جوانسازی پوست

تزریق ژل به سینه – افزایش حجم سینه با تزریق فیلر

نکات برگزیده مطلب
 • تزریق فیلر به سینه روشی محبوب و پرطرفدار برای افزایش سایز سینه است در این روش معمولا از فیلر ھیالورونیک اسید استفاده می کنند عوارض جانبی و دوران ریکاوری بعد از تزریق فیلر به سینه بسیار اندک است خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی این روش پرداخت.
۰
(۰)

برخی خانم‌ها دارای سینه‌هایی کوچک هستند و یا فرم سینه‌های نا‌متقارن دارند، این عامل سبب شده که آن‌ها اعتماد بنفس پایینی داشته باشند و سعی کنند در مراسم و جاهای شلوغ حضور نیابند و یا نتوانند لباس‌های موردعلاقه خود را بپوشند. یکی از روش‌هایی که اکثر خانم‌ها برای رفع این مشکل انتخاب می‌کنند، تغییر فرم سینه با تزریق ژل به سینه است. یکی از دلایل محبوبیت‌های این روش این است که تزریق ژل به سینه نیازی به جراحی ندارد و روشی غیرتهاجمی است.

اما در کنار این مزیت روشی موقتی است و باید تزریق پس از مدتی تکرار شود. اگر قصد بزرگ کردن سینه با تزریق ژل را دارید، حتما قبل از اقدام اطلاعاتی در این زمینه همچون عوارض، مزایا، روند انجام، بایدها و نبایدها و … کسب کنید. مقاله حاضر که توسط خانه پزشک ایرانیان تدوین شده است، می‌تواند اطلاعات مفیدی را در زمینه تزریق ژل سینه در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

پرکننده های پوستی

در گذشته جراحان پلاستیک از روش جراحی برای افزایش سایز سینه استفاده می‌کردند جراحی دردناک است و عوارض جانبی زیادی دارد از جمله تورم، خونریزی، عفونت، ایجاد زخم و دوران ریکاوری طولانی دارد همچنین خطر پارگی ایمپلنت سیلیکون نیز وجود دارد و در نهایت، روشی گران قیمت است این روزها پزشکان از روش‌های غیر جراحی نیز برای افزایش سایز سینه استفاده می‌کنند و محبوب‌ترین آن‌ها تزریق فیلر یا پرکننده پوستی به سینه است که شامل ژل هیدروفیلیک است؛ تاثیر و ماندگاری این ژل‌ها تا ۳ سال خواهد بود و همچنین روشی ایمن و بی‌خطر هستند؛ بعد از تزریق فیلر، سینه شکل و فرم خاصی خواهد گرفت و افتادگی آن برطرف خواهد شد و مهم‌تر از همه ظاهری طبیعی خواهد داشت.

مطالب بیشتر: هزینه تزریق ژل

افزایش حجم سینه به کمک تزریق ژل سینه

افزایش سایز سینه با تزریق ژل به سینه هیچ شباهتی به جراحی ندارد و برای افرادی که علاقه‌ای به قرار گرفتن زیر تیغ جراحی ندارند روش مناسبی است نتیجه حاصل از تزریق ژل سینه مشابه جراحی است و ترکیبات آن دقیقا مشابه ترکیبات پرکننده‌های پوستی مورد استفاده در صورت است؛ فیلر معمولا زیر بافت سینه تزریق می‌شود این کار به بزرگ‌تر شدن و افزایش سایز آن بیشتر کمک می‌کند اما از طرفی طبیعی هم به نظر خواهد رسید.

افزایش حجم سینه به کمک تزریق فیلر

فیلر هیالورونیک اسید از این جهت مورد استفاده قرار می‌گیرد که این ماده به طور طبیعی در بدن و به صورت قابل توجهی زیر پوست وجود دارد هیالورونیک اسید بعد از مدت خاصی جذب بدن خواهد شد و اثر آن از بین خواهد رفت این روش بی‌خطر است و حتی اگر فرد از تغییر ایجاد شده در سینه راضی نباشد با تزریق ساده آنزیم جذب هیالورونیک اسید می‌توان آن را سینه خارج کرد همان طور که پیش‌تر توضیح دادیم هیچ جراحی نیاز نیست و سایز سینه‌ها به اندازه یک فنجان تغییر خواهد کرد در صورتی که این روش برای متقاضی گزینه مناسبی باشد پزشک می‌تواند کار خود را به سرعت شروع کند تزریق پرکننده پوستی برای سینه‌ای که بافت خود را از دست داده یا دچار افتادگی شده است مناسب نیست.

تزریق فیلر هیالورونیک اسید برای افزایش سایز سینه

تزریق ژل به سینه یک روش محبوب و پرطرفدار برای رفع چین و چروک صورت است و اکنون در اروپا از آن برای افزایش سایز سینه نیز استفاده می‌کنند تزریق فیلر به سینه روشی ساده و بی خطر است و همچنین یک راه جایگزین مناسب برای افرادی است که تمایل به افزایش سایز سینه دارند اما برای جراحی آماده نیستند؛ تزریق ژل به سینه در مطب و با حداقل درد انجام می‌شود و نتیجه تزریق و تغییر شکل در سینه و شکل آن به سرعت قابل مشاهده است از فیلر هیالورونیک اسید چندین سال است که برای رفع خطوط صورت استفاده می‌شود اما استفاده از آن برای افزایش حجم سینه کاری جدید است.

مطالب بیشتر: تزریق ژل به لب

فواید افزایش سایز سینه

نتیجه حاصل از افزایش سایز سینه به روش تزریق ژل به سینه بسیار طبیعی‌تر از جراحی است و شکل طبیعی سینه را به طور کامل تغییر نخواهد داد و طبیعی به نظر خواهد رسید افزون بر این، یکی از دلایل محبوبیت این روش عدم باقی ماندن ردی از زخم و جراحت خواهد بود و زمان انجام آن کوتاه است از دیگر مزیت‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بافت طبیعی سینه و شکل آن
 2. شکل و ظاهری که مدنظر متقاضی است به سینه داده خواهد شد
 3. تورم کم در ناحیه تزریق شده
 4. دوره بازیابی کوتاه
 5. ماندگاری طولانی

تزریق ژل چه نواقصی از سینه را برطرف خواهد کرد؟

افزایش اندازه سینه مشکلات زیر را از بین خواهد برد:

 1. ظاهر و زیبایی سینه را بهبود خواهد بخشید
 2. سینه‌هایی که بسیار کوچک هستند را بزرگ خواهد کرد
 3. در سینه‌های نامتقارن تقارن ایجاد خواهد کرد
 4. افزایش اعتماد به نفس

کاندید مناسب تزریق ژل سینه

افزایش سایز سینه یک تصمیم مهم است و متقاضی ممکن است نسبت به انجام آن مردد باشد بسیار مهم است که قبل از افزایش اندازه سینه در مورد علت تمایل خود برای انجام این کار بپرسید و همچنین انتظارات خود بعد از تزریق ژل سینه را مشخص کنید

 1. آیا سینه‌ها با دیگر قسمت‌های بدن تناسب ندارد و احساس عدم تعادل در اندام خود می‌کنید
 2. یکی از سینه‌ها بزرگتر از دیگری است یا میزان تفاوت آن‌ها قابل توجه است
 3. آن‌گونه که مورد دلخواه‌تان است نمی‌توانید لباس بپوشید
 4. فرم سینه بعد از بچه‌دار شدن و شیردهی تغییر کرده است
 5. به دلیل کاهش وزن حجم و شکل سینه تغییر کرده است
 6. نیاز به تغییری دارید که به شما کمک کند خوشحال‌تر و با اعتماد به نفس‌تر شوید
 7. سیگاری نیستید و از سلامت کلی برخوردار هستید

مطالب بیشتر : مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

قبل از تزریق فیلر به سینه

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل سینه

نکات مراقبتی وجود دارند که افرادی که قصد افزایش حجم سینه با ژل را دارند باید قبل و بعد از این فرایند رعایت کنند. از جمله مراقبت‌های قبل از تزریق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. عدم خوردن وعده غذایی سنگین و چرب قبل از تزریق
 2. عدم استعمال الکل از ۲۴ قبل از تزریق
 3. عدم پوشیدن سوتین از ۲۴ قبل از تزریق

مراقبت های بعد از ترزیق ژل سینه:

 1. داروهای آنتی بیوتیک تجویزی توسط دکتر را به موقع مصرف کنید.
 2. ۴ الی ۷ روز از شستن سینه‌ها بپرهیزید.
 3. ۲ الی ۳ هفته از شستن سینه‌ها با آب داغ و رفتن به استخر و سونا بپرهیزید.
 4. تا ۲ الی ۳ هفته از انجام حرکات ورزشی سنگین بپرهیزید.
 5. تا یک ماه پس از تزریق از سوتین مخصوص استفاده کنید.

عوارض جانبی افزایش اندازه سینه با تزریق ژل

عوارض بسیار کوچکی وجود دارد اما به ندرت درد، عدم تقارن به دلیل تورم، عفونت و تغییر در حس سینه اتفاق خواهد افتاد با این وجود بیشتر این مشکلات با بیرون آوردن فیلر یا جایگزینی آن رفع خواهند شد.

دوره نقاهت تزریق ژل سینه

این فرآیند به دلیل اینکه غیرتهاجمی و غیر جراحی است، عوارض زیادی ندارد و به تبع آن دوران نقاهت کوتاهی هم دارد، به‌طوریکه نهایتا تا ۱۰ روز قرمزی، تورم و کبودی ایجاد شده بهبود می‌یابند. تنها باید نکات مراقبتی را بعد از آن رعایت کرد.

هزینه ترزیق ژل به سینه

بخش اعظمی از هزینه مربوط به افزایش سایز سینه با فیلر، مربوط به فیلر مصرفی است. بسته به نوع فیلری که شما انتخاب می‌کنید و یا دکتر به شما توصیه می‌کند، قیمت فیلر متفاوت است. از طرفی کیفیت کلینیکی که شما مراجعه می‌کنید هم در هزینه این فرآیند موثر است. یکی از عوامل موثر دیگر شهری است که شما زندگی می‌کنید، معمولا هزینه انجام کارهای زیبایی در شهرهای بزرگ نسبتا بیشتر از دیگر شهرها است.

نتایج و ریکاوری بعد از تزریق ژل به سینه

نتیجه تزریق فیلر به سینه نسبت به جراحی طبیعی‌تر است و علت آن این است که با تزریق فیلر به سینه فقط آن را پر می‌کنند و هیچ عامل جسم خارجی وارد سینه نمی‌شود افزون بر این به دلیل عدم ایجاد اسکار یا جای زخم بر روی سینه بعد از درمان زنان بیشتر روش تزریق ژل را ترجیح می‌دهند و عوارض جانبی این روش بسیار اندک است؛ بی‌حسی را با فیلر مخلوط و سپس به سینه تزریق می‌کنند در نتیجه تزریق بدون درد خواهد بود یا می‌توان از بی‌هوشی استفاده کرد و حین انجام تزریق خوابید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
drchentaihoinlandcosmeticinlandcosmeticpremier-clinic
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا