جوانسازی پوست

تزریق ژل به باسن – فرم دهی و بزرگ کردن باسن با فیلر

نکات برگزیده مطلب
 • بزرگ بودن باسن برای برخی از خانم‌ھا اھمیت ویژه ای دارد و بدون داشتن باسنی برجسته اعتماد به نفس کافی ندارند پس اقدام به تزریق فیلر برای بزرگ کردن سایز آن می کنند تزریق فیلر به باسن یک راه ساده و بدون جراحی است در نتیجه نسبت به روش‌ھای جراحی طرفدار بیشتری دارد خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی این روش پرداخت.
۳.۶
(۵)

این روزها انجام کارهای زیبایی بسیار باب شده است و هرساله عمل‌ها و فرآیندهای زیبایی بی‌شماری در سرتاسر جهان انجام می‌شود. عوامل اجتماعی، فرهنگی و روانشناسی زیادی پشت این قضیه است که از حوزه بحث ما خارج است و قصد پرداختن به آن‌ها را نداریم. یکی از این کارهای زیبایی که جدیدا بسیار موردتوجه خانم‌ها قرار گرفته است بزرگ‌کردن و فرم دادن به باسن است. تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های بزرگ کردن و فرم دادن به باسن است.

گاهی خانم‌ها به دلیل داشتن باسن کوچک اعتماد بنفس حضور در مجالس، مهمانی‌ها و مراسمات را ندارند و با تزریق فیلر به باسن و خوش فرم کردن باسن خود، اعتماد بنفس کافی بدست می‌آورند و احساس زیبا بودن به آن‌ها دست می‌دهد. به شما که قصد تزریق فیلر به باسن را دارید و سوالات زیادی در زمینه کیفیت، نحوه انجام، معایب و مزایا و یا حتی هزینه تزریق ژل به باسن را دارید، توصیه می‌کنیم این مقاله را که توسط کارشناسان خانه پزشک ایرانیان تهیه شده است، مطالعه بفرمایید.

تزریق ژل به باسن

تزریق فیلر به باسن یک روش درمانی زیبایی که به متقاضی کمک می‌کند در اندازه و سایز باسن خود تغییر دلخواه را ایجاد کنند حین فرایند تزریق فیلر به باسن مواد تزریق شده موجب افزایش سایز و برجسته شدن آن خواهند شد قبل از این که پزشک اقدام به تزریق فیلر به باسن کند ابتدا آن را مورد بررسی قرار خواهد داد سایز و اندازه آن را محاسبه خواهد کرد و محل‌های مورد نیاز برای تزریق ژل باسن را مشخص خواهد کرد بیشتر افراد تمایل به داشتن باسنی به شکل قلب وارونه دارند در حالی که تعداد اندکی باسن C شکل درخواست می‌کنند.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق ژل

افراد مناسب برای تزریق فیلر به باسن

متقاضیان مناسب برای تزریق ژل به باسن

متقاضیان مناسب برای تزریق فیلر به باسن متنوع هستند عوامل بسیاری بر از دست دادن حجم باسن تاثیر گذار است و افرادی که به دلیل کاهش وزن، افزایش سن و تغییر در سطح هورمون‌های بدن شکل و اندازه باسن آن‌ها تغییر کرده است افراد مناسبی برای تزریق ژل به باسن محسوب می‌شوند برخی از افراد اقدام به تزریق ژل به باسن خود می‌کنند زیرا چربی‌ها به خوبی و یکسان در سطح باسن پخش نشده و همین امر موجب بد فرم شدن باسن شده است.

انواع روش های تزریق ژل به باسن

با توجه به هدف متقاضی برای افزایش سایز باسن دو نوع روش برای تزریق به آن در دسترس است تزریق چربی و تزریق فیلر کلاژن

تزریق ژل کلاژن به باسن

از فیلر کلاژن معمولا برای سفت کردن عضلات صورت استفاده می‌شود با این وجود آن را به دیگر نقاط بدن از جمله باسن نیز تزریق می‌کنند؛ فیلر کلاژن یک روش کم تهاجمی‌تر است زیرا نیاز به استخراج چربی از دیگر نقاط بدن و تزریق آن به باسن ندارد اما از طرفی می‌تواند تاثیر گذاری کمتر و خطر بیشتری داشته باشد؛ معمولا تزریق کلاژن به باسن برای بزرگ کردن آن به افرادی که تمایل به داشتن باسنی در اندازه متوسط دارند یا افرادی که به اندازه کافی چربی برای استخراج و تزریق آن به باسن ندارند توصیه می‌شود.

انواع ژل مخصوص تزریق به باسن

اسکالپترا

 1. اسکالپترا یک فیلر محبوب غیر جراحی برای افزایش سایز باسن به روش برزیلی است.
 2. موجب افزایش سایز باسن خواهد شد.
 3. ماندگاری طولانی خواهد داشت زیرا بدن را تشویق به ساختن بیشتر کلاژن می‌کند.

فیلر هیالورونیک اسید

معمولا هیالورونیک اسید به صورت تزریق می‌شود با این وجود در صورت تزریق حجم زیادی از آن می‌توان برای بزرگ‌ کردن باسن نیز از آن بهره برد نتیجه آن کاملا موقتی است و ماندگاری آن قبل از این که به بدن جذب شود تقریبا ۶ تا ۹ ماه خواهد بود.

تزریق سیلیکون و هیدروژل

 1. غیر قانونی است.
 2. از دیگر فیلرها ارزان‌تر است.
 3. تاثیر آن موقتی است.
 4. معمولا خطرناک است و استفاده از آن‌ها در انگلستان ممنوع است.

مطالب بیشتر: مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

انواع فیلر و ژل مخصوص تزریق به باسن

فیلر اسکالپترا

فیلر اسکالپترا نوعی پرکننده پوستی محسوب می‌شود در نتیجه برای تزریق آن به باسن، فرد باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشد اگر سیگاری نیستید و از لحاظ فیزیکی سالم هستید و هدفی واقعی و دور از تصورات اشتباه برای افزایش سایز باسن خود دارید، گزینه مناسبی برای تزریق این فیلر به باسن خود خواهید بود این فیلر متفاوت‌تر از دیگر فیلر‌ها عمل خواهد کرد.

برخلاف فیلر هیالورونیک اسید که با تزریق مواد آن به باسن حجم داده می‌شود ترکیبات این فیلر پلی ال لاکتیک اسید نام دارند که به لایه‌های پوستی تزریق می‌شود این ژل بدن را ترغیب خواهد کرد که به صورت طبیعی کلاژن تولید کند از آنجایی که کلاژن یک پروتئین موجود در ساختار پوست است و به آن شکل می‌دهد با تزریق این ژل بدن شروع به ساختن کلاژن جدید خواهد کرد؛ ساخته شدن کلاژن به چند هفته تا چند ماه زمان نیاز دارد در نتیجه به تزریق‌های متفاوتی برای بهبود حجم و شکل باسن نیاز است افرادی که این تزریق را انجام داده‌اند از نتیجه آن رضایت کامل داشته‌اند؛ قبل از انجام این روش تزریقی، از موارد زیر بپرهیزید:

 1. سیگار کشیدن را متوقف کنید.
 2. از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون و مکمل‌های گیاهی از دو هفته قبل از تزریق خودداری کنید.
 3. از مصرف الکل ۴۸ ساعت قبل از تزریق بپرهیزید.

خانه پزشک ایرانیان توصیه می‌کند قبل از انجام تزریق در مورد سابقه پزشکی و داروهای مصرفی خود با پزشک مشورت کنید.

فواید تزریق ژل به باسن

هر دو روش تزریق به باسن فوایدی برای برجسته کردن باسن خواهند داشت اما از جمله فواید ابتدایی تزریق به باسن برای افزایش اندازه و سایز عبارتند از:

 1. درمانی سریع برای افزایش سایز باسن
 2. دوران بازیابی سریع بعد از انجام تزریق
 3. درمانی ساده و راحت
 4. ایجاد ظاهری طبیعی

دوران ریکاوری بعد از تزریق ژل به باسن

اگرچه تزریق ژل به باسن نسبت به دیگر روش‌ها ساده‌تر است و نیاز به جراحی ندارد اما باز هم در دوران ریکاوری باید تغییراتی در سبک زندگی ایجاد شود تا بیمار سریع‌تر بهبود یابد بعد از اتمام دوره درمان ممکن است زخم، تغییر رنگ و کبودی در ناحیه تحت درمان احساس کنید از جمله توصیه‌های پزشکان به بیمارانی که تزریق فیلر به باسن انجام داده‌اند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. به مدت دو هفته بعد از تزریق فیلر به باسن زیرپوش سفت و محکم بپوشید.
 2. ماساژ بگیرید.
 3. رژیم غذایی‌تا باید غنی از کربوهیدرات باشد تا بهبودی سریع‌تر حاصل شود.
 4. از ورزش کردن برای حداقل یک ماه بپرهیزید.
 5. از پوشیدن لباس‌های تنگ بپرهیزید.
 6. از خوابیدن به پشت اجتناب کنید و بیشتر بر روی شکم یا پهلو بخوابید.
 7. موقع نشستن حتما یک بالش نرم زیر باسن خود قرار دهید.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق ژل

نتایج تزریق ژل به باسن

نتایج تزریق ژل به باسن

نتایج حاصل از تزریق ژل به باسن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به طور مستقیم به درمان بستگی دارد اما ممکن است تورم و تجمع مایع در ناحیه باسن احساس کنید بعد از این که تورم به طور کلی از بین رفت می‌توانید ظاهر جدید باسن را مشاهده کنید بعد از بروز نتیجه حتما احساس اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت تزریق ژل کلاژن برای مدت دو سال ماندگاری خواهد داشت.

عوارض جانبی بعد از تزریق ژل به باسن

مانند دیگر روش‌های زیبایی این روش هم می‌تواند خطرات خود را به همراه داشته باشد از جمله عوارض جانبی آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عفونت
 2. از بین رفتن بافت باسن
 3. ایجاد زخم
 4. تورم
 5. کبودی
 6. قرمزی
 7. ایجاد برآمدگی بر روی باسن
 8. تغییر رنگ پوست باسن

مطالب بیشتر: تزریق ژل زیر چشم

هزینه تزریق ژل به باسن

عوامل مختلفی بر روی قیمت تزریق ژل باسن موثر است. از این عوامل می‌توان به کلینیک و دکتری که به آن مراجعه می‌کنید، نوع فیلری که تزریق می‌شود و مقدار فیلر مصرفی برای تزریق به باسن (منظور میزان فیلری است که مورد نیاز است تا باسن شما به شکل و فرم مورد نظر خود و تایید پزشک برسد.) نام برد. باتوجه به عوارض احتمالی تزریق ژل در باسن که در قسمت‌های قبل به آن‌ها اشاره کردیم، کارشناسان خانه پزشک ایرانیان به شما توصیه می‌کنند که بحث هزینه را در اولویت دوم قرار دهید و به یک کلینیک و پزشک معتبر مراجعه کنید و همچنین یک فیلر باکیفیت را جهت انجام تزریق ژل برای باسن انتخاب کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. شمارش آرا: ۵

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
flawlessbuttsbydesign
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا