جوانسازی پوست

لیزر موهای زائد بیکینی – مزایا و مراقبت های بعد از لیزر بیکینی

۰
(۰)

اکثر قریب به وقوع خانم‌ها همواره از موهای زائد بیکینی شکایت دارند و واقعا به معظلی برای آنان بخصوص هنگام رفتن به اماکنی مانند استخر، تبدیل شده است. روش سنتی حذف موهای زائد مانند اصلاح و تراشیدن موهای بیکینی ظاهری ناخوشاند ایجاد می‌کند، همچنین موها بلافاصله رشد کرده و یک حالت تیزی و سیاهی دارند که واقعا اذیت‌کننده هستند و اعتماد به نفس خانم‌ها را پایین آورده‌اند. از طرفی روش‌هایی مانند اپیلاسیون با وکس علاوه بر اینکه روشی دردناک است، به عقیده بسیاری از پزشکان می‌تواند در سلامتی هم اثر منفی داشته باشد بعلاوه روشی است که مرتبا باید تکرار شود. لیزر موهای زائد بیکینی روشی است که در چند دهه اخیر روی کار آمده است و بسیار مورد استقبال خانم‌ها قرار گرفته است. این روش از اشعه لیزر برای سوزاندن ریشه مو استفاده می‌کند. روش حذف دائمی موهای زائد بیکینی با لیزر مو، تنها روش رها شدن از این موها به طور دائم است بطوری که پس از تکمیل دوره لیزر دیگر هیچ مویی در این ناحیه رشد نخواهد کرد.

انتظار می‌رفت با پیشرفت روز به روز در دستگاه‌های استفاده شده و استفبال از این روش و استفاده طیف وسیعی از افراد هزینه لیزر موهای زائد بیکینی زنان افزایش یابد. اما این پیش‌بینی اشتباه بود و هزینه آن تنها زیاد نشده بلکه نسبت به اوایل معرفی این روش هزینه‌ها کم‌تر و به نوعی رقابتی شده است و خانم‌ها می‌توانند با پرداخت هزینه از شر این موهای زاید خلاص شوند.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی یک روش موثر برای رفع موهای زائد است که تاثیر آن برای مدت طولانی مشهود است بعد از هر جلسه لیزر موها نرم‌تر و بهتر خواهند شد و کمتر به چشم خواهند آمد و سرعت رشد آن‌ها نیز کاهش پیدا خواهد کرد در کلینیک‌ها، پزشکان در مورد روش لیزر موهای زائد بیکینی به متقاضی مشاوره خواهند داد و همچنین لازم است بدانید که لیزر موهای زائد بیکینی و لیزر برزیلی تنها مخصوص خانم‌ها نیست و این خدمات به آقایان نیز ارائه خواهد شد.

لیزر برزیلی و لیزر بیکینی

لیزر برزیلی و لیزر بیکینی

لیزر برزیلی و لیزر بیکینی هر دو روشی برای رفع موهای زائد هستند و تفاوت اندکی با یکدیگر دارند لیزر بیکینی موهای زائد ناحیه تناسلی و گاهی کمی بالاتر از آن را از بین می‌برد در حالی لیزر برزیلی تمام موهای زائد ناحیه بیکینی را از بین خواهد برد؛ هر دو روش ایمن و بی‌خطر هستند و بعد از لیزر کردن موها به این روش احساس خوبی با پوشیدن لباس شنا خواهید داشت هر دو روش نتایجی طولانی مدت خواهد داشت و نیاز به تراشیدن، موم انداختن و بند انداختن را از بین خواهد برد ممکن است که به چند جلسه درمان نیاز باشد تا ۱۰۰ موها از بین بروند در هر حال میزان موفقیت این روش در افراد مختلف متفاوت است برخی از افراد بعد از چند ماه کاهش موها را به وضوح خواهند دید و از تمیز و نرم بودن پوست خود برای سال‌ها لذت خواهند برد.

در هر دو روش لیزر بیکینی و لیزر برزیلی از تکنولوژی لیزر استفاده می‌شود لیزر، پالس نور به فولیکول هر تار مو ارسال می‌کند و ریشه آن‌ها را تخریب کرده و از رشد دوباره آن‌ها جلوگیری می‌کند موها دارای چرخه رشد متفاوتی هستند در نتیجه به چندین جلسه لیزر درمانی برای از بین بردن کامل آن‌ها نیاز است چرخه رشد موها دارای سه مرحله است و لیزر زمانی در تخریب آن‌ها موثر است که در فاز رشد فعال موها به آن‌ها ارسال شود چندین جلسه لیزر درمانی این اطمینان را حاصل می‌کند که به تمام موها در فاز رشدشان لیزر ارسال شده است از لیزر موهای زائد ‌می‌توان برای تمام افراد استفاده کرد اما آن دسته از افرادی که موی تیره و پوست روشن دارند بهترین نتیجه را خواهند گرفت.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد صورت

آیا لیزر موی زائد بکینی دردناک است؟

با توجه به بررسی‌های خانه پزشک ایرانیان، یکی از فواید لیزر موهای زائد عدم دردناک بودن آن است اکثر بیماران تنها کمی احساس ناراحتی می‌کنند قبل از شروع لیزر، پزشک از کمپرس آب سرد برای آرامش پوست استفاده خواهد کرد این کار به کاهش درد کمک بسیاری خواهد کرد.

آماده سازی متقاضی قبل از لیزر بیکینی

در گام اول قبل از شروع درمان پزشک تعداد جلسات مورد نیاز را برای بیمار مشخص خواهد کرد و فرایند انجام لیزر و مراقبت‌های قبل و بعد را توضیح خواهد داد برای به حداقل رساندن عوارض جانبی باید از دستورات پزشک به خوبی پیروی کرد تقریبا ۶ هفته قبل از لیزر بیکینی از موم انداختن یا موزدایی بپرهیزید زیرا به وجود فولیکول‌ها برای لیزر نیاز است همچنین از برنزه کردن پوست نیز خودداری کنید زیرا هر چه پوست روشن‌تر باشد نتیجه بهتری حاصل خواهد شد در روز لیزر درمانی از مصرف داروهایی مانند رقیق کننده خون یا مسکن دوری کنید ممکن است از شما خواسته شود که موهای ناحیه مورد نظر را قبل از لیزر بتراشید.

مراحل لیزر بیکینی

در لیزر موهای زائد بیکینی با استفاده از نور پر انرژی به صورت دائمی مو را یا فولیکول هر تار مو را تخریب می‌کنند به این فرایند فتوترمولیز می‌گویند در این روش درمانی هدف ریشه‌ موهایی است که در زیر سطح پوست قرار گرفته‌اند و از لیزر مخصوص خدمات پزشکی برای جلوگیری از رشد دوباره موها استفاده می‌کنند.

مراحل لیزر بیکینی

موثر بودن لیزر بیکینی

برای این که لیزر موی زائد موثر واقع شود باید فولیکول مو در دوره رشدش تحت تاثیر لیزر قرار گیرد تا در این مرحله به کمک نور لیزر دچار آسیب شود و از رویش مجدد آن جلوگیری شود و از آنجایی که چرخه رویش هر تار مو با یکدیگر متفاوت است نیاز به چندین جلسه درمانی است تا تمام موها در این بازه مخصوص دچار آسیب شود پزشکان معمولا ۶تا ۸ جلسه در بازه زمانی ۴ تا ۶ هفته را پیشنهاد می‌کنند.

انتظارات از لیزر بیکینی

مشاوره قبل از لیزر بیکینی توسط پزشکی که قرار است لیزر را انجام دهد انجام خواهد شد در این بازه زمانی می‌توانید هر گونه سوالی که ذهن شما را به خود مشغول کرده است بپرسید و نظرات خود را با پزشک‌تان درمیان بگذارید قبل از شروع لیزر، تستی انجام می‌دهند تا مطمئن شوند کدام لیزر نتیجه بهتری بر روی پوست خواهد داشت در صورتی که تشخیص داده شود لیزر بیکینی بلامانع است می‌توان درمان را در کلینیک انجام داد.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زنان

لیزر موهای زاید بیکینی در بارداری

تحقیقات نشان داده است که اشعه لیزر از لحاظ ژنتیکی و یا جهش سلولی و ایجاد مشکلاتی مانند تومور و سرطان مشکلاتی برای جنین ایجاد نمی‌کند. اما در مجموع به دلیل وجود مشکلاتی که این روش می‌تواند ایجاد کند از انجام لیزر قسمت‌های مختلف بدن علی‌الخصوص بیکینی بپرهیزید. هرچند این مشکلات همه فرضیه هستند و هیچ کدام‌ از آن‌ها اثبات نشده و پزشکان در حال انجام تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه هستند، اما شما باید احتیاط کرده و انجام لیزر را به بعد از دوران بارداری موکول کنید. برخی از این مشکلات احتمالی عبارتند از:

  1. امکان جذب گرمای لیزر توسط بافت‌های بدن و بروز مسکلاتی (هرچند در جایی ثبت نشده) برای جنین در دوران بارداری.
  2. استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی و خطرات آن برای سلامتی جنین.
  3. احتمال گرفتگی و درد در ناحیه شکم و ناراحتی در این دوران حساس.

مزایای لیزر موهای زائد بیکینی

  1. لیزر موهای زائد برای مردان و زنان مناسب است
  2. با انجام لیزر و رفع موهای زائد، پوست نرم خواهد شد و موها دیگر رشد نخواهند کرد و تحریک پذیری ناشی از تراشیدن مو دیگر اتفاق نخواهد افتاد
  3. عدم رویش موها بعد از لیزر قطعا بیشتر از موم، کرم موبر، تیغ و دیگر موارد خواهد بود
  4. لیزر مناسب هر نوع رنگ پوستی است و قابل استفاده برای رفع موهای نواحی سخت خواهد بود
  5. بخش‌های وسیعی از پوست را می‌توان به طور همزمان با لیزر موزدایی کرد
  6. با انجام لیزر در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید
  7. با انجام لیزر تا ۹۰ درصد رویش موها کاهش خواهد یافت

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد بیکینی

برای به حداقل رساندن عوارض جانبی بعد از لیزر باید از دستور عمل مراقبت‌های بعد از آن پیروی کنید افرادی که توجه زیادی به مراقبت‌های بعد از لیزر ندارند عوارض جانبی جدی را تجربه خواهد کرد از جمله اسکار و تاول؛ اول از همه بسیار مهم است که از قرار گرفتن در برابر نور خورشید بپرهیزید چه نور طبیعی خورشید باشد چه نور مصنوعی زیرا هر دو نوع نور می‌تواند تاثیر منفی داشته باشند؛ روز انجام لیزر باید لباس گشاد بپوشید همچنین از رفتن به استخر، حمام آب داغ، سونا و دیگر فعالیت‌ها که موجب ایجاد تعرق می‌شوند خودداری کنید نیاز است که در هر جلسه لایه برداری از پوست شود در نتیجه از استفاده از آب خیلی داغ یا خیلی سرد بپرهیزید قبل از آغاز فرایند در مورد مراقبت‌های بعد  لیزر از پزشک خود بپرسید.

مطالب بیشتر: عوارض لیزر موهای زائد 

هزینه لیزر موهای زائد بیکینی

هزینه لیزر موهای زائد بیکینی متاثر از عواملی همچون کیفیت و معروفیت کلینیکی که شما مراجعه می‌کنید، مهارت و محبوبیت پزشک انتخابی، نوع دستگاه مورد استفاده برای لیزر و تعداد جلسات مورد نیاز است. اما در کل همانطور که در مقدمه مطرح شد، هزینه انجام این کار به نسبت پایین آمده است. همچنین اگر بخواهید به نسبت هزینه استفاده از ابزارهای مصرفی اصلاح این موهای زائد مانند ژیلت و یا هزینه اپیلاسیون را درنظر بگیرید، انجام لیزر موهای زائد از هر نظری بسیار به صرفه است. از آنجا که هزینه این کار متاثر از عوامل ذکر شده است و همچنین تعرفه‌ها سال به سال تغییر می‌کند، برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها می‌توانید با کلینیک مورد نظر تماس بگیرید و یا به صورت حضوری مشاوره بگیرید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
byrdiesknclinicslaserallclinic
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا