خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

کاشت ابرو به روش FIT – روش غیر جراحی پیوند ابرو به روش اف آی تی

نکات برگزیده مطلب
 • پیوند ابرو به روش ھای مختلفی انجام می شود که FIT یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین‌ھا محسوب می‌‌شود در پیوند ابرو به روش FIT نیاز به 100 گرافت مو است که بھتر است ھمه آن‌ھا در یک جلسه پیوند داده شوند خانه پزشک ایرانیان در این مقاله به بررسی کاشت ابرو به روش FIT و تمام جوانب آن پرداخت.

کاشت ابرو فرآیندی است که توسط آن گرافت‌های مو را به ابرو منتقل می‌کنند موهای جدیدی که از این گرافت‌ها رویش خواهند کرد موجب پرپشت‌تر شدن ابروها خواهند شد مراحل پیوند ابرو مشابه پیوند مو است پیوند ابرو توسط جراح پلاستیک یا زیبایی و با روش‌های مختلفی انجام خواهد شد که در این مقاله خانه پزشک ایرانیان به بررسی روش FIT خواهد پرداخت.

روش غیر جراحی پیوند ابرو به روش FIT

پیوند ابرو به روش FIT به صورت سرپایی انجام می‌شود و نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد؛ موی مورد نیاز برای انتقال به ابرو، از پشت سر یا دو طرف آن تامین می‌شود و سپس توسط ابزار خاصی و به صورت تک فولیکول (مینی گرافت یا میکرو گرافت) به ناحیه مورد نظر پیوند داده خواهد شد؛ در این روش موها بدون هیچ گونه برش، زخم و جراحی به ابرو پیوند داده خواهند شد و نیاز به استفاده از بی حسی نیز نخواهد بود که این مورد یکی از فواید روش FIT محسوب می‌شود؛ انتقال مو از سر هیچ آسیبی به موهای آن ناحیه وارد نخواهد کرد و موهای مورد استفاده در این روش کاملا طبیعی خواهند بود.

روش غیر جراحی پیوند ابرو به روش FIT

متقاضیان روش FIT بیشتر از دیگر روش‌ها هستند و معمولا پزشک این روش را به بیمار پیشنهاد می‌دهد از جمله مزایای روش FIT این است که می‌توان از موهای دیگر نقاط بدن نیز استفاده کرد در حالی که در دیگر روش‌ها از جمله FUT تنها از موی پشت سر می‌توان استفاده کرد؛ به طور کلی روش FIT یک روش جدید و طبیعی برای پیوند مو و ابرو است که طرفداران بسیاری دارد؛ برای این که نتیجه بهتری بگیرید گرافت‌های تک مویی را در خط ابرو پیوند می‌دهند زیرا خط ابرو حاوی موهای تکی است؛ گرافت‌های دو مویی را در خط‌ بعدی جایگذاری می‌کنند و در آخر گرافت‌های حاوی سه تار مو را در ردیف‌های بعدتر قرار می‎دهند با این کار پیوند طبیعی‌تر به نظر خواهد رسید.

نتایج بدست آمده بعد از پیوند طبیعی ابرو در جلسه اول، بسیار خوشایندتر از جلسات بعدی خواهد بود به عنوان مثال اگر ۱۰۰ گرافت در یک جلسه پیوند داده شوند بیشتر موها رشد خواهند کرد در صورتی که اگر این تعداد را نصف کنند و هر جلسه تنها ۵۰ گرافت را پیوند دهند رویش موها به خوبی روش قبل نخواهد بود در نتیجه بهتر است که پیوند موها در یک جلسه انجام شود؛ بعد از این که ناحیه بانک مو را به خوبی بی‌حس کردند با استفاده از تیغ‌های بسیار ظریف و نازک شکاف‌هایی در بخش تحت درمان ایجاد خواهند کرد میزان شکاف، طول و زاویه‌ آن‌ها متفاوت خواهد بود و هر چه این کار با ظرافت بیشتری انجام شود نتیجه نهایی خوشایندتر خواهد بود؛ سپس هر گرافت در جای خود قرار داده خواهد شد این مرحله زمان زیادی خواهد گرفت و معمولا به ۴ تا ۶  ساعت زمان نیاز دارد موهای پیوندی بهتر است که طولی بین ۳ تا ۴ میلیمتر داشته باشند.

بعد از پیوند ابرو یکی از این مراحل اتفاق خواهد افتاد:

 1. گرافت‌ها بعد از ۲ تا ۴ هفته خارج خواهند شد اما ریشه موها سالم و زنده خواهند ماند و بعد از ۳ تا ۴ ماه دوباره رشد خواهند کرد این یک اتفاق معمول برای گرافت‌ها محسوب می‌شود.
 2. گرافت‌ها برای ۱۰ تا ۱۴ روز بعد از جراحی غیرفعال خواهند شد (رشد نخواهند کرد) سپس بدون توقف رشد خواهند کرد.
 3. گرافت‌ها برای ۳ تا ۴ ماه بعد از جراحی غیر فعال خواهند شد (رشد نخواهند کرد) سپس بدون وقفه رشد خود را آغاز و ادامه خواهند داد این حالت تنها در ۵ درصد از موارد مشاهده شده است.

توصیه هایی قبل از انجام پیوند ابرو

توصیه هایی قبل از انجام پیوند ابرو

طبق توصیه‌های خانه پزشک ایرانیان هر کدام از موارد زیر را برای یک هفته قبل و بعد از پیوند به خوبی رعایت کنید:

 1. نوشیدنی‌های الکلی، آرام‌بخش‌ها و داروهای مسکن مانند آسپرین، بروفن، ویتامین E و سیگار را متوقف کنید (مصرف استامینوفن بلامانع است)
 2. به طور کامل موهای خود را با شامپو برای چندین بار قبل از پیوند بشویید.
 3. غذایی سالم اما با حجم کم قبل از پیوند ابرو میل کنید.
 4. از نوشیدن مایعات به مقدار زیاد قبل از پیوند ابرو خودداری کنید.
 5. اگر از داروی خاصی به صورت مداوم استفاده می‌کنید یا از بیماری خاصی رنج می‌برید پزشک خود را در جریان آن‌ها قرار دهید.
 6. تمام سوالات خود و مشکلات مربوط به پیوند ابرو را قبل از شروع پیوند ابرو از پزشک بپرسید.
 7. تمام جواهرات خود از جمله حلقه، گردن‌بند، دستنبد و گوشواره را قبل از پیوند ابرو بیرون بیاورید.

مراقبت های بعد از پیوند ابرو به روش FIT

دوران ریکاوری بعد از پیوند ابرو بسیار کوتاه است، تنها چند روز بعد از پیوند ابرو پوست‌هایی اطراف ابرو دیده خواهند شد و بسیار مهم است که به آن‌ها دست نزنید.

ممکن است که نیاز باشد برای مدت ۳ هفته فعالیت‌های سنگین انجام ندهید، اگر هر گونه خونریزی، تورم یا عفونت در ابرو و اطراف آن مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید.

چند هفته بعد از پیوند ابرو، موهای پیوندی ابرو دچار ریزش خواهند شد اما این یک اتفاق کاملا عادی است ابروهای جدید بعد از چندین ماه دوباره شروع به رشد خواهند کرد ممکن است نیاز باشد که موهای پیوندی را کوتاه کنید تا با موهای سابق ابرو در یک سطح قرار بگیرند.

تفاوت رشد موها بعد از انجام پیوند ابرو

بعد از چند ماه وقتی که در آینه به خود نگاه می‌کنید ابروهای پرپشت بسیار زیبایی خواهید داشت و جذابیت چهره شما چند برابر می‌شود اما به دلیل این‌که موهای پیوند داده شده از موی سر است رشد ابروهای پیوندی مانند موهای سر خواهد بود و ممکن است که در ماه‌های اولیه نیاز به چند مرتبه اصلاح باشد به طور کلی ابروهای اصلی بعد از این که ۲ تا ۲.۵ سانتی‌متر رشد کردند، رشد آن‌ها متوقف خواهد شد اما ابروهای پیوندی به رشد خود ادامه خواهند داد بنابراین نیاز است که یک تا دو بار در ماه اصلاح شوند این موضوع مسئله نگران کننده‌ای نیست بعد از چند وقت رشد موهای پیوند داده شده نیز پس از رسیدن به طول مشخصی، متوقف خواهد شد.

نباید ‌های بعد از پیوند ابرو

نباید ‌های بعد از پیوند ابرو

در دو روز نخست بعد از پیوند ابرو از نوشیدن الکل خودداری کنید الکل موجب رقیق شدن خون می‌شود و ممکن است که خونریزی رخ دهد همزمان با مصرف داروهای مسکن از مصرف الکل بپرهیزید برای موفق بودن پیوند حداقل دو هفته اول بعد از جراحی پیوند ابرو از سیگار کشیدن دوری کنید و چون سیگار کشیدن برای سلامتی کلی شما مضر است شاید زمینه مناسبی برای ترک آن باشد بعد از جراحی به مدت ۲ هفته از شنا کردن در استخر خودداری کنید و به مدت ۳ تا ۴ هفته از این که در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرید بپرهیزید برای این کار می‌توانید از کلاه استفاده کنید همچنین استفاده از ضد آفتاب فراموش نشود.

منبع
healthlineiran-hairtransplant
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا