جوانسازی پوست

لیزر موهای زائد دست و پا – بررسی فواید و عوارض احتمالی

نکات برگزیده مطلب
  • پاها و دست‌ها بیشترین بخش بدن را شامل می‌شوند و خانم‌ها معمولا وقت زیادی را صرف از بین بردن موهای زائد این نواحی می‌کنند استفاده از روش‌های قدیمی دردناک و زمان‌بر است در نتیجه افراد به دنبال راهی آسان و سریع هستند لیزر این امکان را فراهم آورده است و با از بین بردن فولیکول تک تک موها از رشد دوباره آن‌ها جلوگیری می‌کند و نسبتا یک روش دائمی محسوب می‌گردد خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی لیزر موهای زائد دست و پا پرداخته است.
۰
(۰)

لیزر موهای زائد به عنوان یکی از روش‌های تقریبا دائم حذف موهای زائد، از کارهای زیبایی پراستفاده و پرطرفدار در بین افراد بخصوص خانم‌هاست. همواره یکی از دغدغه‌های افراد اصلاح موهای زائد بدن و صورتشان، بخصوص موهای زائد دست و پا است. آن‌ها از اینکه بطور مداوم مدت زمانی را صرف اصلاح این موها می‌کنند، شکایت دارند. از طرفی اصلاح موهای زائد باعث می‌شود بلافاصله در زمان اندکی رشد کنند و نوک تیز آن‌ها بیرون بزند و ظاهر نامطلوبی را ایجاد کنند. از اینرو معرفی روش حذف موهای زائد دست و پا با لیزر، بسیار مورد استقبال قرار گرفت. بسته به شرایط بدن هر فرد، مراجعه به مرکز معتبر لیزر و استفاده از دستگاه‌های لیزر با کیفیت و همچنین رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از انجام لیزر موهای زائد دست و پا، نتایج آن می‌تواند دائمی باشد.

خوشبختانه با توجه به کاربرد زیاد لیزر در بین عموم و ایجاد بازار رقابت بین مراکز مختلف، قیمت لیزر موهای زائد دست و پا کاهش یافته و بسیار مناسب شده است و امکان استفاده از آن برای افراد بیشتری فراهم شده است. خانه پزشک ایرانیان سعی داشته است در این مقاله مطالب مفیدی از لیزر موهای زائد در اختیار شما قرار دهد.

لیزر موهای دست برای مردان

تعداد زیادی از مردان دارای موهای متراکم و تیره در ناحیه بازو هستند که از جذابیت آن‌ها می‌کاهد استفاده از موم و تراشیدن موها دو راه موقتی و زمان‌بر است، الکترولیز نیز روشی گران و دردناک است و نیاز به جلسات درمانی بسیاری دارد در نتیجه لیزر راهی سریع‌تر برای از بین بردن موهای ناخواسته محسوب می‌شود؛ برای لیزر بازو به چند جلسه لیزر نیاز است که تعداد این جلسات کمتر و کوتاه‌تر از الکترولیز است زیرا لیزر می‌تواند ناحیه وسیع‌تری را در یک زمان مشخص پوشش دهد بنابراین بعد از اولین جلسه لیزر، نتیجه قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زیر بغل

لیزر موهای دست برای مردان

تعداد جلسات مورد نیاز

تعداد جلسات مورد نیاز به عوامل بسیاری بستگی دارد از جمله میزان موهای زائد، تیرگی و ضخامت‎‌ آن‌ها و رنگ پوست؛ متوسط تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای بازو ۳ تا ۶ جلسه است البته متخصصان قبل از شروع لیزر جلسه مشاوره خواهند داشت و در آن جلسه موها و شرایط پوستی بیمار را تحت بررسی قرار خواهند داد و با توجه به موارد گفته شده تعداد جلسات را مشخص خواهند کرد؛ موهای ضخیم بازوها، دست‌ها و انگشتان نه تنها موجب ناراحتی مردان می‌شوند بلکه ممکن است در برخی موقعیت‌ها برای آن‌ها ناخوشایند باشد حتی اگر موجب ناراحتی فرد نشوند، در صورتی که از بین روند موجب افزایش اعتماد به نفس و زیبایی بیشتر ظاهر او خواهند گشت اگر تمایل به برداشتن بخشی از موهای زائد یا به طور کامل آن‌ها را داشته باشید لیزر یک راه مناسب برای این کار است.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد زنان

لیزر موی زائد دست و پا برای مردان

لیزر و حذف موهای زائد دست و پا به دلیل سریع بودن، محبوبیت زیادی پیدا کرده است و در آمریکا و دیگر نقاط جهان به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد و نسبت به روش‌های قدیمی و سنتی مانند موم درد بسیار کمتری دارد نتایج حاصل از لیزر بهتر و ماندگاری بیشتری دارد در نتیجه ارزش لیزر کردن را چند برابر خواهد کرد و جای تعجب نیست که افراد زیادی تمایل به لیزر کردن موهای زائد دست و پا خود دارند.

فواید لیزر موهای زائد بازو 

لیزر موهای زائد دست و پا به دلیل تخریب فولیکول‌های مو محبوبیت زیادی دارد در حالی که با تراشیدن فقط بخش بیرونی مو که بالاتر از سطح پوست قرار می‌گیرد از بین می‌رود و به همین دلیل است که موها با سرعت بیشتری رشد می‌کنند و همیشه سایه‌ای از آن‌ها قابل دیدن است بعد از لیز کردن نیاز به اصلاح موها از بین خواهد رفت افزون بر این رفع کیست‌ها، موهای زیرپوستی و موهای رشد نکرده که بخش مهمی از رفع موهای زائد را در بر می‌گیرد دیگر وجود خارجی نخواهند داشت لیزر یک روش موثر برای از بین بردن تک تک موها و صرفه جویی در زمان برای افراد پر مشغله است و از همه مهم‌تر عدم رویش موها برای بازه زمانی نسبتا طولانی است از فواید لیزر دست‌ و پا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. حداقل عوارض جانبی
  2. فرایند سریع و آسان
  3. عدم نیاز دوباره به تراشیدن موها
  4. از بین بردن منبع اصلی رویش موها

بهترین متقاضی لیزر دست ها

مردان و زنانی که موهای زیاد، تیره و ضخیم بر روی بازوی خود دارند بهترین متقاضیان لیزر موهای زائد دست هستند هر فردی که به دلیل وجود موهای بازو احساس اعتماد به نفس خود را از دست داده‌است نیز می‌تواند این روش را امتحان کند لازم به ذکر است که برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید چندین جلسه لیزر و رفع موهای زائد دست و پا تکرار شود.

بهترین متقاضی لیزر دست ها

آماده سازی متقاضی قبل از لیزر دست ها

قبل از انجام لیزر دست‌ها باید از مصرف داروهایی که موجب حساس شدن پوست می‌شود خودداری کرد و اگر نوع خاصی از داور مصرف می‌شود حتما با پزشک در میان گذاشته شود افرادی که دست‌شان در معرض نور مستقیم خورشید قرار می‌گیرد باید از لباس آستین بلند یا محافظ پوست قبل و بعد از لیزر استفاده کنند به ویژه بعد از لیزر باید برای چند روز از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید اجتناب کنند.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد مردان

فرایند لیزر دست

لیزر دست‌ها به کمتر از ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد حین فرایند از عینک برای محافظت از چشم‌ها استفاده می‌شود با شروع فرایند لیزر دستگاه به آرامی روی ناحیه‌ای از پوست که تحت درمان است حرکت خواهد کرد نور لیزر ممکن است موجب گرم شدن پوست گردد اما نمی‌توان گفت که ایجاد درد می‌کند بعد از لیز، پوست ممکن است که قرمز یا کمی ملتهب شود البته این عوارض به سرعت از بین خواهند رفت.

لیزر موهای زائد دست و پا در خانم ها

متقاضیان اصلی لیزر موهای زائد دست و پا خانم‌ها هستند. تعداد کمی از آقایان اقدام به اصلاح موهای دست و پای خود می‌کنند. اما همه خانم‌ها موهای دست و پای خود را اصلاح می‌کنند و در واقع در کنار مسائل مربوط به زیبایی به جزیی از نظافت آن‌ها تبدیل شده است. لیزر موهای زائد دست و پا در خانم‌ها باعث شده که از اصلاح مداوم این موها و صرف زمان زیادی برای آن و چهره ناخوشایند آن‌ها هنگام رشد راحت شوند. بعلاوه اعتماد بنفس آن‌ها هنگام پوشیدن تاپ و شلوارک در خانه، رفتن به استخر و یا پوشیدن لباس‌های باز و مجلسی در مراسمات بالا می‌رود و حس خوشایندی از پوست صاف و بی موی خود به آن‌ها دست می‌دهد.

آیا لیزر بازو دردناک است؟

برای راحتی بیماران و موثر بودن روش، از جدید‌ترین دستگاه‌ها استفاده می‌شود و بیماران آن را روشی دردناک نمی‌دانند اما جذب نور لیزر ممکن است که حسی مانند کشیده شدن نوار لاستیکی در جهت مخالف پوست ایجاد کند.

آیا موها پس از لیزر دوباره رشد خواهند کرد؟

اگرچه لیزر موهای زائد دست و پا نتیجه‌ای طولانی مدت دارد اما جلسات بیشتری نیاز است تا به نتیجه مطلوب رسید بخش کمی از موها بعد از چند سال دوباره رشد خواهند کرد اما جنس موها تغییر خواهد کرد و دیگر مثل سابق نخواهد بود و نرم‌تر و کم‌رنگ‌تر خواهند شد در نتیجه می‌توان با جلسات بیشتر لیزر موهای دوباره رشد کرده را از بین برد.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد دست ها

اگر لیزر موهای زائد دست ها و پاها توسط افراد متخصص انجام نشود خطر سوختگی پوست توسط اشعه لیزر وجود دارد در نتیجه به دنبال کلینیک‌های معتبر و افراد متخصص باشید هر چه که پزشک مهارت بیشتری داشته باشد خطر کمتری بیمار را تهدید خواهد کرد عوارض جانبی لیزر خفیف و موقتی است کمی حساسیت پوستی ایجاد می‌کند که شبیه به آفتاب سوختگی است با گذاشتن کمپرس یخ بر روی ناحیه تحت درمان برای چند دقیقه می‌توان به بهبود آن کمک کرد همچنین داروهای مسکن نیز به آرام کردن درد سرعت می‌بخشند.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد صورت

میزان موفقیت لیزر موهای زائد

میزان موفقیت لیزر موهای زائد

نوع پوست یکی از عوامل تعیین کننده موفقیت لیزر محسوب می‌شود زیرا هر چه پوست روشن‌تر و موها تیره‌تر باشند لیزر در تخریب فولیکول موها قوی‌تر عمل خواهد کرد اگرچه امروزه دستگاه‌ها کمی نسبت به قبل پیشرفته‌تر شده‌اند و طیف بیشتری از افراد متقاضی لیزر موی زائد ناحیه دست و پا رضایت بیشتری از آن دارند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
citylaserclinicromeojuliettelaserhairremovalpremierelaser
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا