سلامت دندان

معرفی بهترین دندانپزشک اطفال در ایران

۰
(۰)

دندانپزشک اطفال متخصصی است که به درمان مشکلات دندان و دهان کودکان پرداخته و دارای مهارت کافی در تشخیص مشکلات به وجود آمده است. از آنجایی که بهداشت دهان و دندان کودکان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و تاثیر بسزایی بر سلامت دندان‌ها در سنین بزرگسالی خواهد گذاشت رسیدگی و توجه به دندان‌های شیری کودک به طور منظم توصیه می‌شود. از این‌رو ضرورت دارد به یک دندانپزشک مجرب در این زمینه مراجعه کنید تا علاوه بر رفع مشکلات دندان از مشاوره‌های تخصصی و مفیدی که ارائه می‌شود بهره‌مند گردید.

مراجعه منظم به دندانپزشکی از شش ماه پس از رویش اولین دندان کودک تا زمانی که دندان‌های شیری می‌افتند به مدت هر شش ماه یکبار ضرورت دارد تا اگر دندان‌ها آسیب دیده‌اند یا لثه‌ها ملتهب شده‌اند از وقوع مشکلات جدی‌تر ممانعت شود. متخصص دندانپزشکی کودکان دارای تبحر لازم در بکارگیری تکنیک‌های مختلف است تا علاوه بر کاهش درد دندان بتواند درمان مناسبی توام با ایجاد آرامش در کودک ارائه بدهد. او باید با روحیه کودکان آشنایی کافی داشته باشد تا بتواند درمان را با نهایت دقت انجام دهد زیرا دنداپزشکی کودکان بسیار متفاوت از بزرگسالان است.

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان علاوه بر معالجه دندان‌های پوسیده و از بین رفته، پیشنهادهای لازم را برای جلوگیری از پوسیدگی‌های بعدی به والدین ارائه می‌دهد. ممکن است مشکلات دندانی به شکلی حاد توام با عفونت لثه مشاهده شوند از این رو ترمیم دندان‌ها با استفاده از تکنیک‌هایی مانند بیهوشی صورت می‌گیرد. دندانپزشک اطفال تهران دارای تجربه و مهارت کافی در زمینه خدمات دندانپزشکی کودکان است و محیطی مناسب را برای درمان فراهم می‌کند. ویژگی دانپزشک اطفال خوب این است که واکنش مناسبی را هنگام بدرفتاری و ترس کودکان با مهارت لازم انجام می‌دهد. در واقع دندانپزشک خوب با روش‌های آرام کردن کودکان آشنایی کافی دارد و سعی می‌کند تکنیک‌های مختلفی مانند ارائه اسباب بازی یا تغییر صدا برای از بین بردن ترس کودک و ایجاد آرامش در او انجام دهد. او باید دارای صبر و حوصله کافی در برخورد با بدخلقی و بدرفتاری کودک باشد.

بهترین دندانپزشک اطفال در تهران

بهترین دندانپزشک اطفال در تهران دارای تخصص کافی در زمینه امور مربوط به دهان و دندان و ارائه دهنده درمان‌های قطعی است. علاوه بر این آشنایی کافی با خلق و خوی کودکان دارد و به گونه‌ای رفتار می‌کند که ترس کودک از دندانپزشکی منجربه فوبیا در آینده نشود. واکنش مناسبی که دندانپزشک در برخورد با کودک انجام می‌دهد یک ضرورت بوده و سبب ایجاد اطمینان و آرامش خاطر او خواهد شد. او باید مهارت لازم را در زمینه برقراری ارتباط با گروه سنی کودکان کسب کرده باشد.

نوشته های مشابه

مطالب بیشتر: مراقبت از دندان های شیری نوزادان

اهمیت انتخاب دندانپزشک خوب برای اطفال

از آنجایی که نگهداری دندان‌های شیری بسیار حائز اهمیت است و معالجه و درمان به موقع آنها می‌تواند در پیشگیری از مشکلات جدی دهان و دندان کودکان در آینده موثر باشد از این جهت ضرورت دارد کودکان به صورت دوره‌ای تحت نظارت یک دندانپزشک خوب معاینه شوند. اهمیت انتخاب دندانپزشک خوب برای اطفال موجب می‌شود مشکلات دندان در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون آن که کودک دچار اضطراب شود رفع شوند و ترسی از مراجعه به دندانپزشکی در او ایجاد نخواهد شد. اهمیت انتخاب دندانپزشک خوب زمانی مشخص می‌شود که درمان مشکلات دندان نیاز به تخصص و تبحر بالا دارد یا این‌که کودک در شرایطی خاص جسمی و روحی قرار داشته باشد. بدین ترتیب با یک انتخاب مناسب، کودک جهت مراجعات بعدی همکاری می‌کند.

دندانپزشک اطفال کیست؟

دندانپزشک اطفال متخصصی است که سلامت دهان و دندان کودکان را تضمین می‌کند. او با ارائه راهکارهای مناسب و تخصصی اقدام به درمان انواع مشکلات دهان و دندان، شامل ترمیم دندان‌های پوسیده، عصب‌کشی، ارتودنسی، فلورایدتراپی کرده و این امور را در نهایت آرامش توام با برقراری ارتباط مناسب با کودکان ارائه می‌نماید. در مورد کودکانی با سنین پایین‌تر که در مراجعه به دندانپزشکی دچار ترس و اصطراب شدید می‌شوند درمان تحت بیهوشی انجام می‌شود. بدین‌ترتیب احساس درد و ناراحتی از بین رفته و کودک مضطرب نخواهد شد. دندانپزشک کودکان آموزش‌های لازم را با هدف سلامت دهان و دندان برای کودکان و والدین آن‌ها ارائه می‌دهد تا سلامت دندان‌ها تضمین گردد. همچنین او مشاوره لازم را در زمینه تغذیه و رژیم غذایی مناسب ارائه می‌نماید.

دندانپزشک خوب اطفال چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی دندانپزشک اطفال خوب

دندانپزشک اطفال خوب علاوه بر دارا بودن مهارت کافی در درمان از تخصص کافی در برقراری ارتباط موثر با کودکان برخوردار بوده و واکنش مناسبی هنگام وقوع ترس کودک دارد. یک دندانپزشک خوب بیمارمحور است و با برخورد مناسب و رفتار خوب خود سبب جذب کودک شده و اضطراب را در او از بین می‌برد به گونه‌ای که کودک با اطمینان خاطر در حین درمان همکاری ‌کند. تجربه دندانپزشک و بهداشت محیط همین‌‌طور تجهیزاتی که به کار می‌برد در سلامت کودکان اهمیت بسزایی دارد. یک دندانپزشک خوب باید بتواند محیطی امن برای کودکان فراهم کند و اعتماد او را جلب کند تا کودک تمایل به مراجعات بعدی جهت چکاپ یا پیگیری درمان داشته باشد.

در دندانپزشکی اطفال چه خدماتی ارائه می شود؟

در دندانپزشکی اطفال خدماتی مانند ترمیم دندان‌های شیری و دائمی صورت می‌گیرد. رفع پوسیدگی‌ها و خرابی دندان‌ها و ترمیم شکستگی دندان‌ها از خدمات رایج است.

فلورایدتراپی از دیگر خدمات دندانپزشکی کودکان است که سبب تقویت مینای دندان می‌شود و مقاومت دندان را در برابر پوسیدگی افزایش می‌دهد.

فیشورسیلانت یا شیارپوش روش دیگری برای افزایش مقاومت دندان است که موجب می‌شود از پوسیدگی دندان به مدت طولانی پیشگیری شود. در این روش با کاربرد مواد همرنگ دندان به نام سیلانت شیارهای دندان پوشیده می‌شوند.

خدمات قابل ارائه در مطب دندانپزشکی اطفال

ارتودنسی پیشگیری یا فضا نگهدار برای کودکانی که دندان شیری خود را زود از دست می‌دهد استفاده می‌شود. فضا نگهدار در فضای خالی دندان قرار گرفته و در نتیجه رویش منظم دندان‌های دائمی تضمین خواهد شد.

روکش دندان‌های شیری برای دندان‌هایی که پوسیدگی عمیقی دارند استفاده می‌شود تا محافظت از آنها در برابر پوسیدگی مجدد صورت بگیرد.

درمان تحت بیهوشی از دیگر خدماتی است که دندانپزشک کودکان برای درمان کودکانی که به شدت مضطرب هستند و در امورد درمان همکاری نمی‌کنند ارائه می‌گردد.

شما با مراجعه به کلینیک مدیکال می‌توانید از خدمات تخصصی و فوق‌العاده‌ای که در زمینه دندانپزشکی کودکان ارائه می‌گردد بهره‌مند شده و در محیطی امن و آرام امور دندانپزشکی کودکان را انجام دهید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا