جوانسازی پوست
موضوعات داغ

هزینه تزریق بوتاکس در نواحی مختلف صورت چقدر است؟

۰
(۰)

تزریق بوتاکس یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین روش‌های از بین بردن چین و چروک صورت است. بوتاکس درواقع نام تجاری یک میکروب خطرناک و سمی به نام بوتولیسم است. نحوه عملکرد این باکتری و درواقع روش تزریق بوتاکس و عملکرد آن در این مقاله خانه پزشک ایرانیان توضیح داده شده است. یکی از دلایل استفاده زیاد کاربران زیبایی از بوتاکس، مناسب بودن هزینه تزریق بوتاکس است. عوامل مختلفی برروی قیمت بوتاکس موثر است. یکی از عوامل تعیین‌کننده نوع برند بوتاکسی است که برای تزریق استفاده می‌شود، بطوری که قیمت انواع بوتاکس باهم متفاوت است. همچنین قیمت تزریق بوتاکس برای نواحی مختلف صورت فرق می‌کند، یعنی بسته به اینکه تزریق روی کدام قسمت صورت انجام می‌شود هزینه آن متفاوت است.

هزینه تزریق بوتاکس

برای آنکه هزینه تزریق بوتاکس به طور کامل مشخص شود ابتدا لازم است که مشاوره های لازم با پزشک صورت گیرد تا بیمار از هزینه‌های تزریق و شرایط عمل آگاهی کامل داشته باشد. در جلسات مشاوره پزشک با جنس پوست بیمار و انتظارات شخص آگاه می‌شود و برآوردی دقیق از هزینه تزریق بوتاکس را در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

هزینه تزریق بوتاکس و عوامل موثر بر آن

قیمت انواع بوتاکس

هزینه بوتاکس صورت

هزینه بوتاکس صورت متاثر از عوامل زیر است:

 1. برند بوتاکسی که استفاده می‌شود: از عوامل موثر در قیمت بوتاکس همه قسمت‌های صورت، مارک و برند بوتاکسی است که استفاده می‌شود.
 2. ناحیه تزریقی: اینکه بوتاکس برای دور چشم است یا دور لب و خط لبخند در هزینه بوتاکس موثر است.
 3. مقدار دوز مصرفی: بسته به اینکه بوتاکس به چه ناحیه‌ای از صورت تزریق می‌شود و میزان چین و چروک در مقدار بوتاکس مصرفی موثر است و این بر هزینه آن موثر است.
 4. کیفیت کلینیک: کلینیکی که مراجعه می‌کنید و میزان امکانات و اعتبار آن بر هزینه تزریق بوتاکس موثر است..
 5. پزشکی است که تزریق بوتاکس را انجام می‌دهد. مهارت و معروفیت پزشک در عوامل موثر بر هزینه بوتاکس صورت است.

قیمت بوتاکس پیشانی

یکی از ناحیه‌هایی از صورت که تزریق بوتاکس بیشتر روی این ناحیه صورت می‌گیرد پیشانی است. وقتی سن بالاتر می‌رود و یا کسانی که زیاد در معرض آفتاب بوده‌اند و صورت خود را جمع کرده‌اند و یا وراثت، باعث می‌شود روی پیشانی خطوط و چین و چروکی ایجاد شود. افراد زیادی این مشکل را تجربه‌ کرده‌اند و بوتاکس یکی از روش‌های پراستفاده و کم عوارض رفع خطوط و چین و چروک پیشانی است. قیمت بوتاکس پیشانی مانند بوتاکس صورت متاثر از برند بوتاکس، مقدار دوز مصرفی، کلینیک و پزشک انتخابی است.

قیمت بوتاکس مصپورت (مسپورت)

بوتاکس مصپورت یک محصول داخلی است که توسط متخصصان شرکت داروسازی مصون ساخته و ارائه شده است. بوتاکس مصون از لحاظ کیفیت و اثر گذاری با برندهای معروفی مانند دیسپورت قابل مقایسه و رقابت است. قیمت بوتاکس مصپورت نسبت به نمونه‌های خارجی آن ارزان‌تر است. هزینه هر سی سی بوتاکس مصپورت بین ۹۰۰ هزار تومن تا یک میلیون تومان است.

مطالب بیشتر: مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

میزان تزریق بوتاکس

مهم‌ترین و اساسی‌ترین فاکتور در تعیین قیمت بوتاکس، میزان محلولی است که باید تزریق شود. بسیار بدیعی است که با افزایش میزان محدوده عمل، نیاز به تزریق بیشتری لازم است و پیرو آن قیمت تمام شده برای بوتاکس افزایش می‌یابد. به همین دلیل در جلسات مشاوره مقدار تقریبی بوتاکس مورد نیاز مشخص می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که در جلسات مشاوره پزشک تنها مقدار تقریبی تزریق را به شما اعلام می‌کند، ممکن است در حین عمل میزان تزریق تغییر کند و پزشک مجبور به تغییر میزان اندازه محلول باشد.

نحوه تزریق بوتاکس

بوتاکس یک نوروتوکسین است و در واقع نوعی سم است. این مواد سیستم عصبی را هدف قرار می دهند، فرآیندهای سیگنالینگ عصبی را که باعث تحریک انقباض عضله می شوند، مختل می‌کنند. به این ترتیب است که دارو باعث فلج عضلانی موقتی می‌شود. برای انقباض هر عضله، اعصاب در محل اتصال محل انتهای عصب با سلول‌های عضلانی، یک پیام‌رسان شیمیایی به نام استیل کولین آزاد می کنند. استیل کولین به گیرنده‌های سلول‌های عضلانی متصل می‌شود و باعث انقباض یا کوتاه شدن سلول‌ها می‌شود. تزریق بوتاکس مانع از آزاد شدن استیل کولین می‌شود که از انقباض سلول‌های عضلانی جلوگیری می‌کند. به این ترتیب سم به سفت شدن عضلات کمک می‌کند.

نحوه تزریق بوتاکس به این صورت است که ابتدا پزشک محل تزریق را مشخص می‌کند، سپس با استفاده از سوزن کوچک و بسیار ظریف، بوتاکس به محل مورد نظر تزریق می‌شود. بوتاکس عوارض خاصی ندارد و ممکن تنها مقداری ورم و کبودی در محل تزریق ایجاد شود، به همین دلیل دوره نقاهتی ندارد و شخص بلافاصله به زندگی روزمره خود باز می‌گردد.

اندازه منطقه‌ای که نیاز به تزریق دارد

محدوده بیشتر برای تزریق مساوی با بالا رفتن هزینه می‌باشد. به طور مثال، بوتاکس تزریق شده در قسمت گونه مقدار بسیار کمتری نسبت به تزریق بوتاکس در پیشانی دارد. بنابراین هزینه تزریق ارتباط مستقیمی با اندازه قسمتی است که نیاز به درمان دارد. این نکته را فراموش نکنید که هزینه برای هر شخص با شخص دیگر نیز متفاوت و متغیر است. به طور کلی هزینه تقریبی تزریق در خانه پزشک ایرانیان با توجه به برند بوتاآکس مصرفی بین ۷۰۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰۰ تومان است.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

علاوه بر هزینه محلول بوتاکس، هزینه کلینیک و دستمزد پزشک نیز نقش کلیدی در قیمت و هزینه تمام شده تزریق بوتاکس دارد. مدت زمان صرف شده برای بوتاکس بسیار کم و در مدت زمانی بسیار سریع صورت می‌گیرد به همین دلیل هزینه بسیار کم می‌باشد و در واقع چیزی در حدود ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ تومان می‌باشد. به خاطر داشته باشید موقعیت مکانی کلینیک و میزان تجربه و شهرت پزشک در هزینه تمام شده نیز نقش مهمی دارد، مسلما هزینه تمام شده تزریق بوتاکس در کلینیکی مجهز و معتبر بیشتر از کلینی‌های معمولی و تازه تاسیس می‌باشد. علاوه بر آن، تجربه و میزان زبده بودن پزشک در مشخص شدن هزینه بسیار مهم و موثر است. پزشکان با تجربه‌های بالا، دستمزدهای بیشتری می‌گیرند. عوارض ناشی از تزریق نادرست توسط پزشک هزینه بسیار بالاتری نسبت به دستمزد کمی بالاتر پزشک با تجربه برای شما به همراه دارد.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

نیاز به تزریق مجدد

با توجه به تشخیص پزشک ممکن است تزریق بوتاکس نیازمند چندین جلسه باشد. این امر بستگی به میزان نیاز پوست شما و عمق چین و چروک‌های صورت هر شخص دارد. به همین دلیل، یکی دیگر از عوامل موثر و اساسی در تعیین هزینه تزریق بوتاکس تعداد جلسات درمانی برای رسیدن به نتیجه مطلوب می‌باشد. با بالا رفتن تعداد جلسه‌ها هزینه تمام شده نیز بالاتر می‌رود. اگر بنا به دلایلی پزشک در یک جلسه درمانی کار چندین جلسه را برای شما انجام دهد بسته به مدت زمان صرف شده توسط پزشک هزینه‌های عمل تزریق بوتاکس متغییر خواهد شود.

هزینه‌های قبل و بعد از عمل

برای کمک به پزشک برای تشخیص نوع پوست بیمار باید یک سری آزمایشات صورت بگیرد. این آزمایش‌ها به بهتر تشخیص دادن پزشک کمک قابل توجهی می‌کند. اما انجام آزمایش‌ها و یا عدم انجام آن ها نیز باز به تشخیص پزشک است. در بسیاری از مواقع پزشک نیازی به گرفتن آزمایشات احساس نمی‌کند. تنها در مواقعی این عمل صورت می‌گیرد که بیمار به دلیل استرس و ترس از عمل درخواست بیهوشی برای طول مدت تزریق داشته باشد. به خاطر داشته باشید که در ۹۰% مواقع تزریق به صورت سرپایی و به وسیله بی حسی موضعی انجام می‌شود.

هزینه تزریق بوتاکس  بستگی  به شدت کبودی‌ها و قرمزی پوست دارد. اگر مدت زمان سپری شده در حین تزریق، مدت زمان زیادی را سپری کرده باشد ممکن است پزشک داروهای تقویتی تجویز کند تا به بهبود تورم پوستی کمک کرده باشد. قبل از بوتاکس و مراجعه حضوری به کلینیک از تجربه افرادی که قبلا تزریق بوتاکس را تجربه کرده‌اند از سایر هزینه‌های احتمالی پرس و جو کنید.

کاربردهای تزریق بوتاکس

کاربردهای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس و کاربرد زیبایی آن در ناحیه گردن و صورت شامل موارد زیر است:

 1. از بین بردن اخم بین دو ابرو
 2. از بین بردن و محو کردن خطوط ایجاد شده روی پیشانی
 3. محو کردن خطوط دور چشم
 4. شکل دادن و بالا بردن ابروها
 5. از بین بردن خطوط ایجاد شده دور لب
 6. بالا کشیدن گوشه‌های لب
 7. بالا بردن نوک بینی
 8. بهبود و ترمیم پرتقالی شدن پوست چانه
 9. ترمیم و از بین بردن خطوط عرضی و عمودی ایجاد شده روی گردن

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا