جوانسازی پوست

لیزر موهای زائد مردان – هزینه از بین بردن موهای زائد آقایان با لیزر

نکات برگزیده مطلب
 • لیزر موھای زائد یکی از سریع و راحت ترین روش ھا برای از بین بردن موھای زائد است اما تنھا برای خانم ھا مورد استفاده قرار نمی گیرد و آقایان نیز می توانند از آن استفاده کنند لیزر موھای زائد احساس تمیزی به فرد خواھد داد و ھمچنین دیگر نیازی به صرف زمان برای اصلاح موھای زائد نخواھد بود خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی این روش پرداخت.
۰
(۰)

هنگامی که اسم لیزر موهای زائد می‌آید همه ما تصور می‌کنیم که انجام این کار فقط مختص خانم‌هاست، درحالی که چنین نیست و امکان حذف موهای زائد مردان با لیزر مو وجود دارد. آقایان معمولا بسیار پر‌مو‌تر از خانم‌ها هستند و اکثرا بدنی پر از مو دارند، بطوری که روی شانه، شکم و سینه آن‌ها پوشیده از مو است. آقایان زیادی هستند که با این موها مشکلی ندارند و حتی گاهی آن را نشانه مردی می‌دانند. اما بسیاری از آقایان نسبت به آن‌ها حس خوشایندی ندارند و هنگام رفتن به استخر، باشگاه و یا هنگام پوشیدن رکابی و … احساس خجالت می‌کنند. و همچنین بسیاری علاوه بر این موهای زائد از اصلاح هرروز ریش‌ها و رویش سریع آن‌ها خسته شده‌اند. روش‌های زیادی برای حذف این موهای زائد وجود دارد مانند اصلاح با تیغ، استفاده از کرم‌های مو بر و … اما همه این روش‌ها موقتی هستند و مرتبا باید تکرار شوند.

لیزر موهای زائد مردان کاربردی‌ترین و بهترین روش حذف دائمی موهای زاید است. در این روش از اشعه لیزر برای آسیب رساندن به فولیکول‌های مو و عدم رشد مجدد آن استفاده می‌کنند. قیمت لیزر موهای زائد مردان نسبت به هزینه‌ای که سالانه صرف اصلاح موهای صورت و بدن می‌کنید، بسیار کم‌تر است.

عدم رویش دوباره موها بعد از لیزر موهای زائد مردان

روش‌های دیگر از بین بردن مو زائد در آقایان مانند موم، تراشیدن و کرم‌های موبر، اگرچه روش‌هایی ساده و قدیمی هستند و فرد می‌تواند هر زمانی از آن‌ها استفاده کند اما تاثیر طولانی مدت ندارد و موها بعد از زمان کوتاهی دوباره رشد خواهند کرد، خارش ایجاد می‌کنند و گاهی اوقات موجب تیره شدن پوست خواهند شد برای تمیز کردن موهای زائد بخش وسیعی از بدن مانند سینه یا کمر، کار سختی خواهد بود به همین دلیل استفاده از لیزر که نتیجه‌ای دائمی دارد و توسط فرد متخصص انجام می‌شود بهترین راه خلاصی از موهای زائد خواهد بود لیزر رشد موها را تا ۹۰ درصد کاهش خواهد داد اما اگر باز هم موها رویش داشته باشند موهایی نرم و روشن‌تر از قبل خواهند بود.

عدم رویش دوباره موها بعد از لیزر

در لیزر موهای زائد مردان با ارسال امواج ضعیفی از نور بر روی پوست، در تغذیه تمام موها اختلال ایجاد می‌کنند و مانع از رسیدن مواد مغذی به آن‌ها می‌شوند نور با انتقال گرما به فولیکول‌های هر تار مو آسیب وارد می‌کند و با این کار فرایند رشد موها کاهش خواهد یافت و همچنین بافت مو را تخریب می‌کند؛ لیزر در اصل فولیکول را از بین نخواهد برد و موهای دیگر نقاط بدن قابلیت رشد خواهند داشت، این ویژگی این قابلیت را به لیزر موهای زائد آقایان می‌دهد که تاثیر آن طولانی مدت باشد فرایند لیزر کردن موهای زائد مردان تقریبا به ۳۰ دقیقه زمان در هر جلسه نیاز دارد، از این روش برای از بین بردن موهای پشت، سینه، شکم، شانه‌ها و ناحیه تناسلی استفاده می‌شود و بهترین نتیجه معمولا در افرادی که دارای پوستی روشن و موهای تیره هستند مشاهده می‌شود و برای موهای روشن و سفید مناسب نیست؛ افراد تیره تنها به نوع خاصی از لیزر به نام Nd به خوبی پاسخ می‌دهند.

اکثر مردان از لیزر درمانی برای حذف موهای زائد پشت، بازو و سینه استفاده می‌کنند و البته بیشتر تمایل به نازک کردن موها دارند تا این که به طور کامل آن را از بین ببرند، در واقع برای  افرادی که تمایل به از بین بردن کامل موها ندارند به جز الکترولیز، لیزر موهای زائد در مردان تنها روشی است که به نازک کردن موها کمک می‌کند و به طور کامل آن را حذف نخواهد کرد؛ یک مرد با سن متوسط نیاز به ۵ تا ۶ جلسه برای لیزر موهای زائد نیاز دارد و با افزایش سن رشد موها بیشتر خواهد شد بخصوص موهای پشت بنابراین برای از بین بردن کامل موها به طور متوسط یک بار در سال نیاز به تمدید این روش است.

مطالب بیشتر: شرایط لیزر موهای زائد

مدت زمان مورد نیاز برای مشاهده نتیجه لیزر موهای زائد در مردان

مو را زمانی باید تحت درمان لیزر قرار داد که در چرخه رشد خود قرار دارد تا به صورت موثرتری در تغذیه شدن آن اختلال ایجاد کرد هر مو می‌تواند دوره رشد متفاوتی داشته باشد در نتیجه با شروع دوره درمان تمام موها در فاز رشد خود قرار نخواهند داشت به همین منظور متقاضی انجام لیزر به جلسات متفاوتی برای از بین بردن موها نیاز دارد متخصص معمولا بین ۸ تا ۱۲ جلسه درمانی که معمولا در فاصله ۴ تا ۶ هفته برنامه ریزی شده‌است را توصیه می‌کند.

علت تمایل مردان میانسال به استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد

موهای زیاد

لیزر موهای زائد به مردانی که به دلیل موهای زائد بیش از اندازه ای که در ناحیه پشت، قفسه سینه، شکم و دیگر نقاط بدن می‌رویند و سبب ایجاد ناراحتی می‌شود، توصیه می‌شود اما بگذارید کمی واقع بین باشیم لیزر موهای زائد ظاهری مانند مدل‌ها به شما نخواهد داد و اکثر جوانان این روش را نه به دلیل از بین بردن کامل موها بلکه برای نازک کردن آن‌ها انجام می‌دهند

بهداشت

داشتن بدنی پر مو به معنی عدم بهداشت نیست و برخی از آن‌ها از لیزر به عنوان روشی با تحریک پذیری کم برای از بین بردن موها استفاده می‌کنند دسته‌ای دیگر ممکن است برای کاهش بو و خارش در فصول گرم سال تصمیم به لیزر موهای زائد خود بگیرند؛ برخی از مردان بدنی کاملا پوشیده از مو دارند که تراشیدن آن‌ها یا استفاده از دیگر روش‌ها وقت گیر و اذیت کننده هستند.

علت تمایل مردان میانسال به استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد

نیاز کمتر به تراشیدن ریش

بیشتر مردان تمایل به داشتن موی کمتری در صورت و بدن خود دارند در نتیجه تراشیدن آن‌ها آسان‌تر خواهد بود به ویژه موهای پشت گردن؛ تراشیدن موها اثراتی مانند قرمزی و برآمدگی‌های تیره در اطراف فولیکول‌های مو ایجاد خواهد کرد و موها بعد از تراشیدن در جهت‌های مختلف و نامرتب رشد خواهند کرد در نتیجه حتی بعد از دو جلسه لیزر درمانی می‌توان نقاط سیاه ایجاد شده بر روی پوست را برطرف کرد و آن را به حالت طبیعی برگرداند.

طاسی یا پلاگ‌های نامناسب مو

برخی از افراد به دلیل این که از تراکم موی خوبی برخوردار نیستند و وجود این موها، ظاهری نامرتب به آن‌ها می‌دهد تصمیم به از بین بردن موهای خود به کمک لیزر موهای زائد مردان می‌گیرند.

مطالب بیشتر: بهترین سن لیزر موهای زائد

نکات قبل از لیزر موهای زائد مردان

تراشیدن:

قبل از این که به مطب پزشک برای لیزر درمانی مراجعه کنید موهای ناحیه مورد نظر را بتراشید با گذر پرتو نور از محور مو مقدار زیادی انرژی جذب خواهد کرد بنابراین باید موی کمتری داشته باشید تا بخش بیشتری از این پرتو جذب فولیکول مو و تخریب آن شود

عدم قرارگیری در معرض نور خورشید:

نور خورشید یکی از دلایلی است که پزشکان به بیماران خود توصیه می‌کنند در فصل زمستان موهای زائد خود را لیزر کنند و باید ناحیه مورد نظر را سه هفته قبل از آغاز درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید حفظ کنید زیرا لیزر بهترین تاثیر را بر موهای تیره و پوست روشن دارد در نتیجه با قرار دادن بدن در معرض نور خورشید و تغییر رنگ آن بازدهی روش را کاهش خواهید داد.

آیا لیزر موهای زائد خطرناک است؟

آیا لیزر موهای زائد در آقایان خطرناک است؟

طبق بررسی‌های خانه پزشک ایرانیان، اکثر افرادی که لیزر مو انجام داده‌اند از عدم احساس درد طی انجام لیزر خبر داده‌اند اما به طور کلی می‌تواند ناراحتی‌هایی برای متقاضی ایجاد کند طی انجام لیزر ممکن است احساس کنید که یک نوار کشی به صورت مداوم بر روی پوست کشیده می‌شود همچنین گرمای ناشی از نور لیزر نیز مورد دیگری است که احساس خواهد شد به همین دلیل است که لیزر مو به کمک دستگاه‌هایی که حاوی ابزار خنک کننده هستند انجام می‌شود به ویژه وقتی که نواحی حساس از جمله صورت را موزدایی می‌کنند.

عوارض و خطرات لیزر موهای زائد مردان

بطور کلی لیزر موهای زائد در مردان روشی کم‌خطر و ایمن برای حذف موهای زاید در مردان است. اما همواره انجام هرکاری بر روی بدن می‌تواند عوارض و خطراتی هرچند کم، احتمالی و زودگذر به همراه داشته باشد. لیزر مو هم از این قاعده مستثنی نیست و برخی عوارض احتمالی آن عبارتند از:

 1. تورم خفیف در اطراف فولیکول‌های مو
 2. تغییرات رنگدانه‌ای ممکن است رخ دهد، احتمال این تغییرات در افرادی که پوست تیره‌تری دارند بالاتر است. البته باید ذکر شود که این تغییرات معمولا موقتی هستند.
 3. قرمزی جزئی پوست
 4. احساس سوزش و یا درد بسیار خفیف
 5. ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن سایر تغییرات در بافت پوست. این عوارض ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض نور خورشید خیلی زود بعد از عمل ایجاد و یا تشدید شود.
 6. ایجاد زخم و اسکار

توجه: برای افرادی که پوست تیره‌تری دارند جهت جلوگیری از آسیب دیدن پوست، باید مراقبت‌های ویژه‌ای انجام شود. همچنین برای جلوگیری از آسیب رساندن به پوست بیرونی، باید از لیزر با شدت کمتر استفاده شود.

مطالب بیشتر: لیزر موهای زائد دست و پاها

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد آقایان

نکات مراقبتی برای قبل و بعد از لیزر موهای زائد مردان وجود دارند که جهت رسیدن به نتیجه مطلوب و کاهش عوارض ناشی از لیزر مو نیاز است آن‌ها را رعایت کنید. در ادامه برخی از این نکات ذکر شده‌اند:

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد آقایان

 1. از یک هفته قبل از خوردن داروهایی مانند اسیدها و رتینول‌ها خودداری کنید.
 2. از چند ماه قبل از انجام لیزر از اپیلاسیون (کندن) موها خودداری کنید.
 3. از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید به منظور برنزه شدن خودداری کنید چرا که امکان سوختگی حاصل از لیزر را افزایش می‌دهد.
 4. در روز انجام لیزر و یا نهایتا شب قبل از آن نیاز است موهای خود را اصلاح کنید. این کار می‌تواند با استفاده از تیغ و یا کرم موبر انجام شود.
 5. در روز انجام لیزر ورزش نکنید چرا که گرما را در بدن حفظ می‌کند و ممکن است سوختگی لیزر را بیش از حد حس کنید و احساس درد داشته باشید.

مراقبت های قبل و بعد از لیزر موهای زائد مردان

مراقبت های بعد از لیزر موی زائد مردان

 1. اگر دچار قرمزی و تورم شدید می‌توانید هر دو ساعت یکبار از کمپرس یخ استفاده کنید.
 2. از قرار گرفتن در معرض نور مستقبم خورشید خودداری کنید.
 3. هنگامی که بیرون می‌روید برای جلوگیری از کاهش رنگدانه‌ها و هایپرپیگمانتاسیون بطور مرتب از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید و هر دو ساعت آن را شارژ کنید.
 4. بطور مرتب پوست را با پاک‌کننده ملایم تمیز کنید.
 5. پوست را مرطوب نگه دارید.
 6. بلافاصله بعد از لیزر از انجام ورزش خودداری کنید، زیرا گزمای اضافی ایجاد شده می‌تواند پوست شما را بیشتر تحریک کند.

مطالب بیشتر: نکات مراقبتی قبل و بعد از لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد در آقایان

لیزر یک روش حذف موهای زاید صورت و بدن مردان پرطرفدار در بین اقشار مختلف جامعه از جمله آقایان است. قیمت لیزر موهای زاید بدن مردان را عوامل مختلفی تعیین می‌کنند. هزینه این عمل متاثر از کلینیکی است که شما مراجعه می‌کنید و خدماتی که ارائه می‌دهند مانند نوع دستگاه استفاده شده، مهارت و مشهوریت پزشک، ناحیه‌ای که می‌خواهید لیزر انجام شود، تعداد جلسات مورد نیاز و … است.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
mensjournalwebmdsknclinicsbyrdiemedicalnewstoday
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا