خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

هزینه کاشت مو – قیمت کاشت هر تار مو در سال ۱۴۰۰ (۲۰۲۲)

نکات برگزیده مطلب
  • هزینه کاشت مو بستگی به میزان تخصص و تجربه پزشک دارد، میزان قیمت کاشت موی طبیعی در مراکز کاشت مو از 7 الی 12 ملیون تومان متغییر می باشد و بستگی به میزان طاسی سر دارد.
۰
(۰)

فناوری کاشت مو یکی از دستاوردهای مهم و بسیار کاربردی علم پزشکی و زیبایی محسوب می‌شود. کاشت مو دغدغه کم‌مویی و طاسی درصد زیادی از افراد جهان را تا حدود زیادی برطرف کرد. اولین کاشت مو به قرن نوردهم برمی‌گردد، بعد از آن هر روزه این عمل پیشرفته‌تر می‌شد و روش‌های مختلفی برای آن ارائه شد. تا به امروز که کاشت مو با دستگاه‌های مدرن و کیفیت بالا انجام می‌شود. یکی از مسائل مورد نظر متقاضیان و سوالات پرتکرار آن‌ها این است که هزینه کاشت مو در کلینیک‌های معتبر تهران چقدر است؟ مسئله دیگر ماندگاری کاشت مو و میزان طبیعی بودن آن است. زیرا افراد زیادی به کاشت مو اقدام کرده‌اند و نتیچه نگرفته‌اند. میزان ماندگاری و قیمت کاشت هر تار مو به عوامل مختلفی همچون کلینیکی که مراجعه می‌کنید، نوع روش کاشت مو، میزان تبحر و تجربه پزشک و … بستگی دارد. خانه پزشک ایرانیان در این مقاله شما را با عوامل مختلف موثر در هزینه کاشت مو و ایمپلنت مو آشنا خواهد کرد. امیدواریم با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالات خود برسید. اما برای اطلاع دقیق از قیمت‌ روش‌های مختلف کاشت مو باید به کلینیک مورد نظر خود مراجعه کنید.

هزینه کاشت مو در سال ۱۴۰۰ (۲۰۲۱)

اگر ریزش مو به دلایل ژنتیکی نباشد، کاشت مو تنها راه رسیدن به یک تصویر طبیعی است. جراحی کاشت مو یکی از روش‌های علمی ثابت شده برای از بین بردن طاسی است. اما از آنجایی که این عمل در گروه عمل‌های زیبایی قرار می‌گیرد، می‌توان گفت اکثریت بیمه‌های ایران تعهدی نسبت به پرداخت هزینه کاشت مو ندارند و این امر هزینه کاشت مو را به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های داوطلبان جراحی پیوند مو تبدیل کرده است.

عوامل تعیین کننده هزینه کاشت مو

عوامل تعیین کننده هزینه کاشت هر تار مو

منطقه جغرافیایی

باور این نکته شاید سخت به نظر برسد، اما منطقه جغرافیایی که در آن انتخاب به کاشت مو می‌کنید از اهمیت بسزایی در هزینه تمام شده کاشت مو دارد. تفاوت قیمت تمام شده کشور به کشور، شهر به شهر و حتی از کلینیکی به کلینیک دیگر متفاوت است. نکته قابل توجه آن است که حتی با استفاده از یک روش مشخص اما هزینه ی کاشت مو در کلینیک ‌های مختلف، متفاوت است.

این نکته را فراموش نکنید که کیفیت کاشت مو در ایران از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است. هزینه کاشت مو در ایران نسبت به سایر کشورها ارزان تر می‌باشد. اما این کم بودن هزینه در مقایسه با دیگر کشورها به دلیل پایین بودن کیفیت ارائه شده نمی‌باشد، بلکه به دلیل رقابت شدید و تعداد بسیار بالای مراکز کاشت مو در ایران است. ممکن یک پزشک در دو کلینیک متفاوت قیمت‌های مختلفی برای یک روش مشخص کاشت مو به شما ارائه دهند که تنها دلیل آن تفاوت در تعرفه مخصوص آن است. دقت در انتخاب کلینیک در قیمت تمام شده نرخ کاشت مو بسیار تاثیر دارد. خانه پزشک ایرانیان تلاش می‌کند تا بالاترین کیفیت و بهترین قیمت را در اختیار شما قرار دهد.

میزان طاسی و گرافت‌های کاشته شده

در نظر داشته باشید که اگر میزان طاسی بالا باشد، احتیاج به کاشت گرافت‌های بیشتری روی سر افراد است. افزایش گرافت به معنای افزایش میزان انرژی، زمان و مواد مصرفی است. بالارفتن موارد گفته شده باعث بالا رفتن قیمت کاشت هر تار مو برای فرد متقاضی می‌شود.

روش کاشت مو

یکی از مهمترین عامل‌های تعیین کننده در قیمت تمام شده برای پیوند مو، روش انتخابی برای کاشت مو است. برای انجام بعضی از روش‌ها احتیاج به دستگاه خاصی می‌باشد اما روشی مانند کاشت مو به روش FIT توسط اپراتور مخصوص انجام می‌گیرد، در واقع فرآیند برداشت و کاشت فولیکول مو به وسیله دست صورت می‌گیرد و روشی ارزان و در دسترس‌تر برای کلینیک‌های کاشت مو است.

در چه سنی برای کاشت مو اقدام می کنید؟

توصیه می کنیم در سنین کم، پیوند مو را انجام ندهید چون ممکن است دوباره دچار ریزش مو شده و مجددا نیاز به پیوند طبیعی مو باشد. همین اتفاق باعث افزایش هزینه ها خواهد شد.

به چه میزان استخراج گرافت نیاز است؟

اگر تعرفه های وزارت بهداشت برای پیوند مو را بررسی کنید، هزینه مشخصی برای هر گرافت تعیین شده است. لذا بسته به اینکه شما به چه تعداد گرافت نیاز دارید، قیمت نهایی متفاوت خواهد بود.

هزینه پایه کلینیک چقدر است؟

هر کلینیک زیبایی براساس خدمات ارائه شده، نوع تجهیزات مورد استفاده و همچنین دستمزد متخصصین خود، هزینه هایی تعریف کرده و در نهایت لیست قیمت ها را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

هزینه کاشت مو در ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی

جالب است بدانید که یکی از دلایل و جذابیت‌های ترکیه برای کشورهای اروپایی، انجام جراحی ‌های پزشکی با قیمتی بسیار مناسب است. دسترسی به جراحانی متخصص و هزینه پایین، ترکیه را به مهد جراحی‌های پزشکی تبدیل کرده است. نرخ کاشت مو در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه، کانادا و انگلستان حدود ۱۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دلار است. هزینه متوسط پیوند مو در ایران به طور میانگین بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است. این هزینه بسیار کم نسبت به دیگر کشورهای جهان باعث جذب مشتریان زیادی در کلینیک‌های کاشت مو در ایران شده است. همچنین کشور ایران دارای متخصصان بسیار زیادی در زمینه کاشت مو است. دلیل تخصص بسیار بالای این افراد بالا بودن میزان عمل جراحی در ایران است که سبب کسب تجربه بسیار زیادی برای این افراد شده است.

هزینه کاشت مو در ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی

ارزان‌ترین روش کاشت مو

یکی از ارزانترین روش‌های کاشت مو استفاده از کاشت مو به روش FUT است که در مقایسه با دیگر روش‌های کاشت مو از قیمت مناسب تری برخوردار است. فولیکول‌های مو در این روش به صورت همزمان و با سرعت صورت می‌گیرد به همین دلیل مدت زمان سپری شده برای پیوند مو به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. کاهش زمان و بالا رفتن سرعت عمل باعث ارزان تر شدن روش FUT نسبت به دیگر روش‌ها شده است.

در مقابل روش FIT فولیکول‌ها به صورت مجزا و تک تک از بانک مو برداشته و پیوند داده می‌شود، لذا زمان اختصاص داده شده برای این روش بالا می‌رود. همین امر باعث بالا رفتن نرخ تمام شده در این روش می‌شود.

هزینه کاشت مو به روش SUT

طبق گفته بسیاری از کلینیک‌های کاشت مو به روش SUT یکی از بروزترین روش‌ها در ایران است، برداشت فولیکول مو در این روش به وسیله دستگاه صورت می‌گیرد. کاملا بدیعی است که سرعت در این روش بسیار بالاتر از روش استفاده از دست انسان است به همین دلیل هزینه کاشت مو به کمک روش SUT نسبت به روش FIT کمتر است. لازم به ذکر است که اگر روش FIT را برای کاشت مو انتخاب کرده و تعدادی بیشتر از ۲۵۰۰ گرافت لازم داشته باشید، فرایند پیوند مو باید در ۲ روز صورت پذیرد. لذا این افزایش زمان همراه با افزایش قیمت تمام شده است. مبلغ مورد نیاز برای پیوند مو به روش SUT به طور میانگین بین ۵ تا ۷ میلیون تومان تخمین زده می‌شود.

هزینه کاشت مو به روش SUT

هزینه کاشت مو به روش MFIT

روش MFIT برای پیوند مو یکی از جدیدترین و به روزترین روش‌های موجود در دنیا است. خوشبختانه این روش نیز به تازگی وارد کشور ایران هم شده است و مورد توجه علاقه مندان به کاشت مو قرار گرفته است. می‌توان گفت روش MFIT به صورت تقریبی مانند روش کاشت مو به وسیله روش FIT می‌باشد اما تفاوت ریز و قابل توجه آن برداشت گرافت‌های مو با ظرافت و دقت بسیار بالاتری صورت می‌گیرد.

به دلیل برداشتن گرافت‌ها با دقت و تمرکز بیشتر، خونریزی و درد ایجاد شده برای فرد با این روش بسیار کم می‌شود. همچنین به طبع آن عوارض ایجاد شده که معمولا بعد از عمل پیوند مو صورت می‌گیرد به حداقل میزان خود می‌رسد. مدت زمان لازم برای بهبودی نیز به طور چشمگیری کاهش می‌یابد، همچنین می‌توان به این نکته توجه کرد که در روش نوین و جدید MFIT می‌تواند عمل جراحی مو را بدون تراشیدن سر انجام داد . هزینه تقریبی کاشت به این روش حدود ۶ تا ۹ میلیون تومان است.

کمترین هزینه کاشت مو

کمترین هزینه کاشت مو

در برخی موارد مشاهده شده است که قیمت‌های بسیار پایین برای پیوند مو با هیچ منطقی همخوانی ندارد و عددی بسیار عجیب و کم می‌باشد. کلینیک‌های پوست برای عمل پیوند مو نیاز به متخصص پوست و مو، پزشک جراح، پزشک عمومی، پرستار، دستیار، منشی و خدمه دارند که محاسبه هزینه‌های جاری با قیمت‌های تمام شده برخی از کلینیک‌های پوست و مو اصلا هم خوانی ندارند. به خاطر داشته باشید که اکثر مراکزی که قیمت های بسیار پایینی را برای جذب مشتری اعلام می‌کنند بعد از بازرسی و بازدید مامورین وزارت بهداشت پلمپ می‌شوند.

یکی از اشتباهاتی که برخی افراد مرتکب می شوند این است که به دنبال کمترین هزینه کاشت طبیعی مو هستند. عزیزان دقت کنید پیوند مو بسیار حساس است و اگر به خوبی انجام نشود، نه تنها وقت و هزینه شما هدر رفته بلکه قدرت بانک مو نیز کاهش پیدا می کند. به این معنا که شاید نتوانید مجددا ایمپلنت مو را انجام دهید. بنابراین در انتخاب کلینیک و متخصص، به هیچ عنوان براساس قیمت عمل نکنید. در واقع شما باید به سراغ بررسی مهارت متخصص و خدمات کلینیک باشید تا از نتیجه نهایی کار مطمئن شوید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا