جوانسازی پوست

لیزر موهای زائد زیر بغل – آنچه که باید از لیزر زیر بغل انتظار داشته باشید!

نکات برگزیده مطلب
  • زیر بغل از جمله نواحی بدن است که امروزه تمایل به لیزر کردن آن افزایش یافته است با تمیز بودن ھمیشگی زیر بغل می توان ھر زمانی ھر لباسی را که مد نظرتان است بپوشید؛ لیزر روشی سریع و بدون درد است که برای افزایش بازدھی آن باید به مراقبت ھای قبل و بعد از آن توجه کرد خانه پزشک ایرانیان تمام جوانب این روش را مورد بررسی قرار داد.

رفع موهای زائد زیر بغل به نظر ساده و آسان می‌آید اما باز هم به نوعی بعد از هر بار موزدایی رشد می‌کنند و نه تنها موها بلکه گاهی موها به زیر پوست برگشته و ایجاد موهای زیر پوستی و برآمدگی‌هایی می‌کنند که به دلیل تراشیدن و موزدایی مداوم ایجاد می‌شوند با لیزر موهای زیر بغل می‌توانید آن‌ها را کاهش دهید؛ لیزر ابتدا موهای زیر پوست را تخریب می‌کند و سپس آن‌ها به طور کامل دچار ریزش می‌شوند بعد از این که روزنه‌ها به طور کامل بسته شدند موها برای همیشه از بین خواهند رفع موهای زائد زیر بغل تنها چند دقیقه زمان نیاز دارد می‌توانید یک روز بعد از خرید به کلینیک رفته و آن را انجام دهید و بعد از آن هر لباسی که دوست دارید را بدون استرس بپوشید خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به رفع موهای زائد زیر بغل با لیزر خواهد پرداخت.

فواید لیزر موی زیر بغل

لیزر بهترین گزینه برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل محسوب می‌شود این فرایند بسیار سریع است و به ۱۰ دقیقه زمان برای انجام آن نیاز است نتایج آن دائمی است و بعد از اتمام فرایند لیزر دیگر نیازی به موزدایی نخواهد بود این روش دردناک نیست حداقل درد آن کمتر از موم انداختن خواهد بود؛ از جمله فواید لیزر زیر بغل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بوی بدن را کاهش می‌دهد:

این بدین مفهوم نیست که با لیزر زیر بغل دیگر نیازی به استفاده از خوشبو کننده بدن نیست اما در حقیقت با از بین بردن موهای زائد منبع ایجاد کننده بوی بد را از بین خواهید برد حتی به جذب بهتر صابون به پوست کمک می‌کند؛ موهای زیر بغل به صورت بیولوژیکی وظیفه حفاظت از پوست حساس زیر بغل را به عهده دارند با این وجود این روزها دیگر نیازی به این محافظ نیست و موهای زیر بغل قطرات عرق را به دام می‌اندازند و این خود موجب تعرق بیشتر می‌گردد در نتیجه با رفع موهای زائد بخش بزرگی از منبع ایجاد کننده بوی بد را از بین خواهید برد.

فواید لیزر موی زیر بغل

تعرق کمتر:

از دیگر عواملی که با رفع موهای زائد زیر بغل به بهبود بوی بدن کمک خواهد کرد تعرق کمتر است مگر این که فرد مبتلا به پرکاری تیروئید باشد و این بیماری موجب تعرق زیاد گردد؛ موهای زیر بغل قطرات عرق را به دام می‌اندازند و موجب ایجاد بوی بد می‌گردند از بین بردن موهای زائد این مشکل را تا حدی بر طرف خواهد کرد و دیگر لکه‌های خیس عرق زیر بغل ایجاد نخواهند شد و زنان و مردان هر دو با این روش از تعرق کمتر و بوی بهتر بدن بهره مند خواهند شد.

افزایش اعتماد بنفس:

وجود موی زیاد زیر بغل از جذابیت فرد می‌کاهد تراشیدن مداوم آن‌ها اثری مانند ته ریش به جا خواهد گذاشت که می‌تواند اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد در نتیجه لیزر آن‌ها این حس را می‌دهد که می‌توانید در هر مکانی با هر لباسی بدون خجالت ظاهر شوید.

نگران موهای رشد نکرده نباشید:

تراشیدن موها ساده و ارزان‌ترین راه حل برای از بین بردن موهای زائد زیر بغل است اما معایب خود را دارد به عنوان مثال باید به صورت مداوم آن را تکرار کرد و در برخی از افراد موجب ایجاد موهای زیر پوستی می‌گردد که دردناک هستند و باعث تورم و قرمزی پوست می‌شوند حتی در موارد جدی موجب عفونت می‌شوند با لیزر کردن علاوه بر صرفه جویی در زمان می‌توان از خطر ابتلا به عفونت نیز جلوگیری کرد.

طبق بررسی‌های خانه پزشک ایرانیان، لیزر زیر بغل فرایندی ساده و نسبتا بدون درد است و نیاز است که قبل از شروع فرایند، موهای زائد را با تیغ بتراشید لیزر با تخریب ریشه موها کار خود را آغاز می‌کند؛ بیشتر افراد به ۶ تا ۱۰ جلسه درمانی نیاز دارند و این بستگی به رشد موها دارد تا بتوان به طور کامل آن‌ها را از بین برد.

علت لیزر موهای زائد زیر بغل

علت لیزر موهای زائد زیر بغل

تراشیدن مداوم موهای زیر بغل موجب می‌شود که روزنه‌های این ناحیه توسط موها رشد نکرده مسدود شوند در نتیجه کیست ایجاد شود و رنگ پوست تغییر کند لیزر موهای این ناحیه یک روش خوب برای خلاصی از این مشکل است به کمک لیزر ابتدا فولیکول موها که در زیر پوست قرار گرفته‌اند دچار تخریب می‌شوند سپس کل مو دچار ریزش می‌گردد بعد از لیزر روزنه مسدود می‌گردد و مویی دیگر رشد نخواهد کرد در نتیجه پوستی نرم خواهید داشت و نیازی به استفاده از تیغ، موم یا کرم موبر نخواهید داشت.

افرادی که باید موی زیر بغل را لیزر کنند

آیا وجود موهای تیره زیر بغل شما را اذیت می‌کند؟ آیا وجود این موها شما را شرمیگن می‌کنند؟ در نتیجه بهتر است که با انجام لیزر توسط متخصصان با تجربه به راحتی از موهای زائد و ناخواسته خود خلاص شوید لیزر قابل استفاده برای انواع رنگ‌های پوست و مو است همچنین نوعی درمان بی‌درد و سریع به شمار می‌رود.

تاثیر رنگ مو در لیزر

استفاده از لیزر FDA این قابلیت را ایجاد می‌کند که هر بیماری با هر رنگ پوست و مویی بتواند موهای زائد خود را از بین ببرد اگرچه در برخی موارد، در صورتی که رنگ مو بسیار روشن باشد لیزر در از بین بردن آن ناتوان بماند، مشاوره قبل از لیزر میزان موفقیت درمان را مشخص خواهد کرد.

زمان مورد نیاز برای لیزر زیر بغل

لیزر موی زیر بغل بسیار سریع و موثر است و تعداد سوزن‌های مورد استفاده برای از بین بردن موهای زائد به مواردی از جمله ناحیه تحت درمان، بافت پوست و مو نیز بستگی دارد.

مراقبت های بعد از لیزر زیر بغل

مراقبت های بعد از لیزر زیر بغل

برای این که نتیجه مطلوب‌تری بگیرید باید چندین مورد را رعایت کنید:

بعد از درمان ضروری است که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید اگرچه زیر بغل کمتر در معرض نور خورشید است اما از این که قبل، حین درمان و بعد از آن در معرض نور خورشید نیستید اطمینان حاصل کنید حتی از قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی مانند تخت‌های برنزه کننده پوست بپرهیزید؛ تا ۴۸ ساعت بعد از لیزر لباس نخی گشاد بپوشید و از شنا کردن، جکوزی، سونا و ورزش‌های فیزیکی دوری کنید پوست زیر بغل را لمس نکنید و با آب ولرم یا خنک دوش بگیرید و از شستن پوست خود با آبی که زیاد داغ یا سرد است بپرهیزید؛ بعد از اتمام جلسه اول قبل از ترک مطب در مورد مراقبت های بعد از لیزر از پزشک خود بپرسید با دنبال کردن این دستورها به طور واضح مشخص است که چه باید انجام داد و از چه مواری باید دوری کنید.

نتیجه گیری

زیر بغل از جمله نواحی بدن است که امروزه تمایل به لیزر کردن آن افزایش یافته است با تمیز بودن همیشگی زیر بغل می‌توان هر زمانی هر لباسی را که مد نظرتان است بپوشید؛ لیزر روشی سریع و بدون درد است که برای افزایش بازدهی آن باید به مراقبت‌های قبل و بعد از آن توجه کرد خانه پزشک ایرانیان تمام جوانب این روش را مورد بررسی قرار داد.

منبع
laserallcliniclaserbarandspaidealimage
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا