جوانسازی پوست
موضوعات داغ

تزریق ژل گونه – هزینه، ماندگاری و انواع فیلر گونه

نکات برگزیده مطلب
 • تزریق ژل گونه یک عمل زیبایی است که با حجم دادن به گونه خطوط ایجاد شده را از بین خواھد برد ھمچنین گونه برجسته تر به نظر می رسد تزریق فیلر به گونه نسبت به دیگر جراحی ھای گونه آسان‌تر، ارزان‌تر و دوران ریکاوری کوتاه تری دارد خانه پزشک ایرانیان در این مقاله تمام جوانب تزریق پرکننده‌ھای پوستی را مورد بررسی قرار می دھد.

اگر به دلیل کوچک بودن گونه اعتماد به نفس کافی ندارید استفاده از فیلر‌های گونه که به آن پرکننده های پوستی می‌گویند می‌تواند گزینه خوبی برای رفع این نقص باشد تزریق ژل باعث می‌شود گونه به سمت بالا کشیده شود، به صورت حجم می‌دهد و چین و چروک و خطوط آن را از بین خواهد برد تزریق پرکننده‌های پوستی به صورت روز به روز بین افراد محبوب‌تر می‌شود اما مانند دیگر روش‌ها عوارضی هم به همراه دارد که خانه پزشک ایرانیان در این مقاله تمام جنبه‌های آن را مورد بررسی قرار خواهد داد.

فیلرهای گونه

فیلر‌های گونه موادی هستند که حجم گونه را در بالا و اطراف استخوان گونه افزایش می‌دهد و باعث برجسته دیده شدن گونه می‌گردد با تزریق پرکننده زیر پوست گونه، چین و چروک‌های آن نیز از بین خواهد رفت.

انواع فیلر

مواد مختلفی را می‌توان به عنوان فیلر گونه استفاده کرد هیالورونیک اسید و پلی لاکتیک اسید دو نوع فیلر پوستی هستند که برای پر کردن گونه و زیر چشم توصیه می‌شوند تاثیر فیلرهای گونه موقتی است؛ دیگر فیلرها مانند هیدروکسیل اپتایت نیز برای پر کردن گونه و زیر چشم استفاده می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: هزینه تزریق ژل

ماندگاری فیلر گونه

ماندگاری فیلر به نوعی که انتخاب می‌شود بستگی دارد اما تقریبا در بازه زمانی ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری خواهند داشت؛ مواد پرکننده‌های پوستی به مرور زمان حل و در بافت پوست متابولیزه می‌شوند.

چه افرادی بهترین متقاضی برای تزریق فیلر به گونه هستند؟

چه افرادی بهترین متقاضی برای تزریق فیلر به گونه هستند؟

اگر شما فردی غیر سیگاری، بدون سابقه پزشکی بیماری‌ها مزمن هستید می‌توانید یک متقاضی مناسب برای تزریق فیلر به گونه باشید اگر از مشکلات زیر رنج می‌برید باید از تزریق پرکننده گونه خودداری کنید:

 1. اختلال خونریزی
 2. آلرژی به ترکیبات سنتزی مورد استفاده در فیلر‌های پوستی
 3. باردار یا شیرده
 4. تزریق فیلر به گونه
 5. بعد از انجام مشاوره و توافق در مورد قیمت تزریق فیلر و نتایج مد نظر، برنامه مورد نیاز برای تزریق فیلر نیز توسط پزشک تنظیم خواهد شد

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به لب

آماده ‌سازی قبل از تزریق فیلر

دو هفته قبل از تزریق فیلر به گونه از مصرف هرگونه داروی رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید اگر پزشک برای شما رقیق کننده خون تجویز کرده است حتما پزشک و مشاور خود را قبل از تزریق فیلر به گونه در جریان این موضوع قرار دهید زیرا دستورهایی برای چگونگی مصرف دارو و چگونگی آماده شدن برای تزریق فیلر به شما ارائه خواهند داد.

مکمل آرنیکا از جمله داروهایی است که با مصرف آن می‌توانید عوارض ناشی از تزریق از جمله کبودی را به سرعت از بین ببرید بنابراین توصیه می‌شود دو هفته قبل از تزریق فیلر مصرف آن را شروع کنید این مکمل در اکثر داروخانه‌ها قابل دسترسی است؛ افرادی که عادت به تبخال دارند نیاز است که قبل از شروع تزریق فیلر از داروهای ضد ویروسی استفاده کنند حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید؛ دو هفته قبل از نوبت تزریق فیلر از مصرف مغزها، ماهی، روغن ماهی مکمل‌ها و هر نوع ماده‌ای که خونریزی را افزایش می‌دهد خودداری کنید این کار در به حداقل رساندن خونریزی، کبودی و تورم بعد از تزریق فیلر بسیار کمک کننده است.

مراحل تزریق فیلر به گونه

ابتدا به اتاقی استریل و کاملا بهداشتی منتقل خواهید شد و ممکن است که پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده کند یا این که به کمک خود فیلر در گونه ایجاد بی‌حسی کنند؛ کل فرآیند تزریق فیلر ساده است و بیش‌تر از ۲۰ دقیقه به زمان نیاز ندارد بعد از تزریق فورا نتیجه تزریق پرکننده به گونه را مشاهده خواهید کرد البته به یک تا دو روز زمان نیاز است که فیلر به خوبی با صورت سازگار شود؛ بعد از تزریق فیلر می‌توانید رانندگی کنید حتی می‌توانید به کار خود برگردید و نیاز به مرخصی نیست.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به چانه

مراحل تزریق فیلر به گونه

تعداد تزریق مورد نیاز افزایش حجم گونه

تزریق فیلر به گونه یکی از روش‌های زیبایی است که تعداد سوزن‌های تزریق کننده و میزان حجم ماده در بین بیماران مختلف متفاوت است و بستگی به خواسته آن‌ها و همچنین تناسب دیگر نقاط صورت دارد پزشک میزان و تعداد تزریق مورد نیاز را به شما توصیه خواهد کرد.

ریکاوری بعد از تزریق فیلر به گونه

روز اول بعد از تزریق فیلر به گونه از خوابیدن بر روی گونه خودداری کنید باید سعی کنید که به صورت طاق باز بخوابید به گونه‌ای که صورت رو به بالا قرار گیرد همچنین از انجام ورزش‌های سنگین تا زمانی که فیلر به طور کامل شکل بگیرد بپرهیزید طبق بررسی‌های خانه پزشک ایرانیان، معمولا بعد از ۴۸ ساعت ورزش کردن مجاز خواهد بود از لمس کردن صورت اجتناب کنید و تا جایی که امکان پذیر است صورت خود را تمیز کنید تا خطر عفونت را کاهش دهید؛ استفاده از کمپرس یخ در کاهش کبودی، تورم و درد بسیار کمک کننده است البته نباید از غالب‌های یخ بزرگ استفاده کنید کمپرس را ۲۰ دقیقه بر روی گونه قرار دهید و ۲۰ دقیقه آن را آزاد بگذارید این کار را تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق انجام دهید؛ می‌توانید با آرایش و یا استفاده از کانسیلر روز بعد از تزریق کبودی را بپوشانید؛ آناناس دارای ضد التهاب طبیعی است در نتیجه برای کاهش تورم می‌توانید آناناس بخورید.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل به باسن

فواید تزریق فیلر به گونه

در مقایسه با دیگر روش‌ها از جمله پیوند گونه یا کشیدن گونه، استفاده از پرکننده‌های گونه فواید بسیاری دارد از جمله:

 1. تزریق فیلر گونه به راحتی در مطب پزشک زیبایی انجام می‌شود نیاز به مقدار بسیار کمی بی‌حسی دارد حتی در برخی از موارد نیازی به استفاده از بی‌حسی نیست.
 2. بازیابی بعد از تزریق فیلر بسیار سریع‌تر است و بیشتر افراد بعد از آن می‌توانند کارها و فعالیت روزانه خود را از سر بگیرند.
 3. ماندگاری تزریق فیلر به گونه چند ماه تا چند سال است به عبارت دیگر موقتی است، بنابراین اگر تغییر عقیده دادید بعد از این دوره اثر آن رفع خواهد شد و به حالت عادی باز خواهد گشت.
 4. در تزریق فیلر به گونه عوارض جدی مانند عفونت کمتر دیده خواهد شد.
 5. چون تاثیر تزریق فیلر را به سرعت بعد از تزریق می‌توانید مشاهده کنید پس می‌توانید تا حجم دلخواه تزریق انجام دهید.
 6. تزریق فیلر نسبت به دیگر جراحی‌های زیبایی گونه ارزان‌تر خواهد بود.

آیا تزریق فیلر به گونه بی خطر است؟

آیا تزریق فیلر به گونه بی خطر است؟

تزریق فیلر به گونه فرآیندی تقریبا ایمن و بی‌خطر و دوره ریکاوری آن بسیار کوتاه است اما این بدین مفهوم نیست که هرگز خطری بیمار را تهدید نخواهد کرد از جمله عوارض جانبی تزریق فیلر به گونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تورم
 2. کبودی
 3. خارش
 4. قرمزی

تمامی پرکننده‌های پوستی کمی حساسیت پوستی یا عفونت ایجاد خواهند کرد از دیگر عوارض جانبی نادر تزریق فیلر:

 1. خارج شدن فیلر
 2. از بین رفتن بافت گونه به دلیل مسدود شدن مسیر گردش خون
 3. جراحت رگ‌ها یا شراین
 4. از دست دادن دید

همان‌طور که گفتیم این عوارض بسیار نادر هستند اما بیشتر در افرادی که در مراکز نامعتبر اقدام به تزریق فیلر می‌کنند رخ خواهد داد.

هزینه تزریق ژل گونه

قیمت تزریق ژل به گونه بستگی به میزان تزریق هر سی سی ژل دارد، هزینه هر cc بین ۱.۸۰۰.۰۰۰ الی ۲.۶۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

منبع
virginiafacialplasticsurgeryhealthline
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا