پوست و مو و زیبایی

نکات کلیدی تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو

۰
(۰)

تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو تابع شرایط قانونی و آیین‌نامه خاصی است. یعنی موسس یا موسسان غیر از مدارکی که به‌طور مشترک به‌منظور ثبت کلینیک و درمانگاه پوست و مو باید ارائه دهند همچنین باید از شرایط ویژه‌ای نیز بدین منظور برخوردار باشند. متقاضی باید پزشک متخصص پوست و مو باشد و در شهر مذکور دارای پروانه مطب دایر بوده تا بتواند درخواست خود را ثبت نماید. هر چند لازم است به این نکته توجه داشته باشید که مانند ثبت سایر کلینیک‌ها و مراکز درمانی ثبت کلینیک پوست و مو و زیبایی هم نیازمند آموزش‌ها و احراز صلاحیت و کفایت متقاضیان می‌باشد. این مسئله زمانی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که دریابیم در طی یک دهه اخیر بر تعداد مشتریانی که به استفاده از این خدمات پرداخته‌اند روز به روز بیشتر افزوده می‌شود.

اصولا انجام خدمات زیبایی به طور تخصصی نیازمند بهره‌گیری از خدمات پزشکان متخصص پوست و مو در این زمینه است بنابراین نباید اینطور بپندارید که می‌توانید بدون استخدام پزشکان این حوزه در این زمینه به فعالیت بپردازید. براساس تعریفی که در آیین نامه تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو آمده است اصولا هدف از تاسیس این درمانگاه ارائه خدمات مربوط به تشخیص و درمان در زمینه پوست و مو تحت نظارت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می‌باشد. بنابراین غیر از جنبه‌های زیبایی در برخی موارد نیازمند تجویز دارو و عمل‌ جراحی است که توسط پزشک زیبایی یا جراح پوست و مو انجام می‌شود. همچنین مجوز تاسیس نیز برخی دیگر از این فعالیت‌ها عبارتند از:

 1. پیوند مو
 2. الکترولیز و اشعه درمانی
 3. آزمایشات مربوط به پوست
 4. لیزرتراپی بر اساس مجوزهای قانونی و دارای اعتبار

مشاوره و اخذ مجوز تاسیس درمانگاه تخصصی پوست و مو

تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو نیازمند طی روند و مدارج قانونی بدین منظور می‌باشد. از همین رو لازم است تا در این زمینه متقاضی با علم و اشراف کافی اقدام نماید. در صورتی که متقاضی در هر مرحله به این نتیجه برسد که ممکن است در ادامه کار با مشکلاتی مواجه شده و روند ثبت و تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو نیز مختل شود به راحتی می‌تواند از خدمات مشاورین و کارشناسان در این زمینه بهره بگیرد. در واقع مشاوره و اخذ مجوز تاسیس درمانگاه تخصصی پوست و مو به دلیل حساسیت‌های موضوع و اتکای بر برخی موارد که لازم است جزئیات این روند نیز در نظر گرفته شود. مشاوره و تماس با کارشناسان جهت راهنمایی یا اقدام در این زمینه در موارد زیر انجام می‌گیرد:

خدمات مشاوره ای قبل از تاسیس درمانگاه پوست و مو

 1. مشاوره تاسیس و راه اندازی مرکز کاشت مو
 2. مشاوره تاسیس مرکز لیزر
 3. مشاوره جهت تاسیس مرکز جوانسازی پوست
 4. مشاوره راه اندازی مرکز لاغری
 5. آیین نامه تاسیس درمانگاه تخصصی پوست و مو
 6. تهیه نقشه‌های اجرایی و اخذ تاییدیه از دانشگاه‌های مربوطه
 7. اخذ تسهیلات اعتباری از بانک‌های معتبر

در ادامه تلاش کرده‌ایم تا ضمن تشریح بیشتر آیین نامه تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو همچنین در صورتی که برای مشاوره و اخذ مجوز تاسیس درمانگاه تخصصی پوست و مو نیاز به اطلاعات بیشتری دارید این موارد را نیز در اختیار شما قرار دهیم.

مطالب بیشتر: تاسیس کلینیک روانشناسی

مشاوره تاسیس و راه اندازی مرکز کاشت مو

همانطور که اشاره کردیم به دلیل رشد و گسترش حوزه پوست و مو و زیبایی نیاز به تاسیس و راه اندازی کلینیک‌های تخصصی به خصوص راه اندازی کلینیک و درمانگاه پوست و مو تقاضاها در این زمینه نیز رو به افزایش نهاده است. در این بین مراکز کاشت مو نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. مشاوره تاسیس و راه اندازی مرکز کاشت مو شما را قادر می‌سازد که صفر تا صد این مراحل را به کارشناسان ثبت و تاسیس این مراکز واگذار کنید و در صورتی که در این زمینه شناخت کافی ندارید به تنهایی وارد عمل نشوید. به عبارت دیگر بخشی از مباحث مرتبط با تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو کاملا تخصصی بود و به دلیل حساسیت این حوزه نیازمند مشاوره و اخذ مجوز راه اندازی درمانگاه تخصصی پوست و مو می‌باشد.

مشاوره تاسیس مرکز لیزر

برای ثبت برند و همچنین تاسیس مرکز لیزر و راه اندازی این مرکز مانند شرایط تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو لازم است تا ضوابط معینی از احداث یا اجاره و رهن ساختمان گرفته تا محیط مورد نظر و تجهیزات پیشرفته در زمینه لیزر درمانی مدنظر قرار گیرد. مشاوره تاسیس مرکز لیزر در صورت برخورداری شما از شرایط لازم قطعا نیاز شما در زمینه ثبت و مجوز نصب تابلوی مورد نظر را نیز به آسانی مهیا خواهد کرد.

مشاوره جهت تاسیس مرکز جوانسازی پوست

مشکلات پوست و بیماری‌های زمینه‌ای در کنار ترمیم و نیاز به جوانسازی آن و مباحثی از قبیل بوتاکس یا تزریق ژل با استقبال فراوانی از جانب افرادی مواجه شده است که بنابر توصیه پزشکان به عمل زیبایی نیاز پیدا کرده اند. متقاضی یا متقاضیان تاسیس مرکز جوانسازی پوست که مانند هر کلینیک یا درمانگاه دیگری نیازمند کسب مجوز فعالیت از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می‌باشد و می‌توانند بدین منظور از مشاوره جهت تاسیس مرکز جوانسازی پوست بهره بگیرند.

مشاوره راه اندازی مرکز لاغری

تغذیه و تناسب اندام یکی از دغدغه‌های جامعه مدرن به شمار می‌رود. قطعا نظارت حوزه سلامت و پزشکی در این زمینه می‌تواند پاسخگوی طیف وسیعی از نیازهای جامعه بشری در این زمینه باشد. این حوزه نیز درست به مثابه تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو به تسلط و شناخت کافی از مراحل آن بستگی دارد. مشاوره راه‌اندازی مرکز لاغری می‌تواند به مشکلات شما در این زمینه پایان دهد.

آیین نامه و ضوابط تاسیس مرکز پوست و مو

 آیین نامه تاسیس درمانگاه تخصصی پوست و مو

آیین نامه مربوط به تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو در ۶ ماده و همچنین ۶ تبصره به تصویب رسیده و شامل مواردی از قبیل تعاریف، شرح وظایف مسئول فنی، تعداد کادر درمانی(پزشک متخصص ۲ نفر، کارشناس مدارک پزشکی و پذیرش ۱ نفر، کادر پرستاری و بهیاری ۲ نفر و پرستار اتاق الکترولیز ۱ نفر)، شرایط ساختمانی و تاسیسات(حداقل ۲ اتاق معاینه و تکه برداری و ضوابط ایمنی ساختمان) و شرایط لغو پروانه تاسیس است.

مطالب بیشتر: تاسیس مرکز ارتوپدی

تهیه نقشه های اجرایی و اخذ تاییدیه از دانشگاه های مربوطه

برای ثبت و آماده سازی نقشه‌های قابل توجیه و دریافت مجوزهای لازم از دانشگاه‌های مربوطه لازم است حتما توجیهات مناسبی در این زمینه ارائه دهید. در صورتی که برای طراحی و هدف‌گذاری صحیح در این زمینه دچار مشکل هستید آن را به مشاوران این حوزه بسپارید.

 اخذ تسهیلات اعتباری از بانک های معتبر

قطعا تاسیس کلینیک و درمانگاه پوست و مو نیازمند سرمایه‌گذاری و پرداخت هزینه‌های مختلفی است که در مراحل اولیه شاید موسس یا موسسان را با مشکلاتی مواجه سازد. از همین رو معرفی و ثبت درخواست توسط بانک‌های معتبری که در این زمینه تسهیلات و اعتبارات لازم را پرداخت می‌نمایند ضرورت دارد. مشاوره و اخذ مجوز تاسیس درمانگاه تخصصی پوست و مو حتی در این زمینه نیز شما را تنها نمی‌گذارد و شما قادر خواهید بود تا به راحتی از این تسهیلات نیز با ارائه مدارک و مستندات مورد نیاز برخوردار شوید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا