دارد تا موی درون آن دچار ریزش شود، ریزش موها ممکن است که برای دو تا سه روز مثل رویش موی تازه عمل کند اما جای نگرانی نیست بعد از دو هفته متوجه خواهید شد که موها از بین رفته‌اند بعد از سه تا چهار هفته برای جلسه بعدی لیزر نیز آماده خواهید شد البته اگر تمایل به انجام آن داشته باشید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. شمارش آرا: ۱

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
jonricedmondspanoor
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا