خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

کاشت مو بدون بانک مو – میزان موفقیت پیوند مو بدون نیاز به بانک مو

نکات برگزیده مطلب
 • در این مطلب یک توضیح کلی در مورد کاشت مو بدون نیاز به بانک مو یا کاشت مو با سلول‌های بنیادی ارائه شده است، سپس به میزان کارآمدی این روش، کاندیداهای مناسب برای انجام آن و مزایای این روش پرداخته شده است، در ادامه فرآیند این روش به طور کامل و مراقبت‌های پس از آن توضیح داده شده و در انتها، عوارض جانبی احتمالی این روش موارد موثر بر هزینه کلی آن را ارائه نموده‌ایم.
۰
(۰)

موهای افراد همواره در معرض مشکلات بسیاری قرار دارند که باعث آسیب دیدن و در نتیجه ریزش، طاسی و کاهش تراکم موها می‌شوند، این موارد ممکن است از طریق درمان‌های پزشکی درمان نشوند و به کاشت مو نیاز داشته باشند، روش کاشت مو بدون نیاز به بانک مو که با تزریق سلول‌های بنیادی به داخل فولیکول‌های آسیب دیده انجام می‌شود، روشی نوین و جدید در زمینه کاشت مو به شمار می‌رود، پیوند بدون نیاز به بانک مو برای افرادی که فولیکول‌های مناسبی برای پیوند ندارند، بسیار مناسب است. در این مطلب اطلاعات جامع و کاملی در مورد کاشت مو بدون بانک مو توسط مجله تخصصی پزشکی خانه پزشک ایرانیان اراده شده است.

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو یا کاشت با سلول های بنیادی چیست؟

ریزش مو که میلیون‌ها زن و مرد را در تمام دنیا تحت تاثیر قرار داده است، یک مسئله پوستی بوده که نه تنها ظاهر بلکه احساس آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد، در نتیجه بیشتر این افراد به دنبال درمان‌های جراحی برای ریزش مو و طاسی سر هستند، با این حال، این درمان‌ها ممکن است با نتایج متفاوت، درد و ناراحتی‌های شدید همراه باشند، روش کاشت مو بدون بانک مو که توسط سلول‌های بنیادی انجام می‌شود، انقلابی در زمینه کاشت مو به شمار رفته و ظاهری جوان و جذاب به افراد ارائه می‌دهد.

کاشت مو بدون نیاز به بانک مو یا کاشت با سلول های بنیادی چیست؟

کاشت مو با سلول‌های بنیادی روشی است که از سلول‌های موجود در بافت‌های بدن بیمار برای دستیابی به عملکرد بهتر مو و تحریک رشد طبیعی آن با حداقل عوارض جانبی استفاده می‌کند، کاشت مو که با استفاده از سلول‌های بنیادی برای ریزش موی پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد و انجام آن نیازی به انتقال فولیکول‌ها مو از ناحیه اهداکننده به ناحیه گیرنده ندارد، فناوری جدیدی است که از سلول‌های بنیادی خود بیمار استفاده می‌کند، سلول‌های بنیادی نوع خاصی از سلول‌ها موجود در بدن هستند که می‌توانند انواع مختلف سلول‌ها را برای رشد بافت متمایز کنند، کاشت بدون نیاز به بانک مو از پتانسیل رشد سلول‌های بنیادی برای تحریک رشد مو استفاده می‌کند، در طی این روش سلول‌های بنیادی به فولیکول‌های مو تزریق می‌شوند، این سلول‌ها به منظور تولید سلول‌های جدید و رشد مجدد رشته‌های مو به ناحیه گیرنده تزریق می‌شوند؛ برای رسیدن به این هدف، پزشک سلول‌های بنیادی را از قسمت‌های مختلف بدن استخراج می‌کند، در واقع سلول‌های بنیادی در بافت‌های چربی، خون، مغز استخوان و جفت وجود دارند.

سلول بنیادی چیست؟

سلول‌های بنیادی سلول‌هایی هستند که امکان تبدیل شدن به انواع مختلف سلول‌های موجود در بدن را دارا می‌باشند، این سلول‌ها قادر به انجام فعالیت‌های خاصی در بدن نمی‌باشند، با این حال آن‌ها می‌توانند تقسیم و تجدید شده تا به سلول‌های دیگر تبدیل شوند، آن‌ها با تقسیم و جایگزینی بافت‌های آسیب دیده به ترمیم بافت‌های خاص بدن کمک می‌کنند.

آیا کاشت مو به روش پیوند بدون بانک مو کار آمده است؟

اگرچه کاشت مو بدون نیاز به بانک مو یک فناوری جدید در زمینه پیوند مو به شمار می‌رود اما تحقیقات علمی گسترده‌ای پیرامون آن انجام شده است، محققان دریافته‌اند که سلول‌های بنیادی می‌توانند فولیکول‌های موی از دست رفته یا در حال مرگ را دوباره تولید کرده و فرایند ریزش مو را معکوس نمایند، علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهند که سلول‌های بنیادی می‌توانند به سلول‌های اپیتلیال تبدیل شده و در درمان ریزش مو، ترمیم زخم و سایر بیماری‌های پوستی موثر باشند.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای روش کاشت بدون بانک مو به شمار می روند؟

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای روش کاشت بدون بانک مو به شمار می روند؟

کاشت مو با سلول‌های بنیادی به دلیل پتانسیل عالی و بازسازی موها، می‌تواند برای افراد زیر مورد استفاده قرار گیرد:

 1. افرادی که ریزش موی پیشرفته دارند و موهای قسمت‌های مختلف بدن از جمله ابرو و ریشه آن‌ها دچار ریزش شده‌اند.
 2. افرادی که مایل به عمل‌های جراحی کاشت مو نمی‌باشند.
 3. افرادی که به درمان‌های پزشکی ریزش مو پاسخ نمی‌دهند.

مزایای کاشت مو بدون نیاز به بانک مو

 1. برای آگاهی از مزایای ترمیم مو بدون نیاز به بانک مو با متخصصان خانه پزشک ایرانیان همراه باشید:
 2. درمان طاسی کامل، طاسی ژنتیکی و آلوپسی
 3. کاشت مو با استفاده از سلول‌های بنیادی روشی طبیعی بوده که در آن استخراج سلول‌های بنیادی از بدن بیمار انجام می‌شود.
 4. نتایج سریع، موثر و تضمین شده: سلول‌های بنیادی، فولیکول‌های مو را برای رشد تحریک کرده و نتایج سریعی را بدون هیچ گونه عوارض جانبی ارائه می‌دهد.
 5. ترمیم خط طبیعی مو: روش ترمیم بو بدون بانک مو بر خلاف تکنیک‌های جراحی کاشت مو، بدون نیاز به بانک مو باعث جوانسازی خط موی طبیعی و ایجاد ظاهری جذاب و جوان می‌شود.
 6. قابلیت کاشت مو برای افرادی که دچار طاسی کامل هستند.
 7. هزینه پایین در مقایسه با سایر روش‌های کاشت مو
 8. طبیعی بودن حالت موهای کاشته شده
 9. درمان ریزش موی ناشی از بیماری‌های پوستی
 10. عدم نیاز به بیهوشی عمومی
 11. عدم ایجاد اسکار پس از انجام کاشت با سلول‌های بنیادی: ترمیم مو بدون بانک مو نیازی به ایجاد زخم و بخیه نداشته و بهبودی پس از آن بسیار سریع است.
 12. توانایی بازگشت بیمار به روال زندگی روزمره و کوتاه بودن دوره بهبودی

فرایند کاشت مو بدون نیاز به بانک مو

کاشت مو با سلول‌های بنیادی با توجه به روش کاشت، شرایط بیمار، درجه ریزش مو و میزان تراکم مورد نیاز متفاوت است، اگر فرد دچار ریزش موی جزئی باشد، پیوند سلول‌های بنیادی برای رشد فولیکول‌های جدید مو و تحریک فولیکول‌های ضعیف انجام می‌شود تا تراکم لازم حاصل شود، با این حال اگر فرد دچار طاسی کامل یا آلوپسی باشد، کاشت موی سلول‌های بنیادی برای بازیابی مو انجام می‌شود.

برای شروع فرایند پزشک پوست سر بیمار را معاینه کرده و بهترین روش را متناسب با شرایط وی انتخاب می‌کند، روش پیوند بدون بانک مو با بیوپسی پانچ برای استخراج سلول‌های بنیادی از بدن فرد آغاز می‌شود، در بیوپسی پانچ از یک تیغه دایره‌ای شکل برای خارج کردن نمونه‌ای از بافت برای دستیابی به سلول‌های بنیادی از مغز استخوان، خون یا بافت چربی استفاده می‌کند، سپس سلول‌های بنیادی در دستگاه خاصی به نام سانتریفیوژ از بافت جدا می‌شوند، این امر باعث تولید سوسپانسیون سلولی شده که از آن برای تزریق در قسمت‌هایی که دچار ریزش مو شده‌اند، استفاده می‌شود، در واقع سوسپانسیون تولید شده با میکرو تزریق، جهت تحریک رشد مو به داخل فولیکول‌های ‏آسیب دیده تزریق می‌شود.

مراقبت‌های پس از پیوند بدون نیاز به بانک مو

پیش ‌بینی می‌شود که این روش با مقداری درد همراه باشد، با این حال این درد در طی یک هفته آینده پس از پیوند فروکش می‌کند، پیوند مو بدون نیاز به بانک مو یک روش سرپایی بوده و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد، با این حال لازم است به مدت یک هفته پس از آن از انجام ورزش‌ها و فعالیت‌های سنگین و شدید خودداری شود، علاوه بر این، به دلیل خارج کردن سلول‌های بنیادی از قسمت‌های مختلف بدن، ممکن است اسکارهایی در محل استخراج این سلول‌ها ایجاد شود. برای اطلاع از توصیه های مراقبتی قبل و بعد مقاله ی « مراقبت های قبل و بعد کاشت مو » را مطالعه فرمایید.

عوارض جانبی پیوند بدون نیاز به بانک مو

عوارض جانبی پیوند بدون نیاز به بانک مو

اگرچه عوارض ناشی از پیوند بدون نیاز به بانک مو نادر است اما مانند سایر روش‌های کاشت مو ممکن است با عوارض جانبی احتمالی همراه باشد، بر اساس تحقیقات انجام شده توسط مجله تخصصی پزشکی خانه پزشک ایرانیان این عوارض جانبی احتمالی شامل موارد زیر هستند:

 1. قرمزی در ناحیه تزریق که در طی دو تا سه روز آینده پس از پیوند از بین می‌رود.
 2. احساس سردرد که می‌توان برای کاهش آن از داروهای مسکن استفاده کرد.
 3. تورم در ناحیه پیوندی که معمولاً تا دو روز پس از تزریق به طول می‌انجامد.
 4. برخی از بیماران پس از تزریق سلول‌های بنیادی در ناحیه سر ممکن است التهاب را تجربه کنند.
 5. عدم رشد موهای جدید

علاوه بر این، استخراج سلول‌های بنیادی از بدن که اغلب به صورت لیپوساکشن چربی انجام می‌شود، ممکن است با خطرات کمی مانند آسیب به اعصاب یا عروق همراه باشد؛ علاوه بر این، ساکشن با ایجاد اسکار یا جای زخم همراه است.

میزان موفقیت کاشت مو بدون نیاز به بانک مو

تحقیقات موجود در مورد میزان موفقیت کاشت با سلول‌های بنیادی بسیار امیدوارکننده است، نتایج نشان می‌دهند که تزریق سلول‌های بنیادی به فولیکول‌های آسیب دیده باعث افزایش ۲۹ درصدی تراکم مو در طی ۲۳ هفته پس از تزریق می‌شود.

هزینه پیوند بدون نیاز به بانک مو

هزینه پیوند با سلول‌های بنیادی بسته به عوامل مختلف، متفاوت است؛ در واقع هزینه‌های نهایی به نوع و میزان ریزش مو و همچنین عوامل موثر بر استخراج سلول‌های بنیادی بستگی دارد. در این مطلب یک توضیح کلی در مورد کاشت مو بدون نیاز به بانک مو یا کاشت مو با سلول‌های بنیادی ارائه شده است، سپس به میزان کارآمدی این روش، کاندیداهای مناسب برای انجام آن و مزایای این روش پرداخته شده است، در ادامه فرآیند این روش به طور کامل و مراقبت‌های پس از آن توضیح داده شده و در انتها، عوارض جانبی احتمالی این روش موارد موثر بر هزینه کلی آن را ارائه نموده‌ایم.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
emphairturkeyanaclinichealthline
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا