خدمات چشم پزشکی

بهترین پزشک چشم

۰
(۰)

چشم یکی از اجزای بدن است که اگر اسیب جدی به آن برسد تقریبا غیرقابل جبران است و یا درمان آن خیلی سخت و هزینه‌بر است. از اینرو نیاز است که بسیار مراقب چشمان خودتان باشید و در صورت بروز و احساس کوچک‌ترین مشکل در ناحیه چشم مانند خارش، درد، سوزش، قرمز شدن، تاری دید، سر درد و … بلافاصله باید به بهترین دکتر چشم پزشک و مرکزی که انواع خدمات چشم پزشکی را ارائه می‌دهد، مراجعه کنید. گاهی این علائم نشان‌دهنده بروز بیماری‌های چشمی است که نیاز به درمان جدی و عمل دارند. از آنجا که چشم یک عضو بسیار حساس است همه به دنبال پیدا کردن بهترین چشم پزشک هستیم که بتوانیم با خیالی آسوده معالجه چشم‌هایمان را به ایشان بسپاریم. ما گاهی ممکن است از اطرافیانمان کسانی بهترین دکتر فوق تخصص چشم در تهران را به ما معرفی کنند و یا در وبسایت‌ها و صفحات مجازی به دنبال بهترین دکتر چشم پزشکی در تهران و سایر شهرها باشیم. پیشنهاد ما به شما جهت رهایی از سرگردانی، مراجعه به وبسایت خانه پزشک ایرانیان است. در این مقاله که توسط خانه پزشک ایرانیان تهیه شده است ویژگی‌ چشم پزشک خوب در تهران را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: پیوند قرنیه

ویژگی های چشم پزشک خوب

وقتی که ما صحبت از بهترین دکتر چشم پزشک می‌کنیم این یک عنوان کلی است و پزشکان چشم هریک در زمینه خاصی تخصص‌ دارند ما باید باتوجه به نوع مشکلی که داریم به دنبال پزشک متخصص در آن زمینه باشیم، گاهی ما به دنبال بهترین دکتر برای عمل لیزیک در تهران هستیم و گاهی نیاز است بهترین دکتر فوق تخصص قرنیه در ایران را پیدا کنیم. اما این عنوان بهترین چشم پزشک به چه معناست و در واقع بهترین دکتر چشم پزشک چه ویژگی‌هایی دارد؟ در زیر به برخی از ویژگی های چشم پزشک خوب اشاره خواهیم کرد.

ویژگی پزشک متخصص چشم

سطح علمی بالا

می‌توان گفت که از ویژگی‌های بهترین دکتر چشم پزشک، داشتن سطح علمی بالایی در چشم پزشکی عمومی و در گرایش تخصصی خود است. دنیای پزشکی از آنجا که کاملا تجربی است، احتمال رد فرضیه‌ها و تئوری‌های قبلی و ارائه تئوری‌های جدید همواره وجود دارد، بنابراین نیاز است که پزشک در کنار سطح بالای علمی، اطلاعات و دانش خود را بطور مرتب آپدیت و به‌روز کند.

تجربه کافی

اعتماد به یک پزشک تازه‌کار برای همه کار بسیار سختی است. درست است که باید به پزشکان جوان هم فرصت داد، و بسیاری از آنان واقعا از سطح علمی بالایی برخوردارند. اما از آنجا که چشم عضو بسیار حساسی است، ترجیح می‌دهیم اگر چشم ما به عمل یا درمان‌های پیشرفته، نیاز پیدا کند، آن را تحت نظر پزشکی انجام دهیم که تجربه کافی در این زمینه داشته باشد.

قدرت تشخیص سریع و درست

یکی از ویژگی‌های یک پزشک خوب در هر زمینه‌ای قدرت تشخیص درست و به موقع است. بازهم تاکید می‌کنیم از آنجا که چشم یک عضو بسیار حساس است، هرگونه تشیخص اشتباه می‌تواند پیامدهای جبران‌ناپذیری داشته باشد. از طرفی گاهی بیمار خیلی دیر به چشم پزشک مراجعه می‌کند و در شرایط بحرانی قرار دارد و به تشخیص سریع پزشک نیاز دارد. بنابراین تشخیص درست و سریع بیماری از ویژگی‌های چشم پزشک خوب است.

اخلاق مدار بودن

یکی از فاکتورهایی که بیمار برای انتخاب بهترین دکتر چشم پزشک به آن دقت می‌کند، اخلاق خوب پزشک است. پزشک باید با بیمار خوب برخورد کند و احترام بیمار را حفظ کند. البته ناگفته نماند این یک ارتباط دو طرفه است و بیمار هم باید در رفتار با پزشک جوانب احترام را رعایت کند. البته باید درنظر گرفت که چون بسیاری از بیماران از لحاظ روحی در شرایط خوبی نیستند ممکن است گاهی حرف‌ها و رفتار تندی داشته باشند. نیاز است دکتر با بزرگواری و صبر این شرایط را نادیده بگیرد. اخلاق مدار بودن شامل احترام به وقت بیمار هم هست، پزشک باید طبق نوبتی که به بیمار خود می‌دهد، در مطب و یا مرکز مورد نظر او را ویزیت کند و نوبت هم کاملا رعایت شود. یک مسئله دیگر پاسخ دادن با حوصله به سوالات بیمار است. بیمار ممکن است به علت نگرانی از شرایط خود سوالات زیادی از پزشک خود بپرسد، چشم پزشک خوب باید به همه سوالات بیمار خود با صبر و حوصله پاسخ دهد.

امانت دار بودن

چشم پزشک باید از لحاظ حفظ اطلاعات پزشکی بیمار کاملا امانت‌دار باشد و اطلاعات بیمار خود را در اختیار کسی قرار ندهد.

مراعات بیماران از لحاظ هزینه

گاهی بیماری که به چشم پزشک مراجعه می‌کند، از نظر وضعیت مالی و اقتصادی در شرایط خوبی قرار ندارد، از طرفی نیاز به درمان فوری هم دارد. در این شرایط است که یک پزشک خوب، حال بیمار را درک می‌کند و به او کمک می‌کند بدون توجه به جنبه مالی، دوره درمان خود را آغاز کند. بسیار مهم است که در شرایط بد معیشتی که در آن قرار گرفته‌ایم، در هر پست و جایگاهی که هستیم، هوای یکدیگر بخصوص افراد نیازمندتر را داشته باشیم.

بیشتر بخوانید: لیزیک چشم

معرفی خدمات درمانی مراکز چشم پزشکی

معرفی خدمات درمانی چشم پزشکی

معمولا مراکز درمانی چشم پزشکی خدمات مختلفی را در زمینه بیماری‌ها و مشکلات چشمی ارائه می‌دهند. این خدمات می‌توانند از یک معاینه چشم ساده تا جراحی‌های پیچیده پیوند را شامل شوند.

گروهی از خدمات درمانی چشم پزشکی عبارتند از:

  1. خدمات معاینه چشم: معاینه چشم با اینکه یکی از ابتدایی‌ترین خدمات چشم پزشکی است، اما باید در نظر گرفت جز پایه‌ای‌ترین روش‌های تشخیص بیماری‌های چشمی است و نقشی کلیدی در آن دارد.
  2. خدمات لیزر و لیزیک چشم: لیزیک چشم نوعی عمل جراحی برای رفع مشکلات دوربینی و نزدیک بینی است که با استفاده از اشعه لیزر انجام می‌شود.
  3. خدمات مربوط به آب مروارید چشم یا کاتاراکت: به تیره شدن و کدر شدن عدسی چشم آب مروارید می‌گویند. در افراد بالای ۶۵ سال ابتلا به آب مروارید بسیار شایع است. آب مروارید باعث کاهش دید می‌شود، و به مرور این تاری بیشتر می‌شود به نحوی که شخص در انجام کارهای خود دچار مشکل می‌شود. در این صورت است که فرد به عمل نیاز پیدا می‌کند.
  4. خدمات گلوم یا آب سیاه: هنگامی که شخص به گلوم دچار می‌شود، در واقع عصب‌های بینایی او آسیب می‌بینند. بیماری گلوم می‌تواند به تاری دید و در موارد حاد منجر به کوری شخص شود. بنابراین باید بسیار جدی گرفته شود و به موقع درمان شود.
  5. خدمات جراحی پلاستیک و زیبایی چشم: این نوع جراحی را شخص به هدف زیبایی بیشتر انجام می‌دهد و نه درمانی. در این جراحی شخص اقدام به کشیده کردن و خوش فرم کردن چشم‌های خود می‌کند.
  6. خدمات اصلاح انحراف چشم یا استرابیسم و یا لوچی: عدم تطابق جهت دید چشم‌ها نسبت بهم و یا در واقع ناهماهنگی دو چشم با یکدیگر‌ را انحراف دید می‌گویند. در این نوع بیماری چشمی هنگامی که شخص به جایی نگاه می‌کند جهت دید چشمان او متفاوت است.
  7. خدمات پیوند قرنیه: قرنیه لایه خارجی چشم است که از قسمت‌های داخلی چشم محافظت می‌کند. حال اگر به هر دلیلی به قرنیه آسیب برسد و در شرایط حاد قرنیه دچار پارگی شود بافت‌های داخلی چشم هم آسیب می‌بینند و گاهی ممکن است تخریب شوند. بنابراین آسیب‌های قرنیه را باید بسیار جدی گرفت و در صورت بروز مشکل بلافاصله به دنبال بهترین دکتر فوق تخصص قرنیه در ایران باشید.
  8. خدمات شبکیه و زجاجیه: شبکیه یک لایه نازک در قسمت‌های پشتی چشم است. شبکیه وظیفه انتقال اطلاعات از عصب چشم به مغز را دارد. آسیب‌های شبکیه از تاری دید آغاز می‌شوند. اما اگر جدی گرفته نشوند می‌توانند منجر به نابینایی هم بشود.
  9. خدمات مربوط به جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی: اصلاح افتادگی چشم را بلفاروپلاستی می‌گویند. درست است که این جراحی بیشتر به هدف زیبایی انجام می‌شود اما در بسیاری از مواقع به دلیل بالا کشیدن پلک باعث بهبود کیفیت دید هم می‌شود.
  10. خدمات مربوط به قوز قرنیه یا کراتوکونوس: هنگامی که قرنیه چشم از حالت کروی خود خارج می‌شود و دچار برآمدگی می‌شود، قوز قرنیه رخ می‌دهد. هنگامی که شخص دچار بیماری قوز قرنیه می‌شود، با کاهش وضوح دید مواجه می‌شود. این بیماری ممکن است در سنین جوانی آغاز شود و روز به روز پیشرفت کند. قوز قرنیه در اکثر اوقات در هردو چشم شخص ایجاد می‌شود.

بیشتر بخوانید: جراحی آب مروارید

لیست جراحان چشم پزشکی در مجله خانه پزشک ایرانیان

خانه پزشک ایرانیان یکی از وبسایت‌های مربوط به سلامت و پزشکی است که می‌تواند اطلاعات مفیدی را در ارتباط با بیماری‌های چشمی و درمان آن‌ها به شما بدهد و به شما کمک می‌کند که بتوانید ویژگی‌های یک پزشک چشم خوب را بشناسید و در نهایت بتوانید بهترین دکتر فوق تخصص چشم در تهران را انتخاب کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا