جراحی زیبایی

تورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی

۱
(۱)

آیا شما از جمله خانم‌هایی هستید که بعد از چند زایمان دچار افتادگی و لایه لایه شدن پوست شکم شده و این موضوع شما را آزار می­‌دهد؟ آیا از زمانی که کمی سن بالا رفته و قبلا تجربه لاغری شدید داشته­‌اید، پوست شکم افتاده و شل شده و به همین دلیل در پوشیدن لباس دچار مشکل شده­‌اید؟ چنین عارضه‌هایی بر اعتماد به نفس انسان تاثیر می­‌گذارد چون شکم چاق به نظر رسیده و نمی­‌تواند لباس دلخواه بپوشد. در این موارد پیشنهاد ما این است که عمل ابدومینوپلاستی را تحت نظر متخصص توانمند و در مراکز معتبر انجام دهید. خانه پزشک ایرانیان با تیمی از متخصصان مجرب و با استفاده از تجهیزات مدرن، جراحی زیبایی شکم را برای شما عزیزان انجام خواهد داد. جالب است بدانید که همه مراجعه کنندگان بعد از عمل، از ما در مورد علت ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی سوال می­‌کنند و نگران این مسئله هستند که تمامی زحمات هدر رفته باشد. راهکارهایی برای درمان ورم بعد از ابدومینوپلاستی وجود دارد که در این مقاله پیرامون این موضوع صحبت خواهیم کرد. همچنین لازم است متذکر شویم امکان برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی وجود دارد که دلیل این مشکل را در ادامه مقاله توضیح خواهیم داد.

علت ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم یکی از عمل­‌های زیبایی است که از طریق برداشتن عضلات و پوست اضافی در شکم، باعث می­‌شود کمر باریک و زیبایی داشته باشید. یکی از عارضه­‌هایی که برای مراجعه کنندگان رخ می‌­دهد، ورم شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی است و این موضوع برای افراد نگران‌کننده خواهد بود چرا که اطلاعات لازم در این مورد نداشته و نمی دانند که این اتفاق، کاملا طبیعی است. متخصصان ما در خانه پزشک ایرانیان قطعا در جلسه مشاوره کلیه مطالب لازم من جمله علت ورم شکم بعد از جراحی ابدومینوپلاستی را برای شما عزیزان بیان خواهند کرد تا بی دلیل دچار استرس نشوید. در ابتدا خیال شما را راحت کنیم که همه افراد بعد از عمل ابدومینوپلاستی بلااستثنا دچار ورم بدن می­‌شوند. این عارضه دو دلیل دارد:

علت تورم شکم پس از ابدومینوپلاستی

  1. با توجه به برش­‌هایی که در عضلات و پوست ایجاد شده است، قطعا جهت حرکت خون نیز در بدن تغییر می‌کند و این مسئله منجر به ورم خواهد‌شد.
  2. از سویی دیگر در ادامه جراحی، سیستم ایمنی بدن با قدرت بیشتری فعالیت خود را پیش می‌­برد تا بتواند جای زخم‌­ها را ترمیم نماید. در نتیجه ورم بدن بعد از جراحی زیبایی شکم، نشانه خوبی از قدرت سیستم ایمنی بدن شما خواهد بود.
  3. همچنین هر نوع جراحی، با ترشحات و مایعات اضافی همراه خواهد‌بود که منجر به ورم شده و باید از بدن خارج شوند.

البته نکته لازم به ذکر این است که میزان ورم شکم بعد از جراحی به سن فرد و شدت عمل بستگی دارد ولی به طور کلی، بعد از سه هفته عمده ورم برطرف می­‌گردد.

برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی

بعد از اینکه جراحی زیبایی شکم را انجام می­‌دهید، باید بیشتر مراقب خود باشید تا هر چه زودتر بهبودی حاصل شود. همچنین لازم است توصیه­‌های متخصص را جدی بگیرید تا با مشکل برگشت شکم بعد از ابدومینوپلاستی مواجه نشوید. برخی از افراد این تصور را دارند که وقتی پوست و عضلات اضافی شکم برداشته شد، فرم شکم و کمر تا همیشه، به همان حالت باقی می­‌ماند و در نتیجه به فکر رژیم غذایی درست و سبک زندگی سالم نخواهند بود. مهم‌ترین علت بزرگ شدن شکم بعد از عمل ابدومینوپلاستی این است که شما دچار افزایش وزن می­‌شوید. نداشتن تحرک، ورزش نکردن و خوردن غذاهای چرب، باعث می­‌شوند در مدت کوتاهی با حجم زیادی از چربی­‌های اضافی در بدن به خصوص در ناحیه شکم مواجه شوید. به همین دلیل است که متخصص در جلسه مشاوره به مراجعه کننده اکیدا توصیه می­‌کند بعد از عمل ابدومینوپلاستی باید سبک زندگی خود را تغییر دهد تا شکم دوباره بزرگ نشود. همچنین خانم­‌هایی که مجددا باردار می­‌شوند، عضلات شکم بسیار کشیده شده و دوباره بعد از زایمان، شاهد افتادگی شکم خواهند بود. بنابراین توصیه ما به شما خانم‌های عزیز این است زمانی جراحی زیبایی شکم انجام دهید که قصد بارداری مجدد ندارید.

علت درد ناف بعد از ابدومینوپلاستی

از دیگر عارضه­‌هایی که برای مراجعه کنندگان رخ می­‌دهد، درد ناف بعد از ابدومینوپلاستی است. روش جراحی به اینگونه است که بعد از برش شکم، عضلات به اندازه­‌ای کشیده خواهند شد تا قسمت­‌های اضافی حذف و سپس عضله‌­ها بخیه زده می­‌شوند. کشیده شدن عضلات منجر به جابجایی آن‌­ها نیز خواهد شد. در نتیجه ناف باید در محل جدید قرار گیرد. اولین علت درد ناف بعد از ابدومینوپلاستی، جابجایی و جراحی در این قسمت است. از سویی دیگر همانگونه که گفته شد، بعد از عمل، شکم ورم می­‌کند. تا زمانی که ورم وجود دارد، فشاری به ناف وارد می­شود و باعث درد خواهد شد. از طرف دیگر به دلیل اینکه در طی جراحی، عضلات دستکاری شده­­‌اند، تا مدتی برای شما سخت خواهد بود که بایستید. هر گونه کشش در عضلات با درد شدید به خصوص در ناف همراه خواهد بود. به همین دلیل است که باید تا مدتی مراعات کنید تا ورم بدن برطرف شده و عضلات نرم شوند. در این صورت می توانید بایستید بدون اینکه درد داشته باشید.

تورم بعد از ابدومینوپلاستی چیست؟

درمان ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی

همانگونه که متوجه شدید ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی یک عارضه طبیعی است منتهی شدت آن در بین افراد متفاوت خواهد بود. برای درمان ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی چند راهکار به شما توصیه می­‌کنیم:

  1. شما باید به اندازه کافی استراحت داشته باشید تا از یک سو قدرت سیستم ایمنی بدن بالا رفته و از سویی دیگر زخم ها تحت فشار قرار نگیرند. توجه داشته باشید که منظور از استراحت کردن، تنها خوابیدن نیست بلکه حتی برای رسیدگی به امور خانه نیز باید از دیگران کمک بگیرید. در واقع بدن شما نباید به هیچ عنوان تحت کوچکترین فشار قرار گیرد.
  2. بعد از جراحی زیبایی شکم باید تا زمانی که متخصص توصیه می­‌کند و طبق برنامه منظم، گن بپوشید. گن باعث می­‌شود که شکم بهتر فرم گرفته و ترشحات داخلی شکم زودتر خارج شوند. بنابراین اگر می­خواهید ورم بدن سریع­تر برطرف گردد، در پوشیدن گن کوتاهی نکنید.
  3. همچنین لازم است داروهایی که پزشک تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید. این داروها از بروز عفونت جلوگیری نموده و التهاب و ورم را نیز برطرف خواهند کرد.
  4. رژیم غذایی شما تاثیر بسیار مهمی بر درمان ورم بعد از عمل ابدومینوپلاستی دارد. در ابتدا تاکید می­کنیم که مصرف روزانه آب را بیشتر کنید. وقتی به اندازه کافی آب بنوشید، خون‌رسانی بدن تقویت شده و این مسئله به ترمیم سریع­‌تر بافت­‌ها کمک می­‌کند. همچنین باید میوه­‌ها و سبزیجات را نیز بیشتر استفاده کنید. خاصیت آنتی­‌اکسیدانی این مواد غذایی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک خواهد کرد. به شما هشدار می­‌دهیم که به هیچ عنوان خوراکی و یا غذای شور نخورید چون در این صورت ترشحات اضافی از بدن خارج نشده و ورم برطرف نمی­‌گردد.
  5. فراموش نکنید که شما باید طبق برنامه­‌‌ای مشخص، بعد از جراحی به متخصص مراجعه کنید تا معاینات لازم انجام شود. متاسفانه برخی از افراد در این امر کوتاهی می­‌کنند و همین مسئله باعث می­‌شود دچار عوارضی گردند. برای مثال پزشک باید میزان ورم بدن شما را کنترل کند. در صورتی که طی روند طبیعی تغییری در ورم رخ نداده باشد، این مسئله نشان از مشکل جدی بوده و باید سریعا اقدامات لازم انجام گیرد.
  6. از زمانی که متخصص اجازه می دهد، ورزش­‌های سبک را آغاز کنید. این قبیل فعالیت­‌ها تاثیر خوبی در برطرف شدن ورم شکم بعد از ابدومینوپلاستی دارند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۱ / ۵. شمارش آرا: ۱

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا