خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

مراحل کاشت ابروی طبیعی

داشتن ابروهای زیبا، خوش حالت و پرپشت، زیبایی چهره را دو‌چندان می‌کند اما بعضی از افراد از این موهبت الهی بی‌نصیب هستند. فراموش نکنید حتی اگر ابروهای پرپشت و زیبایی دارید، اگر مراقبت تغذیه و سلامت خود نباشید ممکن است دچار ریزش ابرو شوید. یک راهکار درمانی بسیار عالی برای افزایش تراکم موی ابرو و فرم دادن به آن، کاشت ابرو طبیعی است. روش‌های متعددی برای این منظور وجود دارد اما هیچکدام از آن‌ها به اندازه پیوند ابرو تاثیرگذار و ماندگار نخواهد بود چون در این روش، فولیکول مو در ابرو کاشته شده و دقیقا شبیه به حالت طبیعی رشد می کند. در حال حاضر اغلب کلینیک ها و مراکز علمی، ایمپلنت ابرو را انجام می دهند اما شما باید به سراغ مراکزی بروید که تحت نظر متخصصین حرفه ای و با استفاده از تجهیزات مدرن، بهترین شرایط کاشت ابرو را برای شما عزیزان فراهم می کنند. خانه پزشک ایرانیان با تیمی از پزشکان توانمند و حرفه ای در خدمت شما عزیزان خواهد بود تا از داشتن ابروهای زیبا لذت ببرید.

نحوه کاشت ابرو در کلینیک های معتبر

مراحل کاشت ابرو طبیعی

درست است که کاشت ابرو طبیعی نیاز به یک دوره زمانی برای پیوند و درمان دارد اما بهتر است حوصله به خرج دهید تا نتیجه بسیار خوبی را شاهد باشید. اگر پیوند با موفقیت انجام شود، شما از این پس ابروهای طبیعی خود را خواهید داشت. کاشت طبیعی ابرو طی مراحل زیر انجام می شود:

۱. جلسه مشاوره با متخصص

بعد از اینکه پزشک مورد نظر خود را پیدا کردید، باید جلسه مشاوره برگزار شود تا سلامت عمومی شما بررسی شده و مشخص گردد آیا کاندید مناسبی برای ایمپلنت ابرو هستید یا خیر. در این جلسه همچنین مدل ابرو نیز طراحی خواهد شد. پزشک براساس فرم چهره و حالت فعلی ابروها، مدل مناسبی را انتخاب می کند. البته قطعا نظر شما نهایی خواهد بود و هر مدل ابرو که بخواهید اجرا می گردد.

۲. استخراج گرافت از بانک مو

بعد از استریل کردن پوست بانک مو و ابرو و بی حسی، استخراج گرافت آغاز می شود. روش‌های مختلفی برای کاشت طبیعی ابرو وجود دارد که براساس قدرت بانک مو و میزان کم پشت بودن ابروها، بهترین روش برای مراجعه کننده انتخاب خواهد شد.

۳. کاشت فولیکول

متخصص باید ظرافت عمل بسیار بالایی داشته باشد و فولیکول‌ها را در عمق و زوایه مناسب قرار دهد تا نهایتا مدل ابروی ایده آل به دست آید. در این مرحله، پزشک ابتدا کاشت فولیکول را در خط ابرو انجام می دهد تا طرح کلی مشخص شود.

یکی از سوالاتی که مراجعه کنندگان از متخصص می‌پرسند این است که نتیجه کاشت ابرو چه زمانی مشاهده خواهد شد؟ به طور کلی بر اساس روش کاشت، شدت ریزش ابرو و میزان نیاز به فولیکول و نهایتا بروز عوارض احتمالی، بین ۶ ماه تا یک سال زمان لازم است تا ابروی کاشته شده رشد ایده آل داشته و نتیجه مطلوبی به دست بیاورید. زمانی که پیوند انجام شد، ابتدا پوست ابرو قرمز شده و سپس خشک می گردد. در این مرحله شاهد ریزش پوست خواهید بود که اصلا نگران کننده نیست چون کاملا طبیعی است. همچنین لازم است بدانید که چند هفته بعد از کاشت، ریزش ابرو شروع می شود این مسئله نیز طبیعی بوده و جزئی از روند درمان است. در واقع این ریزش باعث می شود فضای کافی برای رشد فولیکول های جدید وجود داشته باشد. بعد از سپری شدن این دوران که حداقل ۶ ماه طول می کشد، رشد ابروها ادامه پیدا کرده و فرم مطلوب خود را به دست خواهند آورد.

مزایای کاشت ابرو

 • اولین و مهمترین مزیت کاشت طبیعی ابرو این است که فولیکول­‌ها بعد از کاشت، همانند ابروی طبیعی رشد می­کنند.
 • همچنین اگر متخصص با ظرافت عمل بالایی عمل کند، ابروها بعد از کاشت، فرم طبیعی خواهند داشت و کسی متوجه پیوند نمی­شود.
 • در صورتی که کاشت با دقت بالا انجام گرفته و بعد از پیوند مراقب خود باشید، نتیجه برای همیشه ماندگار خواهد بود.

معایب و عوارض کاشت ابروی طبیعی

لازم است مراجعه کنندگان عزیز با عوارض پیوند ابروی طبیعی آشنا باشند تا بهتر بتوانند با ایین عارضه­‌ها برخورد کنند:

 • قرمز شدن پوست ابرو و پوسته پوسته شدن آن یکی از عارضه­‌های طبیعی است که در ادامه درمان بروز می­کند بنابراین جایی برای نگرانی نخواهد بود.
 • قطعا بعد از اینکه ماده بی حسی از بدن بیرون رفت، درد حس می­کنید. می­‌توانید با مشورت متخصص مسکن مصرف نمایید تا درد قابل تحمل شود.
 • همچنین پوست ابرو ملتهب شده و کمی ورم دارد. این اتفاق به دلیل دستکاری بافت در حین کاشت فولیکول رخ می­دهد. برای اینکه ورم و التهاب سریع­تر برطرف شوند، باید از کمپرس یخ استفاده کنید ولی قبل از هر چیز از پزشک بخواهید نحوه استفاده از آن را به شما آموزش دهد.
 • درصورتی که تجهیزات و محیط کار استریل نباشند و یا توصیه­‌های بعد از کاشت ابرو را رعایت نکنید، احتمال دارد دچار عفونت شوید.
 • قطعا ابروها شروع به خارش خواهند کرد ولی باید تحمیل کنید چون خاراندن ابرو باعث آسیب به فولیکول­‌ها خواهد شد.

کلینیک کاشت ابرو معتبر در تهران

در حال حاضر در اغلب شهرهای ایران پیوند ابرو توسط پزشکان با سابقه و حرفه ای انجام می شود اما اغلب مراجعه کنندگان تمایل دارند کاشت ابرو در تهران انجام شود. البته به شما اکیدا توصیه می کنیم قبل از هر چیز در مورد پزشکان فعال در این زمینه تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک ایمپلنت ابرو در تهران را پیدا کنید. به هیچ عنوان نباید زیبایی چهره خود را به دست هر پزشک تازه کار بسپارید به ویژه اینکه اگر پیوند طبیعی ابرو شکست بخورد، ممکن است بانک مو به شدت ضعیف شده و امکان تکرار این عمل زیبایی وجود نداشته باشد.

توصیه­‌های مهم مراقبتی بعد از کاشت ابرو

فراموش نکنید که بعد از پیوند طبیعی ابرو، مسئولیت شما شروع می­شود و یک بی دقتی و کم توجهی باعث می­شود نتیجه کار هدر برود. پس چند توصیه بعد از ایمپلنت ابرو را جدی بگیرید:

 1.  تا یک ماه نباید به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید در غیر این صورت فولیکول­‌ها از دست می­روند.
 2.  به هیچ عنوان نباید ابروها را ماساژ داد و از خاراندن آن­ها نیز پرهیز کنید. با این تفاسیر، کشیدن حوله به صورت نیز ممنوع است.
 3.  تا مدتی از سشوار برای خشک کردن موی سر استفاده نکنید. باد داغ آن به ابرو برخورد کرده و به فولیکول آسیب می­زند.
 4.  تا زمانی که متخصص اجازه نداده است، از آرایش و رنگ کردن ابروها خودداری کنید.
 5. باید روزانه آب کافی بنوشید تا خونرسانی تقویت شده و فولیکول­‌ها اکسیژن و مواد غذایی کافی دریافت نمایند.
 6.  وقتی استراحت می کنید، سر باید بالاتر از بدن باشد تا ورم ابروها به تدریج برطرف گردد. همچنین مراقب باشید که صورت بر روی بالش قرار نگیرد.
 7.  در صورتی که با آب داغ دوش گرفته و یا به سونا و جکوزی بروید، باید با ابروهای پیوند شده خود خداحافظی کنید.

مدل کاشت ابرو پهن دخترانه

مدل های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد اما متخصص براساس فرم چهره و سن شما، بهترین مدل را انتخاب خواهد کرد. کاشت ابرو دخترانه باعث می شود سن شما کمتر به نظر برسد به همین دلیل است که اغلب بانوان جوان ترجیح می دهند مدل های دخترانه را استفاده کنند. البته پزشک در جلسه مشاوره انواع مدل ابرو را به شما نشان داده و با استفاده از برنامه های کامپیوتری، بر روی چهره پیاده می کند تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید. حتی اگر تمایل داشته باشید کاشت ابرو طبیعی دخترانه انجام دهید، نمونه کارهایی که در این زمینه انجام داده است را به شما نشان خواهد داد.

انتخاب مدل کاشت ابرو طبیعی

همانگونه که گفته شد مدل های متنوعی برای کاشت ابرو وجود دارد و یک پزشک باتجربه و حرفه ای، نمونه های مختلف را به مراجعه کننده نشان خواهد داد تا براساس حالت صورت و چشم ها و سلیقه فرد، بهترین مدل انتخاب شود:

 1. به افرادی که صورت کشیده دارند پیشنهاد می کنیم به سراغ ابروهای قوس دار نروند چون در این صورت چهره فرد بیش از حد طبیعی کشیده به نظر خواهد رسید. بنابراین بهترین مدل پیوند طبیعی ابرو برای این حالت از صورت، ابروهای خطی و بدون قوس است.
 2. برای افراد با صورت گرد و دایره ای، ابروهای شیب دار گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. تاکید می کنیم قوس ابرو نباید زیاد باشد چون صورت گردتر به نظر رسیده و این حالت چهره خوشایند نخواهد بود.
 3. قدرت انتخاب برای افرادی که صورت بیضی دارند بیشتر است و همه انواع مدل های ایمپلنت ابرو را می توان برای این افراد پیاده کرد.
 4. برخی از افراد صورت مربعی شکل دارند به این معنا که چهره، زاویه دار است. مدل پیشنهادی برای چنین چهره هایی، مدل‌های معمولی و خنثی است.
 5. بهترین مدل ابرو برای کسانی که حالت صورت آن ها قلبی شکل است، ابروهای باریک و کشیده است که در قسمت انتهایی تیز می شوند.

هزینه کاشت ابرو در کلینیک های معتبر تهران چقدر است؟

برای همه افراد این مسئله بسیار مهم است که هزینه ایمپلنت ابرو مناسب باشد اما اشتباهی که برخی از مراجعه کنندگان مرتکب می شوند این است که به دنبال کاشت ابرو ارزان هستند. در واقع این دسته از افراد، قیمت نهایی کار را اولویت اول خود برای انتخاب متخصص و کلینیک مربوطه قرار می دهند. این معیار انتخاب کاملا غلط است. قطعا مراکزی که کمترین هزینه را دریافت می کنند، خدمات خوبی ارائه نکرده و از طرفی متخصصان فعال در این کلینیک‌ها، از تجربه کافی برخوردار نیستند. آیا در این شرایط می توان از نتیجه کار مطمئن بود؟ توصیه ما به شما این است که ابتدا بهترین متخصص حرفه ای را پیدا کرده و سپس در جلسه مشاوره در مورد هزینه‌‌ها از او سوال کنید. لازم است بدانید هزینه کار تحت تاثیر عواملی شامل تعداد گرافت مورد نیاز، نوع روش انتخابی، تجهیزات مورد استفاده، سابقه کاری متخصص، هزینه‌های پایه کلینیک و درمان عوارض بعد از کاشت قرار دارد.

هزینه پیوند ابرو

یکی از سوالاتی که قطعا باید در جلسه مشاوره از متخصص سوال کنید این است که قیمت کاشت ابرو چقدر خواهد بود؟ شما نمی­توانید براساس گفته­‌های دیگران قضاوت کنید چون هزینه پیوند ابرو در کلینیک­‌های معتبر به چند عامل شامل روش کاشت ابرو، تعداد گرافت مورد نیاز، نوع بانک مو و قدرت آن، هزینه­‌های پایه کلینیک، دستمزد متخصص، درمان عوارض احتمالی و نهایتا نیاز به ترمیم کاشت ابرو بستگی دارد. به همین دلیل است که هزینه کار از فردی به فردی دیگر متفاوت خواهد بود.

نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا