جوانسازی پوست

تزریق ژل به زیر چشم – هزینه جوانسازی چشم با فیلر

نکات برگزیده مطلب
 • تزریق ژل زیر چشم یک روش عالی و جدید برای از بین بردن گودی، تیرگی و ھمچنین چین و چروک دور چشم است تزریق پرکننده به زیر چشم مانند دیگر روش ھای تزریق به صورت است و از جمله عوارض محدودی که دارد تورم و کبودی است که چند روز بعد از تزریق از بین خواھند رفت. خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی تمام جوانب این روش جوانسازی پرداخته است.
۰
(۰)

گودی و سیاهی زیر چشم یکی از عارضه‌هایی است که درصد زیادی از افراد آن را تجربه می‌کنند. این مشکل به دلابلی مانند بالا رفتن سن، استراحت ناکافی و نامناسب، استفاده بیش از حد از کامپیوتر و گوشی موبایل و… ایجاد می‌شود. تزریق ژل به زیر چشم یکی از روش‌های کاهش گودی‌ و سیاهی، پف و چین و چروک دور چشم است. از آنجا که چشم عضوی حساس و باارزش است و تزریق فیلر در نزدیکی آن انجام می‌شود، لذا نیاز است این کار را نزد بهترین دکتر برای فیلر زیر چشم انجام دهید. در این زمینه بحث هزینه را در اولویت دوم قرار دهید و انتخاب دکتر خوب و مجرب و کیفیت فیلر اولویت اول شما باشد. در این مقاله که توسط تیم تحقیقاتی خانه پزشک ایرانیان گردآوری شده است اطلاعاتی در زمینه انواع فیلر چشم، عوارض، مزایا، و هزینه تزریق ژل زیر چشم در اختیار شما قرار داده شده است.

تزریق ژل به زیر چشم

یکی از فیلرهای زیر چشم که معمولا با نام پرکننده پوستی یا بافت نرم پرکننده شناخته می‌شود، هیالورونیک اسید است که با تزریق آن به زیر چشم تغییر رنگ دور چشم و به طور کلی ظاهر آن‌ها بهبود خواهد یافت اگرچه که پرکننده‌های پوستی به صورت ویژه برای زیر چشم تهیه نشده‌اند اما متخصصان پوست و زیبایی از آن‌ها برای بهبود تیرگی دور چشم و ورم زیر چشم استفاده می‌کنند غالبا فیلر‌های پوستی برای گونه، لب و دست‌ها طراحی شده‌اند.

فیلر زیر چشم

در برخی از افراد چربی‌های ذخیره شده زیر پلک پایین یا فشرده شدن بافت نرم بالای استخوان زیر چشم ایجاد سایه خواهد کرد که در هر دو روش می‌توان سایه و تیرگی ایجاد شده را به کمک فیلر‌های پوستی از بین برد کوچک بودن ناحیه زیر چشم موجب خوش اقبالی ما است زیرا در این صورت نیز به تعداد تزریق کمتری برای جوانسازی پوست است حتی با یک یا دو سرنگ فیلر می‌توان زیر چشم را ترمیم کرد؛ هرچند تزریق ژل به زیر چشم ممکن است که گران به نظر برسد اما متقاضیان بر این باورند که ارزش آن را دارد و برخلاف دیگر روش‌های درمانی که مشاهده نتیجه آن نیاز به زمان دارد، بعد از تزریق پرکننده به زیر چشم می‌توان تغییر ایجاد شده را مشاهده کرد اگرچه کمی تورم و کبودی ایجاد خواهد شد اما بعد از چند روز به طور کلی از بین خواهند رفت.

 1. فواید پرکننده های زیر چشم
 2. مشاهده فوری نتیجه
 3. روشن شدن پوست زیر چشم
 4. برطرف کردن گودی زیر چشم
 5. قابلیت جوانسازی پوست و از بین بردن ظاهر خسته چشم‌ها

به دلیل این فواید فیلرها است که افراد بسیاری تمایل به تزریق آن دارند زیرا دیگر از خرید لوازم آرایشی روشن کننده پوست زیر چشم خسته شده‌اند طبق گزارش افرادی که تزریق فیلر را تجربه کرده‌اند بعد از درمان احساس شادابی بیشتری می‌کنند و چشم‌ها دیگر ظاهری خسته به صورت نمی‌دهد همچنین دیگر به لوازم آرایشی برای پنهان کردن گودی و تیرگی دور چشم خود نیاز ندارند؛ هیالورونیک اسید یکی از بهترین‌ گزینه‌ها برای تزریق ژل به زیر چشم است زیرا به خوبی گودی زیر چشم را پر می‌کند در نتیجه خطوط و چین و چروک دور چشم را از بین می‌برد افزون بر این می‌توانید از دیگر مزایای فیلر نیز بهره ببرید زیرا آن‌ها تولید کلاژن و الاستین نیز می‌کنند.

مطالب بیشتر: تزریق ژل سینه

بهترین متقاضی برای تزریق ژل به زیر چشم

تیرگی دور چشم معمولا ژنتیکی است اما برخی از آن‌ها می‌توانند به دلایل زیر ایجاد شوند:

 1. افزایش سن
 2. الگوی خواب ضعیف و کم خوابی
 3. کم آبی بدن
 4. رگ‌های خونی قابل مشاهده
 5. پیگمان‌های رنگی زیاد در این ناحیه

فیلرهای پوستی برای افرادی که دارای تیرگی دور چشم هستند گزینه مناسبی است حال چه این تیرگی به دلیل افزایش سن باشد و چه به دلیل ژنتیک همچنین سبک زندگی نیز می‌تواند بسیار موثر باشد برخی از افراد به صورت طبیعی چشمانی فرو رفته دارند که این خود می‌تواند موجب ایجاد تیرگی زیر چشم شود در نتیجه فیلر می‌تواند به پر کردن و حجم دادن این ناحیه کمک کند و سایه ایجاد شده را از بین ببرد اگرچه در برخی از افراد جراحی نتیجه بهتری را ایجاد خواهد کرد.

بهترین دکتر برای ژل زیر چشم

اگر می‌خواهید به نتیجه مطلوب برسید و تزریقی با کم‌ترین عوارض داشته باشید، بهترین دکتر برای ژل زیر چشم انتخاب کنید. چرا که دکتر نقش مهمی در تزریق فیلر دارد. یک دکتر خوب برای فیلر زیر چشم باید اولا اخلاق مدار باشد و به بیمار آرامش دهد، باید در زمینه تزریق فیلر پایین چشم تجربه کافی داشته باشد، همچنین سیستم بدن و عصب‌ها را بخوبی بشناسد که در حین تزریق به آن‌ها آسیبی نرساند، انواع فیلر و ساختار آن‌ها را بشناسد تا بتواند بهترین آن‌ها را متناسب با شرایط متقاضی انتخاب کند البته دکتر باید در این مورد نظر شخص متقاضی راهم بپرسد و از او نظرخواهی کند.

مطالب بیشتر: تزریق ژل خط لبخند

ماندگاری ژل زیر چشم

تزریق فیلر فرآیندی موقتی است و بعد از گذشت مدت زمانی باید تزریق تکرار شود. ماندگاری تزریق ژل زیر چشم به شرایط فرد و نوع فیلری که استفاده می‌کند بستگی دارد. به ‌عنوان مثال فیلرهای اسید هیالورونیک به طور معمول از ۹ ماه تا ۱ سال دوام می آورند. و مدت زمان ماندگاری فیلر زیر چشم هیدروکسی آپاتیت کلسیم به طور معمول از ۱۲ تا ۱۸ ماه است.

بهترین مارک تزریق ژل به زیر چشم

از آنجا که چشم عضوی بسیار حساس است، نباید کوچک‌ترین آسیبی به آن برسد و تا حد امکان خود ما نیز نباید آن را در معرض خطر قرار دهیم. تزریق ژل یا فیلر به زیر چشم به دلیل نزدیک بودن به ناحیه چشم، فرایندی بسیار حساس است. یکی از نکاتی که ما در این رابطه باید رعایت کنیم این است که بهترین مارک ژل زیر چشم را برای تزریق انتخاب کنیم، بطوریکه حداقل عوارض را داشته باشد. معمولا ژل‌هایی مانند پلی-ال-لاکتیک اسید(poly -L- lactic acid) هیدروکسی آپاتیت کلسیم، اسید هیالورونیک (hyaluronic acid)، یوودرم (Juvederm) و رستیلین (Restylane) از بهترین مارک‌های فیلر زیر چشم هستند که توسط پزشکان توصیه می‌شوند. در بین آن‌ها بهترین ژل برای زیر چشم، فیلر هیالورونیک شفاف و صاف بودن و احتمال تجمع کمتر، بیشترین استفاده را دارد، هرچند که مدت ماندگاری کم‌تری نسبت به سایر فیلرها دارد. فیلر بعدی که بیشترین کاربرد را دارد هیدروکسی آپاتیت است. در نهایت تصمیم انتخاب بهترین ژل زیر چشم به عهده بیمار و پزشک است.

برای زیر چشم تزریق ژل بهتر است یا چربی؟

هردو روش تزریق ژل و چربی این روزها رواج دارد، که البته تزریق چربی روشی جدیدتر است. انتخاب تزریق ژل یا چربی به عهده خود شخص متقاضی است. برای اینکه بگوییم کدام‌ بهتر است باید ابتدا به شرایط شخص توجه شود و اینکه یک مقایسه از هردو روش داشته باشید و برطبق آن روش متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. در زیر مقایسه‌ای مختصر از تزریق ژل و چربی بیان شده است.

 1. چربی ماده‌ای از بافت بدن خود شخص است اما ژل یک ماده مصنوعی و شیمیایی است. بنابراین سازگاری چربی با بدن بهتر خواهد بود.
 2. احتمال جابجایی چربی در محل تزریق شده کمتر از ژل است.
 3. مدت زمان تزریق چربی بیشتر از ژل است.
 4. ماندگاری چربی بیشتر از ژل است. به گونه‌ای که تزریق چربی در بعضی موارد به یک جلسه ترمیم نیاز دارد و پس از آن روشی دائمی محسوب می‌شود اما تزریق ژل به زیر چشم روشی موقتی است و مرتبا باید تکرار شود.

مطالب بیشتر: تزریق ژل گونه

مزایای تزریق ژل به زیر چشم

از مزایای این تزریق فیلر به زیر چشم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. یک عمل کم‌تهاجمی و بدون عوارض خاصی است.
 2. در یک جلسه انجام شده مدت زمان آن کوتاه و نزدیک به ۲۰ دقیقه است.
 3. تیرگی و گودی زیر چشم از بین می‌رود.
 4. با انجام تزریق فیلر چین و چروک دور چشم محو می‌شوند.
 5. پف زیر چشم بسیار کم شده و یا از بین می‌رود.

آماده سازی متقاضی برای تزریق ژل به زیر چشم

مانند دیگر روش‌های تزریق پرکننده به صورت، باید مصرف داروهای رقیق‌ کننده‌ خون را قبل از فرایند تزریق متوقف کرد از جمله رایج‌ترین عوارض جانبی بعد از تزریق فیلر ایجاد کبودی و تورم است در نتیجه برای کاهش و به حداقل رساندن این عوارض پزشک از بیمار می‌خواهد که مصرف داروها و مکمل‌های رقیق کننده خون مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن، ویتامین E و روغن ماهی را یک هفته قبل از روز تزریق متوقف کند الکل از جمله دیگر عوامل رقیق کننده خون محسوب می‌شود پس بهتر است مصرف الکل را برای مدتی از برنامه خود حذف کنید.

حین فرایند تزریق فیلر به زیر چشم

حین فرایند تزریق فیلر به زیر چشم

لازم نیست که برای تزریق ژل زیر چشم احساس ترس و اضطراب داشته باشید زیرا پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد، اولین بی‌حسی بعد از ۱۵ دقیقه به طور کامل دور چشم را بی‌حس خواهد کرد در نتیجه تزریق بدون دردی خواهید داشت کل فرایند تزریق ژل زیر چشم بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه به طول خواهد انجامید که این مدت زمان به میزان و تعداد تزریق مورد نیاز بستگی خواهد داشت؛ به دلیل تزریق بی‌حسی هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد و تنها موری که ممکن است احساس شود کمی فشار بر روی استخوان بالای گونه است که اذیت کننده نیست؛ نکته‌ای که همیشه پزشک‌ها به بیماران خود یادآور می‌شوند این است که انتظار کبودی و تورم را داشته باشید گاهی تورم و کبودی ایجاد شده بسیار قابل توجه است اما نگران نباشید و این اتفاقی نرمال است زیرا در اطراف چشم رگ‌های زیادی وجود دارند که با تزریق به پوست این ناحیه کمی تحریک می‌شوند از طرفی گاهی هم کبودی ایجاد شد زیاد قابل توجه نیست.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق ژل

نحوه تزریق ژل زیر چشم

در زیر نحوه کلی تزریق فیلر شامل مراحل زیر است:

 1. پزشک ناحیه‌ای را که در آن تزریق انجام می‌شود علامت‌گذاری کرده و آن منطقه را استریل می‌کند.
 2. پزشک از یک پماد یا کرم بی‌حس‌کننده موضعی برای بی‌حس کردن ناحیه مورد نظر استفاده می‌کند و به مدت چند دقیقه به آن زمان می‌دهد که جذب شده و اثر بگذارد.
 3. پزشک از یک سوزن کوچک برای سوراخ کردن پوست استفاده می‌کند. در برخی موارد، آن‌ها فیلر را از طریق سوزن به منطقه تزریق می‌کنند. در موارد دیگر، یک کانول لبه‌دار که حاوی فیلر است به سوزن متصل شده و تزریق انجام می‌شود.
 4. زیر هر چشم یک یا چند آمپول لازم است.
 5. پزشک پرکننده را در جای خود صاف می‌کند.
 6. بسیاری از افراد در طی یک عمل پرکننده چشم هیچگونه دردی احساس نمی‌کنند. برخی گزارش می‌کنند که احساس خراش خفیف می‌کنند. با تزریق ماده پرکننده، احساس فشار یا تورم ایجاد خواهد شد.
 7. اگرچه سوزن تزریق درست در کنار چشم قرار داده نمی‌شود ، اما از نظر روانی احساس سوزنی که به چشم شما نزدیک می‌شود ناراحت‌کننده است.
 8. کل مراحل از ۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد.

انواع ژل زیر چشم

 • تزریق ژل برای سیاهی دور چشم

گاهی در زیر چشم فرد به دلایلی مانند خواب کم، بالا رفتن سن، مصرف الکل و دخانیات، وراثت و… حلقه‌های سیاه شکل می‌گیرند و یا در واقع زیر چشم فرد سیاه می‌شود. تزریق فیلر یکی از راه‌های درمان سیاهی دور چشم است که باتوجه به میزان این سیاهی میزان فیلر تزریقی متفاوت است.

 • تزریق ژل برای گودی زیر چشم

تزریق ژل یکی از روش‌های پرکاربرد رفع گودی زیر چشم است. در این روش معمولا ژل هیالورونیک برای گودی زیر چشم استفاده می‌شود.تزریق فیلر گودی زیر چشم باعث ایجاد رطوبت در زیر چسک و کشش آن شده و گودی زیر چشم را برطرف می‌کند.

 • تزریق ژل برای پف زیر چشم

وقتی در زیر چشم شخص پف ظاهر می‌شود، شخص همیشه حالت خسته و بی‌انرژی به نظر می‌رسد. بعلاوه صورت شخص شادابی و نشاط کافی ندارد. پف زیر چشم معمولا عارضه‌ای ارثی است و شخص آن را به ارث می‌برد و کمتر توسط عوامل دیگر ایجاد می‌شود. این مشکل برای افرار خوشایند نیست و همواره درصدد رفع آن برمی‌آیند. ترزیق فیلر به زیر چشم از روش‌های موثر و پرکاربرد درمان پف زیر چشم است.

 • تزریق ژل برای چروک زیر چشم

چین و چروک‌های زیرچشم ظاهر صورت را پیر نشان داده و با ظهور آن‌ها صورت طراوت و شادابی خود را از دست می‌دهد. چین و چروک‌های دور چشم معمولا به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول چین‌ چروک‌های پنجه کلاغی کلاغی هستند که در گوشه‌های چشم و لا خندیدن ظاهر می‌شوند. این چروک‌ها معمولا با فیلر درمان نمی‌شوند. دسته دیگر چین و چروک‌های ریز زیر چشم هستند که یکی از بهترین روش‌های از بین بردن آن‌ها تزریق فیلر زیر چشم است.

مراقبت های بعد از تزریق ژل به زیر چشم

بعد از تزریق ژل به زیر چشم ها بهتر است که از انجام هر کاری که موجب خونریزی یا کبودی می‌شود خودداری کنید افزون بر این از کمپرس آب سرد نیز استفاده کنید و چندین بار در طول روز کمپرس آب سرد بر روی ناحیه درمان شده قرار دهید هنگام خوابیدن، سر خود را به کمک چند بالش بالاتر از سطح بدن قرار دهید.

عوارض جانبی تزریق ژل به زیر چشم

قبل از شروع تزریق اگر نسبت به ماده‌ای آلرژی دارید حتما پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهید عوارض جانبی بعد از تزریق ژل زیر چشم بسیار اندک است و معمولا چند روز بعد از تزریق از بین خواهند رفت از عوارض عبارتند از:

 1. قرمزی
 2. تورم
 3. ایجاد دانه‌های قرمزی اطراف چشم جاهایی که تزریق انجام شده
 4. کبودی

اگر تزریق فیلر به بخشی از پوست که به سطح آن نزدیک است انجام شود کبودی ایجاد شده آبی رنگ و دور چشم ورم خواهد کرد.

عوارض جانبی تزریق فیلر به زیر چشم

به حداقل رساندن عوارض جانبی

مهم‌ترین راهکار برای جلوگیری از ایجاد عوارض جانبی جدی این است که به دنبال متخصصی با تجربه برای انجام تزریق فیلر باشید هرچه پزشک یا جراح پلاستیک شما بی تجربه‌تر باشد احتمال ایجاد عوارض جانبی جدی بیشتر خواهد بود از جمله عوارض جانبی جدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عدم تقارن بین دو چشم
 2. ایجاد برآمدگی‌های کوچک زیر چشم
 3. بی‌حسی اعصاب
 4. ایجاد اسکار و زخم
 5. کوری

این عوارض بسیار نادر هستند و در صورتی که فرد متخصص تزریق فیلر را انجام دهد خطری متقاضی را تهدید نخواهد کرد.

مطالب بیشتر: مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

آیا تزریق فیلر زیر چشم درد دارد؟

فرایند تزریق ژل فرایندی کم‌تهاجمی است و شخص درد زیادی احساس نمی‌کند. اما از آنجا که زیر چشم نسبت به نقاط دیگر حساس‌تر است، امکان احساس دردی خفیف وجود دارد که معمولا برای راحتی شخص متقاضی بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود.

ورم بعد از تزریق ژل زیر چشم

یکی از عوارض تزریق فیلر زیر چشم، ایجاد ورم بعد از تزریق است. این پدیده کاملا طبیعی است و پس از چند روز برطرف خواهد شد. با این حال روش‌های ساده‌ای وجود دارند که با انجام آن‌ها می‌توان روند بهبودی ورم را تسریع کرد.

از بین بردن ورم بعد از تزریق زیر چشم

 1. استفاده از کمپرس یخ چند ساعت پس از تزریق و تکرار آن به مدت ۲۴ ساعت می‌تواند به بهبودی ورم زیر چشم کمک کند.
 2. عدم استفاده از داروهایی که تورم بعد از تزریق را افزایش می‌دهند، از یک هفته قبل از تزریق.
 3. استفاده از ضد آقتاب هنگام بیرون رفتن.
 4. مصرف آناناس هم به کاهش ورم کمک می‌کند.

دوره نقاهت تزریق ژل زیر چشم

تزریق ژل به زیر چشم فرایندی غیر جراحی و کم تهاجمی است بنابراین عوارض بعد از آن کم بوده و تنها شامل کبودی، تورم و قرمزی است که معمولا پس از ۷ روز برطرف می‌شوند. در دوره نقاهت تزریق ژل زیر چشم باید مراقبت‌های بعد از آن را به مدت زمان توصیه شده توسط پزشک خود، انجام دهید.

هزینه تزریق ژل به زیر چشم

هزینه تزریق هر سی سی ژل برای اطراف چشم ( بسته به نوع و برند ژل ) از ۱.۸۰۰.۰۰۰ الی ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان می‌باشد. هزینه تزریق ژل دور چشم به کلینیک و پزشکی که مراجعه می‌کنید بستگی دارد. علاوه برآن میزان آسیب‌دیدگی زیر چشم و به تبع آن میزان فیلر تزریقی و نوع فیلری که انتخاب می‌کنید در قیمت فیلر زیر چشم موثر است.

مطالب بیشتر: عوارض تزریق ژل

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
healthlinebyrdie
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا