خدمات زیبایی مو

پروتز مو یا کاشت مو ؟ – ترمیم موهای آسیب دیده

۰
(۰)

پروتز مو قبل از این که به عنوان یک راه‌حل معرفی شود پاسخی به سوالات مایوس‌کننده کسانی است که در نهایت به این شیوه روی می‌آورند. بیایید از دریچه دیگری به این قضیه نگاه کنیم. اصولا ریزش مو یا مشکلات شایع دیگر از قبیل طاسی و کم‌پشت شدن موها بر اثر شرایط ویژه یا بیماری‌های مختلف و شیمی‌درمانی در نقطه خاصی از پوست سر روی می‌دهد که این مشکلات یکی از شایع‌ترین مواردی است که افراد با آن مواجه هستند. با این وصف لزوما این نوع پروتز یک روال دائمی نداشته و امکان جایگزین کردن سایر شیوه‌ها با آن وجود دارد. شاید در نگاه نخست می‌اندیشید علت آن چیست و در این شرایط چه رفتاری باید در پیش بگیرید. در واقع زمانی که بیماران (زنان و مردان) از ریزش مو شکایت دارند و به پزشکان متخصص پوست و زیبایی مراجعه می‌کنند قصد دارند تا سریع‌ترین و بهترین درمان ممکن را دریافت نمایند.

شاید حتی به شما در این شرایط پیشنهاد شود که از کلاه‌گیس یا روش‌هایی از قبیل پروتز یا کاشت مو استفاده کنید که هریک معایب و مزایای خاص خودشان را دارند. در این مطلب سعی داریم تا درباره پروتز مو اطلاعات مناسبی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب کلینیک پروتز مو یا پاسخ دادن به این سوال که پروتز مو بهتر است یا کاشت مو تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

پروتز مو یا کاشت مو؛ انتخاب با شماست

پروتز مو را می‌توان یک راه‌حل ساده و سریع نامید که می‌تواند در یک دوره مشخص غالبا تا دو سال نیز البته با در نظر گرفتن کیفیت مواد مورداستفاده ماندگاری داشته باشد. نباید فراموش کنید که این روش نمی‌تواند بر اساس تعاریف به عنوان درمان یا راه‌حل ترمیمی در نظر گرفته شود. در این روش نصب موها در ناحیه‌ای که دچار طاسی یا ریزش شده است صورت می‌گیرد. بدین صورت که موهای پروتزی در لایه‌ای شبکه مانند که بیس پروتز نام دارد قرار می‌گیرد. این لایه مصنوعی طوری طراحی شده است که شباهت زیادی به پوست انسان و نسوج آن دارد. به‌عبارت دیگر شما با استفاده از این روش نمی‌توانید از ریزش موهایتان جلوگیری کنید بلکه باید همواره با این واقعیت روبه‎‌‌رو شوید که با این روند کنار بیایید یا متدهای دیگری را امتحان کنید. از همین رو در صورتی که تمایل دارید تا یک روش دائمی را بدین منظور برگزینید کاشت‌مو می‌تواند منطقی‌ترین پاسخ شما باشد.

هرچند کاشت مو نیز در مقایسه با پروتز نیازمند عمل جراحی و کاشت فولیکول مو  بوده  و با درد و حتی خونریزی همراه است با این وجود به دلیل توجیه‌پذیر بودن آن می‌تواند شیوه منطقی و مناسبی برای پوشش و درمان انواع طاسی و ریزش مو باشد. در صورتی که هنوز با این قضیه که پروتز مو بهتر است یا کاشت مو مشکل دارید بهتر است در نخستین فرصت با مراجعه به کلینیک پروتز مو و دریافت مشاوره از پزشکان متخصص به نتیجه‌گیری منطقی در این زمینه دست پیدا کنید.

مطالب بیشتر: کاشت مو بدون بانک مو امکان پذیر است؟

پروتز مو یا کاشت مو؟

هزینه پروتز مو

هزینه پروتز موی سر در مقایسه با کاشت‌مو بسیار پایین بوده و تابع عوامل مختلفی است. این موارد عبارتند از:

 1. اندازه و ابعاد بیس‌های پروتز
 2. تراکم و نوع پروتز
 3. طول موهای پروتز
 4. دستمزد نصب و هزینه‌های جانبی
 5. کیفیت مواد مورد استفاده در نصب پروتز موی سر
 6. شرایط و تعرفه‌های کلینیک پروتز مو

البته هزینه پروتزهای موی زنان به دلیل طول این موها بالاتر است. هرچند در این موارد می‌توان شرایط بازار و نوسانات ارزی موجود را نیز دخیل دانست. طبیعتا از لحاظ تحمیل هزینه‌های جانبی نصب پروتزهای مو از هر نظر با هزینه‌های پایین تری صورت می‌گیرد ولی با در نظر گرفتن هزینه‌های هر دوره که نصب پروتز تجدید می‌شود می‌توان گفت‌ که این هزینه‌ها نیز در طولانی مدت افزایش پیدا خواهد کرد. در نهایت شما باید به این نکته دست پیدا کنید که با توجه به هزینه‌هایی که قرار است بپردازید از نظر شما پروتز مو بهتر است یا کاشت مو و این یک انتخاب حساس و تعیین‌کننده خواهد بود.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو

مقایسه پروتز مو و کاشت مو

 1. در مراحل اولیه نصب پروتز صرفا ناحیه مورد نظر که قرار است بیس روی آن با استفاده از چسب مخصوص چسبانده شود تراشیده و پاکسازی می‌شود. در عمل کاشت مو موضع مورد نظر مورد بی‌حسی قرار می‌گیرد تا عملیات برداشت از بانک مو و کاشت فولیکول‌ها انجام شود.
 2. نصب پروتز مو فاقد درد بوده و در مدت‌زمان کوتاهی انجام می‌گیرد. کاشت مو روند پیچیده‌ای داشته و در حین عمل جراحی ممکن است با درد و حتی خونریزی هم توام باشد.
 3. ابعاد بیس پروتز با توجه به اندازه محلی که قرار است پروتز موی سر در آنجا نصب شود در نظر گرفته می‌شود. استفاده از چسب‌های کراتینه و گیاهی ضد آلرژیک اثرات حساسیت‌زایی را به حداقل می‌رساند. کاشت مو ممکن است با التهابات و تورم پس از عمل همراه باشد.
 4. نصب پروتزهای موی سر فاقد دوران نقاهت بوده و به محض اتمام کار قابل مشاهده است. عمل کاشت مو دارای دوران نقاهت بوده و روند بهبود و علایم اولیه موفقیت کاشت مو در کوتاه مدت تا ۱۰ روز و به تدریج در طولانی مدت تا یک سال قابل مشاهده است.
 5. نصب پروتزهای مو دائمی نبوده و به صورت مقطعی و در طی دوره های خاص باید تکرار و تعویض شود. عمل کاشت مو در صورت مراقبت های بهداشتی در زمره یک روش درمان دائمی به‌شمار می‌رود.
 6. هزینه پروتز در کلینیک پروتز مو بسیار پایین بوده در حالی که در عمل کاشت مو با توجه به شرایط مختلف این هزینه‌ها به مراتب بیشتر است.

اگر تا این مرحله هنوز هم نتوانسته‌اید دریابید که سرانجام پروتز مو بهتر است یا کاشت مو بهتر است مزایا و معایب این دو روش را نیز از نظر بگذرانید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

مزایا و معایب پروتز مو

مزایا و معایب پروتز مو

برخی از مهمترین مزایای پروتز مو عبارتند از:

 1. تعویض و نصب پروتزهای مو به سرعت و در مدت‌زمان کوتاه انجام می‌شود.
 2. هزینه نصب پروتز پایین است و این موها حالت و رنگ طبیعی دارند.
 3. با توجه به حالت‌ و ابعاد محل نصب می‌تواند در نظر گرفته شود.
 4. نصب پروتزهای مو ساده بوده و چندان پیچیده نیست. بلافاصله پس از نصب می‌توان فعالیت‌های روزانه را از سر گرفت.

برخی از معایب نصب پروتز مو نیز عبارتند از:

 1. ممکن است در مواردی نصب پروتز خارج از کلینیک پروتز مو صورت گیرد که توصیه موکد این است حتما زیر نظر پزشک متخصص پوست و زیبایی این کار انجام شود.
 2. به دلیل عدم جریان هوا در زیر لایه‌شبکه مانند(بیس) و تعریق پوست، تجمع میکروب و ایجاد عفونت و در نتیجه بوی نامطلوب دور از انتظار نیست.
 3. تعویض دوره‌ای پروتز می‌تواند هزینه‌ های جانبی مختلفی را نیز همزمان به شما تحمیل کند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش ترکیبی

مزایا و معایب کاشت مو

برخی از مهم‌ترین مزایای کاشت مو عبارتند از:

 1. اثربخشی و ماندگاری عمل کاشت مو دائمی بوده و غیر از موارد خاص نیاز به تکرار ندارد.
 2. موها کاملا طبیعی بوده و پوشش کاملا مناسبی در موضع مورد نظر ایجاد می‌کند.
 3. استفاده از بانک موی طبیعی در ناحیه پشت سر در صورت لزوم یا سایر نواحی از قبیل سینه یا کتف‌ها به تشخیص پزشک

مهم‌ترین معایب کاشت مو را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 1. هزینه بالای کاشت مو و امکان خونریزی یا التهاب پس از عمل
 2. داشتن درد در ناحیه برداشت و کاشت مو
 3. داشتن عوارض مختلف پس از عمل کاشت مو
 4. برجای ماندن اسکار جای زخم در محل کاشت یا برداشت مو
 5. بی‌حسی موضعی طولانی مدت در برخی افراد

توصیه می‌کنیم برای نصب پروتزهای باکیفیت حتما به کلینیک پروتز مو معتبر مراجعه نمایید و از راهنمایی و مشاوره پزشکان متخصص پوست و زیبایی غافل نشوید. اکنون دیگر زمان آن رسیده است تا با خیال راحت تصمیمتان را بگیرید. مطمئنا تاکنون دریافته‌اید که از بین دو گزینه پیش رویتان پروتز مو بهتر است یا کاشت مو؟. امیدواریم این مطلب در انتخاب آگاهانه شما مفید واقع شده باشد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا