خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

کاشت ابرو دائمی و نچرال به روش میکروگرافت

نکات برگزیده مطلب
  • کاشت ابرو به روش میکروگرافت فرایندی است که با نوعی پانچ الکتریکی بسیار کوچک، گرافت مو را از ناحیه مورد نظر پزشک برداشته و به محل تحت درمان منتقل می کنند که در این حالت گرافت را از پشت سر برداشته و به ابرو پیوند می زنند؛ خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخت.
۰
(۰)

یکی از دغدغه‌هایی که خانم‌های زیادی با آن مواجه هستند، ابروهای کم پشت و یا ابروهای با شکل و فرم نامطلوبشان است. با روی کار آمدن تتوی ابرو و روش‌های پیشرفته‌تر آن مانند میکروبیلدینگ، اکثر خانم‌هایی که با ابروی خود مشکل دارند، به سراغ این روش‌ها رفتند. اما این روش‌ها حالتی غیر طبیعی به ابرو می‌دهند. همچنین روش‌هایی هستند که نیاز به تکرار مداوم دارند و گاهی خود به دغدغه تبدیل می‌شوند. کاشت ابرو تنها روش دائمی داشتن ابروهای طبیعی است. روش‌های کاشت زیادی در دنیای زیبایی برای پیوند ابرو معرفی شده‌اند. کاشت ابرو دائمی به روش micrograft یکی از این روش‌هاست. این روش، یکی از بهترین روش‌های کاشت ابرو محسوب می‌شود. البته باید توجه شود که دائمی بودن کاشت مو به این روش در گرو مراجعه به مراکز معتبر و رعایت کامل مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت ابرو است. در این صورت است که کاشت ابرو طبیعی به روش میکرو گرفت را هم در کنار دائمی بودن آن تجربه خواهید کرد. خانه پزشک ایرانیان سعی کرده است در این مقاله، شما را با روش کاشت ابرو میکروگرفت به طور کامل آشنا کند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

پیوند ابرو به روش میکروگرافت چیست؟

پیوند ابرو به روش میکروگرافت یکی از بهترین روش‌ها برای ترمیم ابرو به شمار می‌رود از این روش نخستین بار در دهه ۱۹۸۰ استفاده شد، طریقه استفاده از روش میکروگرافت این است جراح ناحیه‌ای که قرار است انتقال مو از آن صورت بگیرد را مشخص می‌کند سپس مو را از آن بخش استخراج کرده و به ابرو پیوند می‌زند هنگام استخراج جای اسکار یا زخم بر روی پوست می‌ماند به گونه‌ای که کاملا مشخص است فرد جراحی انجام داده است اما در روزهای بعد علائم و جای اسکار از بین خواهد رفت؛ استفاده از موی بیمار برای این که نتیجه طبیعی‌تری بگیرد نیاز به بی‌حسی موضعی دارد.

پیوند ابرو به روش میکروگرافت چیست؟

میکروگرافت یک روش جدید است که با معرفی آن استفاده از دیگر روش‌های قدیمی منسوخ شد و یکی از بهترین روش‌ها برای میلیون‌ها مرد و زنی است که دچار ریزش مو و ابرو شده‌اند از جمله روش‌های مدرنی که از میکروگرافت استفاده می‌کنند می‌توان به FUT و FUE اشاره کرد؛ برای این که این دو روش را به خوبی بشناسید بهتر است که ابتدا با فرآیند میکروگرافت آشنا شوید.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو با موی بدن

تاریخچه میکروگرافت

کشف روش میکروگرافت تغییر بزرگی در رشته پیوند مو و ابرو ایجاد کرد با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و انتخاب درست بخش اهدایی مو، جراح، موی مورد نیاز را به صورت نوار استخراج می‌کند این نوار نازک به عنوان میکروگرافت شناخته می‌شود از هر میکروگرافت جراح ۱ تا ۴ واحد فولیکولار بدون این که آسیبی به هر بخش وارد شود جدا می‌کند فرآیند استخراج مو وتقسیم آن به نوارهای کوچک‌تر را پیوند واحد فولیکولار (FUT) می‌نامند و همچنین روش دیگری که مورد استفاده قرار می‌گیرد استخراج واحد فولیکولار (FUE) نام دارد.

پیوند با FUT و FUE حاوی میکروگرافت

فرآیند FUT که معمولا فرآیند دهنده نوار نامیده می‌شود یکی از روش‌های بسیار معمول در پیوند ابرو و مو است از جمله مزایای این روش:

  1. از آغاز تا انتها این روش به زمان کمی نیاز دارد.
  2. در فرآیند FUT تعداد زیادی از واحدهای فولیکولار زنده خواهند ماند.
  3. ایجاد حداقل زخم و اسکار

روش پیشرفته FUE و FIT

روش FUE روشی جدید و گران‌تری برای پیوند مو و ابرو است، حین فرایند FUE فولیکول‌های منفرد مو از پشت و کنارهای سر منتقل می‌شوند برای این کار از ابزار خاصی که مانند پانچ است استفاده می‌کنند و دایره‌ای به قطر ۱ میلیمتر اطراف فولیکول ایجاد می‌کنند؛ روش جدید دیگری که با آن پیوند ابرو انجام می‌شود تکنیک ایزوله سازی فولیکولار (FIT) نام دارد و مزایای آن عبارتند از:

عدم ایجاد اسکار خطی

چون هر فولیکول به صورت منفرد منتقل می‌شود و برای این کار از ابزار پانچ مانندی استفاده می‌کنند روش FIT اسکار خطی ایجاد نخواهد کرد.

روش پیشرفته FUE و FIT

موها را می‌توان کوتاه کرد

چون هیچ نشانی از اسکار خطی در روش FIT ایجاد نمی‌شود در نتیجه بیمار می‌تواند هر اندازه که تمایل دارد موهای خود را کوتاه کند بدون این که جای اسکاری قابل مشاهده باشد، با این و جود اسکارهای دایره‎ای شکل خیلی کم در صورتی که موها تراشیده شوند دیده خواهند شد

ساخت میکروگرافت و مینی گرافت

در هر میکروگرافت یک فولیکول مو در هر گرافت وجود دارد در حالی که در مینی گرافت ۲ تا ۵ فولیکول مو در هر گرافت موجود است و از هر دو به عنوان اولین مرحله ترمیم و اصلاح مو و ابرو استفاده می‌کنند، مینی گرافت و میکروگرافت در ناحیه‌ای که به عنوان اهدا کننده مو در نظر گرفته شده‌اند به صورت پلاگ و نوار ایجاد می‌شوند سپس به قسمت‌های کوچکتری تقسیم می‌شوند جراح یا تکنسینی که این کار را انجام می‌دهد از ذره‌بین‌های مخصوص برای بزرگنمایی استفاده می‌کند تا نهایت دقت را به کار ببندد و تقسیم کردن گرافت‌ها را با سرعت بیشتری انجام دهد. نوار حاوی گرافت‌ها را در ابعاد برنج یا گندم کوچک می‌کنند و در صورتی که شامل ۲ تا ۴ مو باشند مینی‌ گرافت است و زمانی که ابعاد آن کوچکتر شود و تنها یک مو در آن موجود باشد آن‌گاه میکروگرافت نامیده می‌شود؛ عاملی که تعیین کننده اندازه گرافت‌ها است سوراخ‌های ایجاد شده توسط پزشک است بنابراین اگر حفره ایجاد شده ۱.۵ میلیمتر باشد آن‌گاه طول مینی گرافت باید به اندازه ۱.۵ برش داده شود تا به خوبی در آن جای بگیرد و ثابت بماند.

چرا از پیوند ابرو به روش میکروگرافت استفاده می‌کنند؟

استفاده از میکرو گرافت برای مردانی که دچار طاسی شده‌اند یا بخشی از موی خود را از دست داده‌اند، زنانی که دچار ریزش مو هستند یا تمایل به پیوند ابرو دارند، بیمارانی که مبتلا به طاسی هستند و بیمارانی که علاقمند به افزایش حجم مو یا پر پشت کردن ابروها و ریش خود هستند توصیه می‌شود؛ بیمارانی که شیمی درمانی یا رادیوتراپی انجام داده‌اند بعد از دوره درمان به کمک این روش ریزش موی خود را درمان می‌کنند.

آیا میکروگرافت دردناک است؟

روش میکروگرافت نیز می‌تواند دردناک باشد میزان دردناک بودن آن در افراد مختلف متفاوت است و به آستانه تحمل درد در آن‌ها بستگی دارد دردناک‌ترین قسمت معمولا با بی‌حسی موضعی بی‌حس خواهد شد اما برخی از بیماران به طور کلی فرآیند میکروگرافت را دردناک می‌دانند همچنین ممکن است که کبودی، تورم در اطراف پیشانی بعد از جراحی نیز مشاهده شود اما استفاده از کمپرس یخ در رفع آن بسیار کمک کننده است تورم ایجاد شده می‌تواند جلب توجه کند در نتیجه بهتر است که تا زمان رفع شدن کامل آن مرخصی کاری بگیرید.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

آماده سازی بیمار برای پیوند ابرو یا مو به روش میکروگرافت

برای پیوند ابرو یا مو به روش میکروگرافت نیاز به آمادگی قبلی نیست مشاورانی که دستیار جراح هستند شرایط بیمار را مورد ارزیابی قرار داده و بعد ابرو یا مو را به روش میکرو گرافت پیوند می‌دهند.

مراقبت های بعد از ترمیم ابرو

مراقبت های بعد از ترمیم ابرو

استفاده از بی‌حسی موضعی حین ترمیم ابرو نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد، به بدن باید زمان داد تا میکروگرافت‌ها را مانند بافت خود بپذیرد و پیوند را رد نکند در این روش ایجاد اسکار به حداقل خواهد رسید در چند روز اول بعد از جراحی باید از شامپو خاص برای شستن موها استفاده کنید و از سونا، ورزش سنگین و قرار گرفتن در معرض نور خورشید بپرهیزید بیمار باید ۱۰ روز بعد از ترمیم ابرو یا مو به کلینیک مراجعه کند تا بخیه‌ها کشیده شوند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
hairtransplantwebmiamihairtopdoctors
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا