خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

کاشت ریش و سبیل در تهران + قیمت ۲۰۲۲

۰
(۰)

رویش ریش برای همه مردان به یک شکل اتفاق نمی‌افتد و در بعضی از افراد مو به صورت یکنواخت بر روی صورت رشد نمی‌کند و در بعضی از نواحی تراکم‌ موها بیشتر از دیگر نقاط است در نتیجه به جای این که به زیبایی فرد کمک کند، از جذابیت آن خواهد کاست، عدم رویش ریش در بعضی از افراد وراثتی است اما می‌توان همانند کاشت مو، با کاشت ریش این نقص را برطرف کرد؛ اولین موردی که پزشک برای پیوند ریش باید مورد بررسی قرار دهد موها و پوست متقاضی است. در این مقاله خانه پزشک ایرانیان نکات مورد نیاز برای کاشت ریش طبیعی را بررسی خواهد کرد.

اینفوگرافیک کاشت ریش
اینفوگرافیک کاشت ریش

۱۰ موردی که باید در مورد کاشت ریش دانست

وقتی که کلمه کاشت مو را می‌شنویم تنها به کاشت موی سر فکر می‌کنیم در حالی که کاشت ریش و سبیل نیز جز این دسته محسوب می‌شوند و هر روز به تعداد افرادی که متمایل به کاشت ریش و سبیل می‌شوند افزوده می‌گردد و امروزه در سراسر دنیا، مردان بیشتر نسبت به داشتن ریش و سبیل علاقه نشان می‌دهند و این مورد محدود به کشور یا منطقه خاصی نیست حال با توجه به این که رویش ریش و سبیل به زمان نیاز دارد و گاهی برای برخی افراد تبدیل به یک چالش می‌شود، پیوند آن راه‌حلی ساده است با این وجود قبل از انجام کاشت ریش سبیل موارد مهمی وجود دارد که باید در مورد آن‌ها اطلاعات لازم را کسب کرد این موارد عبارتند از:

10 موردی که باید در مورد کاشت ریش دانست

پیوند ریش مشابه پیوند مو است

این پیوند روشی است مشابه پیوند موی سر که موی مورد نیاز آن را از پشت یا کنار سر تهیه می‌کنند پزشک موهایی را انتخاب می‌کند که دقیقا مشابه موی صورت است و سپس با دقت فراوان آن را به بخش مورد نظر منتقل می‌کند؛ تنها تفاوت پیوند موی سر و ریش در این است که برای پیوند ریش از برش‌های کوچک‌تری استفاده می‌شود در مواردی که فرد موی سر کافی نداشته باشد از بدن فرد به ویژه قفسه سینه‌ی وی مو استخراج خواهد شد.

مدت زمان مورد نیاز برای پیوند

برای این مورد معمولا بین ۲ تا ۵ ساعت زمان نیاز دارد که این زمان به محل درمان و تراکم مو بستگی دارد.

رشد ریش و مو مشابه هستند

اگر نگران هستید که موی پیوند داده شده از سر دقیقا مانند موی سر رشد می‌کند یا نه؟ نیازی به نگرانی نیست، موهای پیوند داده شده دقیقا مانند دیگر موهای صورت رشد خواهند کرد و جراح موهایی را از سر انتخاب می‌کند که بسیار به موهای صورت شباهت داشته باشد.

پیوند فقط مخصوص ریش نیست

پیوند موی صورت فقط به کاشت ریش و سبیل گفته نمی‌شود می‌توانید انواع مختلف سبیل و ریش را برای خود انتخاب کنید گاهی ممکن است که نیاز نباشد به طور کامل پیوند ریش انجام دهید و تنها نیاز باشد که ریش‌های قبلی را کمی پر تراکم‌تر کنید، در این حالت جراح بسیار توجه خواهد کرد که موهای پیوند داده شده با زاویه درست در بین بقیه موها قرار بگیرند.

پیوند ریش بدون درد است

پیوند ذکر شده همانند کاشت مو بدون درد است بیشتر مواقع از روش FUE برای کاشت مو استفاده می‌شود و در این روش واحد فولیکولی را انتخاب می‌کنند در نتیجه نیاز به برش‌های عمیق برای تهیه فولیکول نیاز نیست.

پیوند ریش موجب کاهش موی سر نخواهد شد

برای این که این پیوند را انجام دهید باید تعدادی از موی سر خود را ببخشید با این وجود نیازی نیست که نگران ریزش مو و طاسی در آینده باشید.

دلایل زیاد برای پیوند ریش

دلایل زیاد برای پیوند ریش

بیشتر اوقات اینگونه پیوندها به منظور زیبایی انجام می‌شود با این وجود مواردی یافت می‌شود که به دلیل عدم رویش ریش به دلیل جراحت یا جراحی‌هایی که قبلا صورت گرفته است به کاشت ریش اقدام می‌کنند.

اصلاح صورت

بهتر است که ریش پیوندی را تا ۱۰ روز اول اصلاح نکنید در روزهای نخست موها مثل ته ریش هستند و بعد از دو هفته همه آن‌ها خواهند ریخت اما نگران نباشید به این مرحله فاز شک می‌گویند بعد از ریزش آن‌ها به طور کامل بعد از سه یا چهار ماه دوباره رشد خواهند کرد بعد از آن می‌توانید انتخاب کنید که ریش خود را چگونه اصلاح کنید.

کاشت ریش راه ‌حلی دائمی است

مزیت پیوند ریش یا هر نوع پیوند مو این است که نتیجه آن دائمی است و نیاز نیست که نگران از دست دادن موی سر و صورت خود بعد از جراحی باشید.

پیوند مو را جدی بگیرید

ممکن است که فکر کنید کاشت ریش جراحی خاصی نیست و نیازی به نگرانی نیست اگرچه این جراحی یک فرایند سخت و جدی نیست اما باز هم یک جراحی محسوب می‌شود، در موارد بسیار نادری پیوند مو و ریش می‌تواند شرایط سخت و پیچیده‌ای برای بیمار ایجاد کند از جمله عفونت یا اسکار در محل جراحی و این اتفاق معمولا به دلیل عدم مراقبت صحیح بعد از جراحی یا انجام پیوند توسط فردی بی تجربه رخ خواهد داد؛ به همین دلیل است که باید قبل از انجام کاشت ریش به دقت در مورد جراح و سوابق کاری او تحقیق کنید و فردی را انتخاب کنید که دارای سابقه درخشانی است این افراد نه تنها پیوند درست و استانداردی انجام خواهند داد بلکه به شما توصیه‌های لازم جهت مراقبت‌های بعد از جراحی را آموزش خواهند داد.

روش های کاشت ریش

روش های کاشت ریش و سبیل

کاشت به این صورت انجام می‌شود که موی مورد نیاز را از محل انتخابی برداشته و به نقطه‌ی تحت درمان منتقل می‌کنند این کار ابتدا ساده به نظر می‌رسد اما قدری هم پیچیدگی و سختی دارد دو روش کلی برای کاشت ریش وجود دارد که خانه پزشک ایرانیان آن‌ها را معرفی خواهد کرد:

استخراج واحد فولیکولی (Follicular unit extraction)

در این روش کل واحد فولیکول مو از محل مورد نظر استخراج می‌شود و درد کمتری دارد، به همین دلیل بیشتر از این روش استفاده می‌کنند.

پیوند واحد فولیکولی (Follicular unit transplantation)

در این روش جراح بخشی از بافت پوست سر را که انتخاب شده، برای پیوند مو جدا می‌کند و مو و فولیکول را به صورت یکجا به صورت منتقل می‌کند که در این روش فرد درد بیشتری را احساس خواهد کرد؛ یک واحد فولیکولی حاوی گروهی کوچک از فولیکول‌های مو است که چندین مو از آن نقطه خارج شده‌اند در هر دو روش بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ مو از پشت سر کنده و هم راستای گوش یا کمی پایین‌تر از آن شروع به کاشت خواهند کرد.

مراقبت بعد از جراحی ریش

مراقبت های قبل از کاشت ریش و سبیل

در صورتی که بعد از جلسه مشاوره با متخصص، صلاحیت شما برای ایمپلنت ریش تایید گردید، حتما باید مراقبت های قبل از پیوند ریش را شروع کنید:

 1. در صورتی که نوع خاصی دارو مصرف می کنید یا اینکه حساسیت دارویی دارید حتما به متخصص اطلاع دهید.
 2. توصیه می کنیم حداقل یک ماه قبل از کاشت ریش، دخانیات را کنار بگذارید. وقتی نیکوتین وارد خون می شود، در خونرسانی اختلال ایجاد کرده و در نتیجه پیوند مو شکست می خورد چون اکسیژن کافی به فولیکول مو نمی رسد.
 3. دو هفته قبل از پیوند طبیعی ریش، داروهای رقیق کننده و منعقد کننده خون را مصرف نکنید.
 4. شب قبل از ایمپلنت ریش، استحمام کنید تا پوست از آلودگی ها پاک شود.
 5. مصرف هر گونه نوشیدنی انرژی زا مانند قهوه، ۲۴ ساعت قبل از کاشت طبیعی ریش ممنوع است.

مراقبت های لازم بعد از کاشت ریش و سبیل

 1. همانگونه که گفته شد به هیچ عنوان محل کاشت مو نباید تحت فشار باشد. لذا خاراندن و ماساژ ممنوع بوده و حتی در زمان خوابیدن باید دقت کنید که صورت روی بالش قرار نگیرد.
 2. همچنین توصیه می کنیم تا یک ماه بعد از کاشت ریش به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات نروید.
 3. تمامی داروهایی که متخصص تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 4. در زمان خوابیدن دقت کنید سر نسبت به افق زاویه داشته باشد.

عوارض احتمالی کاشت ریش

عوارض احتمالی کاشت ریش و سبیل

برخی از مردان علاقه زیادی به ریش دارند اما بنا به دلایلی، رشد مو در این قسمت از صورت دچار مشکل بوده و نمی توانند ریش ایده آل خود را داشته باشند. بعضا به صورت ذاتی، ریش بسیار کم پشتی دارند اما برخی دیگر دچار ریزش مو در ناحیه ریش می شوند. در هر صورت، روش های مختلف کاشت مو این امکان را فراهم می کند تا شما بتوانید به رشد دلخواه ریش برسید. اما مانند هر نوع عمل زیبایی، کاشت ریش نیز ممکن است با عارضه هایی همراه باشد که بهتر است از آن ها مطلع باشید:

 1. سوزش و التهاب پوست در ناحیه پیوند مو، طبیعی است و تقریبا دو روز بعد از کاشت ریش رفع خواهد شد لذا نگران نباشید.
 2. قطعا دچار خارش پوست در محل پیوند خواهید شد. از خارش و ماساژ دادن پوست خودداری کنید.
 3. بعضی از افراد بعد از کاشت ریش، درد دارند. در این صورت می توانند با نظر متخصص، مسکن مصرف کنند تا این عارضه زودتر برطرف گردد.

نتیجه گیری درباره کاشت ریش و سبیل

کاشت یا پیوند ریش مشابه پیوند مو است و امروزه متقاضیان بسیاری پیدا کرده است زیرا مردان بیشتر تمایل به داشتن ریش مرتب و خوش فرم نسبت به سابق دارند در گذشته بیشتر اصلاح کامل صورت طرفداران بیشتری داشت به همین دلیل اکثر افراد متقاضی، به دلیل زیبایی قصد پیوند ریش را دارند، این جراحی همانند دیگر عمل‌ها نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد که در این مقاله خانه پزشک ایرانیان به آن‌ها پرداخت.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
kyivpost
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا