جوانسازی پوست
موضوعات داغ

هزینه تزریق چربی – عوامل تاثیرگذار بر ترانسفر چربی ۲۰۲۱

نکات برگزیده مطلب
  • هزینه تزریق چربی بستگی به میزان تجربه پزشک دارد و معمولا بین 3.000.000 الی 6.000.000 ملیون تومان در نواحی صورت متغییر می باشد.که در ادامه به ریز نکات عوامل موثر بر قیمت تزریق چربی پرداخته ایم.

یکی از روش‌های نوین امروزی برای جوانسازی پوست و محو کردن چین و چروک‌های صورت، تزریق چربی است. در روش تزریق چربی پزشک با در نظر گرفتن عواملی مانند نوع پوست بیمار، میزان عمیق بودن چین و چروک‌ها مقدار چربی مورد نیاز برای هر فرد را مشخص کرده و به منافذ پوست فرد تزریق می‌کند. قبل از تزریق چربی پزشک و بیمار باید چند جلسه با یکدیگر صحبت و مراحل وهزینه‌های لازم برای عمل تزریق چربی را با یکدیگر بررسی کنند. همچنین لازم است که پزشک با انتظارات بیمار نیز آشنا شود.

حائز به اهمیت است که تزریق چربی به روش‌های متعددی صورت می‌گیرد، نسبت به روش ها و مراحل مختلف تزریق چربی هزینه تمام شده برای بیمار متفاوت است. به همین دلیل مشخص کردن قیمتی دقیق برای تزریق چربی امکان پذیر نمی‌باشد. این نکته را فراموش نکنید که چربی تزریق شده توسط پزشک از بدن خود فرد ساکشن می‌شود و هزینه تزریق چربی تنها، هزینه دستمزد پزشک برای ساکشن چربی از بدن است. خانه پزشک ایرانیان در ادامه عوامل موثری که در هزینه تمام شده تاثیر گذار است را با شما در میان می‌گذارد.

هزینه تزریق چربی و عوامل موثر بر آن

روش برداشتن چربی

در روش تزریق چربی برای جوانسازی پوست، مهمترین قسمت برداشتن چربی یا به عبارتی ساکشن چربی از بدن بیمار است. برای برداشتن چربی از بدن فرد روش‌های مختلفی موجود است که یکی از این روش برای خارج کردن چربی، لیپوساکشن است. لیپوساکشن یکی از قدمی‌ترین روش‌های برداشت چربی از بدن است که تا حدودی برای فرد دارای عوارضی است. با این روش بیمار ممکن است دچار خونریزی، کبودی، تورم و ایجاد اسکار شود. استفاده از این روش در چند سال اخیر بسیار کم شده است. اما ممکن است در بعضی کلینیک‌ها پزشکان از این روش استفاده کنند به دلیل اینکه پزشک در این روش دارای تجربه بسیار بالایی است و بدون آسیب رساندن به قسمت‌های مختلف بدن به راحتی چربی را از بدن جدا کند و برای این کار احتیاج به ایجاد برش های عمیق نداشته باشد. یکی از روش‌های بسیار مرسوم برای از برداشتن چربی از بدن فرد لیپوماتیک است. افرادی که این روش را انتخاب می‌کنند، باید هزینه بیشتری بپردازند به دلیل آنکه خارج کردن چربی به این روش به وسیله یک دستگاه صورت می گیرد. این وسیله پزشکی، با ایجاد ارتعاشاتی اقدام به خارج کردن چربی از بدن فرد می‌کند. ازآنجایی که این دستگاه دارای حسگرهای مخصوص بوده مانع آسیب رسیدن به سایر بافت های دیگر بدن می‌شود. به طور کلی خروج چربی از بدن به وسیله این دستگاه با دقت بسیار بالایی انجام می‌گیرد و در نتیجه هزینه آن بیشتر است. خانه پزشک ایرانیان هزینه تزریق چربی به روش لیپوماتیک به صورت تقریبی برای کل صورت را ۵.۵ میلیون تومان و برای زیر چشم ۳ میلیون تومان برآورد کرده است.

هزینه تزریق چربی و عوامل موثر بر آن

حجم چربی تزریق شده

این مسئله کاملا مشخص است که هر چقدر حجم چربی‌های تزریق شده زیاد باشد، قیمت تمام شده برای فرد بیشتر است. تزریق چربی به نقاط مختلف بدن متفاوت است در واقع میزان و اندازه تزریق چربی بستگی به نقطه مورد نظر دارد. مسلما، هر چقدر حجم و عمق چین و چروک‌ها بیشتر باشد، چربی تزریق شده بیشتری لازم است. میزان چربی لازم برای تزریق تنها به وسیله پزشک قابل تشخیص است. در نظر داشته باشید که در این مورد اجازه دهید، پزشک با تجربه و تخصص خود بهترین میزان چربی لازم بدن شما را تشخیص دهد. به طور کلی قیمت تزریق چربی بین ۳.۵ تا ۶ میلیون تومان است.

مناطق تزریق چربی

یکی دیگر از تعیین کننده های قیمت تمام شده برای بیمار، نقطه مشخص شده برای تزریق است. اصلاح خط خنده یا گونه ها میزان متفاوتی از چربی و وقت پزشک را لازم دارد. تزریق چربی به گونه‌ها به مدت زمان بیشتری نیاز دارد و به طبع آن دستمزد پزشک بالاتر می‌رود. هزینه‌های قبل و بعد از عمل جراحی هزینه های قبل از عمل جراحی ، آزمایشاتی است که پزشک برای مشخص شدن وضعیت جسمانی بیمار تجویز می‌کند. این آزمایش‌ها به پزشک کمک می‌کند تا مقدار چربی مورد نیاز برای بدن فرد را مشخص کند. بعد از عمل جراحی نیز، هزینه های متعددی موجود است از جمله خرید پانسمان، داروهای تقویتی، گن‌های مخصوص در صورت نیاز و .. به سایر هزینه‌های تزریق چربی اضافه می‌شود.

هزینه کلینیک و دستمزد پزشک

یکی دیگر از نکات کلیدی و تاثیر گذار در نرخ تمام شده تزریق چربی دستمزد پزشک و هزینه کلینیک است. هزینه‌ای که هر پزشک بابت تزریق چربی از شما می‌گیرد، بر اساس میزان تجربه و دانش است به همین دلیل اگر به دنبال کیفیت عالی هستید باید هزینه بیشتری را به پزشکان با تجربه بپردازید.

علاوه بر هزینه پزشک باید در نظر داشته باشید که هزینه کلینیک نیز باید در مجموع پرداختی خود حساب کنید. هر کلینیک بسته به نوع خدماتی که در اختیار شما قرار می دهد، هزینه و تعرفه بیشتری دارد. در نظر داشته باشید که در اکثریت پزشکان ۶ ماه بعد از عمل ویزیت به صورت رایگان انجام می‌شود اما در بعضی مراکز حتی بعد از عمل نیز، بیمار مجبور به پرداخت ویزیت می‌باشد. حتما قبل از عمل جراحی بابت ویزیت های داده شده از کلینیک سوال بفرمایید.

نیاز به عمل مجدد

این نکته را به یاد داشته باشید که چربی‌های تزریق شده طبیعی هستند و در بعضی موارد لازم است که تزریق دوباره صورت گیرد. در بدن برخی از افراد چربی‌ای که به وسیله ساکشن از بدن فرد گرفته شده است بعد از مدت زمان بسیار کمی جذب بافت‌های بدن می‌شود و حجم آن به شدت کم می‌شود.

در مواردی دیگر دیده شده است که چربی‌ها به طور کامل از بین رفته یا به دلیل رعایت مراقبت های لازم چربی‌ها در بدن حرکت کرده‌اند. در چنین مواردی بیمار باید دوباره به پزشک مراجعه کرده و پیگیری‌های لازم صورت گیرد تا هرچه سریع‌تر مشکلات گفته شده در بالا برطرف شوند. از این رو، فرد مجبور به پرداخت هزینه دوباره‌ای می‌شود. در برخی دیگر از موارد فرد پس از عمل احتیاج به تزریق ترمیمی یا عمل ترمیمی دارد تا به نتیجه دلخواه برسد که این امر نیز باعث افزایش هزینه می‌شود.

عوارض جانبی تزریق چربی

عوارض جانبی تزریق چربی

ممکن است پس از تزریق در ناحیه تزریق احساس درد بسیار خفیفی در فرد دیده شود

به وجود آمدن کبود شدن در نقطه تزریق چربی با احتمال بسیار کم

ایجاد حساسیت یا سوزش بسیار خفیف در نقطه تزریق چربی

در صورت رعایت نکردن اقدامات مراقبتی و بهداشتی توسط فرد ایجاد عفونت پس از تزریق

هزینه تزریق چربی چقدر است؟

همانطور که اشاره گردید، هزینه تزریق چربی بستگی به میزان تجربه پزشک دارد و معمولا بین ۳.۰۰۰.۰۰۰ الی ۶.۰۰۰.۰۰۰ میلیون تومان در نواحی صورت متغییر می باشد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا