خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

۸ نکته مهم مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو

نکات برگزیده مطلب
  • پیوند ابرو از جمله جراحی‌ھای زیبایی است که تاثیر زیادی بر جذابیت چھره خواھد گذاشت زیرا ابروھا از اصلی ترین اجزای صورت محسوب می شوند این جراحی مانند دیگر جراحی‌ھا نیاز به مراقبت‌ھای قبل و بعد پیوند ابرو دارد تا بھترین نتیجه حاصل شود خانه پزشک ایرانیان به بررسی این موارد پرداخته است.
۰
(۰)

کاشت ابرو از کارهای زیبایی است که افرادی که از تراکم و مدل و حالت ابروی خود راضی نیستند به انجام آن اقدام می‌کنند. کاشت ابرو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در کنار کاشت ابرو روش‌هایی مانند میکروبیلدینگ، تتو و … هم وجود دارند، اما این روش‌ها حالتی بسیار غیر طبیعی دارند و موقتی هستند، اما کاشت روشی تقریبا دائمی است. عوامل مختلفی بر روی کیفیت و مدت زمان ماندگاری و طبیعی بودن کاشت ابرو تاثیر دارد مانند: مهارت پزشک، نوع روش کاشت، کیفیت ابزار استفاده شده و … . اما در کنار این‌ها، یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر روی نتیجه کار رعایت مراقبت های قبل و بعد از کاشت ابرو است. رعایت دستورالعمل‌هایی که پزشک برای قبل و بعد کاشت به شما توصیه می‌کند، نقش بسیار زیادی در رسیدن به نتیجه دلخواهتان و ماندگاری آن دارد. حال این سوال پیش می‌آید که بعد از کاشت ابرو چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ همه این نکات را پزشک شما و یا کارشناسان کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید به شما خواهند گفت. همچنین خانه پزشک ایرانیان اطلاعات مورد نیاز شما را در زمینه توصیه های مراقبتی بعد از کاشت طبیعی ابرو را در اختیار شما قرار داده است.

مراقبت‌ های قبل از پیوند ابرو

یک هفته قبل از جراحی پیوند ابرو استفاده از داروها را متوقف کنید زیرا ممکن است موجب افزایش خونریزی طی جراحی شود اما می‌توانید مصرف آن‌ها را دو روز بعد از جراحی دوباره از سر بگیرید داروهایی که باید از مصرف آن‌ها خودداری کنید عبارتند از:

  1. آسپرین
  2. داروهای ضد التهاب
  3. ویتامین‌های B یا E
  4. رقیق کننده‌های خون
  5. ایبوپروفن
  6. داروهای گیاهی

مراقبت‌ های قبل از پیوند ابرو

نیکوتین موجود در سیگار رگ‌های خونی را منقبض خواهد کرد و منجر به کاهش جریان خون در پوست خواهد شد همچنین کربن مونوکسید موجود در دود سیگار از ظرفیت انتقال اکسیژن به خون می‌کاهد این موارد ممکن است موجب افزایش دوره بهبود بعد از جراحی شود فرد سیگاری باید حداقل تا یک هفته بعد از پیوند ابرو از کشیدن سیگار اجتناب کند؛ دکتر را در جریان شرایط پزشکی خود قرار دهید زیرا ممکن است که بر نتیجه جراحی تاثیر بگذارد شرایطی از جمله آلرژی‌ها، اختلال خونریزی، اختلال خواب، آسم، فشار خون بالا، مشکلات تنفسی، دیابت، پسوریازیس، سابقه هرگونه بیماری مزمن؛ درمورد داروهایی که باید قبل از جراحی پیوند ابرو تهیه کنید حتما با پزشک خود صحبت کنید اگر از داروی فیناستراید (Finasteride) استفاده می‌کنید می‌توانید به مصرف آن با همان دوز سابق ادامه دهید اما مصرف ماینوکسیدیل (Minoxidil) باید یک روز قبل از جراحی متوقف و ۲ هفته بعد از آن از سر گرفته شود.

مراحل کاشت ابرو

در حال حاضر کاشت ابرو یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای داشتن ابروهای پرپشت و زیبا است. خوشبختانه اغلب کلینیک های زیبایی در کشور، با متدهای مختلف، پیوند ابرو را طی مراحل زیر انجام می دهند:

۱- در اولین قدم لازم است جلسه مشاوره با متخصص برگزار شود. در این جلسه نتیجه آزمایشات شما بررسی می گردد تا پزشک از وضعیت سلامت عمومی بدن آگاه شود. سپس قدرت بانک مو نیز ارزیابی خواهد شد. نهایتا اگر کاندید مناسبی برای ایمپلنت ابرو بودید، روش مناسب برای شما انتخاب شده و پیوند ابرو آغاز می گردد.

مراحل کاشت ابرو

۲- برای پیوند ابرو، لازم است گرافت از قسمت بانک مو برداشته شود. بهترین بانک مو برای این منظور، قسمت پشت سر است. نحوه استخراج گرافت، براساس نوع روش پیوند ابرو تعیین می گردد. در برخی از روش ها، این کار با دستگاه انجام شده و فولیکول به صورت مستقیم در ابرو پیوند می شود اما در برخی دیگر، لازم است جراحی انجام گرفته و نوار باریکی از پوست سر در قسمت بانک مو برداشته شود. سپس در ادامه، این نوار در زیر میکروسکوپ قرار می گیرد تا فولیکول ها از آن جدا شوند.

۳- نحوه پیوند ابرو نیز براساس روش مورد استفاده، تعیین خواهد شد. بهترین روش برای پیوند ابرو، استفاده از دستگاه است. در این صورت چون برداشت و کاشت فولیکول، با دستگاه بوده و دست با مو تماس ندارد، خطر آلودگی وجود نخواهد داشت.

۴- بعد از اتمام کار، لازم است مدتی استراحت کنید. دوره نقاهت روش های کاشت ابرو با هم تفاوت دارند که متخصص در این رابطه با شما صحبت خواهد کرد.

مراقبت‌ های بعد از پیوند ابرو

وقت مراجعه بعدی خود را مشخص کنید

بدرست است که جراحی پیوند ابرو یک جراحی ساده است اما به خاطر داشته باشید که با این وجود یک جراحی پزشکی محسوب می‌شود و نیاز به معاینه و چکاپ بعد از جراحی خواهد داشت روز بعد از عمل، جراح و بیمار دیدار خواهند داشت بنابراین ابروها و میزان خونریزی آن‌ها معاینه خواهد شد برای اطمینان از این که نتیجه مطلوب از پیوند ابرو حاصل شود تمام مراقبت‌های لازم برای بعد از پیوند به بیمار آموزش داده خواهد شد یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها به افرادی که پیوند ابرو انجام داده‌اند این است که به تمام دستورات جراح توجه کنند و از آنجایی که هر فرد شرایط خاص خود را دارد در نتیجه جراح نکته‌هایی را به بیمار متذکر خواهد شد که مخصوص به شخص او است.

همراه داشته باشید

ممکن است که به بیمار آرام بخش داده شود و تا بعد از جراحی اثر آن باقی بماند پس خانه پزشک ایرانیان تاکید می‌کند که بهترین و ایمن‌ترین راه برای رفتن به خانه این است که همراه داشته باشید؛ اگر احساس می‌کنید که هنوز هوشیاری خود را به طور کامل به دست نیاورده‌اید از رانندگی کردن بپرهیزید و از همراه خود بخواهید که به جای شما رانندگی کند.

مراقبت‌ های بعد از پیوند ابرو

جراحی پیوند ابرو به زمان نیاز دارد

بعد از پیوند ابرو به روش FUE موهای ابرو به طور کامل قابل دیدن نیستند و برای دیدن اولین نتیجه نیاز به زمان دارید در حالی که دوران بازیابی بیمار بسیار سریع اتفاق خواهد افتاد اما رویش موهای ابرو به سه ماه زمان نیاز دارد و نتیجه نهایی بعد از یک سال قابل مشاهده است به این معنی که بعد از یک سال موهای ابرو نهایت رشد خود را خواهد کرد و دیگر تغییری در آن‌ها رخ نخواهد داد در طول این ۱۲ ماه اگر سوالی در رابطه با مراقبت‌های ابرو داشتید می‌توانید به پزشک خود مراجعه کنید.

تفاوت رشد موها بعد از انجام پیوند ابرو

بعد از چند ماه وقتی که در آینه به خود نگاه می‌کنید ابروهای پرپشت بسیار زیبایی خواهید داشت و جذابیت چهره شما چند برابر می‌شود اما به دلیل این‌که موهای پیوند داده شده از موی سر است رشد ابروهای پیوندی مانند موهای سر خواهد بود و ممکن است که در ماه‌های اولیه نیاز به چند مرتبه اصلاح باشد به طور کلی ابروهای اصلی بعد از این که ۲ تا ۲.۵ سانتی‌متر رشد کردند، رشد آن‌ها متوقف خواهد شد اما ابروهای پیوندی به رشد خود ادامه خواهند داد بنابراین نیاز است که یک تا دو بار در ماه اصلاح شوند این موضوع مسئله نگران کننده‌ای نیست بعد از چند وقت رشد موهای پیوند داده شده نیز پس از رسیدن به طول مشخصی، متوقف خواهد شد.

نباید ‌های بعد از پیوند ابرو

در دو روز نخست بعد از پیوند ابرو از نوشیدن الکل خودداری کنید الکل موجب رقیق شدن خون می‌شود و ممکن است که خونریزی رخ دهد همزمان با مصرف داروهای مسکن از مصرف الکل بپرهیزید برای موفق بودن پیوند حداقل دو هفته اول بعد از جراحی پیوند ابرو از سیگار کشیدن دوری کنید و چون سیگار کشیدن برای سلامتی کلی شما مضر است شاید زمینه مناسبی برای ترک آن باشد بعد از جراحی به مدت ۲ هفته از شنا کردن در استخر خودداری کنید و به مدت ۳ تا ۴ هفته از این که در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرید بپرهیزید برای این کار می‌توانید از کلاه استفاده کنید همچنین استفاده از ضد آفتاب فراموش نشود.

مراقبت از زخم یا اسکار

بعد از پیوند ابرو تعدادی زخم یا اسکار اطراف این ناحیه ایجاد خواهد شد و گاهی اوقات زخم‌ها خارش خواهند داشت و این موضوع موجب ناراحتی بیمار خواهد شد بنابراین حتما از پزشک در مورد راهکارهای رفع خارش و درد بعد از جراحی پیوند ابرو بپرسید اگر احساس خارش افزایش یافت با مراجعه به پزشک خود از عادی بودن این امر مطمئن شوید اگر احساس می‌کنید که باید به پزشک یا مراقبت‌های ویژه مراجعه کنید هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهید تا از ایجاد هرگونه جراحت جلوگیری شود.

اولین شستشو بعد از پیوند ابرو

اولین شستشو بعد از پیوند ابرو

اولین شستشو باید سه روز بعد از پیوند ابرو انجام شود این شستن می‌تواند موجب شسته و براق شدن موهای پیوند داده شده شود این موها به راحتی می‌شکنند و هنوز در جای خود محکم نشده‌اند بنابراین موقع تمیز کردن ابروها باید به این مسئله توجه داشت و نباید آن را با آب بسیار داغ یا سرد شست همچنین باید ابرو را به آهستگی شست برای خشک کردن صورت می‌توانید از حوله نرم استفاده کنید اما نباید آن را بر روی ابروها بکشید.

 تورم بعد از جراحی پیوند ابرو

پیوند ابرو جراحی است که نیاز به مراقبت‌های زیادی دارد بعد از جراحی ممکن است در ناحیه کاشت یا قسمتی که مو از آن برداشته شده است تورم ایجاد شود این تورم بعد از مدت کوتاهی از بین خواهد رفت استفاده از کمپرس آب سرد می‌تواند به رفع تورم کمک بسیاری کند.

عوارض کاشت ابرو‌

از جمله سوالاتی که مراجعه کنندگان از متخصص خود می پرسند این است که آیا کاشت ابرو عارضه ای به همراه دارد یا خیر. بهتر است در پاسخ بگوییم که عمده عوارض کاشت ابرو، به دلیل خطای پزشک و عدم توجه به مراقبت های بعد از پیوند ابرو است. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت:

۱- اگر متخصص در استخراج گرافت به درستی عمل نکند، از یک سو قدرت بانک مو ضعیف شده و از سویی دیگر فولیکول از دست می رود.

۲- در روش هایی که لازم است برای برداشت گرافت، جراحی صورت گیرد، در صورتی که متخصص از مهارت لازم برای بخیه زدن برخوردار نباشد، احتمال تشکیل اسکار وجود دارد.

۳- اگر مراقبت های بعد از پیوند ابرو را جدی نگیرید، ممکن است دچار عفونت شده و یا اینکه به دلیل عدم مصرف آب کافی، استفاده از دخانیات و… فولیکول از دست برود.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
civashairtransplantcottonableesthetichairturkeylongevitahairtransplant
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا