خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

کاشت ابروی طبیعی – مراحل و هزینه عمل

۰
(۰)

داشتن ابروهای زیبا، خوش حالت و پرپشت، زیبایی چهره را دو‌چندان می‌کند اما بعضی از افراد از این موهبت الهی بی‌نصیب هستند. فراموش نکنید حتی اگر ابروهای پرپشت و زیبایی دارید، اگر مراقبت تغذیه و سلامت خود نباشید ممکن است دچار ریزش ابرو شوید. یک راهکار درمانی بسیار عالی برای افزایش تراکم موی ابرو و فرم دادن به آن، کاشت ابرو طبیعی است. روش‌های متعددی برای این منظور وجود دارد اما هیچکدام از آن‌ها به اندازه پیوند ابرو تاثیرگذار و ماندگار نخواهد بود چون در این روش، فولیکول مو در ابرو کاشته شده و دقیقا شبیه به حالت طبیعی رشد می کند. در حال حاضر اغلب کلینیک ها و مراکز علمی، ایمپلنت ابرو را انجام می دهند اما شما باید به سراغ مراکزی بروید که تحت نظر متخصصین حرفه ای و با استفاده از تجهیزات مدرن، بهترین شرایط کاشت ابرو را برای شما عزیزان فراهم می کنند. خانه پزشک ایرانیان با تیمی از پزشکان توانمند و حرفه ای در خدمت شما عزیزان خواهد بود تا از داشتن ابروهای زیبا لذت ببرید.

مراحل کاشت ابرو طبیعی

درست است که کاشت ابرو طبیعی نیاز به یک دوره زمانی برای پیوند و درمان دارد اما بهتر است حوصله به خرج دهید تا نتیجه بسیار خوبی را شاهد باشید. اگر پیوند با موفقیت انجام شود، شما از این پس ابروهای طبیعی خود را خواهید داشت. کاشت طبیعی ابرو طی مراحل زیر انجام می شود:

۱. جلسه مشاوره با متخصص

بعد از اینکه پزشک مورد نظر خود را پیدا کردید، باید جلسه مشاوره برگزار شود تا سلامت عمومی شما بررسی شده و مشخص گردد آیا کاندید مناسبی برای ایمپلنت ابرو هستید یا خیر. در این جلسه همچنین مدل ابرو نیز طراحی خواهد شد. پزشک براساس فرم چهره و حالت فعلی ابروها، مدل مناسبی را انتخاب می کند. البته قطعا نظر شما نهایی خواهد بود و هر مدل ابرو که بخواهید اجرا می گردد.

۲. استخراج گرافت از بانک مو

بعد از استریل کردن پوست بانک مو و ابرو و بی حسی، استخراج گرافت آغاز می شود. روش‌های مختلفی برای کاشت طبیعی ابرو وجود دارد که براساس قدرت بانک مو و میزان کم پشت بودن ابروها، بهترین روش برای مراجعه کننده انتخاب خواهد شد.

۳. کاشت فولیکول

متخصص باید ظرافت عمل بسیار بالایی داشته باشد و فولیکول‌ها را در عمق و زوایه مناسب قرار دهد تا نهایتا مدل ابروی ایده آل به دست آید. در این مرحله، پزشک ابتدا کاشت فولیکول را در خط ابرو انجام می دهد تا طرح کلی مشخص شود.

فرآیند کاشت ابروی طبیعی در کلینیک های معتبر

یکی از سوالاتی که مراجعه کنندگان از متخصص می‌پرسند این است که نتیجه کاشت ابرو چه زمانی مشاهده خواهد شد؟ به طور کلی بر اساس روش کاشت، شدت ریزش ابرو و میزان نیاز به فولیکول و نهایتا بروز عوارض احتمالی، بین ۶ ماه تا یک سال زمان لازم است تا ابروی کاشته شده رشد ایده آل داشته و نتیجه مطلوبی به دست بیاورید. زمانی که پیوند انجام شد، ابتدا پوست ابرو قرمز شده و سپس خشک می گردد. در این مرحله شاهد ریزش پوست خواهید بود که اصلا نگران کننده نیست چون کاملا طبیعی است. همچنین لازم است بدانید که چند هفته بعد از کاشت، ریزش ابرو شروع می شود این مسئله نیز طبیعی بوده و جزئی از روند درمان است. در واقع این ریزش باعث می شود فضای کافی برای رشد فولیکول های جدید وجود داشته باشد. بعد از سپری شدن این دوران که حداقل ۶ ماه طول می کشد، رشد ابروها ادامه پیدا کرده و فرم مطلوب خود را به دست خواهند آورد.

روش های کاشت ابرو

با معرفی امکان کاشت ابرو به حوزه کارهای زیبایی و درمانی، تحقیقات زیادی بر روی روش‌های مختلف انجام شده و این تحقیقات همچنان هم ادامه دارد و پیوسته روش‌های جدیدتر با کیفیت کاشت بالاتر ارائه می‌شود. بطوری که با دانش امروزه کاشت ابرو می‌توانیم ابروهایی با فرم و شکل مطلوب و تراکم و ضخامت مناسبی داشته باشیم. روش‌هایی که تاکنون برای کاشت ابرو معرفی شده و مورد استفاده قرار گرفته‌اند، شامل روش‌های زیر است:

 • روش کاشت ابرو FUT

روش کاشت ابرو FUT یکی از پرکاربردترین روش های کاشت ابرو است. در این روش یک برش نواری در قسمت اهدا که یا پشت سر است و یا پشت گوش زده می‌شود. سپس فولیکول‌های مو استخراج شده و در ناحیه‌های موردنظر در ابروها پیوند داده می‌شود. سپس ناحیه اهدا که برش داده شده است، بخیه می‌شود.

 • روش کاشت ابرو FUE

روش کاشت ابرو FUE یک روش غیر جراحی و کم تهاجمی است. در این روش فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا بدون ایجاد برش برداشت شده و در محل مشخص شده پیوند داده می‌شوند.

 • روش کاشت ابرو FIT

در این روش کاشت ابرو نیازی به تراشیدن ناحیه بانک مو نیست. فولیکول‌ها از قسمت بانک مو که برای کاشت ابرو بیشتر پشت گوش که موهای نازک‌تری دارند انتخاب می‌شود، توسط پانچ‌های مخصوص استخراج شده و در نواحی مشخص شده در ابرو کاشت می‌شوند.

 • روش کاشت ابرو SUT

این روش کاشت ابرو جدیدترین روش بکاربرده شده در ایران است. در روش SUT از دستگاه‌های پیشرفته جهت برداشت مو و کاشت آن در ابرو استفاده می‌شود. در این روش ابروهایی طبیعی و با تراکم بالا خواهید داشت.

 • روش کاشت ابرو DHI

در روش DHI  مانند دیگر روش‌ها نیازی به برش ناحیه اهدا یا بانک کو نیست. در این روش فولیکول‌ها توسط دستگاه پانچ مخصوصی استخراج می‌شوند. فولیکول‌های استخراجی بعد از استخراج، قبل از کاشت در ناحیه کاشت، در یک محلول مواد مغذی نگهداری می‌شود. در این صورت به فولیکول‌ها آسیبی نمی‌رسد. سپس این فولیکول‌ها توسط قلمی مخصوص در محل کاشت قرار می‌گیرند.

مزایای کاشت ابرو

 • اولین و مهمترین مزیت کاشت طبیعی ابرو این است که فولیکول­‌ها بعد از کاشت، همانند ابروی طبیعی رشد می­کنند.
 • همچنین اگر متخصص با ظرافت عمل بالایی عمل کند، ابروها بعد از کاشت، فرم طبیعی خواهند داشت و کسی متوجه پیوند نمی­شود.
 • در صورتی که کاشت با دقت بالا انجام گرفته و بعد از پیوند مراقب خود باشید، نتیجه برای همیشه ماندگار خواهد بود.

عوارض کاشت ابرو

معایب و عوارض کاشت ابروی طبیعی

لازم است مراجعه کنندگان عزیز با عوارض پیوند ابروی طبیعی آشنا باشند تا بهتر بتوانند با ایین عارضه­‌ها برخورد کنند:

 • قرمز شدن پوست ابرو و پوسته پوسته شدن آن یکی از عارضه­‌های طبیعی است که در ادامه درمان بروز می­کند بنابراین جایی برای نگرانی نخواهد بود.
 • قطعا بعد از اینکه ماده بی حسی از بدن بیرون رفت، درد حس می­کنید. می­‌توانید با مشورت متخصص مسکن مصرف نمایید تا درد قابل تحمل شود.
 • همچنین پوست ابرو ملتهب شده و کمی ورم دارد. این اتفاق به دلیل دستکاری بافت در حین کاشت فولیکول رخ می­دهد. برای اینکه ورم و التهاب سریع­تر برطرف شوند، باید از کمپرس یخ استفاده کنید ولی قبل از هر چیز از پزشک بخواهید نحوه استفاده از آن را به شما آموزش دهد.
 • درصورتی که تجهیزات و محیط کار استریل نباشند و یا توصیه­‌های بعد از کاشت ابرو را رعایت نکنید، احتمال دارد دچار عفونت شوید.
 • قطعا ابروها شروع به خارش خواهند کرد ولی باید تحمیل کنید چون خاراندن ابرو باعث آسیب به فولیکول­‌ها خواهد شد.

کلینیک کاشت ابرو معتبر در تهران

در حال حاضر در اغلب شهرهای ایران پیوند ابرو توسط پزشکان با سابقه و حرفه ای انجام می شود اما اغلب مراجعه کنندگان تمایل دارند کاشت ابرو در تهران انجام شود. البته به شما اکیدا توصیه می کنیم قبل از هر چیز در مورد پزشکان فعال در این زمینه تحقیق کرده و بهترین دکتر و کلینیک ایمپلنت ابرو در تهران را پیدا کنید. به هیچ عنوان نباید زیبایی چهره خود را به دست هر پزشک تازه کار بسپارید به ویژه اینکه اگر پیوند طبیعی ابرو شکست بخورد، ممکن است بانک مو به شدت ضعیف شده و امکان تکرار این عمل زیبایی وجود نداشته باشد.

مطالب بیشتر: نتایج و ماندگاری کاشت ابرو

توصیه­‌های مهم مراقبتی بعد از کاشت ابرو

فراموش نکنید که بعد از پیوند طبیعی ابرو، مسئولیت شما شروع می­شود و یک بی دقتی و کم توجهی باعث می­شود نتیجه کار هدر برود. پس چند توصیه بعد از ایمپلنت ابرو را جدی بگیرید:

 1.  تا یک ماه نباید به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید در غیر این صورت فولیکول­‌ها از دست می­روند.
 2.  به هیچ عنوان نباید ابروها را ماساژ داد و از خاراندن آن­ها نیز پرهیز کنید. با این تفاسیر، کشیدن حوله به صورت نیز ممنوع است.
 3.  تا مدتی از سشوار برای خشک کردن موی سر استفاده نکنید. باد داغ آن به ابرو برخورد کرده و به فولیکول آسیب می­زند.
 4.  تا زمانی که متخصص اجازه نداده است، از آرایش و رنگ کردن ابروها خودداری کنید.
 5. باید روزانه آب کافی بنوشید تا خونرسانی تقویت شده و فولیکول­‌ها اکسیژن و مواد غذایی کافی دریافت نمایند.
 6.  وقتی استراحت می کنید، سر باید بالاتر از بدن باشد تا ورم ابروها به تدریج برطرف گردد. همچنین مراقب باشید که صورت بر روی بالش قرار نگیرد.
 7.  در صورتی که با آب داغ دوش گرفته و یا به سونا و جکوزی بروید، باید با ابروهای پیوند شده خود خداحافظی کنید.

مدل کاشت ابرو پهن دخترانه

مدل های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد اما متخصص براساس فرم چهره و سن شما، بهترین مدل را انتخاب خواهد کرد. کاشت ابرو دخترانه باعث می شود سن شما کمتر به نظر برسد به همین دلیل است که اغلب بانوان جوان ترجیح می دهند مدل های دخترانه را استفاده کنند. البته پزشک در جلسه مشاوره انواع مدل ابرو را به شما نشان داده و با استفاده از برنامه های کامپیوتری، بر روی چهره پیاده می کند تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید. حتی اگر تمایل داشته باشید کاشت ابرو طبیعی دخترانه انجام دهید، نمونه کارهایی که در این زمینه انجام داده است را به شما نشان خواهد داد.

انتخاب مدل کاشت ابرو طبیعی

همانگونه که گفته شد مدل های متنوعی برای کاشت ابرو وجود دارد و یک پزشک باتجربه و حرفه ای، نمونه های مختلف را به مراجعه کننده نشان خواهد داد تا براساس حالت صورت و چشم ها و سلیقه فرد، بهترین مدل انتخاب شود:

 1. به افرادی که صورت کشیده دارند پیشنهاد می کنیم به سراغ ابروهای قوس دار نروند چون در این صورت چهره فرد بیش از حد طبیعی کشیده به نظر خواهد رسید. بنابراین بهترین مدل پیوند طبیعی ابرو برای این حالت از صورت، ابروهای خطی و بدون قوس است.
 2. برای افراد با صورت گرد و دایره ای، ابروهای شیب دار گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. تاکید می کنیم قوس ابرو نباید زیاد باشد چون صورت گردتر به نظر رسیده و این حالت چهره خوشایند نخواهد بود.
 3. قدرت انتخاب برای افرادی که صورت بیضی دارند بیشتر است و همه انواع مدل های ایمپلنت ابرو را می توان برای این افراد پیاده کرد.
 4. برخی از افراد صورت مربعی شکل دارند به این معنا که چهره، زاویه دار است. مدل پیشنهادی برای چنین چهره هایی، مدل‌های معمولی و خنثی است.
 5. بهترین مدل ابرو برای کسانی که حالت صورت آن ها قلبی شکل است، ابروهای باریک و کشیده است که در قسمت انتهایی تیز می شوند.

مطالب بیشتر: ورم بعد از کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو در کلینیک های معتبر تهران چقدر است؟

برای همه افراد این مسئله بسیار مهم است که هزینه ایمپلنت ابرو مناسب باشد اما اشتباهی که برخی از مراجعه کنندگان مرتکب می شوند این است که به دنبال کاشت ابرو ارزان هستند. در واقع این دسته از افراد، قیمت نهایی کار را اولویت اول خود برای انتخاب متخصص و کلینیک مربوطه قرار می دهند. این معیار انتخاب کاملا غلط است. قطعا مراکزی که کمترین هزینه را دریافت می کنند، خدمات خوبی ارائه نکرده و از طرفی متخصصان فعال در این کلینیک‌ها، از تجربه کافی برخوردار نیستند. آیا در این شرایط می توان از نتیجه کار مطمئن بود؟ توصیه ما به شما این است که ابتدا بهترین متخصص حرفه ای را پیدا کرده و سپس در جلسه مشاوره در مورد هزینه‌‌ها از او سوال کنید. لازم است بدانید هزینه کار تحت تاثیر عواملی شامل تعداد گرافت مورد نیاز، نوع روش انتخابی، تجهیزات مورد استفاده، سابقه کاری متخصص، هزینه‌های پایه کلینیک و درمان عوارض بعد از کاشت قرار دارد.

هزینه کاشت ابروی طبیعی در تهران

یکی از سوالاتی که قطعا باید در جلسه مشاوره از متخصص سوال کنید این است که قیمت کاشت ابرو چقدر خواهد بود؟ شما نمی­توانید براساس گفته­‌های دیگران قضاوت کنید چون هزینه پیوند ابرو در کلینیک­‌های معتبر به چند عامل شامل روش کاشت ابرو، تعداد گرافت مورد نیاز، نوع بانک مو و قدرت آن، هزینه­‌های پایه کلینیک، دستمزد متخصص، درمان عوارض احتمالی و نهایتا نیاز به ترمیم کاشت ابرو بستگی دارد. به همین دلیل است که هزینه کار از فردی به فردی دیگر متفاوت خواهد بود.

دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو چقدر است؟

کاشت ابرو دوره نقاهت طولانی ندارد، زیرا عوارض جانبی زیاد و جدی بعد از آن ایجاد نمی‌شود. بعد از کاشت ابرو تنها شاهد عوارضی مانند قرمزی، تورم و در مواردی کبودی خفیف خواهیم بود. اما این‌ها عوارض موقتی بوده و پس از چند روز از بین خواهند رفت. پوسته‌های کوچکی در طول هفته اول در اطراف هر مو ظاهر می‌شود و پس از ریزش آن‌ها، لکه‌های صورتی بر جای می‌گذارد، رنگ صورتی نهایتا در دو الی سه هفته آینده محو می‌شود و ناحیه کاشت کاملا طبیعی جلوه می‌دهد. بطور کلی شما پس از نهایتا یک هفته می‌توانید به کارهای روزمره و عادی خود برگردید.

نتایج و مدت ماندگاری کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو، در نواحی پیوند مقداری تورم وکبودی ایجاد می‌شود که موقتی هستند. یک هفته پس از آن شاهد پوسته پوسته شدن ابرو خواهید بود. با ریختن پوسته‌ها یک حالت قرمزی یا صورتی رنگ ایجاد می‌شود که نهایتا ۲ الی ۳ هفته برطرف خواهد شد. از یک هفته تا یک ماه پس از کاشت ابرو، موهای پیوند داده شده دچار ریزش می‌شوند. این روند تقریبا ممکن است تا ۳ ماه ادامه داشته باشد. این ریزش‌ها کاملا طبیعی است و جز پروسه و روند کاشت ابرو است و نباید اصلا نگران باشید. پس از این دوره یعنی پس از طی ۳ ماه و ورود به ماه چهارم، رشد موها آغاز شده و نهایتا تا ۶ ماه شما شاهد ابروهایی با رشد طبیعی خواهید بود.

بسیار شنیده‌اید که کاشت ابرو موقتی است و پس از مدتی ابروهای شما خواهند ریخت. این یک باور تقریبا غلط است. کاشت ابرو اگر در یک کلینیک معتبر و توسط پزشکی باتجربه و بامهارت انجام شود، همچنین خود شما نکات مراقبتی قبل و بعد از کاشت ابرو را رعایت کنید، کاشت ابرو روشی دائمی است. اهمیت رعایت مراقبت های قبل و بعد در نتیجه کاشت ابرو بسیار زیاد است. به عنوان مثال یکی از مواردی که به شخص متقاضی کاشت ابرو توصیه می‌شود این است که از دو هفته قبل از کاشت تا یک ماه بعد از آن سیگار استعمال نکنند. زیرا قرار گرفتن در معرض دود سیگار باعث می‌شود در حدود ۲۰ درصد از موهای کاشته شده رشد نکنند. بنابراین ماندگاری کاشت ابرو تا حد زیادی به خودتان بستگی دارد.

مطالب بیشتر: شست و شو ابرو بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو یا میکروبیلدینگ

یکی از سوالاتی که برای خانم‌ها بسیار پیش می‌آید این است که کاشت ابرو بهتر است یا میکروبیلدینگ؟ باید بگوییم این دو باهم تفاوت‌های کاملا اساسی دارند. در میکروبیلدینگ از رنگ‌ها مصنوعی استفاده کرده و حالتی مانند تارهای ابرو روی پوست ابرو می‌کشند. این روش موقتی بوده و باید مرتبا تکرار شود. در میکروبیلدینگ درست است که حالت تارهای ابرو کشیده می‌شود، اما در نمای نزدیک کاملا غیر طبیعی جلوه می‌کند و مشخص است که طراحی ابرو است نه ابروی واقعی. اما کاشت ابرو، موهای کاملا طبیعی پیوند داده می‌شوند. این موها رشد می‌کنند، نیاز به اصلاح دارند و … در واقع بعد از روند دوره کاشت ابرو، موهای کاشته شده ابرو هیچ فرقی با ابروی طبیعی شما ندارند. و اگر نکات مراقبتی لازم را رعایت کنید و به مرکزی معتبر برای کاشت ابرو مراجعه کنید، کاشت ابرو روشی دائمی است. اما باز هم انتخاب بر عهده خود شماست که کدام روش را انتخاب کنید.

افراد ایده‌ آل برای کاشت ابرو چه کسانی هستند؟

ابروها یکی از اجزای مهم صورت هستند و به نوعی می‌توان گفت که پل ارتباط بین هماهنگی اجزای صورت است و تاثیر زیادی در زیبایی چهره افراد دارند. از این رو افرادی که دارای ابروهای کم پشت و یا ابروهای نامتقارن هستند، جز کاندیدهای کاشت ابرو هستند. همچنین افرادی که از فرم و حالت ابروی خود راضی نیستند و یا به دلایل مختلفی دارای نقصی در ابروهای خود هستند هم افراد ایده آل برای کاشت ابرو محسوب می‌شوند.

کاشت ابرو روی تاتو

کاشت ابرو روی تتو و هاشور امکان پذیر است؟

بسیاری از خانم‌ها برای رفع نقص‌های ابروی خود مانند کم‌پشتی آن‌ها، نامتفارنی ابروها و… اقدام به انجام تتو و هاشور کرده‌اند، اما با توجه به ظاهر غیر طبیعی آن‌ها و همچنین موقتی بودن این روش‌ها، این خانم‌ها از هاشور و تتوی ابروی خود خسته شده و قصد انجام کاشت ابرو که روشی دائمی و طبیعی است می‌کنند. در این مورد آن‌ها نگرانند که آیا می‌توانند این کار را انجام دهند و آیا کاشت ابرو روی تتو و هاشور امکان‌پذیر است یا خیر؟ باید بگوییم که امکان کاشت ابرو روی تتو و ابرو وجود دارد و نیازی نیست برای کاشت آن‌ها را پاک کنید. بلکه کاشت ابرو بر روی رنگ باقی مانده از تتو و هاشور برروی پوست ناحیه ابرو به پرپشت نشان دادن ابرو کاشت شده بخصوص در بازه‌ زمانی بعد از کاشت که ابروهای کاشته شده شروع به ریزش می‌کنند، کمک می‌کند.

شرایط سنی مناسب کاشت ابرو

یکی از نکات مهمی که هنگام اقدام به کاشت ابرو باید درنظر گرفت، سن مناسب کاشت ابرو است. در دوران نوجوانی به علت نامتعائل شدن هورمون‌ها و شروع بالغ شدن جسمی فرد، احتمال ریزش ابرو وجود دارد. کاشت ابرو باید پس از طی این دوره یعنی رشد کامل جسمی فرد و پایان هرگونه واکنش‌های ناشی از دوره نوجوانی و در واقع پایان دوره ریزش طبیعی ابروها انجام شود. بنابراین سن مناسب کاشت ابرو بعد از ۱۸ سالگی است. اما برخی از پزشکان معتقدند برای اطمینان و اینکه برخی افراد دوره بلوغ طولانی‌تری دارند تا ۲۰ سالگی صبر کنید و پس از آن کاشت انجام دهید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
eyebrowtransplantationallurecatwalkyourself
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا