جوانسازی پوست

۱۴ توصیه مهم مراقبتی قبل و بعد از تزریق چربی

نکات برگزیده مطلب
  • انتقال چربی به نواحی مختلف بدن انجام می شود با این کار نقاطی که حجم کافی ندارند با افزودن چربی به حجم دلخواه خواھند رسید صورت، سینه، باسن و دست ھا از جمله قسمت ھایی ھستند که انتقال چربی به آن ھا صورت می گیرد برای این که نتیجه بھتری بگیرید باید به مراقبت ھای قبل و بعد از انتقال چربی توجه زیادی داشته باشید خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به آن ھا پرداخته است.
۰
(۰)

یکی از روش‌هایی که این روز‌ها برای رفع چین و چروک و افتادگی پوست، افزایش حجم و متقارن کردن اجزای مختلف صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد، تزریق چربی است. تزریق چربی روشی نسبتا جدید است که در آن از چربی بدن خود فرد جهت تزریق به قسمت‌های مورد نظر صورت استفاده می‌شود. همه افراد میزان رضایت بعد از تزریق چربی و عوارض ایجاد شده را به کلینیک یا پزشکی که مراجعه می‌کنند وابسته می‌دانند، درحالی که خود فرد هم از طریق رعایت توصیه های مهم مراقبتی قبل و بعد از تزریق چربی به صورت نقش مهمی را در رسیدن به نتیجه مطلوب و ایجاد کم‌ترین عوارض ناشی از تزریق چربی دارند. حال این سوال پیش می‌آید که بعد از تزریق چربی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

مطمئنا هنگام مراجعه به کلینیک و انجام مشاوره با پزشک این نکات به شما گفته خواهند شد. اما به عزیزانی که قصد انجام چربی را دارند توصیه می‌کنیم از قبل در این زمینه مطالعه کنند و اطلاعات خود را بالا ببرند. خانه پزشک ایرانیان در این مقاله آنچه را که باید از دستورالعمل‌های قبل و مراقبت های بعد از تزریق چربی بدانید، ارائه داده است.

اهمیت رعایت مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی

رعایت مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی به شما کمک خواهد کرد که یک پروسه تزریق راحت را تجربه کنید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند همین که به یک کلینیک معتبر و یا یک پزشک با تجربه و با مهارت مراجعه کنند به معنی انجام تزریقی با نتیجه کاملا مطلوب است. اما باید بگوییم که در کنار این‌ها خود شما هم نقش بسزایی در روند تزریق ژل و نتیجه آن دارید. شاید بگویید که شما قرار نیست کاری انجام دهید پس چطور در روند و نتیجه تزریق موثرید؟ دستورالعمل‌ها و مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی وجود دارند که نیاز است آن‌ها را به‌طور کامل رعایت کنید. رعایت این دستورالعمل‌ها باعث می‌شود که در روند تزریق مشکلی پیش نیاید و عوارض آن را به حداقل برسد. به عنوان مثال یکی از مراقبت‌ها این است که بعد از تزریق ورزش و تمرین سنگین انجام ندهید چرا که ممکن است باعث فشار آمدن به شخص و جابجایی ژل در ناحیه تزریقی شود و یا اینکه پزشک برای شما داروهای ضد عفونت تجویز کند و از شما می‌خواهد سر ساعت آن را مصرف کنید تا از احتمال ایجاد عفونت جلوگیری شود. خب اگر شما از این نکات آگاه باشید و آن‌ها را رعایت کنید خواهید دید که تا چه حد می‌توانید این پروسه را برای خود ایمن کنید.

مراقبت های قبل از تزریق چربی

  1. قبل از انتقال چربی پزشک سوالاتی در مورد سابقه پزشکی از شما خواهد پرسید همچنین به صورت فیزیکی ناحیه مورد نظر را معاینه خواهد کرد همچنین قبل از فرایند انتقال چربی عکس خواهد گرفت صرف نظر از این که انتقال چربی به روشی انجام می‌شود بسیار مهم است که قبل و بعد از آن هیدراته باشید تا دوران ریکاوری سریع‌تر طی شود.
  2. از مصرف آسپرین، داروهای غیر استروئیدی ضد التهابی و ویتامین‌ها خودداری کنید زیرا خطر خونریزی را افزایش خواهند داد.
  3. حتما همراه با خود داشته باشید و از او بخواهید که طی ۲۴ ساعت اولیه بعد از تزریق چربی همراه شما باقی بماند.

مراقبت های قبل از انتقال چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی

بعد از تزریق چربی به صورت باید با کمک چند بالش سر خود را بالا‌تر از سطح بدن قرار دهید و این روند را تا تقریبا ۳ تا ۵ روز ادامه دهید علاوه بر این نیاز به مصرف آنتی بیوتیک برای کاهش خطر ابتلا به عفونت دارید تا چند روز بعد از تزریق چربی درد ملایمی را احساس خواهید کرد اما نگران نباشید زیرا طی چند روز آینده از بین خواهد رفت در برخی از موارد ممکن است که داروهای مسکن خوراکی توسط جراح برای آرام کردن درد تجویز شود تورم ناشی از انتقال چربی به صورت ممکن است که تا سه ماه بعد از فرایند ادامه داشته باشد همچنین ممکن است تا ۶ ماه بعد بی‌حسی در جاهایی که تزریق صورت گرفته است احساس شود.

هفته دوم بعد از تزریق چربی

کبودی و تورم بین روزهای ۷ تا ۱۰ بعد از تزریق چربی رخ خواهد داد، کبودی زودتر از تورم از بین خواهد رفت بعد از آن ممکن است که احساس آمادگی برای بازگشتن به فعالیت‌های خود داشته باشید و اما بهتر است که قبل از آن با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

کمپرس یخ بعد از تزریق چربی

برای به حداقل رساندن تورم بعد از تزریق چربی می‌توانید از کمپرس یخ یا یخی که در یک پارچه خشک پیچیده شده است استفاده کنید، کمپرس را ۴ تا ۶ مرتبه برای ۲۴ ساعت اولیه بعد از انتقال چربی بر روی صورت خود بگذارید این کار به کاهش التهاب نیز کمک خواهد کرد اما فراموش نکنید که زیاد انجام دادن این کار مانع از جریان خون در چربی انتقال یافته می‌شود و نتیجه عکس خواهد داشت و به پوست و چربی منتقل شده به طور همزمان آسیب وارد خواهد کرد.

غذا و رژیم غذایی پس از تزریق چربی

برای ایجاد خون در سلول‌های چربی منتقل شده نیاز به مصرف کالری‌ اضافی دارید پس غذاهای غنی از مواد مغذی که شامل چربی‌های سالم هستند مانند ماهی سالمون، آووکادو، گردو و روغن طبیعی زیتون مصرف کنید.

طاق باز بخوابید

هنگام خواب هر ناحیه‌ای از بدن که چربی به آن منتقل شده را رو به بالا قرار دهید به عنوان مثال اگر در صورت تزریق انجام شده است از قرار دادن آن بر روی بالش خودداری کنید یا اگر به باسن چربی منتقل شده است بر روی شکم بخوابید.

از رانندگی بپرهیزید

اگر چربی به باسن منتقل شده است حداقل برای دو هفته از رانندگی کردن دوری کنید، با رانندگی کردن نه تنها بر روی ناحیه‌ای که چربی منتقل شده است نشسته و فشار وارد می‌کنید بلکه با فشار دادن پدال‌ها با عقب و جلو کشیده می‌شوید و به نتیجه مطلوب خود نخواهید رسید.

بر روی ران ها بنشینید

این مراقبت مربوط به موردی است که چربی به باسن منتقل شده است، مراقب باشید که به طور مستقیم بر روی باسن ننشینید یک راهکار ساده این است که کمی بچرخید و بر روی ناحیه بالای ران قرار بگیرید طوری که باسن بالاتر از سطح زمین قرار بگیرد در این صورت وزن به طور کامل بر روی باسن نخواهد بود

سیگار نکشید

یکی از مهم‌ترین مراقبت های بعد از تزریق چربی این است که با تاثیر بر جریان اکسیژن و مواد مغذی در جریان خون دوره درمان را طولانی‌تر خواهد کرد، بعد از این انتقال، چربی نیاز به یک منبع غنی برای رشد دارد که با سیگار کشیدن آن را از این منبع محروم می‌کنید.

مراقبت های بعد از انتقال چربی

ورزش را شروع کنید (در زمان صحیحی ورزش کردن را آغاز کنید)

تا چند ماه بعد از تزریق چربی از انجام ورزش‌های سخت خودداری کنید البته ورزش‌‎های سبک مثل راه رفتن مجاز است در واقع از انجام هر گونه حرکتی که باعث می‌شود بر روی ناحیه‌ای که به آن چربی منتقل شده است، فشار وارد شود، بپرهیزید؛ تقریبا بعد از ۸ هفته چربی به خوبی با ناحیه جدید سازگار می‌شود و ورزش‌های سبک به جریان خون در آن بیشتر کمک خواهد کرد در نتیجه مواد مغذی بهتر در آن ناحیه به چرخش در خواهد آمد تنها از حرکاتی که موجب فشار، ضربه یا متراکم شدن چربی می‌شوند خودداری کنید.

پلاسمای غنی از پلاکت

این درمان برای زمان‌های طولانی است که توسط جراحان برای مراقبت از زخم‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و اخیرا به عنوان یک روش مفید در درمان‌های زیبایی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همیشه هیداراته باشید

علاوه بر نوشیدن آب الکترولیت‌ها، نمک‌‎ها و مواد معدنی نیز به هیدراته ماندن بدن کمک خواهند کرد برای دریافت این مواد می‌توانید از نوشیدنی‌های ورزشی استفاده کنید یا مقدار کمی نمک هیمالیایی به رژیم خود اضافه کنید.

وزن خود را ثابت نگه دارید

اگر وزن‌تان بعد از انتقال چربی دائما در حال نوسان است، بر نتیجه فرآیند تاثیر خواهد گذاشت به عنوان مثال کاهش وزن مقداری از حجم چربی در صورت را کاهش خواهد داد که این خود بر چربی منتقل شده بر صورت تاثیر خواهد گذاشت از طرفی افزایش وزن به طور شگفت‌انگیزی تاثیر کمتری بر صورت خواهد داشت؛ با این وجود افزایش وزن در افرادی که از باسن چربی خارج کرده‌اند خوشایند نخواهد بود.

نتیجه گیری درباره مراقبت های بعد از تزریق چربی

انتقال چربی به نواحی مختلف بدن انجام می‌شود با این کار نقاطی که حجم کافی ندارند با افزودن چربی به حجم دلخواه خواهند رسید صورت، سینه، باسن و دست‌ها از جمله قسمت‌هایی هستند که انتقال چربی به آن‌ها صورت می‌گیرد برای این که نتیجه بهتری بگیرید باید به مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی توجه زیادی داشته باشید خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به آن‌ها پرداخت. برای اطلاع از هزینه تزریق چربی در کلینیک های معتبر این بخش از مقاله تخصصی هزینه تزریق چربی را مطالعه کنید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
okanaganhealthsurgicalsmartbeautyguidemosaferianfacialplasticsbhstlouislipo
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا