خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

کاشت ابرو به روش ترکیبی – پیوند ابرو با دو روش بی نظیر

نکات برگزیده مطلب
  • پیوند ابرو فرایندی زمانبر است بدین مفھوم که برای مشاھده نتیجه نھایی باید کمی صبور باشید با کمک روش ترکیبی قطعا زودتر نتیجه را مشاھده خواھید کرد زیرا تراکم بیشتری در ابرو‌ھا حاصل خواھد شد خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به تمام جوانب روش ترکیبی پیوند ابرو پرداخته است.
۰
(۰)

ابرو به طاق صورت معروف است و تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد. برخی از افراد به صورت ارثی دارای ابروهای کم‌پشتی هستند و برخی به علت عواملی مانند استرس، بیماری، حادثه و … همه یا بخشی از ابروهای آن‌ها ریخته و از دست رفته است. روش‌هایی مانند تتو، میکروبیلدینگ و … روش‌هایی هستند که در دو دهه اخیر بسیار برای رفع نقص ابرو استفاده شده‌اند، اما آن‌ها حالتی کاملا غیرطبیعی دارند و موقتی هستند. کاشت ابرو بهترین روش برای رسیدن به یک ابروی دلخواه با فرم موردنظرتان است. کاشت ابرو به روش‌های مختلف انجام می‌شود. پیوند ابرو به روش ترکیبی یکی از روش‌های کاشت ابرو است. در این روش همانطور که از اسمش پیداست، ترکیبی از دو روش FUE و FUT است. در این روش با بهره‌گیری از قابلیت‌های دو روش FUE و FUT در کنار هم کاشت ابرو با تراکم بالا به صورت ترکیبی خواهید داشت. خانه پزشک ایرانیان در این مقاله تمام جنبه‌های مربوط به کاشت ابرو به این روش را مانند روش انجام، سن مناسب، کاندید مناسب و … را بررسی کرده است. به شما توصیه می‌کنیم اگر کاندید کاشت ابرو به روش ترکیبی هستید حتما این مقاله را مطالعه کنید.

پیوند ابرو با دو روش FUE و FUT

ابروها یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اجزای صورت هستند در نتیجه عدم آن‌ها یا کم پشت بودن آن‌ها می‌تواند موجب از بین رفتن اعتماد بنفس فرد گردد زیرا ابروی کم پشت یا کم رنگ بر توجه دیگران اثر تخریبی دارد؛ پیوند طبیعی ابرو یکی از سریع‌ترین راه حل‌ها برای پر پشت کردن و ترمیم آن‌ها به شمار می‌رود، با ترکیب دانش و تکنولوژی می‌توان هر نقصی را برطرف کرد توجه داشته باشید که روش‌های جدید FUE و FUT با در نظر گرفتن زاویه و مدل مورد نظر تنها در یک جلسه، پیوند ابرو را انجام می‌دهند بدون این که تغییری در ابروی طبیعی متقاضی ایجاد کنند.

پیوند ابرو با دو روش FUE و FUT

در استخراج مو از سر و انتقال آن به ابرو از هر دو روش FUT و FUE بهره خواهند برد؛ FUE واحدهای فولیکول تک تک را در گروه‌های حاوی ۱ تا ۳ تار مو استخراج می‌کند و جراح بلافاصله آن‌ها را با زاویه مناسب در ابروها و به طور مستقیم پیوند می‌زند؛ از طرفی دیگر FUT نوار نازکی از پوست سر که حاوی مو است را به صورت افقی استخراج می‌کند این نوار معمولا از پشت یا دو طرف سر جدا می‌شود و حاوی فولیکول‌های مختلفی است سپس نوار جدا شده را زیر میکروسکوپ به گرافت‌های کوچکی تقسیم می‌کنند.(واحدهای فولیکولی) به طوری که در هر گرافت ۱ تا ۳ فولیکول موجود باشد سپس گرافت‌ها را در ابرو قرار خواهد داد.

اگرچه هر روش به تنهایی نتیجه خوبی خواهد داشت اما با ترکیب آن‌ها مطمئن خواهید بود که بهترین نتیجه به دست خواهد آمد و کوچکترین شکی در آن نخواهد بود روش FUE معمولا به مردانی که ناحیه تحت درمان آن‌ها کوچک تا متوسط است و به زنانی که ابروهای نازکی دارند توصیه می‌شود از طرف دیگر FUT به مردان و زنانی که دچار ریزش بسیار شدید ابرو هستند پیشنهاد می‌شود با ترکیب دو روش متقاضی بیشترین بهره را از هر دو روش خواهد برد و ابروها به طور کامل با مو طبیعی پوشانده و پرپشت خواهند شد و زمان پیوند ابرو به حداقل خود خواهد رسید.

بیشتر بخوانید: شست و شوی ابرو بعد از کاشت ابرو

آیا پیوند ابرو به روش ترکیبی برای همه مناسب است؟

ترکیب دو روش FUT و FUE ممکن است که برای همه افراد مناسب نباشد در اکثر موارد جراح تنها از یک روش استفاده می‌کند اما در برخی از بیماران ناحیه وسیعی از سر یا ابرو دچار ریزش مو شده است در نتیجه ترکیب این دو روش نتیجه بهتری را به ارمغان خواهد آورد؛ معمولا این روش به بیماری توصیه می‌شود که بانک موی ضعیفی داشته باشد در نتیجه به جای منتظر ماندن برای مدت طولانی تا موی مورد نیاز در پشت سر رشد کند و سپس آن را به ناحیه مورد نظر انتقال دهند، جراح با ترکیب این دو روش پیوند ابرو را در یک جلسه و در یک روز به پایان می‌رساند؛ در برخی از موارد بیمار از جراح می‌خواهد که میزان جای زخم بر جای مانده به حداقل برسد در این حالت با حفظ روش FUE، از روش FUT نیز استفاده می‌کنند و موی مورد نیاز را از همان بافت قبل که قبلا مو استخراج شده است، استخراج می‌کنند و پیوند را ادامه می‌دهند.

فرد مناسب برای پیوند ابرو به روش ترکیبی

با توجه به بررسی‌های خانه پزشک ایرانیان فرد مناسب برای پیوند ابرو ویژگی‌های زیر را دارد:

  1. بیماری که الگوی خاص ریزش مو دارد.
  2. بیماری که به صورت ژنتیکی دچار ریزش ابر و مو است.
  3. بیماری که دارای بانک‌های خوب مو در دیگر نقاط بدن مانند ریش و سینه است.

فرد مناسب برای پیوند ابرو به روش ترکیبی

مزایای روش ترکیبی FUE و FUT در پیوند ابرو

  1. با ترکیب دو روش FUE و FUT امکان پوشش دادن ناحیه بدون مو افزایش خواهد یافت در نتیجه ابروها پرپشت‌تر خواهند شد.
  2. استفاده از روش FUT برای استخراج فولیکول‌ها موجب صرفه‌جویی در زمان خواهد شد زیرا در این روش فولیکول‌ها به صورت نواری از بافت پشت سر جدا می‌شوند.
  3. نتیجه نهایی به خوبی نشان می‌دهد که بسته متراکم موی طبیعی که سالم و ضخیم هستند به ابرو منتقل شده است.
  4. حین استخراج گرافت‌های مورد نیاز، در زمان صرفه جویی خواهد شد.
  5. ترکیب این دو روش یک راهکار موثر برای افرادی است که دچار ریزش ابروی شدید هستند.

بیشتر بخوانید : علت ورم بعد از کاشت ابرو

دلیل ابروهای نازک و کم پشت چیست؟

از جمله دلایل نازک شدن ابروها یا ریزش آن‌ها برداشتن مکرر و تاتو توسط آرایش‌گران و افراد غیر متخصص است اما برخی از افراد به صورت ژنتیکی دارای ابروهای نازکی هستند، این عوامل به نازک شدن فولیکول‌های ابرو و تخریب جدی بافت آن‌ها دامن خواهند زد و تنها راه درمان آن‌ها پیوند طبیعی ابرو است.

علت استفاده از دو روش FUT و FUE برای پیوند ابرو

همان‌طور که می‌دانید روش‌های متنوعی برای پیوند ابرو وجود دارد اما نکته قابل توجه این است که روش‌های قدیمی و سنتی تاکنون نتوانسته‌اند روشی ایمن و با کیفیت برای متقاضیان باشند و دارای محدودیت‌هایی هستند علاوه بر این روش‌های قدیمی جراحی‌های طولانی مدت همراه با درد، خونریزی، باقی ماندن جای زخم و مهم‌تر از همه زاویه‌های متفاوت موها است؛ یک نکته مهم این است که مدل و طراحی ابروها قبل از پیوند توسط متقاضی مشخص شود و اگر او دارای تاتو در ناحیه ابرو است باید آن را تمیز کند تمام افرادی که با دو روش FUT و FUE پیوند ابرو انجام می‌دهند از نتیجه پیوند راضی هستند زیرا موها به خوبی رشد می‌کنند و اثر آن‌ برای مدت طولانی بر قرار است.

مراقبت های بعد از پیوند ابرو

مراقبت های بعد از پیوند ابرو

دوران ریکاوری بعد از پیوند ابرو بسیار کوتاه است، تنها چند روز بعد از پیوند ابرو پوست‌هایی اطراف ابرو دیده خواهند شد و بسیار مهم است که به آن‌ها دست نزنید. ممکن است که نیاز باشد برای مدت ۳ هفته فعالیت‌های سنگین انجام ندهید، اگر هر گونه خونریزی، تورم یا عفونت در ابرو و اطراف آن مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید. چند هفته بعد از پیوند ابرو، موهای پیوندی ابرو دچار ریزش خواهند شد اما این یک اتفاق کاملا عادی است ابروهای جدید بعد از چندین ماه دوباره شروع به رشد خواهند کرد ممکن است نیاز باشد که موهای پیوندی را کوتاه کنید تا با موهای سابق ابرو در یک سطح قرار بگیرند. افرادی که پیوند ابرو انجام می‌دهند این نکته را به خاطر داشته باشند که موهای جدید ابرو طبیعی است در نتیجه کار شما را آسان‌تر و نیاز به آرایش‌ کردن را محدودتر خواهد کرد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
healthlinehairinfofortesclinic
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا