آرایش و زیبایی
موضوعات داغ

رنگ مو – با این رنگ موها ۱۰ سال جوان ‌تر به نظر می‌رسید!

۰
(۰)

قبل از آن که رنگ موی خود را انتخاب کنید باید از رنگ پوست خود شناخت کافی داشته باشید بیشتر افراد در سه گروه گرم، سرد و طبیعی قرار می‌گیرند پیدا کردن نوع رنگ پوست به طور دقیق می‌تواند کمی پیچیده باشد اما روش‌هایی برای کمک کردن به شما وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد بعد از اطلاع یافتن از رنگ پوست باید به دنبال رنگ‌ مویی باشید که ضمن هماهنگ بودن با رنگ پوست به جوان‌تر نشان دادن شما کمک کند خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی رنگ مو، فرمول ترکیب رنگ مو و انواع رنگ مو خواهد پرداخت.

اینفوگرافیک رنگ مو
اینفوگرافیک رنگ مو

تشخیص رنگ پوست

شما می‌توانید با توجه به رنگ پوست خود رنگ موی مناسب‌تری برای موهای خود انتخاب کنید. در ادامه این مطلب به مواردی که باید توجه کنید پرداخته شده است:

به دنبال یک رنگ خاص باشید

افرادی که دارای پوست سردی هستند رنگ‌های صورتی و زیتونی در پوست آنها قابل تشخیص است در حالی‌که رنگ‌های زرد و طلایی در افراد دارای پوست گرم دیده می‌شود.

تشخیص رنگ پوست

همانند سازی رنگ پوست خود با فرد مشابه

وقتی که به دنبال یافتن رنگ مناسب هستید فردی را در نظر بگیرید که از نظر رنگ پوست و چشم مشابه شما باشد این کار به شما کمک خواهد کرد که انتخاب بهتر و درست‌تری داشته باشید.

مچ دست خود را چک کنید

رنگ‌های صورتی، قرمز، آبی، سبز و زرد بر روی مچ قابل مشاهده است این نشان دهنده این است که رگ بهترین شناساگر رنگ است اگر رگ مچ دست آبی یا بنفش است شما دارای پوست سرد هستید و اگر رنگ آن سبز است پوست شما از نوع گرم است

رنگ چشم

اگر بخش‌های طلایی در مردمک چشم قابل دیدن باشد شما دارای پوست گرم هستید و اگر لکه‌ها به رنگ آبی یا سبز باشند پوست سرد خواهد بود.

حال که با رنگ پوست خود آشنایی کامل پیدا کردید می‌توانید به انتخاب رنگ مو بپردازید.

با این رنگ موها ۱۰ سال جوان ‌تر به نظر می‌رسید

اجازه ندهید که رنگ مو سن شما را تعیین کند و مهم نیست که چه رنگ مویی داشته باشید اما بدانید که برخی از رنگ‌ موها موجب می‌شوند که فرد پیرتر به نظر برسد رنگ‌ موهایی که در ادامه معرفی می‌شوند فرد را جوان‌تر نشان خواهند داد:

بلوند یا طلایی

برخی از خانم‌ها زودتر از موعد موهایشان سفید شده است یا برخی از خانم‌ها که دارای موهای طلایی هستند با افزایش سن موها به رنگ خاکستری تغییر رنگ می‌دهد این گروه از افراد می‌توانند هایلایت‌های طلایی در موهای خود ایجاد کنند که موجب می‌شود ۱۰ سال جوان‌تر به نظر برسند.

قرمز

افزودن رنگ گرم به بلوند می‌تواند به شاداب‌تر دیده شدن فرد کمک کند از جمله رنگ‌های گرم که موجب می‌شود فرد جوان به نظر برسد افزودن رنگ قرمز به بلوند است.

با این رنگ موها 10 سال جوان ‌تر به نظر می‌رسید

سایه‌روشن

ریشه‌های تیره مو را با کمک هایلایت کاراملی کمی روشن‌تر کنید تعدادی هایلایت در موها به جوان‌تر دیده شدن بسیار کمک خواهد کرد.

سیاه

این یک حقه است اما موهای سیاه ممکن است کمی مرموز به نظر برسند پس می‌توانید از هایلایت گرم بر روی موهای سیاه استفاده کنید.

همانطور که مشاهده کردید تناژ مو بسیار مهم‌تر از رنگ مو است پس با انتخاب آگاهانه رنگ مو می‌توانید برای سال‌ها جوان به نظر برسید.

فرمول های جادویی ترکیب رنگ مو

دو رنگ مکمل را از یک برند انتخاب و سپس آن‌ها را با هم ترکیب کنید

رنگ‌های مکمل را می‌توان به خوبی با هم ترکیب کرد از جمله قرمز و قهوه‌ای. از ترکیب رنگ‌های مخالف بپرهیزید مانند طلایی و سیاه اگر سایه خاصی مد نظر شما است یا به دنبال رنگ خاصی هستید که در دسترس نیست تنها کاری که نیاز است انجام دهید ترکیب کردن رنگ‌ها است یا می‌توانید از رنگ‌های که قبلا به صورت ترکیبی تهیه شده‌اند استفاده کنید مانند رنگ قرمز- قهوه‌ای یا آبی- سیاه؛ رنگ‌های متضاد بعد از ترکیب شدن یکی بر دیگری غالب خواهد شد در حالی که رنگ‌های مکمل به کامل کننده یکدیگر می‌شوند؛ هر دو رنگ ترکیبی باید از یک برند باشند زیرا در این صورت این اطمینان وجود دارد که رنگ‌ها به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند زیرا فورمولاسیون یکسانی دارند همچنین مشخص است که نسبت رنگ و اکسیدان به چه میزان باید باشد؛ رنگ‌هایی که با هم ترکیب می‌کنید باید مدت زمان یکسانی برای رنگ‌دهی داشته باشند قبل از ترکیب کردن، دستور استفاده که بر روی جعبه درج شده است را مطالعه کنید و از مدت زمان رنگ‌ها مطمئن شوید.

فرمول‌های جادویی ترکیب رنگ مو

قدرت روشن کنندگی هر رنگ را یادداشت کنید

هنگامی که دو رنگ را به منظور ترکیب شدن انتخاب می‌کنید به عدد درج شده بر روی جعبه دقت کنید هر چه عدد بزرگ‌تر باشد قدرت روشن کنندگی آن بیشتر خواهد بود سعی کنید رنگ‌هایی را انتخاب کنید که ۲ تا ۳ طیف رنگی داشته باشند به عنوان مثال یکی از رنگ‌ها کمی روشن و دیگری کمی تیره‌تر از رنگ اصلی موی شما باشد در این حالت ترکیب خوبی خواهد شد.

رنگ‌ موها را به نسبت یک به یک با یکدیگر ترکیب کنید

دقت کنید که از هر تیوپ رنگ به یک میزان برداشته‌اید این کار به شما این اطمینان را خواهد داد که هیچ رنگی بر دیگری غالب نخواهد شد، با این کار اگر دوباره بخواهید ریشه‌های موی خود را رنگ بزنید به میزان کافی از هر رنگ خواهید داشت اگر تمایل دارید که با نسبت دیگری رنگ‌ها را با هم ترکیب کنید حتما یادداشت برداری کنید این کار به شما کمک می‌کند که برای رنگ کردن ریشه ‌ها در آینده دچار سردرگمی نشوید.

رنگ‌ مو و اکسیدان را به نسبت گفته شده ترکیب کنید

دو رنگ موی مختلف را که با هم ترکیب کردیده‌اید را به اکسیدان اضافه کنید اگر موها بلند هستند می‌توانید از حجم دو برابری استفاده کنید تا تمام‌ موها را پوشش دهد فراموش نکنید که میزان اکسیدان مورد نیاز را محاسبه کنید به عنوان مثال اگر رنگ‌ها را به نسبت یک به یک ترکیب کرده‌اید پس به دو یا سه اکسیدان نیاز خواهید داشت؛ اگر رنگ را به صورت بسته‌بندی خریداری کرده‌اید حتما اکسیدان به مقدار لازم در جعبه موجود خواهد بود و نیازی به خرید جداگانه آن نیست.

ترکیب رنگ خود را بعد از رنگ کردن موها یادداشت کنید

اسم برند، رنگ و میزان ترکیب آن را یادداشت کنید این کار به شما در استفاده دوباره از این رنگ کمک خواهد کرد حتی اگر از رنگ نهایی خود راضی نیستید، احساس خود را یادداشت کنید تا دیگر این فرمول را تکرار نکنید.

مراقبت از موهای رنگ کرده

مراقبت از موهای رنگ کرده

  1. استفاده از شامپوی مخصوص موی رنگ کرده
  2. از زیاد شستن موهای خود اجتناب کنید، واضح است که شستن زیاد موها موجب کم رنگ شدن آن‌ها خواهدشد حتی اگر رنگ‌ مورد استفاده تقریبا دائمی باشد
  3. موها را با دقت خشک کنید، کشیدن حوله به موها موجب ضعیف شدن آن‌ها و عدم توانایی در حفظ رنگ آن‌ها خواهد شد برای خشک کردن موها بهتر است که موها را در حوله بپیچید و به صورت فشاری آن‌ها را خشک کنید و از حوله نرم به جای حوله زبر استفاده کنید.

نتیجه گیری

قبل از انتخاب رنگ مو مشخص کردن رنگ پوست مهم‌ترین گزینه است زیرا با توجه به سرد و گرم بودن پوست می‌توان رنگ مناسب را انتخاب کرد نکته دیگر این است که تناژ انتخابی بسیار مهم‌تر از رنگ مو است زیرا می‌تواند به جوان‌تر و جذاب‌تر دیده شدن فرد کمک بیشتری کند خانه پزشک ایرانیان در این مقاله ضمن مشخص کردن نوع رنگ پوست به رنگ مو و چگونگی ترکیب رنگ مو پرداخت.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
wikihowbyrdietherighthairstyleslorealprofessionnel
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا