خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش رباتیک – مقایسه در مقابل روش‌های سنتی پیوند مو

۰
(۰)

روش ترمیم رباتیک مو یک روش کاشت موی پیشرفته و کم تهاجمی است که از الگوریتم‌های نرم افزاری برای ارائه نتایج دقیق با ظاهری طبیعی و بدون ایجاد جای زخم خطی استفاده می‌کند، در این روش از رباتیک پیشرفته برای هدایت تصویر استفاده می‌شود که این امر می‌تواند بهترین پیوندها را ارائه دهد، همچنین استفاده از سیستم رباتیک موجب می‌شود که در هر جلسه هزاران فولیکول موی پیوندی را در ناحیه اهدا کننده تجزیه، تحلیل و تشریح کرد، سپس با دقت بسیار بالا به صورت یکپارچه در ناحیه گیرنده پیوند زد؛ کاشت مو با روش رباتیک پیشرفته‌ترین روش پیوند موها به شمار می‌رود که نتایج ماندگاری را ارائه می‌دهد. در این مطلب اطلاعات جامع و کاملی در مورد پیوند رباتیک مو توسط مجله تخصصی پزشکی خانه پزشک ایرانیان ارائه شده است.

کاشت رباتیک مو چیست؟

روش کاشت مو رباتیک که با دستگاه آرتاس انجام می‌شود، پیشرفته‌ترین و تکنیکی‌ترین دستگاهی است که در زمینه جراحی ترمیم مو معرفی شده است، در این سیستم برای بهبود تکنیک‌های دستی کاشت مو، از یک بازوی رباتیک هدایت شده به همراه تصویر و الگوریتم‌های هوشمند استفاده می‌کند، این فناوری به دلیل عملکرد و نتایج بی نظیر خود انقلابی در صنعت ترمیم مو ایجاد کرده است.

کاشت رباتیک مو چیست؟

سیستم رباتیک آرتاس برخلاف سایر روش‌های کاشت مو نیازی به برش در محل اهدا کننده و همچنین مهارت جراح برای استخراج دستی فولیکول‌های منفرد ندارد، در واقع کل مراحل کاشت به کمک دستگاه آرتاس انجام می‌شود، همچنین قبل از فرآیند پیوند، پزشک با استفاده از فناوری آرتاس نتیجه نهایی را شبیه سازی می‌کند؛ در این شرایط پزشک می‌تواند بسته به درجه ریزش مو تعداد تقریبی فولیکول‌های مورد نیاز برای پیوند را مشخص کند، در طی انجام این روش بیمار به راحتی بر روی صندلی نشسته و سیستم آرتاس پوست سر را تجزیه و تحلیل می‌نماید، سیستم رباتیک کاشت مو با استفاده از دوربین و الگوریتم‌های نرم‌افزاری فولیکول‌های منفرد مناسب برای پیوند را بررسی و شناسایی می‌کند؛ سیستم پیشرفته آرتاس برای اطمینان از پیوند و کالبد شکافی بهینه، هر ۲۰ میلی ثانیه موقعیت مو را به طور مجدد محاسبه می‌کند و بهترین فولیکول‌ها را برای پیوند استخراج می‌کند، روند استخراج فولیکول‌های مو تا دستیابی به تعداد گرافت‌های مورد نیاز ادامه دارد.

در پیوند مو به روش رباتیک پس از کامل شدن فرایند استخراج فولیکول‌های مو، سیستم آرتاس از شبیه سازی‌های ایجاد شده در طی مراحل مختلف به عنوان راهنما برای کاشت واحدهای فولیکولی استفاده خواهد کرد، این فناوری با در نظر گرفتن زاویه و تراکم و همچنین جلوگیری از وارد آمدن صدمه به موهای سالم موجود، بهترین مکان را برای پیوندها شناسایی می‌کند، روش رباتیک پیوند مو برای درمان ریزش مو در اثر نازک شدن موها، لکه‌های طاسی و دور شدن خطوط مو از پیشانی مفید است، با این حال سیستم آرتاس نمی‌تواند ریزش مو ناشی از دارو، استرس یا درمان‌های پزشکی را بر طرف کند.

سیستم آرتاس

پلتفرم ترمیم موی رباتیک با سیستم آرتاس شامل یک سیستم بینایی استریوسکوپی چند دوربین پیشرفته با وضوح ۴۴ میکرون است، این سیستم همراه با بازوی ربات ۷ محور دستگاه، این امکان را به پزشکان می‌دهد تا روش‌های خودکار را با بیشترین دقت ارائه دهد، دستگاه کاشت مو رباتیک آرتاس قادر است بدون خطر ایجاد زخم‌های خطی، گرافت‌های مناسب را از ناحیه اهدا کننده تجزیه، تحلیل و انتخاب کند، همچنین دستگاه کاشت به طور همزمان سایت‌های گیرنده بهینه را شناسایی و توسعه می‌دهد و سپس فولیکول‌های استخراج شده را در آن‌ها پیوند می‌زند، سیستم کاشت مو رباتیک آرتاس از طریق محافظت موهای موجود بیمار، ظاهر طبیعی موها را هم در ناحیه دهنده و هم در ناحیه گیرنده فراهم می‌کند.

مزایای روش کاشت موی رباتیک

ترمیم مو به روش رباتیک مزایای بسیاری را برای زنان و مردان به همراه دارد، برای آگاهی از برخی از برجسته‌ترین مزایای این روش با متخصصان خانه پزشک ایرانیان همراه باشید:

 1. عدم ایجاد درد
 2. عدم نیاز به چاقوی جراحی، بخیه یا جای زخم: این روش برخلاف روش‌های سنتی جای زخم خطی ایجاد نمی‌کند.
 3. استفاده از الگوریتم هوشمند: این الگوریتم بهترین موهای موجود را برای استخراج شناسایی می‌کند.
 4. استخراج رباتیک فولیکول‌ها: نقشه برداری دیجیتال و کالبد شکافی دقیق و سازگار امکان استخراج بهینه فولیکول‌ها را فراهم می‌کند.
 5. ایجاد سایت‌های گیرنده به روش رباتیک: در این روش توزیع طبیعی سایت برای نتایج مطلوب که از آسیب رساندن به موهای سالم موجود جلوگیری می‌کند، فراهم شده است.
 6. از بین بردن خستگی نیروی انسانی و احتمال خطای مرتبط با کاشت دستی مو که منجر به بالا رفتن کیفیت پیوند در تمام مراحل می‌شود.
 7. بهبودی سریع: سیستم آرتاس این امکان را برای بیماران فراهم می‌آورد که هرچه سریعتر به فعالیت‌های روزمره خود بازگردند.
 8. ماندگاری و طبیعی بودن نتایج حاصل از پیوند

مزایای روش کاشت موی رباتیک

روش رباتیک در مقابل روش‌های سنتی پیوند مو

سیستم کاشت مو به روش رباتیک از روش پیوند واحد فولیکولار یا روش FUE استفاده می‌کند، روش سنتی FUE فرآیندی سخت و خسته کننده به شمار می‌رود زیرا در آن هزاران فولیکول مو توسط جراح و به صورت دستی از ناحیه اهدا کننده استخراج و سپس به ناحیه گیرنده پیوند زده می‌شود، با این حال فناوری آرتاس موجب بهبود نتایج، افزایش سرعت فرآیند و کاهش خستگی و خطاهای انسانی می‌شود، فناوری رباتیک به پزشکان و جراحان این امکان را می‌دهد که هر پیوند مو را دقیقا با همان قوام و دقت و بدون هرگونه خطای انسانی و خستگی استخراج و سپس پیوند کنند، فناوری نوین پیوند مو با آرتاس موارد زیر را امکان پذیر می‌سازد:

 1. بهترین واحدهای فولیکولی مو را برای برداشته دقیق شناسایی می‌کند.
 2. عمق و زاویه دقیق واحدهای فولیکولی را محاسبه می‌کند.
 3. پیوند موهای فرد را در کل مراحل ردیابی می‌کند.
 4. به طور مداوم پیوندهای قوی و با کیفیت ارائه می‌دهد.

قبل از پیوند مو به روش رباتیک

قبل از شروع فرآیند پیوند مو با ربات، لازم است موها در ناحیه اهدا کننده به طول مناسب اصلاح شوند، توصیه می‌شود که طول موهای این ناحیه یک میلیمتر یا کوتاه‌تر باشند، کوتاه بودن طول موها به سیستم تصویر برداری رایانه‌ای دقیق‌ترین نتایج برای شناسایی، ردیابی و برداشت فولیکول مو را ارائه می‌دهد، با استفاده از فناوری نوآورانه ربات آرتاس ناحیه اهدا کننده تقریباً دست نخورده به نظر می‌‌رسد.

قبل از پیوند مو به روش رباتیک

فرآیند پیوند مو به روش رباتیک

کاشت مو آرتاس یک روش کم تهاجمی و بدون نیاز به جراحی است، این سیستم با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی موها را بدون نیاز به شاخه، بخیه یا زخم به طور طبیعی بازیابی می‌نماید، این سیستم از استخراج واحدهای فولیکولی سالم از ناحیه اهدا کننده و پیوند مجدد آن‌ها به ناحیه گیرنده استفاده می‌کند، در واقع روش آرتاس شامل برش واحد فولیکولار است، در این روش ناحیه اهدا کننده برای کاشت مو شامل ناحیه‌ای است که پیوندهای موی سالم از آن گرفته می‌شود، این ناحیه معمولاً شامل قسمت پشت و کناره‌های پوست سر می‌باشد که رشد موها در آن دائمی بوده و تحت تاثیر عوامل موثر بر طاسی قرار ندارند.

روش پیوند رباتیک مو بسته به نیاز، اهداف و خواسته‌های ترمیم مو از ۴ تا ۸ ساعت به طول می‌انجامد، در طی مراحل جراحی بیمار در حالت نشسته قرار دارد، روش آرتاس روشی بدون درد است با این حال از بی‌حسی موضعی در ناحیه اهدا کننده استفاده می‌شود تا اثر ناراحتی استخراج فولیکول‌های مو احساس نشود، در بیشتر موارد بیماران در طول و بعد از درمان درد کمی را احساس می‌کنند.

پیوند مو با ربات به دلیل استفاده از سیستم آرتاس روشی حداقل تهاجمی به شمار می‌رود، برخلاف روش‌های قدیمی کاشت مو در این روش برای بستن زخم‌ها نیازی به بخیه نمی‌باشد، سیستم پیوند با ربات دارای یک فرایند تشریح دو مرحله‌ای برای کالبد شکافی هر پیوند مو است که باعث ایجاد حداقل میزان زخم در ناحیه اهدا کننده و در نتیجه عدم ایجاد اسکار می‌شود، با این حال زخم‌های کوچک در این روش طی چند روز پس از فرآیند به طور کامل از بین می‌روند، بیماران در این روش می‌توانند طی یک یا دو روز آینده پس از کاشت به فعالیت روزمره خود بازگردند.

نتایج حاصل از پیوند مو با ربات آرتاس

کاشت مو با آرتاس نتایج بسیار طبیعی به دنبال دارد، از آنجا که موهای کاشته شده از ناحیه اهدا کننده گرفته می‌شوند، این فولیکول‌ها تحت تاثیر شرایطی که باعث ریزش مو در ناحیه گیرنده می‌شوند، قرار نمی‌گیرند؛ موهای پیوند شده در این روش به مرور زمان شروع به رشد مداوم کرده و نتایج طبیعی و ماندگار ارائه می‌دهند، رشد موها پس از سه ماه از فرآیند قابل مشاهده است، این موها برای مدت زمانی طولانی به رشد خود ادامه می‌دهند، با این حال بیماران اغلب ۶ تا ۹ ماه پس از ترمیم به بهترین نتایج دست می‌یابند.

عوارض جانبی احتمالی پیوند مو به روش رباتیک

عوارض جانبی احتمالی پیوند مو به روش رباتیک

روشت کاشت رباتیک مو یک روش کم تهاجمی است و ایجاد عوارض جانبی پس از آن بسیار نادر است، با این حال مانند سایر روش‌های کاشت مو ممکن است پس از کاشت عوارضی مانند قرمزی و تورم جزئی ایجاد شود، با این حال این عوارض طی یک تا سه روز آینده برطرف می‌شوند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
aesthetichoustonvenustreatmentstampabayhairrestorationvenusconceptaedit
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا