جوانسازی پوست

موارد کاربرد ژل پرفکتا و مدت ماندگاری

۰
(۰)

ژل پرفکتا نوعی فیلر قابل تزریق است که از هیالورونیک اسید تهیه شده است و بهتر از دیگر انواع شناخته شده فیلر است، ژل پرفکتا دارای ۵ نوع مختلف است پرفکتا Fine line و پرفکتا Complement به پر کردن خطوط ایجاد شده در صورت کمک می‌کنند. پرفکتا Derm برای ترمیم خطوط عمیق‌تر و خطوطی مورد استفاده قرار می‌گیرد که ناشی از نشان دادن احساسات با عضلات صورت است. پرفکتا Deep و Subskin حجم قابل توجهی به نقاطی که تزریق می‌شوند مانند خط فک و همچنین برای شکل دهی به بینی، می‌دهند. پزشک با معاینه کردن متقاضی و بررسی کردن هدف او در مورد نوع ژل پرفکتا تصمیم گیری خواهد کرد. پرفکتا برای از بین بردن خطوط خط اخم، خطوط بینی، افزایش حجم لب یا گونه، تغییر شکل بینی، چانه و فک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این مقاله خانه پزشک ایرانیان به بررسی ژل پرفکتا خواهد پرداخت.

بیشتر بخوانید: تزریق زل به زیر چشم

انواع ژل پرفکتا

۵ نوع فرمولاسیون مختلف ژل پرفکتا در دسترس قرار دارد از جمله:

پرفکتا Fine line نیم میلی لیتر (۲۰ میلی‌گرم بر میلی‌لیتر، ۱۸۰ هزار جز ژل در هر یک میلی‌لیتر):

این نوع ژل پرفکتا قابلیت تزریق به صورت را دارد و هدف از تزریق، درمان خطوط چهره از جمله خط اخم است و ماندگاری این نوع ژل پرفکتا حداقل بین ۴ تا ۶ ماه است.

ژل پرفکتا و انواع آن

پرفکتا Derm یک میلی لیتر (۲۰ میلی گرم بر میلی لیتر، ۹۰ هزار جز ژل در هر یک میلی لیتر):

این نوع ژل پرفکتا به صورت تزریق می‌شود و هدف از تزریق درمان خطوط متوسط مانند خط اخم، خطوط عمیق دور چشم و دهان است. همچنین می‌تواند به لب‌ها نیز حجم دهد و ماندگاری آن بین ۶ تا ۱۲ ماه خواهد بود.

پرفکتا Deep یک میلی لیتر (صفر میلی گرم بر میلی لیتر، ۸ هزار جز ژل در هر یک میلی لیتر):

این نوع ژل به صورت تزریق می‌شود و هدف از تزریق، بهبود خطوط عمیق ایجاد شده در صورت مانند خطوط روی بینی است. همچنین برای حجم دهی به صورت، گونه‌ها، چانه و لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ماندگاری این ژل حداقل ۸ تا ۱۲ ماه خواهد بود.

پرفکتا Sunskin 3 * یک میلی لیتر (۲۰ میلی گرم بر میلی لیتر، ۲  هزار جز ژل در هر یک میلی لیتر):

این ژل به صورت تزریق می‌شود و می‌توان از سوزن یا کانولا برای این کار استفاده کرد و قابلیت از بین بردن خطوط ناشی از حرکت زیاد عضلات و اسکار را دارد. همچنین می‌توان آن را به استخوان فک، گونه‌ها و چانه تزریق کرد. ماندگاری این نوع ژل پرفکتا حداقل بین ۱۲ تا ۱۸ ماه خواهد بود

پرفکتا ۰.۸Complement میلی لیتر (۲۰ میلی گرم بر میلی لیتر، ۱۸۰  هزار جز ژل در هر یک میلی لیتر):

این نوع ژل پرفکتا نیز به صورت تزریق می‌شود که برای ترمیم دیگر روش‌ها مورد استفاده قرارمی‌گیرد از جمله سم بوتولینوم و ماندگاری آن حداقل ۴ تا ۶ ماه خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل سینه

نقاطی که ژل پرفکتا به آن تزریق خواهد شد

 1. رفع خطوط ایجاد شده بر روی بینی
 2. حجم‌دهی به صورت
 3. حجم‌دهی به لب‌ها
 4. بینی
 5. خط لبخند و اخم
 6. گونه‌ها
 7. چانه

مزایای ژل پرفکتا

 1. ژل پرفکتا یک پرکننده ایمن و بی‌خطر است زیرا به طور طبیعی در پوست ساخته می‌شود و خطر ایجاد حساسیت در آن بسیار پایین است.
 2. ژل پرفکتا به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد اما هنوز توسط سازمان FDA تایید نشده است.
 3. اگر از نتیجه نهایی تزریق ژل پرفکتا راضی نباشید پزشک با تزریق آنزیم هیالورونیداز آن را حل خواهد کرد.
 4. از نظر اقتصادی تزریق ژل پرفکتا مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

معایب ژل پرفکتا

 1. توسط سازمان FDA هنوز تایید نشده است.
 2. نتایج آن دائمی نیست که البته این مورد در رابطه با تمام فیلر‌ها صدق می‌کند.

انتظارات از ژل پرفکتا

طبق بررسی‌های خانه پزشک ایرانیان، قبل از این که ژل پرفکتا تزریق شود پزشک ناحیه تحت درمان را بی‌حس خواهد کرد همچنین ناحیه مورد نظر و تمام ابزاری که قرار است مورد استفاده قرار گیرند استریل خواهند شد. بر اساس وبسایت پرفکتا، ژل پرفکتا حاوی مقداری ماده بی‌حسی ملایم و خفیف است که از شدت درد بعد از تزریق خواهد کاست.  هر درمان حداقل بین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه به زمان نیاز دارد که البته به تعداد نقاط تحت درمان نیز بستگی خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل

ماندگاری ژل پرفکتا

بعد از درمان، بلافاصله تغییر در چهره را مشاهده خواهید کرد. خطوط عمیق بهبود یافته‌اند و از حجم کافی برخوردار خواهند بود. کمی کبودی و تورم را بعد از درمان تجربه خواهید کرد که بعد از چند روز تا چند هفته از بین خواهد رفت که این بستگی به روش تزریق و واکنش بدن شما خواهد داشت. برای کاهش تورم می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید و چند مرتبه بعد از تزریق بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید. به مدت ۲۴ ساعت بعد از درمان از آرایش کردن، دوش آب داغ و یا انجام ورزش‌های سنگین بپرهیزید. توصیه می‌شود که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، هوای بسیار سرد و سونا برای مدت دو هفته اجتناب کنید با این کار از ناحیه درمان شده محافظت خواهید کرد.

نتیجه حاصل از تزریق ژل پرفکتا دائمی نیست زیرا هیالورونیک اسید به صورت تدریجی و با گذر زمان به بدن جذب خواهد شد. ماندگاری ژل پرفکتا بین ۶ تا ۱۸ ماه خواهد بود که البته به ناحیه‌ای که تزریق انجام شده است بستگی خواهد داشت در صورتی که تزریق ژل پرفکتا به لب انجام شده باشد، به دلیل اینکه لب‌ها در حال حرکت هستند، جذب هیالورونیک اسید نسبت به نواحی که تقریبا بی‌حرکت هستند مانند گونه و بینی سریع‌تر خواهد بود.

طبق گزارش افرادی که تزریق ژل پرفکتا انجام داده‌اند، از نتایج تزریق خود راضی هستند زیرا درد آن قابل تحمل بوده، کبودی قابل توجهی ایجاد نشده و فقط ناحیه درمان برای چند روز نسبت به لمس کردن حساس بوده است و به طور کلی چهره جدید مورد قبول و رضایت متقاضی بوده است.

هزینه تزریق ژل پرفکتا

حجم ژل پرفکتا برای تزریق با توجه به ناحیه تحت درمان، عمق هر خط و میزان حجمی که نیاز است ایجاد شود مشخص خواهد شد. به عنوان مثال مقدار حجم مورد نیاز برای ژل پرفکتا به لب‌ها بین ۰.۵ تا ۱ میلی‌لیتر خواهد بود در حالی که گونه‌ها به یک تا ۳ میلی‌لیتر ژل پرفکتا نیاز دارند اما به طور کلی هزینه یک میلی‌لیتر ژل پرفکتا تقریبا یک میلیون و هفتصد هزار تومان است.

بیشتر بخوانید: تزریق ژل لب روسی

ژل پرفکتا ساخت کجا است؟

ژل پرفکتا توسط شرکتی فرانسوی در آمریکا تولید می‌شود و از هیالورونیک حیوانی در تهیه آن استفاده نشده است.

ترکیبات ژل پرفکتا

ترکیبات تشکیل دهنده ژل پرفکتا

پرفکتا حاوی ترکیبات پایدار شده دو فازی هیالورونیک غیر حیوانی است که این ذرات دارای اندازه‌های مختلفی هستند و همین امر موجب ایجاد تنوع در ژل پرفکتا شده است. هر نوع حاوی ۲۰ میلی‌گرم بر میلی‌لیتر هیالورونیک است به عنوان مثال پرفکتا Complement حاوی ۱۸۰ هزار جز ژل در یک میلی‌لیتر است که برای درمان خطوط ایجاد شده در صورت استفاده می‌شود در حالی که پرفکتا Deep حاوی ۸ هزار جز ژل در هر میلی‌لیتر است که برای درمان خطوط عمیق و خطوط ایجاد شده بر گونه، چانه و لب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چه کسانی اجازه تزریق ژل پرفکتا را دارند؟

تنها افرادی که برای تزریق آموزش دیده‌اند مانند پزشکان و پرستاران اجازه تزریق ژل پرفکتا را به متقاضی دارند در ضمن لازم است بدانید که برای تزریق این ژل نیاز به تست حساسیت نیست.

ژل پرفکتا از جمله فیلر‌های تولید شده از هیالورونیک اسید است که برای جوان‌سازی پوست به چهره تزریق می‌شود خانه پزشک ایرانیان در این مقاله ضمن معرفی کامل این محصول و انواع آن به بررسی ویژگی‌های آن نیز پرداخت.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
realselfconsultingroom
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا