جوانسازی پوست
موضوعات داغ

تزریق ژل لب – مزایا، عوارض احتمالی و هزینه تزریق ژل به لب

نکات برگزیده مطلب
 • تزریق ژل به لب از جمله روش ھای زیبایی است که بدون جراحی انجام می شود و فرد بعد از اتمام تزریق می تواند فعالیت ھای خود را از سر بگیرد ماندگاری تزریق فیلر موقتی است و برای ادامه داشتن اثر آن باید بعد از 6 ماه دوباره تزریق انجام شود رایج ترین نوع فیلر، فیلر ھیالورونیک اسید است خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی تزریق ژل به لب پرداخت.

افزایش اندازه لب یک عمل زیبایی است که موجب پر و بزرگ‌تر دیده شدن لب‌ها می‌شود این روزها تزریق پرکننده‌های پوستی یک روش رایج برای بزرگ کردن اندازه لب‌ها است؛ پر کننده های پوستی دارای انواع مختلفی هستند که معمول‌ترین آن‌ها هیالورونیک اسید است و به اطراف دهان و لب‌ها تزریق می‌شود علت متداول بودن هیالورونیک اسید این است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود در ادامه این مقاله خانه پزشک ایرانیان شما را بیشتر با تزریق فیلر به لب آشنا خواهد کرد.

فیلر های پوستی

کلاژن یکی دیگر از پرکننده‌های معمول پوستی است که این روزها کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا گزینه‌های جدیدتر بی‌خطرتر هستند و ماندگاری طولانی‌تری دارند دیگر روش برجسته کردن لب‌ها استفاده از تزریق چربی است اما امروزه زیاد طرفدار ندارد زیرا نتیجه آن در هر مورد متفاوت است و عوارض جانبی آن زیاد است.

استفاده از هیالورونیک اسید به عنوان فیلر

استفاده از هیالورونیک اسید به عنوان فیلر

هیالورونیک اسید ظاهر لب را به دلیل موارد زیر زیباتر خواهد کرد:

 1. شکل و مدل
 2. ساختار
 3. حجم

تاثیر و ماندگار فیلر هیالورونیک اسید تقریبا ۶ ماه است بعد از این بازه زمانی باید دوباره تزریق انجام شود تا لب‌ها حجم خود را حفظ کنند فیلر‌های هیالورونیک اسید دارای انواع مختلفی هستند که همگی آن‌ها به روش یکسانی به لب تزریق می‌شوند و نتیجه نهایی همه آن‌ها مشابه است و برخی از آن‌ها حاوی بی‌حسی موضعی هستند.

مزایای فیلر هیالورونیک اسید

پس از تزریق، ژل موجود در فیلر از بافت لب حمایت خواهد کرد و به آن شکل خواهد داد از مزایای استفاده از فیلر هیالورونیک اسید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنترل حجم لب:

مقدار فیلری که به لب تزریق خواهد شد قابل کنترل است بنابراین پزشک بهتر خواهد توانست میزان تزریق فیلر را کنترل کند.

درمان تدریجی:

تزریق فیلر می‌تواند در نوبت‌های مختلفی انجام شود تا زمانی که رضایت نهایی حاصل شود.

برآمدگی های ایجاد شده به سادگی از بین خواهند رفت:

برآمدگی‌هایی که به دلیل حرکت لب‌ها ایجاد می‌شوند به راحتی از بین خواهند رفت.

مزایای فیلر هیالورونیک اسید

کبودی کمتر:

فیلر هیالورونیک اسید نسبت به دیگر فیلرها کبودی و تورم کمتر ایجاد خواهد کرد.

ماندگاری منطقی:

ماندگاری این فیلر برای مدت طولانی خواهد بود اما قطعا دائمی نیست و نیاز به تزریق مجدد است.

ایجاد آلرژی

فیلر هیالورونیک اسید از موادی ساخته می‌شود که مشابه آن در بدن وجود دارد در نتیجه ایجاد آلرژی نخواهد کرد با این وجود اگر به لیدوکائین (lidocaine) حساسیت دارید قبل از تزریق فیلر با پزشک خود در این باره صحبت کنید.

تزریق فیلر به لب

عمل افزایش سایز لب بدون معطلی در مطب پزشک انجام خواهد شد قبل از تزریق ممکن است که از بی‌حسی موضعی برای احساس راحتی متقاضی استفاده شود گاهی مسدود کننده اعصاب تزریق می‌کنند تا قبل از تزریق و شروع درمان لب‌ها به طور کامل بی‌حس باشند این کار دقیقا مشابه تزریق بی حسی است که در دندان‌پزشکی به بیمار تزریق می‌شود تا لثه و دهان را بی‌حس کند نگه داشتن یخ برا روی لب‌ها قبل از تزریق می‌تواند به بی‌حس کردن آن‌ها و کاهش کبودی و تورم نیز کمک کند.

بعد از این که نواحی مورد نظر را به دقت نشانه‌گذاری کردند از سوزن‌های مناسب برای تزریق به لب‌ها استفاده خواهند کرد بعد از تزریق فیلر قرار دادن یخ بر روی لب‌ها تورم را کنترل خواهد کرد هم چنین با بی‌حس کردن لب بیمار احساس ناراحتی نخواهد داشت بهتر است که درست بعد از تزریق فیلر از رژ لب یا دیگر محصولات لب استفاده نکنید درست بعد از اتمام تزریق تفاوت را در لب‌های خود احساس خواهید کرد و بعد از رفع بی‌حسی لب‌ها احساس طبیعی خود را باز خواهند یافت.

به چه بخش هایی از صورت فیلر تزریق می‌شود؟

 1. گونه
 2. اطراف بینی و دهان
 3. لب‌ها

عوارض جانبی تزریق فیلر به لب

عوارض جانبی تزریق فیلر به لب

عوارض تزریق فیلر هیالورونیک اسید موقتی است و بعد از چند روز باید از بین برود این عوارض عبارتند از:

 1. خونریزی از نواحی تزریق
 2. تورم و کبودی
 3. قرمزی و حساس شدن لب در نواحی که تزریق انجام شده است
 4. موجب فعال شدن تبخال‌‌ها در لب و نواحی در اطراف لب

عوارض جدی‌تر تزریق فیلر هیالورونیک اسید موارد زیر خواهد بود:

 1. تورم یا کبودی شدید که بیش از یک هفته یا ۱۰ روز ادامه داشته باشد
 2. عدم تقارن در لب‌ها
 3. ایجاد برآمدگی و ناهنجاری در لب‌ها
 4. عفونت
 5. تزریق فیلر در رگ خونی و باعث از بین رفتن بافت
 6. زخم یا سفت شدن لب
 7. ایجاد آلرژی که در پی آن قرمزی، تورم یا خارش در اطراف لب‌ها به وجود خواهد آمد

خانه پزشک ایرانیان توصیه می‌کند در صورت مشاهده هر کدام از موارد بالا به سرعت با پزشک خود تماس برقرار کنید.

تزریق فیلر برای چه افرادی مناسب است؟

قبل از جواب دادن به این سوال ابتدا باید بدانید که هدف شما از افزایش اندازه لب چیست؟ هرگز نباید این روش را امتحان کنید مگر اینکه به طور کامل مطمئن باشید که می‌خواهید ظاهر لب خود را اصلاح کنید؛ بسیار مهم است که در مورد نتیجه نهایی واقع بین باشید بعد از تزریق فیلر و افزایش سایز لب، آن‌ها برجسته خواهند شد اما تغییری در شخصیت شما ایجاد نمی‌شود و بر اعتماد بنفس تاثیری نخواهد داشت همچنین پزشک در مورد باید‌ها و نبایدها تزریق فیلر با شما صحبت خواهد کرد و در انتها روش مناسب را برای شما انتخاب خواهد کرد.

قبل از این که تزریق برای افزایش سایز لب را انجام دهید باید در سلامت کامل باشید و سیگار کشیدن را متوقف کرده باشید در صورتی که از مشکلات زیر رنج می‌برید ممکن است که متقاضی مناسبی برای تزریق فیلر نباشید:

 1. وجود عفونت فعال مانند تبخال دهانی
 2. دیابت
 3. لوپوس
 4. اختلال در لخته خون

اگر سابقه تبخال زدن دارید بهتر است که قبل از شروع تزریق در مورد آن با پزشک صحبت کنید اگر نسبت به هر ماده‌ای از جمله بی‌حس کننده لیدوکائین آلرژی دارید نیز حتما پزشک را در جریان قرار دهید همچنین در مورد داروهای مصرفی خود چه آن‌هایی که پزشک تجویز کرده و چه غیر تجویزی‌ها با پزشک نیز مشورت کنید.

اردکی شدن لب ها

هیچ تزریق فیلری باعث اردکی شدن لب‌ها نخواهد شد اگر در برخی از افراد مشهور این پدیده را مشاهده می‌کنید اتفاقی است و درست برعکس نشان از ناموفق بودن تزریق است، اردکی شدن لب‌ها نشان می‌دهد که تزریق فیلر به درستی انجام نشده است.

مراجعه به فرد متخصص برای تزریق فیلر به لب

مراجعه به فرد متخصص برای تزریق فیلر به لب

اگرچه که تزریق فیلر و عوارض جانبی آن بسیار کم است اما ممکن است که رخ دهند پس حتما برای انجام آن به فرد متخصص و با تجربه مراجعه کنید وقتی جراحی و عملی مربوط به صورت است نباید به سالن‌های زیبایی مراجعه کنید بیشتر افرادی که از تزریق فیلر خود راضی نیستند کسانی‌اند که تزریق را در مرکز‌های معتبر انجام نداده‌اند؛ عوارض جانبی ناشی از تزریق فیلر به لب بسیار اندک است و بعد از یک تا دو روز از بین خواهد رفت اما در صورتی که در مکان درستی این کار انجام نشود این عوارض ادامه خواهند داشت.

هزینه تزریق ژل لب

هزینه تزریق ژل به لب از ۷۰۰ هزار تومان الی ۲ ملیون تومان ( هر سی سی ) متغییر می باشد و بستگی به برند ژل دارد.

منبع
webmdhealthlinethelist
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا