خدمات زیبایی مو

مزوتراپی موی ابرو – تقویت و پرپشت شدن ابرو

۰
(۰)

مزوتراپی موی ابرو یکی از پیشنهادهای فوق‌العاده به‌منظور حفظ جذابیت و زیبایی شما برشمرده می‌شود. وجود بیماری‌های مختلفی از قبیل آلوپسی و عفونت یا ضایعات دیگری که در این ناحیه به وجود می‌آید لزوم انجام مزوتراپی را توجیه می‌کند. البته عوامل متعددی در ریزش موهای ابرو موثر هستند از قبیل انواع عفونت‌ها یا بیماری‌های پوستی شایع، حوادث رانندگی یا سوختگی در این ناحیه و سایر موارد دیگر که از حوصله این بحث خارج است. در مواردی هم برای کسانی که نسبت به کاشت ابرو اقدام کرده اند از  این نوع مزوتراپی  به‌عنوان یک راه‌حل مکمل استفاده می‌شود. این نوع مزوتراپی مختص جنسیت خاصی نیست. هرچند به‌طور کلی بانوان از  طرفداران آن به‌شمار می‌روند با این وجود از نظر سنی مزوتراپی ابرو برای افرادی که بیشتر از ۱۸ سال سن دارند توصیه می‌شود. هزینه مزوتراپی موی ابرو با توجه به فواید و نتایج درخشانی که پس از انجام تزریق کسب خواهید کرد بسیار مناسب می‌باشد.

همچنین کسانی که از بیماریهای آلرژیک رنج می‌برند باید حتما قبل از انجام مزو آن را به پزشک اطلاع دهند. در این مطلب تلاش کرده ایم تا شما را به‌طور کلی با مزوتراپی موی ابرو و اطلاعاتی که در این زمینه باید در اختیار داشته باشید بیشتر آشنا سازیم. بنابراین در صورتی که از زمره افرادی هستید که قصد دارید تا به مزوتراپی موی ابرو بپردازید ولی هنوز مردد هستید توصیه می‌کنیم حتما تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

فواید مزوتراپی ابرو

مزوتراپی موی ابرو اثرات و فواید متعددی برای کاندیداهای مزو در این ناحیه در پی دارد. برخی از مهمترین مزایای استفاده از این روش عبارتند از:

 1. یاری رساندن به تقویت و رشد مجدد موهای ابرو
 2. حجیم و پرپشت شدن موها در این ناحیه با تغذیه فولیکول‌های مو
 3. پیشگیری از ریزش مجدد موهای ابرو
 4. جذابیت و طبیعی بودن موها پس از مزوتراپی
 5. کمک به گردش خون و تنظیم چربی پوست در ابروها
 6. عدم درد و خونریزی
 7. نداشتن دوران نقاهت پس از انجام تزریق
 8. تقویت روحیه افراد و تغییرات مثبت در زندگی اجتماعی
 9. مناسب بودن هزینه مزوتراپی موهای ابرو

مطالب بیشتر: راهنمای جامع کاشت ابرو

مراحل انجام مزوتراپی موی ابرو

مزوتراپی موی ابرو در مراحل مختلفی توسط پزشک متخصص پوست و زیبایی صورت می‌گیرد. بیشتر افرادی که به مزوتراپی مو دست می‌زنند از ریزش مو در این ناحیه شکایت دارند یا به نحوی دارای موهای ضعیف و کم پشت در این ناحیه هستند و دچار عارضه‌هایی هستند که در مطلب فوق به آن اشاره کردیم. در مواردی هم به دلایلی افرادی که به کاشت مو در ابروها می‌پردازند به خصوص کسانی که موهای نازکی در این ناحیه دارند  پزشک توصیه می‌کند تا مزوتراپی ابرو بعد از کاشت صورت گیرد. این مراحل به ترتیب عبارتند از:

اقدامات قبل از انجام مزوتراپی موی ابرو

مراجعه به پزشک و اقدامات اولیه قبل از مزوتراپی موی ابرو

نخستین گام برای مزوتراپی موی ابرو مراجعه و انتخاب پزشک متخصص و آگاه در زمینه مزوتراپی و زیبایی می‌باشد. بنابراین لازم است در این مرحله با  جستجو و استفاده از بازخوردهای افرادی که قبلا تجربه مشابهی داشته‌اند نسبت به انتخاب پزشک و کلینیک معتبر اقدام کنید. پزشک پس از معاینه و شرح حال شما در صورتی که دچار بیماری خاصی نباشید به شما پیشنهاد می‌کند تا مزوتراپی را به انجام برسانید. ولی در صورتی که جزو افراد گروه زیر باشید لازم است تا آزمایشان مشخصی را که توسط پزشک در نظر گرفته می‌شود انجام دهید. این آزمایشات غالبا برای افراد زیر انجام می شود:

 1. بانوان باردار
 2. افراد دارای اختلالات قلبی و عروقی
 3. بیماران دارای نقص ایمنی بدن
 4. بیماران دارای اختلالات کلیوی
 5. بیماران دارای دیابت
 6. بیماران سکته مغزی و لخته‌گی خون
 7. بیماران آلرژیک

مرحله تزریق و انجام مزوتراپی ابرو

همچنین لازم است تا قبل از انجام مزوتراپی نکات زیر را رعایت کنید:

 1. عدم استفاده از داروهای رقیق کننده و مسکن هایی از قبیل بروفن از ۳ روز قبل
 2. شستشو و تمیز کردن موضع از مواد آرایشی
 3. عدم تحریک این ناحیه قبل از تزریق
 4. عدم استفاده از محلول‌های تقویتی یا شیمیایی دیگر در موضع موردنظر
 5. عدم مصرف دخانیات و الکل

در این مرحله ابتدا بیمار توسط کرم‌های مخصوص مورد بی‌حسی قرار می‌گیرد. به‌خاطر داشته باشید که بی‌حسی در مزو چندان عمیق و طولانی نبوده و صرفا به صورت موضعی صورت می‌گیرد. سرم‌ها و داروهایی که به صورت ترکیبی در محل ابروها تزریق می‌شوند خاصیت تهاجمی نداشته و بنابراین به‌ندرت فرد پس از تزریق مزوتراپی در این ناحیه دچار عوارض ناشی از آن خواهد شد. تزریق توسط سرنگ مخصوص یا دستگاه مزوگان صورت گرفته و این داروها بیشتر مشتمل بر داروهای تقویت کننده فولیکول‌های مو و همچنین مغذی ریشه موها به‌شمار می‌روند. در واقع ماندگاری اثرات مزوتراپی موی ابرو به کیفیت این مواد و کیفیت تزریق توسط پزشک مرتبط بوده و البته نباید در این بین از اقدامات و نکات بهداشتی که فرد قبل و بعد از مزوتراپی باید رعایت کند نیز غافل شوید. برندهای مورد استفاده در مزوی ابرو غالبا از برندهای معتبر و در دسترس مورد استفاده قرار می‌گیرند از قبیل:

 1. برند رویتاکر
 2. برند فیوژن
 3. برند توسکانی
 4. برند بی سی ان

هر یک از این برندها می‌توانند به دلیل اعتبار و کیفیت مناسبی که دارند به عنوان گزینه مورد‌نظر پزشکان مورد استفاده قرار گرفته و در مزوتراپی ابروی شما یا حتی مزوتراپی ابرو بعد از کاشت هم موثر واقع شود. البته ممکن است تغییرات نه چندان قابل توجهی در هزینه مزوتراپی موی ابروی شما نیز برجای بگذارند.

مطالب بیشتر: نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟

نکات مراقبتی بعد از مزوتراپی موی ابرو

مرحله پایان کار و مراقبت های پس از مزوتراپی

پس از پایان تزریق لازم است تا موارد زیر را به منظور ماندگاری بیشتر مزوتراپی رعایت کنید:

 1. بعد از مزوتراپی موی ابرو لازم است تا محل تزریق را تحریک نکنید.
 2. از شستشوی صورت بپرهیزید و ناحیه مورد‌نظر را دست‌کم تا ۴ ساعت خیس نکنید.
 3. از مصرف داروهای رقیق‌کننده بعد از مزوتراپی ابرو بپرهیزید.
 4. داشتن کمی درد و جای زخم جزئی در ناحیه ابرو کاملا طبیعی است بنابراین از این نظر نگران نباشید.
 5. در صورت وجود التهابات طولانی مدت و تغییر رنگ پوست یا ریزش مو در ناحیه ابروها حتما به پزشک خودتان اطلاع دهید.
 6. از هر نوع فشار جانبی یا خوابیدن به نحوی که صورت شما تحت فشار قرار بگیرد خودداری کنید.

عوارض مزوتراپی ابرو

به دلیل تزریق مواد سازگار با پوست و بدون وجود ترکیبات شیمیایی در محلول‌های تزریقی تقریبا میزان عوارض مزوتراپی مو بسیار اندک است. با این وجود به دلیل وجود واکنش های آلرژیک در برخی بیماران و عدم اطلاع آنها از این موضوع توسط پزشک برخی داروها نیز برای بیماران تجویز می‌شود تا از عوارض احتمالی در این زمینه کاسته شود.

مزایا و معایب مزوتراپی ابرو

برخی از مزایای مزوتراپی موی ابرو عبارتند از:

 1. هزینه مزوتراپی موی ابرو بسیار مناسب است. هر چند برای مزوتراپی ابرو قیمت و تعرفه مشخصی نمی‌توان در نظر گرفت و عواملی از قبیل  اندازه محل مزوتراپی، نوع مواد و داروهای مورد‌استفاده برای مزوتراپی ابرو بعد از کاشت یا موارد مشابه، حق‌الزحمه پزشک یا برخورداری از خدمات درمانی و تجهیزات کلینیک‌های زیبایی متفاوت است. با این وجود اولویت نخست بازگرداندن زیبایی و سلامت به فرد است.
 2. نتایج ناشی از مزوتراپی ابرو در مدت زمان کوتاهی حتی بعد از همان جلسه نخست البته با در نظر گرفتن شرایط جسمی افراد قابل مشاهده است.
 3. مزوتراپی ابرو به طور کلی فاقد درد و عوارض عمل جراحی بوده و فرد می‌تواند پس از تزریق به زندگی عادی خودش برگردد و فعالیت‌های خودش را دوباره از سر بگیرد.
 4. مدت زمان تزریق در مزوتراپی ابرو کوتاه بوده و غالبا بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به طول خواهد انجامید. معمولا  مزوتراپی موی ابرو تا ۳ جلسه به طول خواهد انجامید و تمدید این دوره یا در صورت عدم اثربخشی آن توسط پزشک متخصص انجام خواهد شد.

برخی از مواردی که می‌توانند به عنوان معایب مزوتراپی از آن‌ها نام برد عبارتند از:

 1. از مزوتراپی موی ابرو نمی‌توان برای سنین کمتر از ۱۸ سال استفاده کرد چرا که امکان دارد عوارضی را در پی داشته باشد.
 2. مزوتراپی در بسیاری موارد به عنوان یک راه‌حل شناخته می‌شود و نه لزما درمان یک عارضه خاص بنابراین در صورت تداوم روند بیماری لازم است از شیوه‌های درمانی دیگری نیز بهره بگیرید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا