جوانسازی پوست
موضوعات داغ

هزینه تزریق بوتاکس و عوامل موثر بر آن

افزایش چین و چروک‌های پوستی و بالا رفتن سن بر آن شده است که افراد به روش‌های جوانسازی پوست علاقه مند شوند. برای از بین بردن چین و چروک و یا به عبارتی جوانسازی پوست روش‌های زیادی موجود است. روش‌هایی مانند تزریق چربی و بوتاکس برای از بین بردن  و محو کردن چین و چروک های پوستی و گاها از بین بردن حفره‌های پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما نکته قابل توجه آن است که تزریق بوتاکس از نقطه نظر هزینه‌ای بسیار مناسب و دارای فواید و مزایای بیشماری است که توجه بیماران را جلب کرده است. مواد تشکیل دهنده بوتاکس از سالیان سال در خانه‌ها موجود بوده است. ماده تشکیل دهنده بوتاکس، باکتری کلستریدیوم بوتولینم نام دارد.

این باکتری بسیار خطرناک و سمی است و در صورت مصرف توسط انسان بدن دچار مسمومیت و یا به عبارتی بوتولیسم می‌شود. این باکتری در کنسروهای مواد غذایی تشکیل می‌شود، برای از بین بردن این باکتری باید کنسرو را به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید تا به صورت کامل از بین برود. در صورت وارد شدن باکتری بوتولیسم به بدن عضلات را فلج کرده و در برخی از موارد باعث مرگ می‌شود. طبق تحقیقات صورت گرفته، محققان دریافته‌اند که از خاصیت فلج کنندگی این باکتری می‌توان استفاده‌های پزشکی کرد.

به عبارتی سم بوتولیسم با نام تجاری بوتاکس وارد بازار شده است و از این سم برای فلج کردن پوست عضلات پوست استفاده می‌شود. در این مقاله خانه پزشک ایرانیان در نظر دارد تا شما را با یکی از روش‌های نوین در جوانسازی، بوتاکس و هزینه‌های آن آشنا کند. در این مطلب هزینه تقریبی تزریق بوتاکس و عوامل تاثیر گذار در قیمت عمل بوتاکس را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

هزینه تزریق بوتاکس

برای آنکه هزینه تزریق بوتاکس به طور کامل مشخص شود ابتدا لازم است که مشاوره های لازم با پزشک صورت گیرد تا بیمار از هزینه‌های تزریق و شرایط عمل آگاهی کامل داشته باشد. در جلسات مشاوره پزشک با جنس پوست بیمار و انتظارات شخص آگاه می‌شود و برآوردی دقیق از هزینه تزریق بوتاکس را در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

هزینه تزریق بوتاکس و عوامل موثر بر آن

میزان تزریق بوتاکس

مهم‌ترین و اساسی‌ترین فاکتور در تعیین قیمت بوتاکس، میزان محلولی است که باید تزریق شود. بسیار بدیعی است که با افزایش میزان محدوده عمل، نیاز به تزریق بیشتری لازم است و پیرو آن قیمت تمام شده برای بوتاکس افزایش می‌یابد. به همین دلیل در جلسات مشاوره مقدار تقریبی بوتاکس مورد نیاز مشخص می‌شود. این نکته را در نظر داشته باشید که در جلسات مشاوره پزشک تنها مقدار تقریبی تزریق را به شما اعلام می‌کند، ممکن است در حین عمل میزان تزریق تغییر کند و پزشک مجبور به تغییر میزان اندازه محلول باشد.

اندازه منطقه‌ای که نیاز به تزریق دارد

محدوده بیشتر برای تزریق مساوی با بالا رفتن هزینه می‌باشد. به طور مثال، بوتاکس تزریق شده در قسمت گونه مقدار بسیار کمتری نسبت به تزریق بوتاکس در پیشانی دارد. بنابراین هزینه تزریق ارتباط مستقیمی با اندازه قسمتی است که نیاز به درمان دارد. این نکته را فراموش نکنید که هزینه برای هر شخص با شخص دیگر نیز متفاوت و متغیر است. به طور کلی هزینه تقریبی تزریق در خانه پزشک ایرانیان با توجه به برند بوتاکس مصرفی بین ۷۰۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰۰ تومان است.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

علاوه بر هزینه محلول بوتاکس، هزینه کلینیک و دستمزد پزشک نیز نقش کلیدی در قیمت و هزینه تمام شده تزریق بوتاکس دارد. مدت زمان صرف شده برای بوتاکس بسیار کم و در مدت زمانی بسیار سریع صورت می‌گیرد به همین دلیل هزینه بسیار کم می‌باشد و در واقع چیزی در حدود ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰۰ تومان می‌باشد. به خاطر داشته باشید موقعیت مکانی کلینیک و میزان تجربه و شهرت پزشک در هزینه تمام شده نیز نقش مهمی دارد، مسلما هزینه تمام شده تزریق بوتاکس در کلینیکی مجهز و معتبر بیشتر از کلینی‌های معمولی و تازه تاسیس می‌باشد. علاوه بر آن، تجربه و میزان زبده بودن پزشک در مشخص شدن هزینه بسیار مهم و موثر است. پزشکان با تجربه‌های بالا، دستمزدهای بیشتری می‌گیرند. عوارض ناشی از تزریق نادرست توسط پزشک هزینه بسیار بالاتری نسبت به دستمزد کمی بالاتر پزشک با تجربه برای شما به همراه دارد.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

نیاز به تزریق مجدد

با توجه به تشخیص پزشک ممکن است تزریق بوتاکس نیازمند چندین جلسه باشد. این امر بستگی به میزان نیاز پوست شما و عمق چین و چروک‌های صورت هر شخص دارد. به همین دلیل، یکی دیگر از عوامل موثر و اساسی در تعیین هزینه تزریق بوتاکس تعداد جلسات درمانی برای رسیدن به نتیجه مطلوب می‌باشد. با بالا رفتن تعداد جلسه‌ها هزینه تمام شده نیز بالاتر می‌رود. اگر بنا به دلایلی پزشک در یک جلسه درمانی کار چندین جلسه را برای شما انجام دهد بسته به مدت زمان صرف شده توسط پزشک هزینه‌های عمل تزریق بوتاکس متغییر خواهد شود.

هزینه‌های قبل و بعد از عمل

برای کمک به پزشک برای تشخیص نوع پوست بیمار باید یک سری آزمایشات صورت بگیرد. این آزمایش‌ها به بهتر تشخیص دادن پزشک کمک قابل توجهی می‌کند. اما انجام آزمایش‌ها و یا عدم انجام آن ها نیز باز به تشخیص پزشک است. در بسیاری از مواقع پزشک نیازی به گرفتن آزمایشات احساس نمی‌کند. تنها در مواقعی این عمل صورت می‌گیرد که بیمار به دلیل استرس و ترس از عمل درخواست بیهوشی برای طول مدت تزریق داشته باشد. به خاطر داشته باشید که در ۹۰% مواقع تزریق به صورت سرپایی و به وسیله بی حسی موضعی انجام می‌شود.

هزینه تزریق بوتاکس  بستگی  به شدت کبودی‌ها و قرمزی پوست دارد. اگر مدت زمان سپری شده در حین تزریق، مدت زمان زیادی را سپری کرده باشد ممکن است پزشک داروهای تقویتی تجویز کند تا به بهبود تورم پوستی کمک کرده باشد. قبل از بوتاکس و مراجعه حضوری به کلینیک از تجربه افرادی که قبلا تزریق بوتاکس را تجربه کرده‌اند از سایر هزینه‌های احتمالی پرس و جو کنید.

کاربردهای تزریق بوتاکس

کاربردهای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس و کاربرد زیبایی آن در ناحیه گردن و صورت شامل موارد زیر است:

  1. از بین بردن اخم بین دو ابرو
  2. از بین بردن و محو کردن خطوط ایجاد شده روی پیشانی
  3. محو کردن خطوط دور چشم
  4. شکل دادن و بالا بردن ابروها
  5. از بین بردن خطوط ایجاد شده دور لب
  6. بالا کشیدن گوشه‌های لب
  7. بالا بردن نوک بینی
  8. بهبود و ترمیم پرتقالی شدن پوست چانه
  9. ترمیم و از بین بردن خطوط عرضی و عمودی ایجاد شده روی گردن

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا