پوست و مو و زیبایی

مشاوره تاسیس و اخذ مجوز داروخانه های روزانه و شبانه

۰
(۰)

مشاوره برای تاسیس داروخانه های روزانه و شبانه یکی از راه‌هایی است که می‌تواند به موسس یا موسسان این مراکز در این زمینه یاری برساند. برای شروع کار لازم است تا متقاضیان با اصطلاحات و عباراتی که در آیین‌نامه مذکور به آن اشاره شده است آشنایی داشته باشند. هرچند در صورتی که این کار به کارشناسان ثبت مراکز درمانی واگذار شود در کنار آن می‌توان همزمان از خدمات دیگری از قبیل تهیه نقشه های اجرایی و اخذ تاییدیه از دانشگاه های مربوطه نیز برخوردار شد. برای تاسیس داروخانه‌های شبانه‌روزی لازم است تا پس از ثبت درخواست به‌منظور تاسیس این مراکز مجوزهای لازم از طریق وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، سازمان غذا و دارو، کمیسیون‌های قانونی مرکز و دانشگاه علوم پزشکی اخذ گردد. موسس باید دارای مدرک داروسازی بوده که به تایید دانشگاه رسیده باشد و بر اساس تعریفی که از وی در تعاریف آیین‌نامه مذکور صورت گرفته صلاحیت کاری وی باید به تایید وزارت و کمیسیون‌های قانونی در این زمینه رسیده باشد. بنابراین برای مشاوره تاسیس داروخانه های روزانه و شبانه می‌تواند سایر اهداف مورد نظر را نیز پوشش دهد.

این آیین نامه که در ۲۶ ماده تصویب و به تایید رسیده است جزئیات تاسیس و تعاریف و شرح وظایف مسئول فنی و سایر مواردی را شامل می‌شود که می‌تواند بدین منظور مورد استفاده قرار گیرد. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات کافی در زمینه مشاوره و ضوابط تاسیس داروخانه‌های شبانه‌روزی تا پایان این مطلب با ما همراهی کنید.

مطالب بیشتر: تاسیس کلینیک روانشناسی

آشنایی با نکاتی در خصوص آیین نامه تاسیس داروخانه روزانه و شبانه

مشاوره برای تاسیس داروخانه های روزانه و شبانه می‌تواند از همان ایده نخستین برای دایر نمودن چنین مراکزی در کنار موسس یا موسسان باشد. البته شرکت‌های متعددی در این زمینه فعالیت دارند که توصیه می‌کنیم از تیم‌های حرفه‌ای و مجرب بدین منظور و تهیه نقشه های اجرایی و اخذ تاییدیه از دانشگاه های مربوطه استفاده کنید. تعاریفی که لازم است در این زمینه بدانید عبارتند از:

داروخانه روزانه و شبانه: بر اساس تعاریفی که ارائه شده است منظور از داروخانه مکانی است که در آن خدمات فروش محصولات دارویی و سایر محصولات در حوزه بهداشت و سلامت و دارویی توسط مسئول فنی که واجد شرایط باشد انجام می‌گیرد.

داروساز: افرادی که از دانشکده‌های داروسازی با مدرک کارشناسی و بالاتر فارغ التحصیل شده باشند داروساز نامیده می‌شوند.

مشاوره تخصصی راه اندازی داروخانه روزانه و شبانه

برخی از شرایطی که افراد متقاضی تاسیس داروخانه پس از مشاوره برای تاسیس داروخانه‌های روزانه و شبانه لازم است این مدارک را به کارشناسان مربوطه ارائه نمایند عبارتند از:

  1. ارائه تعهد به صورت مکتوب جهت التزام به قوانین و ضوابط موجود
  2. سکونت در محل مورد نظر به‌منظور تاسیس داروخانه
  3. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  4. ارائه گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر
  5. قبولی در دوره آموزشی در زمینه مقررات و قوانین دارویی کشور
  6. ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم(برای آقایان)
  7. ارائه مدارک شناسایی معتبر از طریق بارگزاری در وب‌سایت مربوطه
  8. فرم درخواست برای تاسیس داروخانه در سامانه مورد نظر

مطالب بیشتر: تاسیس کلینیک ترک اعتیاد

مواردی در خصوص آیین نامه تاسیس داروخانه روزانه و شبانه

با در نظر گرفتن جمعیت هر شهر امتیاز کسب شده از دوره آموزشی مربوطه نیز متفاوت است. بدین معنی که برای کلان شهر تهران ۲۷۰۰ امتیاز و برای شهرهای بیش از ۱ میلیون نفر ۲۶۰۰ امتیاز مورد نیاز است و برای سایر شهرها تابع شرایطی است که در آیین نامه مذکور به آن اشاره شده است. لازم به ذکر است صدور موافقت اصولی به منظور تاسیس داروخانه روزانه و شبانه منوط به دریافت گواهی تشخیص صلاحیت حرفه‌ای در این زمینه می‌باشد. برای هر متقاضی فقط یک پروانه تاسیس صادر می‌شود. هر یک از فارغ التحصیلان رشته‌های دکتری داروسازی یا دکتری تخصصی در صورتی که ۱۵ سال سابقه داشته باشند می‌توانند برای صدور مجوز به شرطی که فاقد داروخانه بوده و پیش از این برای دریافت مجوز اقدام ننموده باشند درخواست خود را ارائه نمایند. این افراد همزمان می‌توانند از امتیازات ویژه‌ای مانند بومی منطقه بودن، امتیاز ایثارگری و اعضای هیئت علمی برخوردار شوند. مشاوره برای تاسیس داروخانه‌های روزانه و شبانه می‌تواند تمام این مراحل و مدارک را برای شما تسهیل نموده و روند دریافت مجوز و تاییدیه نهایی را سرعت ببخشد.

مجوزهای لازم برای تاسیس داروخانه

تهیه نقشه های اجرایی و اخذ تاییدیه از دانشگاه های مربوطه

در صورتی که طراحی و تهیه نقشه‌های قابل اجرا برای موسسین قابل توجیه نباشد امکان تاسیس داروخانه هم منتفی خواهد شد. از همین رو فرایند تاسیس و همچنین بهره‌برداری از داروخانه در سطح شهر مستلزم ارائه طرح‌ها و نقشه‌های توجیه‌پذیر و در مقام عمل نیز قابل اجرا می‌باشد. ارائه مدارک برای تاسیس داروخانه از یک طرف و همچنین مواردی از قبیل گزارش کارشناسان و بازدید از محل نیز از سوی دیگر و همچنین بندها و تبصره‌های دیگری که در این زمینه تایید و تصویب شده است یک امر کاملا تخصصی است. از همین رو مشاوره برای تاسیس داروخانه‌های روزانه و شبانه می‌تواند ضمن حذف هزینه‌های اضافی همچنین از اتلاف وقت و انرژی شما نیز جلوگیری می‌کند. تهیه نقشه‌های اجرایی و اخذ تاییدیه از دانشگاه‌های مربوطه زمانی می‌تواند موثر تلقی شود که موسس یا موسسان بتوانند اشراف کافی بر آن داشته باشند و در موقع لزوم از عهده دفاع از طرح‌ها و نقشه‌های خویش بر بیایند.

این مهم نیز زمانی محقق خواهد شد که امور مربوط به تهیه و ارائه مستندات و اصولا هدف‌گذاری مناسب در این زمینه به درستی صورت گرفته باشد. در نظر گرفتن جزئیات و شرح قوانین و ضوابط حاکم بر شرایط تاسیس داروخانه در اغلب موارد می‌تواند استنباط‌‌های نادرستی را از جانب موسسین در پی داشته باشد به همین دلیل مشاوره تاسیس داروخانه‌های روزانه و شبانه می‌تواند تا حدود زیادی از دغدغه‌های ناشی از این موارد بکاهد.

مطالب بیشتر: تاسیس کلینیک چشم پزشکی

اخذ تسهیلات اعتباری از بانک های معتبر در صورت نیاز مجموعه

تاسیس داروخانه نیز مانند هر مرکز درمانی دیگر مستلزم صرف هزینه‌های مختلفی می‌باشد. در واقع شما از همان مرحله ایده‌پردازی بدین منظور تا ثبت نهایی این مرکز و تاسیس داروخانه به صورت شبانه‌روزی یا در هر یک از این شرایط نیازمند صرف هزینه‌های مختلفی هستید. مشاوره برای تاسیس داروخانه های روزانه و شبانه می‌تواند در این زمینه هم به یاری شما بشتابد. ‌در بسیاری از موارد پس از کسب مجوزهای لازم به منظور فعالیت صاحبان داروخانه‌ها می‌توانند برای پرداخت هزینه‌های متعددی از قبیل هزینه تجهیزات و خرید محصولات دارویی از محل اعتباراتی که به این موسسات تعلق می‌گیرد استفاده کنند. بنابراین سرمایه‌گذاری در این زمینه و تامین هزینه‌ها نیاز موسسین را به اخذ تسهیلات اعتباری در این زمینه بیشتر آشکار می‌سازد. شما در هر مرحله بدین منظور می‌توانید از انجام مشاوره برای تاسیس داروخانه های روزانه و شبانه و شرایط آن بهره‌مند شوید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا