خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش SUT – مزایا، مراقبت ها و هزینه پیوند مو اس یو تی

نکات برگزیده مطلب
 • در این مطلب یک توضیح کلی در مورد کاشت مو به روش SUT ارائه شده است و سپس فرآیند این روش، تعداد فولیکول‌های پیوندی در طی یک جلسه و مزایای این روش توضیح داده شده است و در ادامه به دستگاه‌های مناسب برای انجان تکنیک SUT  پرداخته شده است، در انتها، مراقبت‌های قبل و بعد از عمل پیوند با روش SUT آورده شده است.
۰
(۰)

نازک شدن موها و ریزش آن‌ها بخشی طبیعی از روال افزایش سن و پیری به شمار می‌رود، طاسی در برخی از افراد در سنین بسیار بالا رخ می‌دهد، اما در برخی دیگر ممکن است در سنین جوانی بروز یابد، روش‌های مختلفی برای پوشش طاسی سر وجود دارد که در این میان کاشت مو روشی دائمی به شمار می‌رود، پیوند مو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که یکی از جدیدترین آن‌ها پیوند مو به روش SUT است، این روش با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک انجام شده و دارای یک دوره انجماد فولیکول‌های موی استخراج شده است، کاشت مو به روش SUT اثربخشی بالایی داشته و به عنوان یکی از متدهای پیشرفته کاشت به شمار می‌رود. در این مطلب اطلاعات جامع و کاملی در مورد کاشت مو SUT توسط مجله تخصصی پزشکی خانه پزشک ایرانیان ارائه شده است.

کاشت موی طبیعی چیست؟

کاشت مو شامل بازگرداندن رویش مو در مناطقی از پوست سر است که رشد موها در آن محدود یا متوقف شده است، پیوند مو یک درمان موثر و دائمی برای انواع طاسی سر است.

کاشت مو چیست؟

نازک شدن موها و ریزش آن‌ها در روند افزایش سن امری طبیعی است، با این حال مشکلات ریزش مو ممکن است دلایل دیگری از جمله بیماری‌های پزشکی یا ضربه به پوست سر داشته باشد، در چنین مواردی افراد معمولاً تصمیم به کاشت مو با استفاده از روش‌های مختلف خواهند گرفت.

کاشت مو به روش SUT

در روش پیوند طبیعی مو به روش SUT، فولیکول‌های مو با استفاده از پانچ لیزری از ناحیه اهدا کننده مو که معمولاً در پشت سر قرار دارد، برداشته و سپس منجمد شده و در نهایت به نواحی کم مو و طاس پیوند می‌شوند. دلیل انجماد فولیکول‌های مو جلوگیری از تخریب آن‌ها تا زمان کاشت است.

فرآیند کاشت مو به روش SUT

 1. ابتدا جراح موهای فرد را با استفاده از دستگاه اصلاح می‌تراشد.
 2. سپس گرافت‌ها از قسمت پشت سر توسط دستگاه پانچ لیزری جدا و برداشته می‌شوند.
 3. فولیکول‌های مو تا زمان پیوند، منجمد می‌شوند.
 4. گرافت‌های جدا شده در مناطقی که حجم موها در آن‌ها کم است یا دچار طاسی شده‌اند پیوند می‌شوند.

تعداد فولیکول‌های موی قابل پیوند در یک جلسه به روش SUT

هرچه تراکم مو در پشت سر بیمار بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو که قابلیت پیوند دارند، بیشتر خواهد بود؛ فولیکول‌هایی که از پشت سر برداشته می‌شوند ممکن است به صورت تکی یا چندتایی باشند، به عنوان مثال اگر تعداد ۱۰۰۰ فولیکول مو از سایت اهدا کننده برداشته شود، می‌توان تمام آن‌ها را پیوند زد، اما اگر فولیکول‌های مناسب برای پیوند ۴ برابر این مقدار باشد، می‌توان تعداد واحدهای پیوندی در یک جلسه را نیز چهار برابر کرد، به طور کلی در روش‌های سنتی ۶ تا ۷ هزار فولیکول مو معمولاً در ۳ جلسه متوالی پیوند می‌شوند اما در تکنیک پیوند sut این تعداد از فولیکول‌های پیوندی را می‌توان در یک جلسه پیوند زد.

تعداد فولیکول‌های موی قابل پیوند در یک جلسه به روش SUT

مزایای کاشت مو به روش SUT

در روش کاشت SUT  نیازی به تیغ جراحی و بیهوشی بیمار نبوده و هیچ نشانه‌ای از زخم و جای برش بر جای نخواهد ماند، این روش با استفاده از دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک زیر نظر متخصصان مجرب انجام می‌شود، در این روش ۱۴ هزار تار موی واقعی پیوند زده می‌شود که ۳ برابر بیشتر از سایر روش‌های قدیمی است، با توجه به عکس‌های قبل و بعد از پیوند، تراکم موهای پیوندی در این روش جدید بسیار بالا می‌باشد، بگونه‌ای که تفاوتی بین موهای پیوند زده شده و طبیعی وجود ندارد؛ برخلاف روش‌های سنتی موجود، پیوند با این روش نیازی به جلسات مکرر نداشته و معمولاً طی یک جلسه انجام می‌شود، از دیگر مزایای این روش می‌توان به عدم نیاز به جراحی، خونریزی و درد اشاره کرد، علاوه بر این، هیچ جای زخمی در ناحیه موی پیوند زده شده یا در ناحیه موهای اهدا شده وجود ندارد؛ در پیوند به روش SUT تراکم موها نسبت به روش‌های دیگر بیشتر بوده و به عنوان متدی جدید و به روز شناخته می‌شود، از دیگر مزایای این روش می‌توان به طبیعی بودن رشد موها اشاره کرد، از آنجا که در روش SUT، فولیکول‌های مو پس از استخراج سالم مانده و با ظرافت و دقت بالا پیوند زده می‌شوند، نتایج بسیار چشمگیر هستند، به همین دلیل کاشت مو به روش SUT یکی از موفق‌ترین روش‌های کاشت مو با میزان تراکم قابل قبول به شمار می‌رود.

عوارض و معایب کاشت مو به روش sut

اگر چه روش sut برای ایمپلنت مو، جدید و پیشرفته است و تاثیرگذاری بالایی دارد ولی ممکن است با عوارض احتمالی همراه باشد:

 1. این احتمال وجود دارد که بعد از اتمام کار، پیشانی ورم کند. این عارضه طبیعی است و بعد از چند روز مشکل رفع می شود. کمپرس یخ کمک می کند این عارضه زودتر رفع شود.
 2. از آنجایی که بی حسی موضعی صورت می گیرد، ممکن است تا مدتی در ناحیه سر، بی حسی را حس کنید.
 3. متاسفانه در مواردی که متخصص مهارت و دقت لازم ندارد، ممکن است نتواند در تنظیم تراکم مو به خوبی عمل کند در نتیجه وقتی موی سر رشد کرد، بخشی از سر پرپشت تر از بخشی دیگر به نظر خواهد رسید.
 4. اگر محیط و وسایل به خوبی استریل نبوده و یا مراقبت های بعد از ایمپلنت مو را جدی نگیرید، احتمال دارد دچار عفونت شوید.

دستگاه‌های مناسب برای کاشت مو به روش SUT

در حال حاضر ۹۹ درصد تکنسین‌های کاشت مو به دلیل کمبود تجربه، عدم دارا بودن گواهینامه‌های لازم، عدم تخصص در زمینه دستگاه‌های پیشرفته و به روز، قادر به انجام تکنیک‌های جدید با استفاده از سخت افزارها نمی‌باشند، بلکه آن‌ها از نگهدارنده‌ها و ابزارهای دستی استفاده می‌کنند، استفاده از این ابزار معمولاً موجب باقی ماندن جای زخم در ناحیه اهداکننده و تراکم پایین موهای کاشته شده می‌شود، اما در تکنیک SUT از دستگاه‌های کاملا اتوماتیک و خودکار استفاده می‌شود، این ابزارها کیفیت بالای کاشت مو و تراکم بالای بیش از ۱۴ هزار فولیکول در یک جلسه را ارائه می‌دهند.

مراقبت‌های قبل از کاشت مو به روش SUT

 1. قبل از انجام پیوند، پزشک را از وجود هر گونه مسائل پزشکی و دارویی مطلع سازید: اگر مبتلا به مشکلات سلامتی هستید قبل از برنامه‌ریزی برای کاشت مو با پزشک مشورت کنید.
 2. از مصرف داروهای رقیق کننده خون پرهیز کنید: به مدت سه روز قبل از انجام پیوند، مصرف آسپرین یا هر داروی کننده خون را متوقف کنید.
 3. از مصرف الکل و دخانیات و مواد حاوی کافئین خودداری کنید: قبل از انجام عمل از مصرف الکل و مواد حاوی کافئین خودداری کنید، مصرف این مواد کارایی ماده بی حس کننده را مختل می‌کنند، همچنین سیگار کشیدن با انقباض رگ‌های خونی و محدود کردن انتقال مواد مغذی به فولیکول‌های مو، جریان خون در پوست سر را کاهش می‌دهد، به همین دلیل یک روز قبل از عمل باید از استعمال سیگار و دخانیات خودداری شود.

مراقبت‌های پس از کاشت مو به روش SUT

مراقبت‌های پس از کاشت مو به روش SUT

بعد از کاشت مو به روش اس یو تی SUT پوست سر در ناحیه اهداکننده توسط باند پوشانده می‌شود، علاوه بر این، از باندهایی در اطراف پیشانی برای پیشگیری از تورم صورت استفاده می‌شود، یک روز پس از عمل باند برداشته شده و تورم ممکن است در طی سه روز پس از آن برطرف شود، علاوه بر این، زخم‌های بسیار کوچک در ناحیه گیرنده و سوراخ های قرمز کوچک در ناحیه اهدا کننده به وجود می‌آید که در طی ۱۵ روز بهبود می‌یابند، ممکن است در روزهای اول پس از کاشت احساس تورم، خارش و درد خفیف تجربه شود، این علائم را می‌توان با استفاده از یخ، لوسیون‌های نرم‌کننده یا برخی از داروها کاهش داد؛ عوارض جانبی احتمالی این روش شامل موارد زیر هستند:

 1. تورم : در طی چند روز پس از عمل تورم صورت و چشم‌ها فروکش می‌کنند، در این مرحله برای کاهش تورم می‌توان از کمپرس یخ استفاده کرد.
 2. خارش: خارش نشانه بهبودی است و وجود آن کاملاً طبیعی می‌باشد، با این حال خارش ممکن است چندین روز ادامه یابد.
 3. احساس سوزش: احساس سوزش به ویژه در ناحیه اهدا کننده تا ۴ روز پس از پیوند طبیعی است، در این شرایط توصیه می‌شود که ۳ یا ۴ مرتبه در روز از لوسیون مرطوب کننده در ناحیه اهداکننده استفاده شد.

توصیه های مهم مراقبتی بعد از کاشت مو اس یو تی

برای آگاهی از مراقبت‌ها و دستورالعمل‌های لازم پس از پیوند با تکنیک SUT با متخصصان مجله تخصصی پزشکی خانه پزشک ایرانیان همراه باشید:

 1. از خشک یا مرطوب شدن بیش از حد پوست سر خودداری کنید.
 2. از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید، ورزش‌های شدید در هفته‌های اول پس از کاشت مو باعث افزایش درد در ناحیه پوست سر و تورم صورت می‌شود.
 3. تغذیه فولیکول‌های مو: استفاده از ماینوکسیدیل برای پوست سر باعث گشاد شدن رگ‌های خونی، افزایش جریان خون و انتقال مواد مغذی به فولیکول‌های موی پیوندی می‌شود، علاوه بر این لیزر درمانی نیز می‌تواند گردش خون در پوست سر و تغذیه فولیکولی را در دوران نقاهت افزایش دهد.
 4. ماساژ پوست سر: التهاب بخش طبیعی از روند بهبودی می‌باشد، ماساژ دادن آرام پوست سر با حرکاتی بیرونی می‌تواند به رفع تورم کمک کند.

تفاوت کاشت مو به روش sut با روش fit

تفاوت کاشت مو به روش sut با روش fit

تنوع در روش های کاشت مو این امکان را فراهم می کند تا همه افراد بتوانند از معضل طاسی سر خلاص شده و از داشتن موهای پرپشت لذت ببرند. هر کدام از این روش ها، مزیت های خاص خود را دارند و در این قسمت قصد داریم به بررسی تفاوت کاشت طبیعی مو به روش sut و fit بپردازیم:

 1. اولین تفاوت میان این دو، مدت زمان لازم برای پیوند مو است. در صورتی که متخصص از روش sut استفاده می کند، در یک جلسه کار تمام خواهد شد اما کاشت مو به روش fit نیاز به چند جلسه درمان دارد.
 2. همانگونه که در این مقاله توضیح داده شد، پیوند مو به روش sut تماما توسط دستگاه انجام می شود. بنابراین احتمال آسیب به فولیکول مو، بروز عفونت و پس زدن پیوند وجود ندارد.
 3. در صورتی که برای کاشت مو از روش sut استفاده شود، موی سر بعد از رشد، طبیعی تر به نظر رسیده و از سویی دیگر به تراکم بالاتری دست پیدا خواهید کرد.
 4. روش sut به عنوان یکی از بهترین روش های پیوند مو شناخته شده است که درد و خونریزی ندارد. با توجه به اینکه عوارض این روش بسیار کم است لذا دوره نقاهت کوتاه تری خواهد داشت.
 5. در روش sut، احتمال آسیب به پوست سر در بانک مو، بسیار کم است از سویی دیگر جراحی برای برداشت گرافت انجام نمی شود لذا خطر تشکیل اسکار وجود ندارد.

هزینه کاشت مو به روش SUT

هزینه کاشت مو به روش اس یو تی بین ۸ الی ۱۲ ملیون تومان متغییر می باشد.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
drserkanaygindrserkanayginhairreplacementsurgeon
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا