خدمات زیبایی مو

چرا باید از داروهای تقویتی بعد از کاشت مو استفاده کنیم؟

۰
(۰)

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو به بیماران کمک می‌کند تا به دغدغه‌های این دوران پایان دهند. بسیاری از افرادی که به تازگی عمل کاشت مو را انجام داده‌اند نگران موهای خودشان هستند و مرتب از خودشان بپرسند که بهترین قرص بعد از کاشت مو  چیست یا چه داروهایی باید مصرف کنیم تا به نتیجه دلخواه و تثبیت موقعیت بعد از عمل کاشت مو کمک کنیم؟. بنابراین تجویز  داروهای تقویت مو بعد از کاشت توسط پزشکان متخصص به آنان کمک می‌کند تا به راحتی با این قضیه کنار بیایند و دوران نقاهت راحت‌تری را سپری نمایند. در واقع مراقبت‌های پس از کاشت مو در کنار  استفاده  از داروهای بعد از کاشت مو به بهبود سریع‌تر زخم‌ها و جای بخیه‌ها یاری می‌رساند. همچنین به بیمار کمک می‌کند تا کمترین میزان عوارض ناشی از عمل کاشت مو را تجربه کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در خصوص انواع داروهای تقویتی بعد از کاشت مو در اختیار شما قرار دهیم.

ضرورت استفاده از داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو یکی از شایع‌ترین داروهایی هستند که غالبا در این دوران برای بیماران تجویز می‌شوند. به منظور پیشگیری از عوارض بعد از عمل کاشت مو از قبیل ریزش مو داروهای متنوعی برای بیماران تجویز می‌شود. طیف وسیعی از داروهایی که بدین منظور در نظر گرفته می‌شود مشتمل بر داروهای تقویت مو بعد از کاشت  هستند. این سوال که بعد از کاشت مو چه دارویی استفاده کنیم یکی از مواردی است که  در نهایت مي‌تواند استفاده از این داروها را به‌خوبی توجیه کند.

به‌طور کلی  داروهای بعد از کاشت مو را می‌توان به پنج گروه تقسیم کرد که عبارتند از:

داروهای تسکین دهنده درد

یکی از داروهایی که  در کنار داروهای تقویتی بعد از کاشت مو تجویز می‌شود استامینوفن کدئین است که به‌عنوان ضد درد تجویز می‌شود. این نوع مسکن رایج‌ترین نوع مسکن در بین سایر داروهای ضد درد به‌شمار می‌رود که عوارض مسکن‌های دیگری که خون را رقیق می‌کنند از قبیل آسپیرین یا ایبوپروفن را ندارد.

معرفی انواع داروهای تقویتی بعد از کاشت طبیعی مو

انواع داروهای خواب آور

نیاز مبرم به خواب و استراحت در دوران نقاهت به منظور تقویت و ترمیم جای زخم‌ها استفاده از انواع داروهای خواب‌آور را به یک ضرورت تبدیل کرده است. دلیل تجویز این گروه از داروها را می‌توان همچنین به بی‌خوابی‌های این دوران نیز مرتبط دانست. انواع خواب‌آورها از قبیل قرص‌های دیازپام را می‌توان جزو پرمصرف‌ترین قرص‌های این دوران برشمرد.

داروهای ضد‌التهابی

داروهایی که دارای ساختار به اصطلاح کورتیکواستروئیدی هستند و موجب بهبود هر نوع تورم ناشی از عمل کاشت مو می‌شوند از قبیل  هیدروکورتیزون نیز در کنار داروهای تقویتی بعد از کاشت مو در این گروه قرار می‌گیرند. در واقع طیف گسترده‌ای از داروهای بعد از کاشت مشتمل بر داروهای تقویتی، ضد التهابی و مسکن‌ها هستند و لازم است منطبق با تجویز پزشکان متخصص در این زمینه مورد استفاده قرار گیرند.

داروهای ضد عفونت و آنتی بیوتیک ها

به‌منظور پیشگیری از عفونت‌های پس از کاشت مو استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها امری غیرقابل‌اجتناب است. به همین دلیل در کنار داروهای تقویت مو بعد از کاشت که بیمار باید مصرف کند گروه آنتی‌بیوتیک‌ها از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. بروز عفونت در ناحیه کاشت مو موجب از بین رفتن موهای نورسته و عوارض بعدی خواهد شد. از همین ‌رو پزشکان بدین منظور از انواع پمادهای موضعی و آنتی بیوتیک‌ها استفاده می‌کنند.

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

برای این که داروهای تقویتی بعد از کاشت مو را بیشتر بشناسیم و همچنین دریابیم که چگونه موهای کاشته شده را تقویت کنیم؟. این کار را صرفا می‌توان از طریق مصرف داروهای پرکاربرد در این زمینه به انجام رساند. البته غیر از راه‌های مراقبتی که می‌تواند به تثبیت وضعیت رشد موها و تقویت آن‌ها یاری برساند مصرف داروهای تقویت مو بعد از کاشت می‌تواند به این قضیه کمک کند. این داروها نیز به نوبه خود در چند گروه تقسیم می‌شوند. بدین معنی که اغلب این داروها یا به شکل استعمال خارجی از قبیل  تونیک بعد از کاشت مو یا قرص بعد از کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته با توجه به مواردی از قبیل وسعت محل کاشت و نوع زخم یا بخیه مورد استفاده می‌توان داروهای مختلفی را به‌عنوان بهترین دارو بعد از کاشت مو یا بهترین قرص بعد از کاشت مو مورد استفاده قرار داد. در ادامه به معرفی معروفترین داروهای تقویت مو بعد از کاشت از جمله و قرص‌های بعد از کاشت مو خواهیم پرداخت. مجموعه‌‌ای از داروها و قرص‌های مختلف که از بین آن‌ها می‌توان به انتخاب بهترین قرص بعد از کاشت مو نیز دست زد بر طبق نظر بهترین پزشکان و جراحان پوست و مو و زیبایی عبارتند از:

ضرورت استفاده از مکمل های تقویتی بعد از کاشت

قرص بعد از کاشت مو موسوم به ب کمپلکس ویتامین

  1. قرص زینک
  2. قرص آهن
  3. ویتامین c
  4. ویتامین E
  5. ویتامین A

این قرص‌ها در مقام یکی از داروهای تقویتی بعد از کاشت مو به دلیل ویژگی‌های قابل توجهی از قبیل تقویت ریشه‌ موها می‌توانند موجب رشد و استحکام موها شوند و از ریزش آن‌ها جلوگیری کنند و از طرفی به‌عنوان بهترین مکمل بعد از کاشت مو نیز برشمرده می‌شوند.  برخی دیگر از داروهایی که هم به شکل قرص و هم به صورت محلول بعد از کاشت مو در دسترس بیماران قرار می‌گیرند مشتمل بر داروهای زیر هستند که در نوع خود به‌عنوان بهترین قرص بعد از کاشت مو نیز تجویز می‌شوند و در زمره  که عبارتند از:

  1. ماینوکسیدیل
  2. فاینوستراید

بنابراین پاسخ این سوال را که بعد از کاشت مو چه قرصی بخورم در واقع باید در بین مواردی که در مطلب فوق به آن اشاره شد باید ربط داد. انواع محلول ماینوکسیدیل و فاینوستراید در گروه محلول‌های ضدریزش مو بعد از عمل کاشت نیز قرار می‌گیرند.

سایر داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

برخی دیگر از داروهای تقویتی بعد از کاشت مو به صورت آمپول بعد از کاشت مو، سرم و لوسیون  و تونیک‌های مغذی و مقوی در اختیار بیماران قرار می‌گیرند. همچنین بعضی از مکمل‌ها و بخشی از قرص‌هایی که به‌عنوان بهترین قرص بعد از کاشت مو برشمرده می‌شوند به صورت آمپول نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع ویتامین‌های مذکور که در مطلب فوق به آن‌ها اشاره کردیم همچنین به صورت آمپول تزریقی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. از انواع شامپو و لوسیون به منظور پیشگیری از دلمه بستن خون روی محل زخم و بخیه‌ها و پاکسازی موضع صورت می‌گیرد. فراموش نکنید داروهای تقویتی بعد از کاشت مو به جنسیت خاصی تعلق نداشته و خانم‌ها و آقایان می‌توانند از این داروها استفاده کنند.

یادآوری

از مصرف داروهای تقویتی  بعد از کاشت مو تحت برندهای جعلی یا تحت عنوان بهترین قرص بعد از کاشت مو بدون تجویز پزشک خودداری نموده و فقط با نظر پزشک داروهای تقویت مو بعد از کاشت را مورد استفاده قرار دهید سایر موارد مشابه  خودداری نمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا