خدمات زیبایی مو
موضوعات داغ

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت – هزینه و مزایا Micro Graft

نکات برگزیده مطلب
 • در این مطلب توضیحات جامعی در مورد کاشت مو به روش میکروگرافت ارائه شده است، سپس به مزایای انجام این روش به طور کامل پرداخته شده است، در ادامه به فرآیند انجام این روش و مراقبت‌های ...
۰
(۰)

افراد زیادی وجود دارند که از مشکلات ریزش مو رنج می‌برند، تکنیک‌های مدرن کاشت مو می‌توانند موهای از دست رفته را بازیابی و خط موی طبیعی را ایجاد کنند، یکی از رایج‌ترین روش‌ها شامل کاشت مو به روش میکروگرافت است، پیوند میکروگرافت مو نوعی از کاشت مو است که در آن واحدهای فولیکولی مو با استفاده از ابزارهای مخصوص از ناحیه اهدا کننده خارج و به ناحیه گیرنده پیوند می‌شوند. در این مطلب اطلاعات جامع و کاملی در مورد کاشت مو میکروگرافت توسط مجله تخصصی پزشکی خانه پزشک ایرانیان ارائه شده است.

کاشت مو به روش میکروگرافت

موها به طور طبیعی در دسته‌های یک، دو، سه و گاهی اوقات چهارتایی رشد می‌کنند که به این دسته‌ها واحد فولیکولی مو گفته می‌شود، کاشت مو به روش میکروگرافت با جابجایی مجدد این واحدهای فولیکولی مو از ناحیه اهدا کننده که معمولاً شامل پشت و دو طرف سر است، به محل گیرنده انجام می‌شود، پیوند میکروگرافت مو یک روش زیبایی برای کمک به رویش مجدد مو در مناطقی از پوست سر است که دچار آلوپسی یا ریزش شدید مو شده‌اند، این روش با استفاده از موهای بدن خود فرد بیمار انجام می‌شود به همین دلیل فولیکول‌های پیوندی پس از رویش بسیار طبیعی به نظر می‌رسند، کاشت مو میکروگرافت تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود، در این روش از یک مته کوچک برای خارج کردن فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده استفاده می‌شود، سپس این فولیکول‌ها به ناحیه گیرنده یا ناحیه‌ای از پوست سر که دچار طاسی شده است، پیوند زده می‌شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت

مزایای پیوند مو به روش میکروگرافت

فولیکول‌های موی منتقل شده می‌توانند موهای جدیدی را درست در ناحیه‌ای از پوست سر که دچار طاسی شده است، رشد دهند، در واقع با قرار گرفتن فولیکول‌های پیوندی در ناحیه مورد نظر از پوست سر، موهای جدید به روشی طبیعی رشد می‌کنند، برای آگاهی از مزایای کاشت میکروگرافت مو با متخصصان خانه پزشک ایرانیان همراه باشید:

دست‌ یابی به خطوط طبیعی رویش موی

استفاده از روش میکروگرافت می‌تواند خطوط رویش موی مطلوبی را ارائه دهد، در این روش تراکم موها از پیشانی به سمت بالای سر افزایش می‌یابد، علاوه بر این، خط رویش مو در جلوی پیشانی از ظاهری بسیار طبیعی برخوردار است.

نتایج موثر

کاشت مو با روش میکروگرافت‌ یک روش کارآمد برای دستیابی به ظاهری کامل به شمار می‌رود، اگرچه برای دستیابی به تراکم مطلوبی از موها ممکن است به بیش از یک جلسه درمانی نیاز باشد، با این حال، انجام تنها یک جلسه میکروگرافت باعث ایجاد ظاهری طبیعی از موها می‌شود؛ در این روش می‌توان میکروگرافت‌ها را به گونه‌ای پیوند زد که رشد طبیعی موها را تسهیل کند.

دستیابی به هر نوع مدل مو

میکروگرافت‌های پیوندی، موهایی با ظاهر و فرمی طبیعی رشد می‌دهند، پیوند تعداد کافی از فولیکول‌های مو می‌تواند هر نوع مدل مویی را پوشش دهد.

قابلیت افزایش تراکم موها

میکروگرافت‌ها را می‌توان به صورت جداگانه در بین سایر موهای در حال رشد قرار داده و تراکم موها را در در قسمت‌های کم پشت، قبل از طاسی کامل افزایش داد، علاوه بر این، از این روش می‌توان برای افزایش تراکم موها در بین موهایی که در گذشته پیوند زده شده‌اند، استفاده، همچنین میکروگرافت‌های پیوندی می‌توانند در بافت اسکار به خوبی رشد کنند، در نتیجه می‌توان از این روش پس از سایر جراحی‌های زیبایی مانند لیفت صورت استفاده کرده و از این طریق اسکار و جای زخم‌های ایجاد شده در پوست سر را پنهان کرد.

عدم نیاز به بانداژ

میکروگرافت‌ها با جای زخم بسیار جزئی در پوست سر قرار می‌گیرند و بسیار سریع التیام می‌یابند، این زخم‌ها تنها در طی چند روز پس از پیوند از بین می‌روند، بنابراین این روش نیاز به استفاده از بانداژ و پوشاندن ناحیه درمان شده ندارد.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به روش میکروگرافت هستند؟

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت مو به روش میکروگرافت هستند؟

این روش برای هر فردی که دچار ریزش مو شده است، مناسب می‌باشد؛ به عنوان مثال افرادی که دچار ریزش موی مردانه یا زنانه شده‌اند یا افرادی که قسمت‌هایی از پوست سر آنها دچار طاسی شده است، می‌توانند از این روش بهره‌مند شوند، با این حال برای انجام این روش لازم است که موهای اهداکننده کافی در قسمت پشت سر وجود داشته باشد، کاشت مو به روش میکروگرافت حداکثر انعطاف پذیری را را در قرار دادن فولیکول‌های مو ایجاد می‌کند، بنابراین طیف گسترده‌ای از بیماران می‌توانند از این روش استفاده کنند، به طور کلی این روش را می‌توان برای درمان موارد زیر مورد استفاده قرار داد:

 1. مردان با الگوی طاسی مردانه
 2. زنان با الگوی طاسی زنانه
 3. افرادی که مایل به بازیابی یا تغییر خط رویش مو هستند.
 4. افرادی که دارای زخم یا جای اسکار ناشی از آسیب یا بیماری‌های پوستی هستند.
 5. بیمارانی که معمولا پس از جراحی‌های مانند لیفت صورت دچار ریزش مو می‌شوند.
 6. افرادی که مایلند موی سبیل، مژه، ابرو و ریش خود را بازیابی کنند.
 7. افرادی که موهای کم پشتی دارند.

 

بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش sut

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت

ممکن است متخصص تصمیم بگیرد برای کاشت مو از روش میکروگرافت استفاده کند. بهتر است بدانید این متد به چه صورت انجام می شود:

۱- قبل از هر چیز لازم است تست هایی انجام دهید تا پزشک از سلامت شما مطمئن شود. از طرفی وضعیت بانک مو نیز بررسی می گردد.

۲- سپس پوست سر به طور کامل تراشیده شده و ضدعفونی می گردد. در ادامه لازم است بی حسی موضعی انجام شود تا در حین کار، درد نداشته باشد.

۳- در کاشت مو به روش میکروگرافت براساس شدت طاسی مو، از دو تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت و هولدرهای اتوماتیک استفاده خواهد شد. برای افرادی که طاسی شدید دارند، با تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت اجرا گردد.

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت

۴- بعد از اینکه استخراج گرافت انجام گرفت، نوبت به کاشت مو خواهد رسید. در محل مورد نظر، با کمک سوزن های ظریف، سوراخ هایی ایجاد شده و سپس فولیکول مو در هر حفره قرار می گیرد. البته لازم به ذکر است که انتقال گرافت به محل پیوند مو از طریق دستگاه میکرو ایمپلنتر انجام می شود و با دست تماسی ندارد.

پیوند مو به روش میکروگرافت برای چه افرادی توصیه نمی‌شود؟

 1. افرادی که به لیدوکایین موجود در داروهای بیهوشی آلرژی دارند.
 2. زنان باردار یا شیرده
 3. افرادی که دچار اختلالات انعقاد خون هستند.
 4. افرادی که دچار آلوپسی اسکار هستند.
 5. افرادی که به بیماری‌های خود ایمنی مبتلا هستند.
 6. التهاب فعال پوست سر
 7. افراد مبتلا به سرطان
 8. افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند.

فرایند پیوند مو به روش میکروگرافت

جراح ابتدا مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها را در مورد مراقبت‌های قبل و پس از کاشت مو در اختیار بیمار قرار می‌دهد، این موارد شامل ماساژ پوست سر و متوقف کردن مصرف برخی از داروها مانند بتابلاکرها یا داروهای ضد التهاب قبل از فرایند کاشت مو است.

فرایند پیوند مو به روش میکروگرافت

در این روش ابتدا ناحیه اهداکننده توسط ماده بی حس کننده موضعی، بی حس می‌شود، سپس جراح فولیکول‌های موی اهدا کننده را با استفاده از دستگاه خارج می‌کند، پس از خارج کردن فولیکول‌های پیوندی، ناحیه گیرنده با تزریق ماده بی حس کننده، بی حس می‌شود، سپس با استفاده از میکرو سوزن‌ها، سوراخ‌های بسیار کوچک دایره‌ای در پوست سر ایجاد می‌شود، این سوراخ‌ها بسیار ریز بوده و در حدود یک میلیمتر قطر دارند، این سوراخ‌ها با روشی مشخص و مطابق با الگوی رشد طبیعی موها در پوست سر ایجاد می‌شوند؛ پس از آن، فولیکول‌های پیوندی از طریق قلم کاشت در پوست سر قرار می‌گیرند، این روش بسته به تعداد گرافت‌ها، ممکن است از ۲ تا ۸ ساعت به طول انجامد.

مراقبت‌های پس از کاشت مو به روش میکروگرافت

یک مداخله ساده که با بی حسی موضعی انجام می‌شود، نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد؛ به همین دلیل افراد پس از پایان فرآیند به منزل باز می‌گردند؛ در روزهای اول پس از عمل، برای جلوگیری از عفونت زخم‌ها باید از شامپوی ضدعفونی کننده استفاده کرد، همچنین افرادی که روش پیوند  مو میکروگرافت را انجام می‌دهند، باید از رفتن به سونا، انجام ورزش‎های سنگین و قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنند.

عوارض جانبی احتمالی کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو با روش میکروگرافت یک روش بسیار ایمن و بی خطر است و ایجاد عوارض پس از آن بسیار نادر است، با این حال ممکن است در ناحیه پیوندی احساس ناراحتی کمی وجود داشته باشد، در بیشتر موارد بیماران یک تا دو روز پس از از عمل در ناحیه اهدا کننده احساس سفتی می‌کنند که برای کنار آمدن با این عارضه، پزشک داروهای مسکن خفیف را تجویز می‌کند؛ پس از کاشت مو، برای کاهش تورم و کبودی معمولاً به بیماران توصیه می‌شود که از کمپرس یا اسپری مرطوب استفاده کنند، التهاب جزئی پس از پایان فرایند در اطراف فولیکول‌های تازه پیوند شده می‌تواند رخ دهد که کمپرس‌های سرد و گرم می‌توانند به درمان آن کمک کنند، زخم ایجاد شده در ناحیه اهدا کننده با گذشت زمان محو شده و به راحتی توسط موها پوشانده می‌شوند، در برخی از موارد ممکن است تا چند روز پس از جراحی تورم خفیف در ناحیه پیشانی بروز یابد که پس از ۳ تا ۴ روز از بین می‌رود. برای اطلاع از هزینه کاشت مو سایر روش های موجود در ایران این بخش از مقاله « هزینه کاشت مو » را مطالعه فرمایید.

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای رتبه بندی روی یک ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. شمارش آرا: ۰

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
jmjcosmeticshairdocmedic8topdoctors
نمایش بیشتر

doctor.rahnama

یک تیم متخصص ارائه دهنده اطلاعات تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا