پوست و مو و زیبایی

سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

۰
(۰)

شاید تا به حال در مورد لاغری موضعی مطالبی شنیده‌­اید. در صورتی که تنها بخشی از بدن چاق باشد، رژیم غذایی، نتیجه خوبی برای از بین بردن چربی­‌های اضافی این قسمت از بدن نخواهد داشت چون با این روش، متابولیسم کل بدن تغییر کرده و اندام­‌هایی که چاق نیستند نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. در چنین شرایطی پیشنهاد ما به شما این است که عمل لیپوماتیک را انجام دهید. در این روش، چربی­‌های اضافی با یک دستگاه و به صورت فیزیکی حذف می­‌شوند بدون اینکه بر سایر قسمت­‌های بدن تاثیر بگذارد. بعد از استریل کردن و بی حسی موضعی اندام هدف، سوراخ‌­هایی داخل آن ایجاد شده و لوله کانولای دستگاه وارد بافت چربی می‌­شود. حرکات ضربه‌­ای لوله و افزایش دما، منجر به خرد شدن چربی به ذرات ریز می‌­گردد. در این صورت می­توان چربی را با مکش از بدن خارج کرد.

اما قطعا برای همه مراجعه‌کنندگان، نتایج نهایی بعد از لیپوماتیک بسیار اهمیت دارد چون باید اطمینان پیدا کنند که با جراحی لاغری به اندام ایده‌­آل خود می­‌رسند. یکی از مهم‌ترین نتایج، سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک است. کافی است از دوستان یا مراجعه‌کنندگان در این مورد سوال کنید تا همگی این موضوع را تایید کنند. اما آیا می­‌دانید علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک چیست؟ پاسخ سوال خود را در این مقاله خواهید یافت.

دلایل سفت شدن شکم بعد از عمل لیپوماتیک

علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

همان‌گونه که متوجه شدید، اساس جراحی لاغری برای حذف چربی­‌های اضافی بدن، استفاده از روش­‌های فیزیکی است. لوله کانولا در داخل بافت چربی، حرکت ارتعاشی دارد و این ضربات، باعث خرد شدن چربی­‌ها خواهد شد. از سویی دیگر ارتعاش امواج نیز باعث افزایش حرارت شده و چربی­‌ها ذوب می­‌شوند. اکنون می­توان به راحتی چربی‌­های خرد شده را از بدن خارج کرد که برای این منظور از دستگاه مکنده استفاده می­‌گردد. اما جالب است بدانید تابش این امواج باعث می­‌شود تولید کلاژن توسط سلول‌ها بیشتر شود که این اتفاق منجر به افزایش انعطاف­‌پذیری پوست و سفت شدن آن خواهد شد. همین تاثیر جانبی امواج اینفراسونیک باعث می‌­شود بعد از جراحی لاغری، پوست اندام هدف دچار افتادگی نشود.

عوامل تاثیرگذار بر سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

بسیاری از افراد نگران این هستند که بعد از پیکرتراشی، پوست افتاده شود ولی همانگونه که گفته شد، طی جراحی، اتفاقی برای سلول­‌های پوست رخ می­‌دهد که پوست سفت خواهد شد. عوامل تاثیرگذار بر سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک که باعث می‌­­شوند پوست بدن بعد از جراحی شل نشود عبارتند از:

  1. اولین و مهم‌ترین عامل، مهارت و ظرافت عمل متخصص است. در صورتی که پزشک بتواند ضربات لوله کانولا را کنترل کند تا منجر به آسیب بافتی نشود و همچنین عمق نفوذ لوله کانولا را به درستی تنظیم نماید، از یک‌سو عوارض بعد از جراحی لاغری کمتر شده و از سویی دیگر شاهد تاثیر مثبت لیپوماتیک بر سفت شدن پوست شکم خواهید بود.
  2. زمانی که می­‌خواهید بهترین کلینیک عمل لیپوماتیک را پیدا کنید، بررسی نمایید از چه تجهیزاتی برای جراحی استفاده می­‌کنند. استفاده از دستگاه­‌های مجهز به تکنولوژی­‌های مدرن هم دقت کار را بالا می­‌برد و هم کلاژن‌سازی پوست را بیشتر تقویت خواهد کرد.
  3. آیا طبق دستور متخصص تا زمانی که توصیه می­‌شود از گن طبی استفاده می‌­کنید؟ پوشیدن گن به دلیل فشاری که به بدن وارد می­‌کند از یک‌سو به خروج ترشحات از بدن و کاهش ورم پوستی کمک کرده و از سویی دیگر از افتادگی پوست جلوگیری می­‌کند. چون بعد از جراحی لاغری، فضای خالی بین دیواره شکم و پوست ایجاد می­‌شود و اگر این فضا با گن بسته نشود، قطعا دچار افتادگی پوست خواهید شد.
  4. در صورتی که مراجعه‌کننده اضافه وزن داشته باشد، یک پزشک باتجربه از او می‌­خواهد قبل از جراحی لاغری ابتدا به فکر کاهش وزن باشد. چون اگر چربی بدن زیاد باشد، نه‌تنها مدت زمان لیپوماتیک بیشتر خواهد شد بلکه ماندگاری نتیجه جراحی نیز کم‌تر می­‌شود به خصوص اینکه به احتمال زیاد دچار افتادگی پوست می­‌شوید.
  5. همانطورکه متوجه شدید، آنچه باعث افزایش انعطاف‌پذیری و سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک می­‌شود، قدرت سلول­‌های پوستی در تولید کلاژن است. لذا اگر این عمل زیبایی را در سن پایین انجام دهید، چون پوست جوان­‌تر است، تولید کلاژن با توان بیشتری انجام می­‌شود.

راهکار سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک

اینکه بعد از لیپوماتیک، پوست شکم سفت باقی بماند یک ویژگی بسیار خوب است چرا که مطمئن خواهید بود نتیجه جراحی به بهترین شکل ممکن به دست آمده است. در حین پیکرتراشی و در زمان ساطع شدن امواج، کلاژن‌­سازی در پوست تحریک شده و در نتیجه پوست محکم می­‌شود. اما شما می­‌توانید با رعایت چند نکته بعد از جراحی، مدت زمان ماندگاری سفت شدن پوست شکم بعد از لیپوماتیک را بیشتر کنید:

راهکار حفظ سفتی شکم پس از جراحی زیبایی شکم

رژیم غذایی مناسبی داشته باشید

اشتباهی که برخی از افراد مرتکب می‌شوند این است که فکر می­‌کنند بعد از جراحی لاغری می‌­توانند هر غذا و خوراکی که دوست دارند را بخورند چون از این پس چاق نمی­‌شوند. اما باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. قطعا اگر پرخوری کرده و رژیم غذایی سالم نداشته باشید، از یک‌سو شاهد تجمع دوباره چربی­‌ها در پوست خواهید بود و از سویی دیگر رژیم غذایی نادرست، سلامت پوست و توان سلول­‌های پوستی در تولید الاستین و کلاژن را کم می­‌کند پس به تدریج پوست افتاده خواهد شد.

از زمانی که پزشک توصیه می­ کند، ورزش را شروع کنید

ورزش کردن بخشی از زندگی سالم است که کمک می‌­کند چربی­‌های اضافی در جریان کاتابولیسم از بدن دفع شوند. همچنین در صورتی که حرکات ورزشی نرم و پیوسته داشته باشید، اندام خوش‌فرم شده و عضلات سفت می­‌شوند.

روزانه باید مقدار کافی آب بنوشید

یکی از تاثیرات آب، هیدراته نگه داشتن پوست است. اگر پوست آب کافی دریافت نماید، سلامت و شادابی آن حفظ خواهد شد. در این صورت دیرتر دچار افتادگی می­‌شود.

تا زمانی که پزشک توصیه کرده است، گن بپوشید.

تا یک ماه اول باید به صورت شبانه‌­روزی از گن استفاده کنید اما بعد از آن، پوشیدن گن به صورت روزانه کفایت می‌­کند. به طور کلی فراموش نکنید که اگر نتوانید فشار ناشی از گن را تحمل کرده و آن را کنار بگذارید، شک نداشته باشید پوست شکم افتاده خواهد شد.

نتایج نهایی بعد از لیپوماتیک

در حال حاضر روش­‌های مختلفی برای حذف چربی­‌های اضافی بدن و لاغری موضعی وجود دارد اما تحقیقات نشان داده است که نتایج نهایی بعد از لیپوماتیک بسیار عالی بوده و ماندگاری بیشتری دارند که عبارتند از:

  1. در این روش، متخصص می‌­تواند چربی­‌های اندام هدف را به صورت یکنواخت حذف کند در نتیجه از یک‌سو تقارن بدن حفظ شده و از سویی دیگر برجستگی ناشی از گلوله­‌های چربی در بدن دیده نمی­‌شود.
  2. تمامی روش­‌های جراحی لاغری با درد همراه هستند اما با توجه به اینکه در عمل لیپوماتیک، نیاز به جراحی و سوراخ کردن بدن کم‌تر می‌­­شود لذا درد کم‌تر خواهد بود.
  3. از دیگر نتایج نهایی بعد از جراحی لاغری این است که احتمال تشکیل اسکار در محل زخم­‌ها کم‌تر می­‌شود چون همانگونه که گفته شد در این روش، بریدگی پوست کم‌تر خواهد بود.

نکته بسیار مهم و لازم به ذکر این است که چه عواملی بر ماندگاری نتایج نهایی بعد از لیپوماتیک تاثیر می­ گذارد؟

  1. شما باید بعد از جراحی لاغری، رژیم غذایی مناسبی داشته باشید تا دچار چربی اضافی نشوید.
  2. سلامت و شادابی پوست نیز بسیار مهم است. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌­کنند عمل لیپوماتیک را در دوران جوانی انجام دهید تا سفت شدن شکم بعد از پیکرتراشی به دست آید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا