خدمات زیبایی مو

نتایج تکنیک کاشت ابرو با استفاده از موی بدن

نکات برگزیده مطلب
  • پیوند ابرو یک روش عالی برای ترمیم و درمان ابروھای آسیب دیده است داشتن ابروھای پرپشت و پررنگ تاثیر زیادی بر زیبایی چھره خواھد داشت اگر چه گزینه اول برای انتخاب بانک مو، سر است اما در صورتی که مو سر تراکم کافی نداشته باشد استفاده از مو بدن گزینه مناسبی خواھد بود خانه پزشک ایرانیان در این مقاله تمام جوانب کاشت ابرو یا مو بدن را مورد بررسی قرار داد.
۰
(۰)

ریزش ابروها و ابروهای کم پشت دغدغه بسیاری از خانم‌هاست. بعلاوه بسیاری از خانم‌ها از حالت و فرم ابروهای خود راضی نیستند و یا در دو ابروی آن‌ها نامتقارنی زیادی مشاهده می‌شود. راه‌های مختلفی برای رفع مشکلات ابرو وجود دارد. کاشت ابرو تنها روش دائمی و طبیعی برطرف کردن این مشکلات و داشتن ابروی دلخواهتان است. برای کاشت ابرو معمولا موهای سر به عنوان بانک مو انتخاب می‌شوند. اما همواره این سوال مطرح می‌شود که آیا کاشت ابرو با استفاده از موی بدن امکان پذیر است؟ همانطور که گفتیم گزینه اول بانک مو برای ابرو موهای پشت و اطراف سر فرد هستند، اما پیوند ابرو با موی بدن هم امکان‌پذیر است. برای افرادی که دارای بانک موی قوی در قسمت سر خود نیستند، از موهای بدن آن‌ها برای کاشت و پیوند به ابرو استفاده می‌شود. برای داشتن کاشت طبیعی ابرو با موی بدن، باید حتما به مراکز معتبر کاشت مو و پزشکان باتجربه و با مهارت مراجعه کنید. خانه پزشک ایرانیان در این مقاله اطلاعاتی را در زمینه کاشت ابرو با موی بدن در اختیار شما عزیزان قرار داده است. امیدواریم این اطلاعات برای شما مفید واقع شوند.

این روزها بسیاری از افراد به دلیل عادت‌های غلط زندگی مثل استفاده از وسایل آرایشی به صورت مداوم، تاتو ابرو، ژنتیک و … دچار ریزش در ابروهای خود می‌شوند. کاشت ابرو یکی از موثرترین و بهترین روش‌ها برای بازگرداندن زیبایی مجدد به ابروهای خود است. البته موضوع مهمی که در این خصوص باید توجه کرد داشتن بانک مو قوی برای برداشت تعداد فولیکول‌های مورد نیاز در حین انجام کاشت مو است. از آنجایی که ممکن است برخی افراد بانک مو مناسبی را برای این کار نداشته باشند سوالی که ذهن اغلب افراد را به خود درگیر می‌کند این است که آیا کاشت ابرو با موی بدن امکان پذیر است یا نه؟

پیوند ابرو با موی بدن

مو بدن گزینه‌ای دیگر برای بانک مو در پیوند ابرو محسوب می‌شود و به بهبود آن نیز کمک می‌کند اما باید در نظر داشته باشید این کار زمانی ممکن است که موها با مهارت خاص از محل مورد نظر جدا شده و به ابرو پیوند داده شود؛ برای رسیدن به این هدف موی انتخابی باید از ناحیه‌ای استخراج شود که شباهت زیادی با موی ابرو دارد به عنوان مثال موی زیر بغل و ران از نظر ضخامت و طول بیشتر به ابرو شبیه است؛ پاها منبع بسیار خوبی به عنوان دهنده فولیکول برای آن دسته افرادی که ابروهای سالمی ندارند محسوب می‌شوند موهای این قسمت از بدن مشابه موهای ابرو هستند و به صورت طبیعی رشد کندتری دارند در نتیجه ابرو کمتر نیاز به اصلاح خواهد داشت با این وجود موهای دیگر نقاط بدن نیز ممکن است به عنوان موی پیوند به ابرو مورد استفاده قرار گیرند و این به تصمیم پزشک بستگی خواهد داشت زیرا ممکن است نتیجه خوبی به همراه داشته باشد؛ هرچه کیفیت پیوند ابرو بهتر باشد نتیجه حاصل از آن بهتر خواهد بود و بیمار رضایت بیشتری خواهد داشت.

پیوند ابرو با موی بدن

ویژگی موهای بدن

بیشتر موهای بدن به گونه‌ای هستند که برای ترمیم مو مناسب نیستند، موهای ریش، تن، زیر بغل و شرمگاهی بعد از دوران بلوغ، برای پیوند مو مناسب هستند بین ۳۰ تا ۸۵ درصد از موهای بدن در فاز تلوژن قرار دارند و موهای فاز آناژن کوتاه‌تر هستند چند سال بعد از مقایسه موهای پیوند داده شده از سر و دیگر نقاط بدن به صورت مداوم متوجه شده‌اند که موهای پیوندی که از سر جدا شده‌اند نسبت به موهای دیگر نقاط بلندتر و ضخیم‌تر هستند؛ تنها مو ریش در مقایسه با مو سر ضخامت بیشتری دارد مو بدن تقریبا فر است و معمولا بعد از پیوند نیز فر خواهند ماند اما طول بیشتری خواهد داشت با این وجود با صاف کردن موهای بدن می‌توان آن را شبیه به موی سر یا ابرو کرد مو بدن بیشتر در لایه میانی پوست قرار دارد در حالی که موی سر در لایه‌های عمیق بافت قرار دارد، موی بدن بعد از خارج شدن از سطح پوست به منفرد و در زوایای مختلفی رشد می‌کند در مواقعی که موی بدن دارای دو تا سه فولیکول باشد آن‌ها را شناسایی می‌کنند و آن‌ها را از قفسه سینه یا ریش استخراج کرده و به ابرو پیوند می‌زنند.

طبق بررسی‌های خانه پزشک ایرانیان، مو بدن دارای چرخه رشد کوتاه‎تری نسبت به موی سر دارد به همین دلیل بهترین گزینه پیوند ابرو از مو سر است هر کدام از تار موهای سر بین ۱ تا ۶ سال رشد می‌کنند و سپس بین ۴ تا ۶ هفته وارد فاز استراحت می‎شوند که در این مرحله فولیکول مو قبل از رشد دوباره خارج می‌شود و مو جدید رشد می‌کند اما مو بدن دارای چرخه رشد کاملا متفاوتی است چرخه رشد آن کوتاه‌تر و فاز استراحت آن نیز طولانی‌تر است به عبارت دیگر فولیکول‌هایی که طی پیوند ابرو به ابرو منتقل می‌شوند بیشتر زمان عمر خود در فاز استراحت قرار دارند و تنها بخشی از آن‌ها رشد خواهد کرد و قابل دیدن خواهند بود؛ با وجود این تفاوت‌ها پیوند ابرو از مو بدن برای افرادی که منبع دیگری برای انتقال مو ندارند گزینه مناسبی است.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو به روش SUT

روش پیوند ابرو با مو بدن

در روش استاندارد پیوند ابرو، گرافت مو از بخشی که به عنوان دهنده گرافت انتخاب شده است از پشت سر خارج می‌گردد و معمولا جایی را انتخاب می‌کنند که تراکم مو زیاد باشد در پیوند مو از دیگر نقاط بدن نیز به عنوان دهنده مو استفاده نیز می‌شود و مو را از ناحیه مورد نظر با استفاده از بی‌حسی موضعی استخراج می‌کنند برای انجام این کار از ابزار بسیار کوچکی که ضخامت آن‌ها بین ۰.۷۵ تا ۱ میلی‌متر است استفاده می‌شود؛ جراح یک شکاف دایره‌ای دور گرافت مو ایجاد می‌کند سپس آن را به طور مستقیم بیرون می‌کشد و آن را در محلول قرار می‌دهد و در انتها آن را در محل مورد نظر پیوند می‌دهد.

روش پیوند ابرو با مو بدن

نگرانی های مربوط به پیوند مو از بدن

تفاوت‌های چشمگیری بین مو سر و بدن وجود دارد که بیمار باید قبل از پیوند اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشد مهم‌ترین فاکتورهای تاثیر‌گذار شامل محیط مورد نظر برای پیوند ابرو، رنگ و ضخامت یا ساختار مو است؛ ۴ نوع نگرانی برای فردی که از مو بدن به عنوان منبع مو پیوند استفاده می‌کند وجود دارد که عبارتند از:

  1. تفاوت موجود در ساختار مو بدن و سر
  2. فرایند انتقال مو
  3. موها بعد از دو یا سه سال از بین خواهند رفت
  4. ناسازگاری بین مو ابرو و مو بدن

آیا کاشت ابرو با موی بدن طبیعی است؟

جنس، ضخامت و حتی رنگ موهای بدن با هم تفاوت دارد. لذا متخصص باید به سراغ قسمت هایی از بدن برود که رنگ مو، شباهت بسیار زیادی به ابرو داشته باشد. اما آنچه که بیشتر از هر عامل دیگر، تعیین کننده فرم طبیعی ابروها خواهد بود، مهارت کاشت فولیکول است. متخصص باید گرافت ها ار در عمق  و زاویه مناسب قرار دهد تا بعد از رشد، ابروها طبیعی به نظر برسند.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو ترکیبی

 بهترین دکتر کاشت ابرو با موی بدن

در این مقاله متوجه شدید در صورتی که بانک موی پشت سر از قدرت کافی برخوردار نباشد، متخصص برای پیوند، ابرو به سراغ موی سایر قسمت های بدن خواهد رفت. به شما اکیدا توصیه می کنیم قبل از هر چیز تحقیق کنید و بهترین دکتر کاشت ابرو با موی بدن را پیدا کنید. در واقع این مرحله، حساس ترین مرحله کار است چرا که اگر متخصص از مهارت لازم برخوردار نباشد، نه تنها تمامی وقت و هزینه شما هدر رفته بلکه باعث می شود بانک موی بدن ضعیف شود. در نتیجه احتمال دارد نتوانید مجددا کاشت ابرو را انجام دهید.

مزایای استفاده از مو بدن برای پیوند ابرو

  1. استفاده از مو بدن به عنوان منبع پیوند ابرو این ویژگی را دارد که می‌تواند ابروها را به خوبی پر تراکم کند.
  2. مهم‌ترین نگرانی فرد از پیوند ابرو با مو بدن این است که آیا جای زخم بر بدن باقی می‌ماند؟ در واقع بعد از فرآیند پیوند زخم‌هایی بر روی پوست ایجاد خواهد شد اما به مرور زمان بعد از چند هفته به طور کامل از بین خواهند رفت

پزشک تا زمانی که نیاز نباشد پیوند ابرو به کمک مو بدن را توصیه نخواهد کرد و معمولا از موهای پشت سر و دو طرف آن به عنوان اولین گزینه برای پیوند استفاده می‌کند.

مراقبت بعد از پیوند ابرو با مو بدن

مراقبت بعد از پیوند ابرو با مو بدن

برای این که نتیجه قابل قبولی بعد از پیوند ابرو بگیرید باید به مراقبت‌ بعد از پیوند توجه زیادی کنید دقیقا مانند دیگر جراحی‌ها از بدن خود مراقبت کنید و به آن زمان دهید تا بهبودی خود را بازیابد؛ از لمس کردن و خاراندن ابروها خودداری کنید این کار به کاهش عفونت کمک خواهد کرد روز اول بعد از پیوند محلول نمکی بر روی ابروها اسپری کنید این کار روند بهبودی را تسریع می‌بخشد بعد از ۲۴ ساعت می‌توانید صورت خود را به آرامی و با شامپو خاصی که توصیه شده بشویید و خشک کنید مواظب باشید که حین شستشو دست خود را بر روی ابروها نکشید.

مطالب بیشتر: شست و شو بعد از کاشت ابرو

عوامل موثر بر ماندگاری کاشت ابرو با موی بدن

از زمانی که پیوند ابرو با موی بدن انجام می شود، باید همانند ابروی طبیعی به آن رسیدگی کنید چرا که فولیکول مو بسیار حساس بوده و این حساسیت در اویل پیوند طبیعی ابرو، بیشتر است. لازم است بدانید که چند عامل بر ماندگاری ایمپلنت ابرو با موی بدن تاثیر دارد:

۱- متخصص باید از مهارت لازم برخوردار باشد که در زمان کاشت، آسیبی به فولیکول مو نزند در غیر این صورت ممکن است بعد از کاشت، تمام زحمات هدر برود.

۲- مراقبت های بعد از کاشت طبیعی ابرو را جدی بگیرید. برای مثال باید آب کافی بنوشید تا نیاز فولیکول تامین شود و یا برخورد باد گرم سشوار به ابروها، باعث از دست رفتن فولیکول خواهد شد.

۳- قدرت موی بدن نیز تاثیر بسیار مهمی در موفقیت و ماندگاری پیوند ابرو دارد.

هزینه کاشت ابرو با موی بدن

هزینه کاشت ابرو با موی بدن

با توجه به اینکه هزینه کاشت ابرو براساس هزینه های پایه کلینیک و دستمزد متخصص، میزان ریزش ابرو و تعداد گرافت مورد نیاز، نوع روش مورد استفاده برای پیوند ابرو، درمان عوارض احتمالی، ترمیم تراکم ابرو … تعیین می گردد لذا بهتر است در جلسه مشاوره، از متخصص پیرامون قیمت نهایی کار سوال کنید.

مطالب بیشتر: نتایج و ماندگاری کاشت ابرو

نتیجه گیری درباره کاشت ابرو با موی بدن 

پیوند ابرو یک روش عالی برای ترمیم و درمان ابروهای آسیب دیده است داشتن ابروهای پرپشت و پررنگ تاثیر زیادی بر زیبایی چهره خواهد داشت اگر چه گزینه اول برای انتخاب بانک مو، سر است اما در صورتی که مو سر تراکم کافی نداشته باشد استفاده از مو بدن گزینه مناسبی خواهد بود خانه پزشک ایرانیان در این مقاله تمام جوانب کاشت ابرو یا مو بدن را مورد بررسی قرار داد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
phhtcyetkinbayerncbi.nlm.nihdermhairclinic
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا