جوانسازی پوست

لیزر موهای زائد زیر بغل – بررسی هزینه و مراقبت های قبل و بعد

نکات برگزیده مطلب
  • زیر بغل از جمله نواحی بدن است که امروزه تمایل به لیزر کردن آن افزایش یافته است با تمیز بودن ھمیشگی زیر بغل می توان ھر زمانی ھر لباسی را که مد نظرتان است بپوشید؛ لیزر روشی سریع و بدون درد است که برای افزایش بازدھی آن باید به مراقبت ھای قبل و بعد از آن توجه کرد خانه پزشک ایرانیان تمام جوانب این روش را مورد بررسی قرار داد.
۰
(۰)

موهای زاید زیر بغل علاوه بر اینکه ظاهر نامطلوبی را ایجاد می‌کنند، باعث تشدید بوی عرق نیز می‌شوند. از اینرو برای همه افراد این موهای زاید بسیار ناراحت‌کننده هستند. اصلاح موهای زیر بغل به روش سنتی یعنی تراشیدن آن باعث می‌شود موها بلافاصله رشد کنند، زیربغل فرد هم ظاهری ناخوشایند دارد و بعلاوه استفاده مداوم از تیغ و تراشیدن این ناحیه باعث ایجاد سوزش و نازک شدن پوست این ناحیه و در بسیاری افراد تیره شدن آن می‌شود، روش دیگری که برای اصلاح موهای زاید زیربغل استفاده می‌شود روش اپیلاسیون یا کندن آن است که روشی بسیار دردناک است، همچنین این روش هم موقتی است و مرتبا باید تکرار شود. تنهاد روش دائمی و مطمئن حذف این موها، لیزر موهای زاید زیر بغل است. در این روش از اشعه لیزر برای آسیب رساندن و غیر فعال کردن فولیکول‌های مو استفاده می‌شود. دائمی بودن حذف موهای زیر بغل باعث شده لیزر موهای زیر بغل روشی پرطرفدار باشد و افراد زیادی به انجام آن اقدام ‌کنند. رفع تیرگی زیر بغل با لیزر موهای زائد زیربغل هم از دلایل دیگر محبوبیت این روش است. زیرا دیگر افراد از پوشیدن لباس‌های باز در مهمانی‌ها، رفتن به استخر و … احساس خجالت نمی‌کنند.

یکی از نکات مدنظر متقاضیان انجام لیزر زیربغل، مسئله هزینه لیزر موهای زائد زیر بغل است. فاکتورهای زیادی بر هزینه انجام لیزر تاثیر دارند. در این مقاله به این فاکتورها اشاره خواهیم کرد. انجام لیزر زیربغل باید و نبایدها و نکات مراقبتی دارد که هرچند مطمئنا پزشک شما آن‌ها را به شما خواهد گفت، اما بد نیست قبل از اقدام به انجام لیزر از آن‌ها آگاه باشید. خانه پزشک ایرانیان در این مقاله اطلاعات لازم در این زمینه را ارائه داده است که توصیه می‌کنیم حتما آن را مطالعه کنید.

فواید لیزر موی زیر بغل

لیزر موهای زائد بهترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل محسوب می‌شود این فرایند بسیار سریع است و به ۱۰ دقیقه زمان برای انجام آن نیاز است نتایج آن دائمی است و بعد از اتمام فرایند لیزر دیگر نیازی به موزدایی نخواهد بود این روش دردناک نیست حداقل درد آن کمتر از موم انداختن خواهد بود؛ از جمله فواید لیزر زیر بغل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بوی بدن را کاهش می‌دهد

این بدین مفهوم نیست که با لیزر زیر بغل دیگر نیازی به استفاده از خوشبو کننده بدن نیست اما در حقیقت با از بین بردن موهای زائد منبع ایجاد کننده بوی بد را از بین خواهید برد حتی به جذب بهتر صابون به پوست کمک می‌کند؛ موهای زیر بغل به صورت بیولوژیکی وظیفه حفاظت از پوست حساس زیر بغل را به عهده دارند با این وجود این روزها دیگر نیازی به این محافظ نیست و موهای زیر بغل قطرات عرق را به دام می‌اندازند و این خود موجب تعرق بیشتر می‌گردد در نتیجه با رفع موهای زائد بخش بزرگی از منبع ایجاد کننده بوی بد را از بین خواهید برد.

فواید لیزر موی زیر بغل

تعرق کمتر

از دیگر عواملی که با رفع موهای زائد زیر بغل به بهبود بوی بدن کمک خواهد کرد تعرق کمتر است مگر این که فرد مبتلا به پرکاری تیروئید باشد و این بیماری موجب تعرق زیاد گردد؛ موهای زیر بغل قطرات عرق را به دام می‌اندازند و موجب ایجاد بوی بد می‌گردند از بین بردن موهای زائد این مشکل را تا حدی بر طرف خواهد کرد و دیگر لکه‌های خیس عرق زیر بغل ایجاد نخواهند شد و زنان و مردان هر دو با این روش از تعرق کمتر و بوی بهتر بدن بهره مند خواهند شد.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد صورت

افزایش اعتماد بنفس

وجود موی زیاد زیر بغل از جذابیت فرد می‌کاهد تراشیدن مداوم آن‌ها اثری مانند ته ریش به جا خواهد گذاشت که می‌تواند اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد در نتیجه لیزر آن‌ها این حس را می‌دهد که می‌توانید در هر مکانی با هر لباسی بدون خجالت ظاهر شوید.

نگران موهای رشد نکرده نباشید

تراشیدن موها ساده و ارزان‌ترین راه حل برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل است اما معایب خود را دارد به عنوان مثال باید به صورت مداوم آن را تکرار کرد و در برخی از افراد موجب ایجاد موهای زیر پوستی می‌گردد که دردناک هستند و باعث تورم و قرمزی پوست می‌شوند حتی در موارد جدی موجب عفونت می‌شوند با لیزر کردن علاوه بر صرفه جویی در زمان می‌توان از خطر ابتلا به عفونت نیز جلوگیری کرد.

طبق بررسی‌های خانه پزشک ایرانیان، لیزر زیر بغل فرایندی ساده و نسبتا بدون درد است و نیاز است که قبل از شروع فرایند، موهای زائد را با تیغ بتراشید لیزر با تخریب ریشه موها کار خود را آغاز می‌کند؛ بیشتر افراد به ۶ تا ۱۰ جلسه درمانی نیاز دارند و این بستگی به رشد موها دارد تا بتوان به طور کامل آن‌ها را از بین برد.

علت لیزر موهای زائد زیر بغل

علت لیزر موهای زائد زیر بغل

تراشیدن مداوم موهای زیر بغل موجب می‌شود که روزنه‌های این ناحیه توسط موها رشد نکرده مسدود شوند در نتیجه کیست ایجاد شود و رنگ پوست تغییر کند لیزر موهای این ناحیه یک روش خوب برای خلاصی از این مشکل است به کمک لیزر ابتدا فولیکول موها که در زیر پوست قرار گرفته‌اند دچار تخریب می‌شوند سپس کل مو دچار ریزش می‌گردد بعد از لیزر روزنه مسدود می‌گردد و مویی دیگر رشد نخواهد کرد در نتیجه پوستی نرم خواهید داشت و نیازی به استفاده از تیغ، موم یا کرم موبر نخواهید داشت.

لیزر زیربغل برای عرق

لیزر موهای زائد زیر بغل می‌تواند غدد عرق را همراه با فولیکول‌های مو هدف قرار دهد. به طور مشابه، سیستم انرژی حرارتی به نام miraDry غدد عرق و فولیکول‌های مو را از بین می‌برد. لیزر می‌تواند بر روی یک پرتو بسیار باریک متمرکز شود و پزشکان را قادر می‌سازد تا ساختارهای خاص بدن را بدون آسیب رساندن به بافت اطراف مورد هدف قرار دهند. برای درمان تعریق زیر بغل، لیزرها از این نظر مفید هستند که می‌توانند غدد عرق را که عمدتا در لایه خاصی از بافت زیر پوست زیر بغل قرار دارند، هدف قرار داده، گرم کرده و از بین ببرند. گاهی برش‌های کوچکی (اغلب آنقدر کوچک که حتی نیازی به بخیه ندارند) در زیر بغل ایجاد می‌شوند تا ابزار لیزر از زیر پوست عبور کند. معمولا برای جلوگیری احساس درد بیمار در این ناحیه بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود. معمولاً انجام این روش کمتر از یک ساعت طول می کشد. در دو مطالعه انجام شده بر روی ۳۳ فرد، مشاهده شد که در کل ۳۳ بیمار در طول شش ماه، در یک جلسه درمان لیزری، تعریق زیر بغل آن‌ها به میزان قابل توجهی و تا ۷۸% کاهش یافته است.

افرادی که باید موی زیر بغل را لیزر کنند

آیا وجود موهای تیره زیر بغل شما را اذیت می‌کند؟ آیا وجود این موها شما را شرمیگن می‌کنند؟ در نتیجه بهتر است که با انجام لیزر موی زیر بغل توسط متخصصان با تجربه به راحتی از موهای زائد و ناخواسته خود خلاص شوید لیزر قابل استفاده برای انواع رنگ‌های پوست و مو است همچنین نوعی درمان بی‌درد و سریع به شمار می‌رود.

مطالب بیشتر: بهترین سن لیزر موهای زائد

تاثیر رنگ مو در لیزر

استفاده از لیزر FDA این قابلیت را ایجاد می‌کند که هر بیماری با هر رنگ پوست و مویی بتواند موهای زائد خود را از بین ببرد اگرچه در برخی موارد، در صورتی که رنگ مو بسیار روشن باشد لیزر در از بین بردن آن ناتوان بماند، مشاوره قبل از لیزر میزان موفقیت درمان را مشخص خواهد کرد.

زمان مورد نیاز برای لیزر زیر بغل

لیزر موی زیر بغل بسیار سریع و موثر است و تعداد سوزن‌های مورد استفاده برای از بین بردن موهای زائد به مواردی از جمله ناحیه تحت درمان، بافت پوست و مو نیز بستگی دارد.

مراقبت های بعد از لیزر زیر بغل

عوارض لیزر موهای زاید زیر بغل

لیزر موهای زائد زیر بغل عوارض زیادی ندارد و تنها ممکن است فرد دچار برخی عارضه‌ها مانند سوزش، قرمزی و تیره شدن پوست شود که همگی موقتی هستند و برطرف خواهند شد. گاهی به ندرت عوارض لیزر از این‌ها فراتر می‌رود و ممکن است سوختگی ناشی از لیزر ایجاد شود و فرد در ناحیه زیربغل دچار تاول یا زخم و اسکار شود. میزان این عوارض به دستگاهی که استفاده می‌شود بستگی دارد به گونه‌ای که دستگاه‌هایی با طول موج بیشتر و مدت زمان لیزر کمتر، عوارض پوستی کمتری ایجاد می‌کنند. همچنین افرادی که دارای پوست تیره‌تر هستند، امکان تیره شدن ناشی از لیزر در آن‌ها بیشتر خواهد بود.

آیا لیزر موهای زاید زیربغل در زنان خطرناک است؟

یک باور و تفکر در بین جامعه رشد کرده است که لیزر زیر بغل باعث تاثیر بر روی غدد لنفاوی که در این ناحیه قرار دارند می‌شود و ممکن است باعث تحریک و رشد ناهنجار سلول‌ها یا همان توده سرطانی شود. درحالی که محققانی که درحال مطالعه عوارض و خطرات لیزر زیر بغل هستند تاکنون موردی را مبنی بر ایجاد عوارض جدی مانند توده و سزطان مشاهده نکرده‌اند و تنها عوارضی مانند قرمزی و … مشاهده شده است، مطالعات انجام شده توسط محققان این موضوع را تاکنون نشان نداده و تایید نکرده‌اند. تنها عوارض ایجاد شده هنگام لیزر موی زائد زیر بغل عوارضی موقتی مانند قرمزی و سوزش بودند.

آیا لیزر موهای زاید زیربغل دردناک است؟

لیزر موهای زاید برخلاف تصور افراد، پروسه دردناکی نیست، تنها ممکن است شخص کمی احساس سوزش و درد بسیار خفیف در ناحیه زیربغل خود داشته باشد که در مقایسه با روشی مانند اپیلاسیون که روشی بسیار دردناک و در عین حال موقتی است و بطور دائم باید تکرار شود، درد بسیار کمتری دارد با این تفاوت که لیزر روشی دائمی است و واقعا تحمل این مقدار سوزش و درد کم ارزشش را دارد.

معرفی مراقبت های لازم بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر زیر بغل

برای این که نتیجه مطلوب‌تری بگیرید باید چندین مورد را رعایت کنید:

بعد از درمان ضروری است که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید اگرچه زیر بغل کمتر در معرض نور خورشید است اما از این که قبل، حین درمان و بعد از آن در معرض نور خورشید نیستید اطمینان حاصل کنید حتی از قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی مانند تخت‌های برنزه کننده پوست بپرهیزید؛ تا ۴۸ ساعت بعد از لیزر لباس نخی گشاد بپوشید و از شنا کردن، جکوزی، سونا و ورزش‌های فیزیکی دوری کنید پوست زیر بغل را لمس نکنید و با آب ولرم یا خنک دوش بگیرید و از شستن پوست خود با آبی که زیاد داغ یا سرد است بپرهیزید؛ بعد از اتمام جلسه اول قبل از ترک مطب در مورد مراقبت های بعد از لیزر از پزشک خود بپرسید با دنبال کردن این دستورها به طور واضح مشخص است که چه باید انجام داد و از چه مواری باید دوری کنید.

مطالب بیشتر: مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زاید زیر بغل

هزینه لیزر موهای زاید زیر بغل تحت تاثیر عواملی همچون نوع و برند دستگاه لیزر استفاده شده، کلینیکی که مراجعه می‌کنید و معروفیت آن و خدماتی که ارائه می‌دهند، معروفیت پزشکی که جهت انجام لیزر مراجعه می‌کنید و تعداد جلسات مورد نیاز برای از بین رفتن کامل موهای زیر بغل است.

نتیجه گیری

زیر بغل از جمله نواحی بدن است که امروزه تمایل به لیزر کردن آن افزایش یافته است با تمیز بودن همیشگی زیر بغل می‌توان هر زمانی هر لباسی را که مد نظرتان است بپوشید؛ لیزر موهای زائد زیر بغل روشی سریع و بدون درد است که برای افزایش بازدهی آن باید به مراقبت‌های قبل و بعد از آن توجه کرد خانه پزشک ایرانیان تمام جوانب این روش را مورد بررسی قرار داد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
laserallcliniclaserbarandspaidealimageselfsweathelp
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا